تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1094 از 1129 اولاول ... 94594994104410841090109110921093109410951096109710981104 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,931 به 10,940 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام علی آقای عزیز
    خیلی ناراحت شدم از این اتفاقی که براتون پیش اومده.ما رو در غم خودتون شریک بدونید.بهتون تسلیت میگم و از خدا براتون طلب صبر می کنم.
    امیدوارم غم آخرتون باشه

سپاسگزارم دوست گرامی
    امیدوارم شما و همه عزیزانتان در سلامتی ، تندرستی و بهروزی، روزگار را سپری کنید

2. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

دورود بر همگی
    مشکلی برای گیربکس پیش آمده که امیدوارم با راهنمایی شما بزرگواران حل بشه هنگام رانندگی در خیابان و اتوبان دنده ها به موقعه و نرم عوض میشن اما به ترافیک بر بخورم ماشین راه نمیره باید گاز 60 ، 70 کیلومتر را بدم تا حرکت کنه بعدش باید با پدال گاز بازی کنم تا بره به دنده 2 تازه اون وقت هم ماشین جون نداره و دیر دور بر میداره
    با خودم فکر کردم فیلتر کثیف شده کارتر را باز کردم ته کارتر مقداری رسوب سیاه رنگ بود فیلتر را باز کردم تمیز بود کارتر را بستم بعد از گرم شدن ماشین روغن را چک کردم نیم لیتر روغن اضافه کردم اما مشکل حل نشده نا گفته نمونه که پارسال روغن گیربکس را تعویض کردم هر سری بهران 2 خط میریختم اینبار بهران 3 خط ریختم تا حالا هم حدود 6000 تا کار کرده حالا چه کار میشه کرد

4. 7 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

دورود بر همگی
    مشکلی برای گیربکس پیش آمده که امیدوارم با راهنمایی شما بزرگواران حل بشه هنگام رانندگی در خیابان و اتوبان دنده ها به موقعه و نرم عوض میشن اما به ترافیک بر بخورم ماشین راه نمیره باید گاز 60 ، 70 کیلومتر را بدم تا حرکت کنه بعدش باید با پدال گاز بازی کنم تا بره به دنده 2 تازه اون وقت هم ماشین جون نداره و دیر دور بر میداره
    با خودم فکر کردم فیلتر کثیف شده کارتر را باز کردم ته کارتر مقداری رسوب سیاه رنگ بود فیلتر را باز کردم تمیز بود کارتر را بستم بعد از گرم شدن ماشین روغن را چک کردم نیم لیتر روغن اضافه کردم اما مشکل حل نشده نا گفته نمونه که پارسال روغن گیربکس را تعویض کردم هر سری بهران 2 خط میریختم اینبار بهران 3 خط ریختم تا حالا هم حدود 6000 تا کار کرده حالا چه کار میشه کرد
    با کسب اجازه از دوستان بنده سعی میکنم تا جای ممکن راهنمایی کنم.
    اول اینکه مطمین بشید در ترافیک و زمانی که میخواهید حرکت کنید دنده روی یک هست.برای انجام این کار اگر خودروتون دسته دنده میزانی داره خودرو را روی ال 1 قرار بدید تا گیربکس نتونه روی دنده دیگری شروع به حرکت کنه.
    احتمال داره خودرو در انتخاب دنده دچار مشکلاتی شده باشه و روی دنده دیگری شروع به حرکت میکنه.من نمونه ای رو دیدم که گیربکس وقتی خودرو داره با سرعت روی دنده 3 حرکت میکنه و به ترافیک میرسه دنده برنمیگرده و همچنان میخواد روی همون دنده ادامه بده و روی یک نمیاد.
    پس این شد اولین تست.
    این تست را انجام بدید و جواب بدید.

اگر این مشکل وجود نداشته باشه تنها قطعاتی که میشه از بیرون مشکل ایجاد کنن سیستم سیم سبقت و مهمتر از اون وکیوم گیربکس هست که به گیربکس دور موتور رو میفهمونه.البته گاورنر هم از بیرون گیربکس قابل بررسی هست.

مساله دیگری که گیربکسهای فرسوده را دچار مشکل میکنه افزایش حرارت اجزای داخلی هست که به دلیل فرسودگی پمپ روغن و توربین و یا فرار روغن از سایر اجزا ایجاد میشه به وجود میاد.

متاسفانه باید بگم که گیربکسهای اتومات فرسوده مشکلات بسیاری پیدا میکنن که نهایتا تا خورد نشن و توسط یک حرفه ای بازدید نشن عیب یابی قطعی نمیشن و ما اینجا نهایت سعی خودمون رو میکنیم تا بلکه بشه از هزینه های سنگین تر جلوگیری کرد.

فعلا تست اولیه رو که خدمتتون عرض کردم انجام بدید تا ببینیم چی میشه.(اینکه مطمین بشید خودرو در ترافیک وقتی دچار کندی حرکت میشه واقعا روی دنده یک داره زور میزنه و یک وقت روی دنده 2 یا سه گیر نکرده باشه)

6. 8 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

ممنونم آقای MJ1970 مواردی که فرمودید را انجام می دهم و نتیجه را خدمت شما عرض می کنم

8. 5 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

درود بر همگی
    اون روز کلا فراموش کردم که بگم سیم سبقت کار نمی کنه ماشین را پیش مکانیک آشنا بردم سیم را تنظیم کرد و دوری زدم اما بازکار نکرد گفتش باید سنگ ساعت پیاده تا رفع ایراد بشه قبول کردم حدودا 20 تا پیچ داشت که بیشتر پیچ ها شل بودن مکانیک گفت این یکی ازایرادهاش می تونه باشه
    قسمتی که به سیم سبقت مربوط بود گیر نداشت اما بقیه لوله های شیار دار همگی گیر داشتن و کانالهای روغن نصف بیشتر پر از رسوب سیاه بود با دستگاه قطعه شور که شبیه کارواش بود شستش بعد پیستونی که تو گوشه سنگ ساعت هستش را درآورد که زیرش فنر بزرگی داشت داخل سیلندر اون هم پر از رسوب بود اون قسمت هم شست
    رسید به اون لوله های شیار دار آقا مگه از جایشان تکان می خوردن با فشارآب دستگاه قطعه شور و با کمک پیچ گوشتی و سیخ بالاخره به آرامی بیرون کشیدشون و تمیز و رفع گیر کرد من را هم فرستاد دوتا واشر کاغذی و واشر پلیت گرفتم و سنگ ساعت سر جایش بسته شد پیاده و سوار کردن سنگ ساعت نصف روز وقت گرفت فکر نمی کردم این قدر کار و ایراد داشته باشه
    آقایMJ1970 شما درباره دمای گیربکس فرمودید من به آمپر آب شک داشتم موضوع را با مکانیک در میان گذاشتم گفتش سرم شلوغه اگر خودت می تونی آمپر آب را بازش کن تستش می کنم قسمتس که به سرسیلندر وصل میشه بیرون کشیدم اون قسمت را انداخت داخل آب جوش 5 درجه بیشتر نشان داد الان ترموستات 82 درجه رویش نصبه دما حدود 90 الی 92 را نشان می دهد با این حساب دما ی ماشین 87 درجه است می خواهم دما را پایین بیارم چه ترموستاتی ببندم که موتور درست کار کنه و گیربکس هم خنکتر باشه
    تستی که توی ترافیک فرمودید را فرصت نکردم انجام بدهم از دوستم خواهش میکنم که پشت رل بشینه تا خودم 6 دانگ حواسم به تعویض دنده ها باشه که نتیجه را خدمت شما عرض میکنم
    فعلا این کارها روی گیربکس انجام شده اما تغییری در عملکرد گیربکس ندیدم فقط نفس ماشین تو شیب باز شده راحت تر حرکت میکنه و سیم سبقت هم باز کار نمی کنه

10. 5 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود بر همگی
    اون روز کلا فراموش کردم که بگم سیم سبقت کار نمی کنه ماشین را پیش مکانیک آشنا بردم سیم را تنظیم کرد و دوری زدم اما بازکار نکرد گفتش باید سنگ ساعت پیاده تا رفع ایراد بشه قبول کردم حدودا 20 تا پیچ داشت که بیشتر پیچ ها شل بودن مکانیک گفت این یکی ازایرادهاش می تونه باشه
    قسمتی که به سیم سبقت مربوط بود گیر نداشت اما بقیه لوله های شیار دار همگی گیر داشتن و کانالهای روغن نصف بیشتر پر از رسوب سیاه بود با دستگاه قطعه شور که شبیه کارواش بود شستش بعد پیستونی که تو گوشه سنگ ساعت هستش را درآورد که زیرش فنر بزرگی داشت داخل سیلندر اون هم پر از رسوب بود اون قسمت هم شست
    رسید به اون لوله های شیار دار آقا مگه از جایشان تکان می خوردن با فشارآب دستگاه قطعه شور و با کمک پیچ گوشتی و سیخ بالاخره به آرامی بیرون کشیدشون و تمیز و رفع گیر کرد من را هم فرستاد دوتا واشر کاغذی و واشر پلیت گرفتم و سنگ ساعت سر جایش بسته شد پیاده و سوار کردن سنگ ساعت نصف روز وقت گرفت فکر نمی کردم این قدر کار و ایراد داشته باشه
    آقایMJ1970 شما درباره دمای گیربکس فرمودید من به آمپر آب شک داشتم موضوع را با مکانیک در میان گذاشتم گفتش سرم شلوغه اگر خودت می تونی آمپر آب را بازش کن تستش می کنم قسمتس که به سرسیلندر وصل میشه بیرون کشیدم اون قسمت را انداخت داخل آب جوش 5 درجه بیشتر نشان داد الان ترموستات 82 درجه رویش نصبه دما حدود 90 الی 92 را نشان می دهد با این حساب دما ی ماشین 87 درجه است می خواهم دما را پایین بیارم چه ترموستاتی ببندم که موتور درست کار کنه و گیربکس هم خنکتر باشه
    تستی که توی ترافیک فرمودید را فرصت نکردم انجام بدهم از دوستم خواهش میکنم که پشت رل بشینه تا خودم 6 دانگ حواسم به تعویض دنده ها باشه که نتیجه را خدمت شما عرض میکنم
    فعلا این کارها روی گیربکس انجام شده اما تغییری در عملکرد گیربکس ندیدم فقط نفس ماشین تو شیب باز شده راحت تر حرکت میکنه و سیم سبقت هم باز کار نمی کنه
    سلام
    تعمیرات این ماشینها کلا دردسرساز و وقت گیره و حوصله میخواد
    اتفاقا گیربکس 350 که باز کرده بودم بخاطر همین ساعت گیربکس و manual valve یا دنده دستی های اون و دراوردنشون بیچاره شدم اقا مگه از جاش حرکت میکرد -کلی وقتم را گرفت با قطعه شور و پیچ گوشتی تونستم باز کنم البته پیچ گوشتی ممکنه به لبه ها وبدنه های دنده دستی ها را خراب کنه و کلا باید بعد از بازکردن قسمت بدنه های دنده دستی ها بررسی بشه اگه چاله کرده یا ...باید عوض بشه
    حالا من کل گیربکس خورد کردم واقعا وقت گیره تنظیمات داره و...
    گیربکس کادیلاک th 400 که خورد کردم خدا صبر بده

راستی ساچمه های ساعت گیربکس هم بررسی کردید؟چند تا داشت؟
    صفحه فیلتر مانند اسکرین پمپ روغن و صفحه گاورنر هم چک کردید؟
    Last edited by armindevile; 30-07-2020 at 11:10.

12. 5 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

ساچمه داشت زیر گیربکس استانبولی گذاشته بود که ساچمه ها داخل اون افتادن اما دقت نکردم چندتا بودن در مورد فیلتر فقط فیلتر بزرگ سنگ وسط را داشت و فیلتر دیگه ای نداشت در ضمن لوله هایی که به رادیات وصل بودن را از سمت گیربکس باز کرد و گفت ----- اونها را هم باز کردن
    Last edited by as5778; 29-07-2020 at 21:00.

14. 4 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

خب پس ساعت گیربکس رو سرویس کردید و شستشو کردید...

به طور معمول گیربکسهای اتوماتیک قدری رسوب میگیرند که تا حدی عادی هست و با سرویس روغن و فیلتر در کیلومتر مشخص مشکل خاصی ایجاد نمیکنه ولی از اونجایی که ماشینهای ما عمر زیادی دارند و آمریکایی بودن آنها باعث شده تا اغلب صاحبان آنها به بسیاری از نکات در تعمیر و نگهداری آنها دقت نکنند و طی سالها باعث مستهلک شدن قسمتهای مختلف این خودروها شدند.

یکی از مهمترین و حساس ترین این قطعات همین گیربکسهای اتوماتیک هستند.
    تعویض دیرهنگام روغن و سرویس نکردن آن و وارد کردن فشارهای نامتعارف به گیربکس و عدم وجود قطعات مرغوب در تعمیرات باعث به وجود آمدن مشکلات در گیربکسهای اتوماتیک شده.
    تا همین چند سال قبل اغلب کیتهای تعمیراتی موجود در ایران برای گیربکس های آمریکایی اصلی بودند ولی جدیدا کیتهای تقلبی که در بازار هستند هیچ وقت اجازه نمیده گیربکس به درستی کار بکنه.
    میشه از اونها استفاده کرد ولی بسیار دست به عصا و با احتیاط
    کیتهای قدیمی معروف به صفحه زرد بودند و صفحات فیبری آنها مرغوبتر بودند و به رنگ زرد بودند و گیربکس کمتر میتوانست مواد روی این صفحات را مستهلک و تبدیل به خاک کنه و در گیربکس تبدیل به لجن کنه...
    کیتهای جدید معروف به صفحه مشکی هستند و رنگ مواد روی فلز آنها مشکی هست.
    البته این نکته را هم بگم که در خود آمریکا هم صفحاتی به این رنگ در گیربکسها استفاده میشه ولی نمونه هایی که در ایران هستند فاقد کیفیت هستند.
    علاوه بر ساعت گیربکس که بسیار رسوب میگیره اویل پمپ هم وقتی باز میشه دارای اجرام زیادی میتونه باشه البته شستشوی اون فقط با باز کردن گیربکس ممکنه و الان کاری با اون ندارید.

فعلا با توجه به سرویسی که انجام دادید بهتره مدتی با ماشین برانید و سعی کنید سیم سبقت را هم فعال کنید چون اگر فعال نشه ظرف چند صد کیلومتر میتونه باعث سوختن گیربکس بشه .
    از مکانیک خود بخواهید سیم سبقت را فعال و تنظیم کنه و وکیوم گیربکس هم از نظر تنظیم بررسی کنه و اگر لازمه اون رو هم با سفت و شل کردن پیچ ریز داخل آن تنظیم کنه.

16. 6 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ساچمه داشت زیر گیربکس استانبولی گذاشته بود که ساچمه ها داخل اون افتادن اما دقت نکردم چندتا بودن در مورد فیلتر فقط فیلتر بزرگ سنگ وسط را داشت و فیلتر دیگه ای نداشت در ضمن لوله هایی که به رادیات وصل بودن را از سمت گیربکس باز کرد و گفت ----- اونها را هم باز کردن
    درمورد فیلتر اسکرین صفحه دو تا قعطه فیلتر کوچیک هست که یکی برای پمپ روغنه و یکی دیگه برای مسیر گاورنر نصبه و روی پوسته کانالهای روغن زیر ساعت گیربکس نصب شده --البته مدل نوع گیربکس هم فرق داره

احتمال داره صفحات گیربکس ضعیف شده باشن هم بخاطر عمر گیربکس و هم بخاطر کثیف بودن داخل گیربکس که روغن کثیف روی صفحات و استیل کلاچ ها تاثیر منفی داره
    من وقتی گیربکس th 350 باز کردم پوسته گیربکس خراب شده بود
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و زمانی که خواستم مجموعه قطعات دنده رینگی انتهایی گیربکس را خارج کنم متوجه شدم خاره فنری ساپورت انتهای مجموعه دنده رینگی اصلا وجود نداره درموقع تعمیر طرف ممکنه اطلاعی نداشته باشه که ایا این قطعه را داره یا نه -زمانه خارج کردن قطعات انتهایی گیربکس این قطعه یکباره از جاش درمیاد باید به ارامی مجموعه را خارج کرد و موقع نصببش هم باید دقت کنه محل نصب اون به چه صورته چون این فنر ساپورت مهمه در واقع نگهدارنده و ساپورت کننده صفحات انتهایی گیربکس و مجموعه هست

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by armindevile; 30-07-2020 at 07:48.

18. 6 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

درود بر همگی
    مکانیک چند مرتبه سیم سبقت را شل و سفت کرد رفتم دوری زدم نتیجه نداد احتمال داد که خود سیم ایراد داشته باشه درآوردش فرستاد سیم سبقت نو گرفتم مقایسه کرد از نظر طول و فرم یکی بودن و فرقی باهم نداشتن سیم را پس دادم قبلا هم توی شیب و هم توی جاده کار می کرد و مشکلی نبود نمی دونم حالا باید چه کار کنم
    Last edited by as5778; 04-08-2020 at 05:32.

20. 3 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •