تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1038 از 1130 اولاول ... 38538938988102810341035103610371038103910401041104210481088 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,371 به 10,380 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام فرا رسیدن سال نو رو به همه دوستان تبریک میگم
    راجع به تعلیق عقب یه سوال داشتم.برای نرم تر شدن تعلیق عقب خودروهایی مثل نوا یا بیوک که فنر شمش دارن بنظرتون اصولی هست که چند لایه از فنر کم کنیم یا اینکه باید حتما کمک ضعیف تر جایگزین کنیم؟

2. این کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام فرا رسیدن سال نو رو به همه دوستان تبریک میگم
    راجع به تعلیق عقب یه سوال داشتم.برای نرم تر شدن تعلیق عقب خودروهایی مثل نوا یا بیوک که فنر شمش دارن بنظرتون اصولی هست که چند لایه از فنر کم کنیم یا اینکه باید حتما کمک ضعیف تر جایگزین کنیم؟
    این امکان وجود داره، منتها با هر تغییری، مقداری از کارایی ماشین هم کم خواهد شد ( در کم کردن لایه فنرها و استفاده از کمک فنر ضعیفتر)

بطور مثال کمک فنرهای اتومبیلهای آمریکایی ( منظور خودروهای مورد نظر ما) از نوع گاز/ روغن هستن که ضربات و فشارهای بیشتر را تحمل کرده و توانایی جذب ضربه بیشتری دارن که برای بدنه های سنگین استفاده میشه، بنابراین ضعیف کردن این کمکها( منظور استفاده از کمک فنرهای روغنی) باعث خواهد شد که ضربه های شدید به بدنه منتقل شده و به مرور صدمه بوجود بیاد.

از طرفی وجود فنر بندی سفت، با اینکه کیفیت سواری چندان خوبی نداره( از نظر سرنشینان) ولی قابلیت هدایت و مانور بهتری خواهد داشت( بیشتر در سر پیچها و چرخشهای تند) و به همین دلیل کم کردن لایه های فنر باعث کم شدن قابلیتهای مانور ماشین خواهد شد( که اینهم به عوامل زیادی بستگی داره).

شاید بهتر باشه برای شروع، از کمک فنر روغنی استفاده کنید و اگر کیفیت به حد مورد نظر نرسید، یک لایه از فنر کم کنید( بهتره از لایه دوم یا سوم کوچکتر کم کنید) تا لایه های بزرگتر که قابلیت خم شدن و انعطاف پذیری بیشتر دارن، باقی مانده باشند.

اگر معمولا بار زیاد و نفرات در ماشین حمل میشه ( در ظرفیت کامل یا بیشتر)بهتره به
    فنر و کمک دست نزنید، همچنین وجود کپسولهای گاز CNG بطور دائم و بخصوص پر، نوعی بار اضافی دائمی بحساب خواهد آمد.

4. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام علی آقا ممنونم بابت پاسختون
    والله من خودم با هرگونه تغییرات مخالفم و هدفم از این کار نرم تر شدن تعلیق و دفع ضربات وارده به اتاق هست.این کار به ذهنم رسید که اینجا عنوان کردم اگه شما راه بهتری سراغ دارید بفرمایید که نرمی جلو و عقب ماشین تقریبا برابر بشه.کاربری ماشین هم شخصی هست و آخرش ۲ نفر سوار ماشین باشن + صندوق خالی
    Last edited by Peyman Skylark; 04-04-2019 at 16:42.

6. 3 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

والله من خودم با هرگونه تغییرات مخالفم و هدفم از این کار نرم تر شدن تعلیق و دفع ضربات وارده به اتاق هست.این کار به ذهنم رسید که اینجا عنوان کردم اگه شما راه بهتری سراغ دارید بفرمایید که نرمی جلو و عقب ماشین تقریبا برابر بشه.کاربری ماشین هم شخصی هست و آخرش ۲ نفر سوار ماشین باشن + صندوق خالی
    سلام
    شاید لاستیک بین اتاق از بین رفته
    مدلهایی هست که بین فنرلول ها کمک روغنی وجود داره و ضربات را جذب میکنه مثل بیوک 59 و..

8. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تغییر دادن برای بهبود کارایی چیز بدی نیست ، اما متاسفانه امکانات ما در ایران خیلی محدوده و اکثرا باید بجای استفاده از کیتهای آماده جهت ارتقاء کارایی بخشهای مختلف، ( مثل کولر، پمپ بنزین، فن ، کاربراتور، ترمز ها و...) با آزمون و خطا و بررسی های زیاد و استفاده از قطعات خودروهای دیگه یا دست ساز، این تغییرات انجام بشه که نمونه های زیادی انجام شده.

بطور مثال این نمونه ای از کیت آماده برای تغییر فنربندی عقب خودروهای ما از نوع فنر شمش به مارپیچی و پیچشی است، یعنی هر دو نوع فنر را هم زمان داره و جدای از اینکه نرمی بهتری ایجاد میکنه، قابلیتهای هدایت و مانور ماشین هم خیلی بهتر خواهد شد.

فنرهای پیچشی (torsion bar ) در طول خودشان پیچ خورده و قابلیت بهتری برای هدایت خودرو در مانور دادن بوجود میاره. فنرهای عقب 405 و 206 از این نوع هستند

با توضیحی که دادید، بهترین کار همان کم کردن لایه های فنر است. فنر عقب 6 لایه داره و کم کردن به 5 لایه تا حدی به نرم شدن کمک میکنه( اگر نرمی بیشتر خواستید 2 لایه کم کنید، ) اما کمک فنر را فعلا تغییر ندید تا حداقل جلوی ضربات محکم و از بازی کردن زیاد عقب ماشین در دست انداز را بگیره.

10. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2019
    محل سكونت
    آبیک

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    عیدتون مبارک من تازه عضو شدم اما خیلی وقته که از اطلاعات شما عزیزان استفاده میکنم
    اگر میشه لطف کنید جواب این دوتا سوال رو هم بدید ممنون
    ۱-اگه سریع ویکدفه پدال ترمزو فشار بدم مثل حالتی که یک دفه کسی بپره جلوی ماشین چرخ سمت راننده به شدت قفل میشه وصدای جیغ لاستیک در میادولی وقتی آروم پدال رو میگیرم مشکلی نداره
    ۲-سیم متصل به قفل کمربند که برای چراغ توی آمپر هست به کجا وصل میشه میشه از جاییی که وصل میشه عکس بزارید
    ماشینم بیوک مدل ۵۹
    بینهایت متشکرم
    Last edited by معینعرب; 07-04-2019 at 19:42.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2019
    محل سكونت
    آبیک

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    سال نو مبارک .دوستان ۲ تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
    ۱-اگه سریع ویکدفه پدال ترمزو فشار بدم مثل حالتی که یک دفه کسی بپره جلوی ماشین چرخ سمت راننده به شدت قفل میشه وصدای جیغ لاستیک در میادولی وقتی آروم پدال رو میگیرم مشکلی نداره
    ۲-سیم متصل به قفل کمربند که برای چراغ توی آمپر هست به کجا وصل میشه میشه از جاییی که وصل میشه عکس بزارید
    ماشینم بیوک مدل ۵۹
    بینهایت متشکرم

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    سال نو مبارک .دوستان ۲ تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
    ماشینم بیوک مدل ۵۹
    بینهایت متشکرم
    ایراد ترمز دلایل زیادی میتونه داشته باشه، از جمله گرفتگی و مسدود بودن لوله های ترمز مربوط به همان چرخ، لقی بیش از اندازه لنتها ، ایراد در حرکت پیستون و کشابی کالیپر ( پمپ ترمز چرخ ) که باید با بازدید و بررسی و آزمایش، مشکل را پیدا کنید.
    برای شروع از باز بودن مسیر روغن در مدار همان چرخ ( جلو سمت چپ ) مطمئن شوید ( با هواگیری و بررسی مقدار روغنی که خارج میشه، و در ادامه وضعیت حرکت پیستون کالیپر و لنتها و سطح دیسک ترمز را ببینید.

فیوز نشان داده شده در جعبه فیوز مربوط به اخطار کمربند است،

اگر سیم متصل به کمربند را دنبال کنید احتمالا به محل اتصال میرسید و اگر نه از روی نقشه برق استفاده کنید، رنگ سیم با نمونه ای که در نقشه و به جعبه فیوز متصل شده.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

14. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2019
    محل سكونت
    آبیک

پيش فرض

خیلی متشکرم بابت پاسختون زیر موکت کف رو هرچی گشتم پیدا نکردم سیمی باشه احتمالا کاملا در آوردن میخام سیم دیگه ای جایگزین کنم میرم عکس بگیرم وارسال کنم
    متشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2019
    محل سكونت
    آبیک

پيش فرض

جناب کامارو عزیز سیمی که میره به قفل کمربند از روی نقشه ارسالی توسط شما پیدا کردم اما نمیدونم در برگشت به کجا وصل میشه
    نتونستم عکس ارسال کنم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 11 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (1 کاربر عضو شده و 10 مهمان)

1. hamid-48

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •