تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 597 از 1129 اولاول ... 974975475875935945955965975985996006016076476971097 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,961 به 5,970 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

همانطور كه جناب محمد گفتن، گيربكس اتوماتيك الان خيلي گرون در مياد و با توجه به وضعيت قيمتها و شرايطي كه هست متوسط حدود 1.500 ميشه كه شامل تمام وسائل مورد نياز و اورهال و نصب و راه اندازي هست. البته اين قيمت رو من از طرف دوستم كه تعميرگاه داره و انجام ميده گفتم، چون گاها ميان سراغش و ميخوان كه دستي رو به اتومات تبديل كنن.
    اما صرفا هزينه نيست چون همونطور كه ميدونين روش تعمير و تميز كار كردن و از همه مهمتر با وجدان بودن خيلي مهمه كه اين خودش يه دنيا ارزش داره.
    بنابراين اگر اتومات هست و قصد دارين تعمير كنين بهتره تا اينكه از دستي به اتومات تبديل كنين چون خيلي چيزها نياز به سرويس و تعمير جزئي داره و ديگه لازم به خريد نيست.
    گيربكس دستي هم خوبه ، براي كسي كه چندان براش نرم بودن كلاچ و عوض كردن دنده مهم نباشه( البته بعد از تعويض كيت كلاچ يه مقداري پدال كلاچ نرمتر شده) اما پيدا كردن كيت كلاچ كه لرزش نداشته باشه خودش داستانيه كه حتما ماجراي من رو دنبال كردين!!
    اما به نظر من قبل از تمام اين قضايا، بايد خودتون پيگير بشين كه الان اون مدلي كه قصد خريد داريد، به نام شما پلاك و سند ميخوره يا نه؟
    ظاهرا كمي در داستان انتقال سند خودروها تغييراتي بوجود آمده و اگر سند نزنن( در دفترخانه) مشكلي نداره( اگر سند سبز مركز شماره گذاري راهنمايي و رانندگي صادر شده باشه)
    از نظر منطقي حرف درستيه چون وقتي پلاك و كارت و سند راهنمايي رانندگي به نام خريدار صادر شده و از نظر قانون، خريدار صاحب جديد به حساب مياد، ديگه چه لزومي داره كه باز يه سند ديگه به نام اون بخوره كه دقيقا همون وضعيت اعتباري رو ميخواد بوجود بياره( و يا شايد يه پله كمتر از اون چون دفترخانه قانونگذار نيست)
    البته توي اين مملكت نميشه زياد به اين چيزا استناد كرد و بر اساس اون پيش رفت كه ممكنه خيلي راحت با يه قانون و تبصره جديد كل اين قضيه باز زير سوال بره...

2. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای امریکایی diyukis's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

حمید کامارو شخص دیگری هستند و گاهی هم ماشینهاش بد نیست.
    اون پونتیاک گرند نیست فکرکنم (اگه همون باشه )لمانز کوپه نوشتن توی اگهی.ولی خیلی کارداره و فکر نکنم زیر 10 میلیون خرجش باشه و تازه پلاک هم نداره.ونسبت به فایربرد که (شما دارین و فیلمش رو دیدیم)حرفی برای گفتن نداره و به نظر من این قدر نمی ارزه (البته این نظر منه).راستی فایر برد قرمز که فیلمش رو گذاشتید تا جایی که معلوم بود خیلی تمیز بود .مدل چه سالیه و چند وقته داریدش؟من یه دونه همین رنگی ولی مدل 1970 فایربرد رو چند هفته پیش تو منطقه 1 تهران دیدم و خیلی لذت بردم.اخه تا به حال 1970 رو ندیده بودم.
    امان از حواس داغووون.
    اره اون ماشین لمانز بود.من اشتباه گفتم گرند پریکس.
    اره خوب کار زیاد داره اما ماشین خاصی هست منتها به شرطی که پلاک داشته باشه.اگر پلاک نداشته باشه که هیچ.ما الان با ماشینای پلاک شدمون هزار تا مشکل داریم وای به حال پلاک نشده.کسی بتونه براش پلاک کنه و بعد بیاد روش هزینه کنه گزینه خوبی در غیر اینصورت مشکل آفرین میشه براش.
    والا ماشی من 74 هست.ای بدک نیست اما باب دل خودم نیست.میدونی چیه هر چی تجربه توی این زمینه بالاتر که میره توقع بیشتر میشه.من اینو سال 88 خریدم و اکر اون روز تجربه امروزو داشتم ماشین اماده نمیخریدم.ماشین کاردار میخریدم که خودم با سلیقه و حساسیت خودم جمعش کنم.الانم به همه دوستام همین پیشنهادو میدم.اما خوب کیه که گوش بده
    ماشینم از نظر فنی خدارو شکر مشکلی نداره اتاقشم خوبه اما هنوزم خیلی جا داره بهتر بشه.

منم در کل مخلف تبدیل گیربکس دستی به اتومات هستم.اتومات لذت های خاص خودشو داره.توی نوا مصرف کمتر میشه و از طرفی هم تنبلی موتور 6 با گیربکس دستی جبران میشه.توی 8 سیلندر که گیربکس دستی غوغا میکنه.
    اتفاقا یکی از دوستان میگفت اگر لوازم گیربکس دستی اصل گیر بیاد کلاچ آمریکایی ها فوق العاده نرم هم میشه.چون ایشون رو بلیزرشون همین تجربه رو داشتن و لوازم اصل بستن و فوق العاده هم راضی بودن طوری که میگفتن کلاچ بلیزر از ماشینای روز هم نرم تر شد.
    Last edited by diyukis; 11-01-2013 at 17:35.

4. 5 کاربر از diyukis بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال amir_toos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

جناب کامارو یک سوال فنی داشتم!
    آیا به نظر شما کلاچ پروانه برای بیوک مناسب هست؟! من که دیدم روی اکثر موتور های 350 روی ماشین های دیگه هستش.
    برام سوال بوده چرا بیوک نداره؟! آیا اندازه رادیات فرقی داره؟
    چون این پروانه فنری که فابریک هستش برای زمستون اصلا مناسب نیست و خیلی دیر آمپر آب بالا میره! حتی تابستون هم در حرکت جاده اصلا نیاز به اون شدت باد پروانه نیست در حرکت خنک میشه.
    از مکانیک های بیرون قبلا سوال کرده بودم! یکی گفت خوبه یکی میگفت بدرد نمیخوره!!!
    میخواستم بدونم دلیل عملی و فنی چی میتونه باشه؟! آیا اوضاع بهتر میشه یا بد تر!
    درضمن رادیات ماشین منم 5 لول هست
    ممنون

6. 5 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

كلاچ فن در كل بودنش بهتر از نبودنه، منتها اگر قطعه سالم باشه و البته وقتي خراب شد بازهم يه نو بخريد و سوار كنين.
    توي هواي معتدل تابستان شما، وجود اون مشكل خاصي بوجود نمياره اما براي سمت ما كه بطور معمول هوا در تابستان حدود 45 تا 53 درجه در سايه است( و حتي خيلي بيشتر) ديگه وجودش چندان مناسب نيست و همون پروانه اصلي با پره هاي فنري خم شو هم گاهي كم مياره!
    البته اين كلاچ فن فكر كنم بيشتر از اونكه براي سرد و گرم كار كردن موتور باشه( بجاي ترموستات) براي كم شدن صداي پروانه بكار ميره كه خيلي هم موثر هست و البته نرمتر كار كردن موتور و كمتر شدن نسبي مصرف سوخت( به دليل راحتتر چرخيدن موتور)
    شايد توي ايران بخاطر همون گرمسير بودن شرايط استفاده از اون چندان مورد نظر نبوده و البته بصورت استاندارد نصب نميشه و در صورت تمايل ميگذاشتن.
    براي فضاي زيادي كه بين پروانه بيوك با راديات وجود داره سوار كردن اون خيلي آسونه، حتي براي نوا هم هست( با توجه به فاصله كم پروانه نوا با رادياتور)
    شما توي زمستان حتما بايد از ترموستات استفاده كنين تا به سرعت و بدون نياز به طي كردن مسافت زياد موتور سريع گرم بشه.
    من اگر مشكل تابستانهاي داغ و بسيار طولاني اينجا رو نداشتم، حتما استفاده ميكردم. البته خراب شدن اون كه گويا خيلي هم متداوله واقعا از نظر هزينه مشكلسازه،
    قيمت امروز كلاچ فن رو ندارم، شايد اين هفته سري به يدكي شورلت بزنم و سوال كنم چون خودمم دوست دارم بيشتر با اين قطعه آشنا بشم.

8. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

من برای زمستون از ترموستات 82 استفاده میکنم! آیا نیازه دوباره در تابستون 74 قبلی رو نصب کنم یا نه ! همین 82 خوبه!؟

10. 2 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

هرچند كه اصولي همينه كه ماشين هميشه ترموستات داشته باشه، اما براي ماشينهاي ما كه سرسيلندر چدني دارن،و انتقال حرارت در اونها به خوبي سرسيلندرهاي آلومينيومي نيست، بهتره كه ترموستات رو تابستانها در بياريم.
    البته نميدونم گرماي تابستان مشهد هم مثل اهواز نابود كننده است يا نه؟!
    رادياتورهاي جديد آلومينيومي هستن و انتقال و تبادل حرارتي خوبي بوجود ميارن و البته سرسيلندرهاي آلومينيومي كه واقعا خوب جواب ميده، ولي توي ماشينهاي ما و يا خودروهاي ديگه مثل پيكان و چند مدل ديگه، حتي با وجود يه ترموستات درجه پايين مثل همون 74 درجه، باز مشكل خنك كردن بوجود مياد و توي بعداز ظهرهاي داغ و يا ترافيك ( بخصوص وقتي كولر بزنيم) احتمال جوش آوردن ماشين خيلي زياده چون وجود خود ترموستات( حتي اگر هميشه باز باشه) خودش يه مانع براي گردش راحت و سريع آب به حساب مياد.
    از نظر من اون 74 يا حتي 72 درجه هم نبايد باشه ديگه چه برسه به 82 درجه!!
    اما حالا شما بايد خودتون تشخيص بديد كه اصولا توي تابستان اونجا نيازي به ترموستات هست يا نه؟( با توجه به ميانگين دما و شرايط رانندگي )

12. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

من هم مشکل داغ کار کردن موتور رو داشتم و متوجه شدم این داغ کار کردن در دور پایین اتفاق می افته و زمانی هست که در ترافیک هستم.الان که فن برقی هست فرق اساسی که با پروانه داره اینه که در ترافیک دور بالا فعال میشه و دیگه مثل پروانه موتور داغ نمیشه.البته با وجود این از ترموستات 72 استفاده میکنم و یه کاری که امتحانش کردم اینه که یه مقدار از فنر ترموستات رو بریدم تا زودتر باز بشه و موثر هم واقع شد و سریعتر موتور خنک میشه ولی دیگه بخاری یه مقدار ضعیف کار میکنه.
    Last edited by MJ1970; 12-01-2013 at 12:08.

14. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودرو های آمریکایی mohamad.hejazi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

سلام.
    امیر جان منم رو بیوک کلاج پروانه بستم خیلی صدای موتور کمتر شده تو تابستان اصفهان هم اصلآ آمپر بالا نیومد در کل بنداز خوبه ولی اصلی بنداز جنس های متفرقه 1 سال بیشتر کار نمیدن.

16. 5 کاربر از mohamad.hejazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

از همه دوستان بابت راهنمایی متشکرم.
    تکمیل فرمایش دوستان :
    فکر کنم شدید ترین گرمای مشهد به 35 درجه هست. البته هر سال متفاوت بوده
    خب کلاج پروانه چه مارکی خوبه؟؟ قیمت هاش چه جوریه؟! باید یک پروانه کادیلاک یا بلیزر بخرم درسته؟؟؟
    مثلا خراب میشه پروانه یک سره میشه یا اصلا دیگه کار نمیکنه؟؟؟؟
    ممنون

18. 2 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودرو های آمریکایی mohamad.hejazi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

کلاج فقط دست دوم سالم اصلی یا نو مارک ای سی دلکو بگیر.
    خراب که میشه یه سره میشه تازه یه جورایی صدای پروانه بیشتر میشه چون شما باید برای نصب کلاج, پروانه هم عوض کنی(معمولی 7 پر بگیر)بعد کلاج که خراب میشه تازه پروانه معمولی مثل فابریک بیوک پیچشی نیست که تو دور بالا صدا کمتر بشه.
    قیمت کلاج اصلی من 6 ماه پیش قیمت داشتم 170 تومن.

20. 4 کاربر از mohamad.hejazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •