تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1034 از 1129 اولاول ... 34534934984102410301031103210331034103510361037103810441084 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,331 به 10,340 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

وکیوم را دیدم داره
    روغن ریزی هم درست میکنم از واشرشه
    منبع عقب نشون اگزوز ساز دادم میگه باید عوض کنی
    دنده ها فقط وقتی میزارم رو d یه تقه ریز میزنه تعویض دنده ها عالی
    شتاب هم عالی اگه گاز را تخته کنم یه تیک کوچولو هم میزنه

یه چیز جالب بگم این نوا دفرانسیلش فابریک کلاج داره!مثل بیوک های بی5
    نمد پشت کاپوت فابریک هم داره که من تا حالا رو هیچ نوایی ندیدم!
    منبع را اگر موقع سردبودن بهش با مشت ضربه بزنی مشخصه که صفحاتش پودر شده یا نه وصدای اگزوز هم تغییر میکنه

اگه کلاچ داره که خوبه تست کردی سالمه یا نه ؟

حتما روغن کمه یا صفحات داخلش ضعیف شده
    350 داشتم وقتی از طریق شفت تست میکردی تقه میزد که صفحات خراب شده

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. 2 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودرو های آمریکایی mohamad.hejazi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

بله به منبع مشت میزنم توش ریخته
    درب کله گاوی دف روغن ریزی داشت باز کردیم عوضش کنیم مکانیک با تعجب گفت دف کلاجداره.
    تستش هم کرد سالم بود.واسکازینش را عوض کردیم و یه روغن مکمل هم هست برای دف های کلاج دار اسمش ادتیو بود رفتم خریدم 160 هزار تومان اونم ریختم توش که کلاجش خراب نشه.
    نه گیربکس پلمپه و شتاب و تعویض دنده هم عالی.

4. 4 کاربر از mohamad.hejazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

دوستان سلام
    اگه میشه بگید چطوری میتونم در مورد ی ماشین خاص مطلب پیدا کنم چون گشتن تو 1000 صفحه سخته.
    مطالب مربوط به جیپ آهو میخوام

دوست گرامی aligazizn
    به کلوپ خودروهای آمریکایی خوش آمدید
    متاسفانه تا اینجا مطلبی که مختص جیپ باشه در کلوپ منتشر نشده چون ظاهرا هیچکدام از اعضاء چنین مدلی ندارن اما خیلی از موارد فنی بین خودروهای آمریکایی مشترک هست و تا حدودی میتونه راهنما و راهگشا باشه، بنابراین اگر سوالی دارید بفرمایید تا همه اعضاء در کنار هم و در حد امکان راهنمایی کنیم.

سلام و عرض ادب خدمت تمام دوستان عزیز بلآخره منم وارد جمع نوا سواران شدم یک دستگاه شورولت نوا سی6 مدل 1356 40 هزارتا کارکرد سند یک دست گشته خریدم قابل دوستان هم نداره.
    سلام خدمت یکی از قدیمیهای کلوپ آقای حجازی گرامی
    باعث خوشحالی است که برگشتید و امیدوارم مثل گذشته ها بازهم مطلب بنویسید که جای شما واقعا خالیه.
    تبریک برای نوا جدید ( حال ریویرا چطوره؟)
    از این مدل نوا چندتایی دیده بودم و جالبه که اکثرا یا سفید هستن و یا عنابی رنگ ( اگر اشتباه نکنم عنابی باشه) و اینطور که شایع شده بود، این مدل مونتاژ ایران نبوده و مستقیما از آمریکا وارد شده و بیشتر از گمرک خرمشهر ترخیص میشدن و شاید وجود کلاچ دیفرانسیال و همچنین آینه بغل بیوک و نمد کاپوت و موارد اینچنینی دلیل بر واقعی بودن این ادعا باشه، خلاصه اینکه ماشین خاص و جالبی پیدا کردید و عالیه

فکر میکنم بهتره روغن گیربکس را تعویض و فیلتر هم تمیز یا تعویض کنین چون معلوم نیست کیفیت روغن در چه حدی باشه بخصوص تمیزی فیلتر که تاثیر روی تعویض دنده داره.

با سلام خدمت دوستان
    قرار بود که تنظیم کاربراتور که انجام دادم.....
    به نظر من مشکل مصرف بالای ماشین بخاطر تنظیم بد ساسات هست که در روشن شدن هم تاثیر داره. شاید بهتر باشه اول روی این تنظیم کار کنید و تنظیم شناور را هم با روشی که در صفحه قبل توضیح دادم انجام بدید و نتایج را بررسی کنید.

6. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

سلام و عرض ادب علی آقای عزیز خیلی ممنون از لطفتون هر دو ماشین قابل دار شما نیست.ریویرا هم همچنان در خواب عمیقی به سر میبرد.!
    بله این مدل نوا رنگهای سفید زرد عنابی شرابی کرمی روشن و نقره ای و قهوه ای من ازش دیدم
    والا به نظر من که مونتاز ایرانه آخه وین کد روی داشبورد نداره
    البته رنگ این ماشین قهوه ای شکلاتیه.
    آینه بقلش هم نواییه توی عکس بد افتاده.
    انشاالله سر فرصت میارمش بیرون و چند تا عکس حسابی ازش میگیرم.
    روغن گیربکس و فیلتر هم عوض کردم

ماشین یه صدای سوپاپ میداد که با فیلر گیری درست نشد و چند روز پیش سرسیلندر را باز کردیم و موتور تاحالا باز نشده بود بالا و پایین صفر و واشر سرسیلندر فلزی که دیگه هیچ جا فکر نکنم گیر بیاد
    خلاصه یکی از سوپاپها جای سیتش خوردگی پیدا کرده بود و بقیه سوپاپها هم مقداری لقی داشتند که به پیشنهاد مکانیک سر سیلندر را دادم تراشکاری و سفارش خرید 12 تا سوپاپ ابکاری شده دادم و دیروز موتور جمع شد و استارت خورد.
    خدا را شکر بدون هیچ عیب و صدای اضافه.

8. 4 کاربر از mohamad.hejazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

10. 5 کاربر از mohamad.hejazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام دوستان عزیز.
    اینم از شورولت نوای من کارکرد ماشین 40 هزار تا واقعی.و تمام فابریک سی6
    تبریک میگم ،مشخصا اتومبیل بسیار تمیز و دست نخورده ای است.
    جالبه که دسته اشاره شبیه بیوک نصب شده.
    داستان کامارو که فروختین به کجا رسید؟
    بازسازی یا همچنان در خواب؟!

///////////////////////////////////

مقاله ای جالب از مهندس فرهاد کاشانی ( یکی از نویسندگان بنام و قدیمی مجله ماشین) در مورد روشهای صافکاری در آمریکا.

یادداشت مهندس کاشانی؛ نحوه متفاوت صافکاری خودرو در آمریکا

صافکاری در ایران همیشه مخلوطی از ضربه چکش و حرارت و دستان هنرمندانی هست که می توانند یک فلز مچاله شده را به حالت اولیه در بیاورند.
    تا مدتها بعد از امریکا آمدن من فکر می کردم که چرا این هنر در امریکا وجود ندارد؟
    جواب ساده است ، اینجا تمام قطعات یک ماشین همیشه موجود هستند. جایی که قطعات یدکی موجودند و قیمتشان هم منطقی است ولی قیمت کارگر گران است، چرا می خواهید پول بیشتری خرج کنید و قطعات را صافکاری کنید؟
    حتی وقتی که خسارت کم است که در ایران باز صافکاری می کنیم و مثلا تو دری را باز می کنیم و نایلون آنرا می کنیم که از داخل در بتوانیم ضربه زده و بدنه را صاف کنیم باز در امریکا ممکن است زحمت این کار را هم نکشند و از همان بیرون با بتونه سنگی (Bundo) حفره ایجاد شده را پر نمایند.
    به نقل از وبسایت مهندس فرهاد کاشانی، واقعا هم چه فلز را صاف کنید چه با بتونه سنگی آنرا پر کنید فرقی نمی کند بجز اینکه احساس خوبی به ما نمی دهد که بدانیم در ماشینمان حفره هایی وجود دارند که با بتونه پر شده اند.

در امریکا هم مانند ایران در صورت لزوم شاسی کشیده می شود و این کار با ماشینهای دقیق و با استفاده از اندازه گیریهای دقیق و مقایسه اعداد با اعداد کارخانه انجام می شود.
    در نهایت که به نتایج نگاه کنید هیچگاه قطعه صافکاری شده نمی تواند به تمیزی و میزانی یک قطعه نو باشد. فاصله درز ها همیشه مانند روز اول نخواهند شد و این یکی از مشکلاتی است که در ایران بعد از صافکاری وجود داشت.
    وقتی که قیمت تعمیر از نصف قیمت ماشین دست دوم متجاوز می شود بیمه ها ماشین را اوراقی اعلام می کنند ولی می توان آنرا خرید و با سند اوراقی آنرا تعمیر و سوار شد. برای اوراقی شدن زحمت زیادی نباید کشید و برای ما ایرانی ها ماشین هایی که اینجا اوراق می شوند باور کردنی نیست. قیمت زیاد تعمیرات علت آن می باشد.
    این روزها که سپر ماشین ها همه پلاستیکی شده این جا هم گاه به تعمیر و‌جوش پلاستیک روی می آورند ولی باز هم خرید قطعه نو غالب است بخصوص که عین همان قطعات توسط شرکت های مختلف عرضه می شود و‌ لازم نیست که حتما آنها را از نمایندگی اصلی بخرید.
    جالب است که هنگامی که بیمه ماشین می خرید ، قبول می کنید که برای بعضی قطعات بیمه می تواند از قطعات غیر اصلی استفاده کند. اگر اصرار داشته باشید که تمام قطعات اصل باشند قیمت بیمه تان هم بالا می رود.
    همین مورد در مورد بیمه سلامتی و دارو هم وجود دارد که اگر بخواهید از داروهای بنام استفاده کنید خرج بیشتری خواهد داشت تا داروهای بی نام ولی با همان فرمول.

12. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

قربان شما علی آقای عزیز
    منظور از دسته اشاره چیه؟

بازسازی کامارو هم متوقف شده به علت گرانی مزد و لوازم ولی جاش امنه و الان در خواب به سر میبره.صافکاری و تعمیر موتور و گیربکس انجام شده اکثر لوازم تزیینی هم نو خریداری کردن براش.
    به امید روزی که بازسازی یشه خیلی دوست داشتم این ماشینا.

14. 2 کاربر از mohamad.hejazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

قربان شما علی آقای عزیز
    منظور از دسته اشاره چیه؟

بازسازی کامارو هم متوقف شده به علت گرانی مزد و لوازم ولی جاش امنه و الان در خواب به سر میبره.صافکاری و تعمیر موتور و گیربکس انجام شده اکثر لوازم تزیینی هم نو خریداری کردن براش.
    به امید روزی که بازسازی یشه خیلی دوست داشتم این ماشینا.

منظورم این دسته است که در نوا ساده و فقط اشاره است و در بیوک اگر اشتباه نکنم، ظاهرا مربوط به بالا و پایین کردن نور چراغها هم میشه

قطعات که بسیار کمیاب و گران شده ولی از همه بدتر داستان پلاک کردن هست که اگر درست میشد، مواردی بودن که میتونستم روی آنها حساب باز کنم.

16. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

آهان بله دسته راهنما را میگین.برای نور بالا و پایین هم هست که البته به نظر من پایی بهتره
    بیوک و نواهای 56 و 57 این شکلی هستند.

علی آقا شما نوا را هنوز دارید؟

18. 2 کاربر از mohamad.hejazi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

آهان بله دسته راهنما را میگین.برای نور بالا و پایین هم هست که البته به نظر من پایی بهتره
    بیوک و نواهای 56 و 57 این شکلی هستند.

علی آقا شما نوا را هنوز دارید؟
    به نظر من که نمونه تعویض نور دستی از پایی خیلی بهتره، چون جای سوئیچ پایی ممکنه سریع پیدا نشه ، ولی دستی با یک اشاره کوچک کاربردی تر به نظر میرسه.

بله نوا هنوز هست و گاها مشغول ارتقاء بخشهایی هستم که کارایی بهتری داشته باشه، مثلا این روزها درگیر ارتقاء دینام 105 آمپر هستم که قبلا سوار کردم و با تعویض پولی، کارایی بهتری پیدا میکنه.

اگر دینام با آمپر بیشتر پیدا شد ، بجای این 105 آمپر نصب میکنم چون ظاهرا یک دینام 140 آمپر به راحتی همه وسائل برقی و از جمله فن برقی بجای پروانه را هم جواب میده و هیچ افت توانی در کار نیست، اما پیدا کردن همچین دینامی در ایران که بشه روی نوا سوار کرد آنهم با قیمت مناسب تقریبا محاله!

20. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •