تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 544 از 1129 اولاول ... 444444945345405415425435445455465475485545946441044 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,431 به 5,440 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

کاربر فعال خودرو های آمریکایی mohamad.hejazi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

سلام
    کامارو جان سایز دفرانسیال کامارو و شورلت نوا شما چند بود؟

چند روز پیش درب قالپاق دفرانسیال ایمپالا رو باز کردم سایزش 12.41 بود که مکانیک گفت فوق الاده شتابیه ولی تو کفی 160-170 تا بیشتر راه نمیره.
    Last edited by mohamad.hejazi; 09-10-2012 at 13:52.

2. 3 کاربر از mohamad.hejazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ali_440magnum's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

من با کاپریس 90 ال اس 210 تا کیلومتر زدم عکسم انداختم.خیلی نرم راه میرفت.
    ایمپالا ی شما چیه مدل؟

4. 2 کاربر از ali_440magnum بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اندازه رو به خاطر ندارم ، اما مطلبي كه گفتيد كاملا درسته و من بارها شنيدم كه دو مدل ديفرانسيال براي شتاب و قدرت بالا و نوعي ديگه براي سرعت بالا طراحي شده.
    مدلهاي سرعتي گويا داراي گرانويل با دنده هاي بيشتر و كوچكتري نسبت به قدرتي و شتاب دارن، اما توان تحمل فشار كمتري را هم دارن كه اين نقطه ضعف به حساب مياد.
    مثلا براي كشيدن يدك و يا كاروان و قايق و امثال اينها بايد از مدلهايي كه دنده هاي درشت تر و قدرت بيشتري رو دارن استفاده كرد.احتمالا مثل نمونه اي كه روي ايمپالا شما است.
    اين قضيه رو البته توي اتومبيل هاي سايز بزرگ مثل كاپريس و ايمپالا بيشتر ديدم تا كوچكترهايي مثل نوا و بيوك ايران.
    روغن توصيه شده براي هر كدوم هم متفاوته اما بطور معمول روغنهاي گريد 140 رو پيشنهاد ميكنن ( بخصوص اگر در شرايط گرمايي شديد و فشار كار بالا باشه) چون روغن گريد كمتر ( مثل 75 يا 80 ) خيلي رقيق بوده و در حرارت بالا هم كارايي زيادي نداره.
    يه تجربه ديگه هم در مورد واشر درب ديفرانسيال:
    هيچوقت از نوع چوب پنبه اي و يا دولايه استفاده نكنين. چون بر اثر فشار پيچها ،له شده و روغن ريزي پيدا ميكنه. بهترين نوع همان مقوايي و يا واشر ويكتوري است كه با يك لايه نازك چسب ( سليكن ، آكواريم ، و يا چسب آهن) بسته شده باشه.

6. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

در مورد دیف نوا به احتمال قوی 13.41 هستش و البته قطعا میشه کرانویل پینیون اون رو عوض کرد و بنده با تعمیرکار که صحبت کردم میشه 15.41 یا 16.41 که یه کرانویل پینیون نو تو جعبه رو خودش داشت (قبلا گفت با نصب 300 تومان) و ظاهرا مربوط به پونتیاک هستش و همچنین سایز 17.41 که فابریک رو کاپریس بوده رو تو پوسته ی فابریک نصب کرد البته خودش توصیه کرد برا نوا اتومات سرعتی تر از 15.41 دیگه نصب نکن چون خیلی لش میشه و تو سربالاییها خیلی رو دنده 1 میمونه و صفحات گیربکس رو سریعا از بین میبره و ضمنا دفعات معکوس کشیدن از 2 به 1 زیاد میشه و این کار به گیربکس خیلی فشار میاره. در مورد ایمپالای 73 جناب hejazi همون طور که علی اقا فرمودن چون ایمپالا از نوا سنگینتره (البته وزن دقیقش رو نمیدونم) به عقیده بنده فکر کنم اگه دیف رو سرعتی کنید بعدا توی سربالاییها به مشکل بر میخورید. البته من روی بیوک دیدم 17.41 هم میبندن و بازم خوب گاز میخوره و کم نمیاره.

8. 4 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای امریکایی diyukis's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

علی اقا کل هزینه هایی که برای نوا متحمل شدید رو اعلام میفرمایید؟

محمد جان فکر کنم با توجه به شش سیلندر بودن ماشین شما این شماره دف کافی باشه.بعدشم دیگه فکر نکنم نه به صرفه باشه که با این ماشینا بیشتر از 100 تا بریم و نه با توجه به جریمه ها امکانش هست.
    پس بنظرم دف مناسبی برای ماشین شما هست قطعن.

10. 4 کاربر از diyukis بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودرو های آمریکایی mohamad.hejazi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

من با کاپریس 90 ال اس 210 تا کیلومتر زدم عکسم انداختم.خیلی نرم راه میرفت.
    ایمپالا ی شما چیه مدل؟
    ایمپالای من مدلش 1973

=====
    دوستان حق با شماست برای ایمپالا من همین دف 12 خوبه خود من بارها متعجب میشدم از اینکه شتاب ماشینم به مراتب از نوا کمتر نیست با اینکه گیربکس ماشینم کمی ضعیفه بعد با باز کردن دفرانسیل متوجه شدم که دف شتابی روش نصبه.
    جالب اینجاست که مکانیک میگفت روی ایمپالاهای 8 سیلندر دف 17 نصبه و روی 6 سیلندر 12

واشر درب قالپاق سالم سالم بود برای همین عوضش نکردم خوشبختانه روغن هم نمیده.

12. 2 کاربر از mohamad.hejazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

[IMG]dsc-0018[/IMG] شورلت نوا سی ۶

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

راستی در مورد کلاچ پروانه چیزی میدونید؟چه جور کار میکنه به درد میخوره یا نه یه اطلاعات کلی میشه بهم بدید ممنونم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

راستی کامارو جان موتور شورلت نوا چند سی سیه؟شنیدم میگن ۴۱۰۰سی سیه درسته ؟

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

هزينه هاي خريد وسائل يدكي و تعميرات و دستمزدها و..( منهاي موارد مصرفي مثل روغن و باد تاير و آب رادياتور و ..و هزينه هاي موارد غير فني مثل بيمه و عوارض شهرداري و معاينه فني و..) چيزي حدود 6.800.000 تومان شد.
    حجم موتور نوا 250 اينچ مكعب كه برابر 4100 سي سي و قدرت 115 اسب بخار.
    اين روزها چند بار به سفرهاي كوتاه بين شهري تا فواصل 150 كيلومتري رفتم و مصرف دقيق رو با سرعت متوسط 95 تا 100 كيلومتر محاسبه كردم( دقيقا انتهاي بخش سفيد و آغاز بخش اخطار قرمز كيلومتر شمار نوا) با 30 ليتر بنزين 250 كيلومتر رفتم كه حدود 12 ليتر در هر 100 كيلومتر شد.
    كلاچ پروانه به نوعي ترموستات موتور به حساب مياد و داراي يك كلاچ و فنر حرارتي است كه بر روي پولي واترپمپ و پروانه بسته ميشه و هرچقدر دماي هوا و موتور بيشتر باشه مقدار درگيري اون كلاچ بيشتر شده و مقدار چرخش پروانه با دور موتور هماهنگ و نزديكتر ميشه.و زمان سرد شدن هوا درگيري اون كمتر و در نتيجه چرخش پروانه هم كمتر ميشه و به نوعي در متعادل نگه داشتن دماي موتور كمك ميكنه و البته در كاهش صداي موتور و نرمتر بودن اون تاثير داره. ولي قيمت خيلي بالايي هم داره و اگر خراب بشه قابل تعمير نيست.سالها پيش حدود 80.000 تا 120.000 تومان قيمت داشت، در حال حاضر بايد خيلي بيشتر باشه.

17. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •