تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1009 از 1129 اولاول ... 9509909959999100510061007100810091010101110121013101910591109 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,081 به 10,090 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

از این نقشه برای قفل مرکزی استفاده کردم درست بود و قفلها باز بسته میشد فقط اینکه نیاز به یک کلید داشت که داخل اتاق نصب بشه و با اون قفلها باز و بسته شوند که من از یک کلید شیشه بالا بر استفاده کردم البته کلیدهای مخصوص قفل و باز کردن درهم در بازار موجود هست که یکسریشون پشتشون 5 پایه داره و دیگه نیازی به این رله ها ندارند قیمتشون هم 40.000 تومان بود اما مشکل اینجاس که باید داخل ماشین باشی تا با این کلید بتونی تمام درهارو قفل و یا باز کنی یعنی هنگامی که در رو از بیرون باز میکنی همه دره باز نمیشن برای اینکه از بیرون باز بشن نیاز به رله قفل مرکزی هست که اونم خوب عمل نمیکرد پس فکر کنم بهترین راه همین نقشه و یک دزگیر ساده هست که قفلها با ریموت باز و بسته بشن نظر شما چیه؟

2. 4 کاربر از pejy666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

بسیار متشکرم از توضیحاتتون
    توی ماشین من برای فن AC آفتامات وجود نداره پس احتمالا ایراد باید از مقاومت باشه ،که امروز بعد از ظهر میرم بازش میکنم ببینم داخلش چه خبره
    چند روز پیش واشر بین بوستر و پمپ ترمز رو عوض کردم ولی دیروز که سوار ماشین شدم هنگام ترمز گرفتن هم ترمز بد عمل میکرد هم بوستر خیلی صدای باد میداد (پیسسسسسس) انگار سوار این اتوبوس قدیمی ها شده بودم دلیلش چی میتونه باشه؟واشر خراب بوده یا انداختنش لم خاصی داره؟

در مورد فن AC تصور نمیکنم که آفتمات نداشته باشه چون اگر اشتباه نکنم ، بجز برقی که برای مدار مقاومت فن ( جهت تنظیم سرعتهای مختلف فن) از سمت آفتمات عبور میکنه، برق مستقیم هم از همین آفتمات به فن میرسه بنابراین نبود آفتمات باعث میشه هیچ برقی به فن نرسه و کلا فن قابل استفاده نباشه.
    آیا این قطعه در روی یونیت AC وجود داره؟

این همان آفتمات فن هست که البته با طراحی قدیمی توسط دلکو رمی ساخته شده و با رله های امروزی از نظر شکل ظاهری فرق داره. اگر این رله خراب شده باشه، به راحتی میشه با رله معمولی 5 پایه عوض کنید. من هم همین کار را کردم و اگر برای نصب راهنمایی لازم داشتید در خدمتم.
    در مورد مقاومت فن، چیز خاصی برای بررسی نداره بجز اینکه ممکنه یکی از مقاومتهای فنری قطع شده باشه یا پایه ها زنگ زده و رسانایی خوبی نداشته باشه.

در مورد لاستیک آب بندی بوستر و ترمز تنها نکته اینکه به همان وضعیتی که بوده نصب کنین یعنی بخش دارای نقش و هاشور به سمت بیرون و قسمتی که صاف و مسطح هست به سمت بوستر قرار بگیره. قبل از نصب اگر کمی وازلین یا روغن چرب کننده بی ضرر ( مثل روغن خوراکی ) بمالید بهتره تا از خشک شدن زودرس جلوگیری بشه.
    آیا صدا دقیقا از مابین محل تماس پمپ و بوستر میاد؟ ممکنه صدای دیگه ای باشه مثلا صدای نشت هوا از لوله بوستر یا خرابی نمکدانی( سوپاپ یکطرفه روی بوستر ترمز که پلاستیکی هست) که باید تعویض بشه.
    این لاستیکها کلا جنس خوبی ندارن و بخصوص موقع تابستان بخاطر گرمای شدید خیلی زود خراب میشه و باید همیشه چندتا توی داشبرد داشته باشید.

در مورد قفل مرکزی،تجربه چندانی ندارم ولی بر اساس چیزی که روی ماشینهای دیگه دیدم، فکر میکنم بهتره که بجای کلید باز و بسته کردن قفل که در داخل نصب میشه، از یک پمپ درب دوم و یا یک پمپ که دارای 5 سیم استفاده کنید که در سمت راننده نصب شده باشه که هم نقش پمپ و هم نقش همان کلید مخصوص قفل کردن را بازی میکنه و با اتصال به لینک شاسی قفل درب، همزمان با بالا و پایین رفتن شاسی ( که یا با دست و یا با سوئیچ انجام میشه) تمام دربها باز و بسته میشه.
    اگر نقشه برق قفل مرکزی پراید معمولی را بدست آوردید ، روش کار مشخصا معلوم خواهد شد.

4. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

در مورد فن AC تصور نمیکنم که آفتمات نداشته باشه چون اگر اشتباه نکنم ، بجز برقی که برای مدار مقاومت فن ( جهت تنظیم سرعتهای مختلف فن) از سمت آفتمات عبور میکنه، برق مستقیم هم از همین آفتمات به فن میرسه بنابراین نبود آفتمات باعث میشه هیچ برقی به فن نرسه و کلا فن قابل استفاده نباشه.
    آیا این قطعه در روی یونیت AC وجود داره؟

این همان آفتمات فن هست که البته با طراحی قدیمی توسط دلکو رمی ساخته شده و با رله های امروزی از نظر شکل ظاهری فرق داره. اگر این رله خراب شده باشه، به راحتی میشه با رله معمولی 5 پایه عوض کنید. من هم همین کار را کردم و اگر برای نصب راهنمایی لازم داشتید در خدمتم.
    در مورد مقاومت فن، چیز خاصی برای بررسی نداره بجز اینکه ممکنه یکی از مقاومتهای فنری قطع شده باشه یا پایه ها زنگ زده و رسانایی خوبی نداشته باشه.

در مورد لاستیک آب بندی بوستر و ترمز تنها نکته اینکه به همان وضعیتی که بوده نصب کنین یعنی بخش دارای نقش و هاشور به سمت بیرون و قسمتی که صاف و مسطح هست به سمت بوستر قرار بگیره. قبل از نصب اگر کمی وازلین یا روغن چرب کننده بی ضرر ( مثل روغن خوراکی ) بمالید بهتره تا از خشک شدن زودرس جلوگیری بشه.
    آیا صدا دقیقا از مابین محل تماس پمپ و بوستر میاد؟ ممکنه صدای دیگه ای باشه مثلا صدای نشت هوا از لوله بوستر یا خرابی نمکدانی( سوپاپ یکطرفه روی بوستر ترمز که پلاستیکی هست) که باید تعویض بشه.
    این لاستیکها کلا جنس خوبی ندارن و بخصوص موقع تابستان بخاطر گرمای شدید خیلی زود خراب میشه و باید همیشه چندتا توی داشبرد داشته باشید.

در مورد قفل مرکزی،تجربه چندانی ندارم ولی بر اساس چیزی که روی ماشینهای دیگه دیدم، فکر میکنم بهتره که بجای کلید باز و بسته کردن قفل که در داخل نصب میشه، از یک پمپ درب دوم و یا یک پمپ که دارای 5 سیم استفاده کنید که در سمت راننده نصب شده باشه که هم نقش پمپ و هم نقش همان کلید مخصوص قفل کردن را بازی میکنه و با اتصال به لینک شاسی قفل درب، همزمان با بالا و پایین رفتن شاسی ( که یا با دست و یا با سوئیچ انجام میشه) تمام دربها باز و بسته میشه.
    اگر نقشه برق قفل مرکزی پراید معمولی را بدست آوردید ، روش کار مشخصا معلوم خواهد شد.
    در مورد آفتامات و مقاومت فن وقتی چک کردم دیدم که وجود داشت ولی چون آفتامات فن رو تا حالا باز نکرده بودم فکر میکردم اون مقاومته در هر حال یدکی آفتامات و مقاومت فن رو ار قبل داشتم و طبق گفته شما عوض کردم که درست شد با تشکر

لاستیک آببندی بوستر رو هم دقیقا مثل قبل انداخته بودم امروزهم دوباره باز کردم و لاستیک قبلی رو که نگه داشته بودم انداختم ولی تغییر نکرد صدا داخل اتاق خیلی میاد از بیرون گوش نکردم ولی داخل که دقیقا از سمت پدال با کمترین فشار شروع میشه تا موقعی که پا روی پدال هستش ادامه داره

قفل مرکزی هم برای درب راننده 5 سیم هستش و با رله قفل مرکزی پرایدی وصلش کردم کار میکرد ولی خیلی بد کار میکرد حالا شاید پمپ خراب بوده ،با کلید و همین نقشه که شما فرستادی هم فکر کنم با دزدگیر خوب بشه یا شایدم 1 پمپ 5 سیم دیگه هم گرفتم عوض کنم ببینم چی میشه

و بسیار از شما متشکرم بابت راهنماییهای ارزنده تان

6. 3 کاربر از pejy666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

اینم 1 عکس از بچه های قبلیم که رفتن خونه بخت

8. 5 کاربر از pejy666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

در مورد آفتامات و مقاومت فن وقتی چک کردم دیدم که وجود داشت ولی چون آفتامات فن رو تا حالا باز نکرده بودم فکر میکردم اون مقاومته در هر حال یدکی آفتامات و مقاومت فن رو ار قبل داشتم و طبق گفته شما عوض کردم که درست شد با تشکر

لاستیک آببندی بوستر رو هم دقیقا مثل قبل انداخته بودم امروزهم دوباره باز کردم و لاستیک قبلی رو که نگه داشته بودم انداختم ولی تغییر نکرد صدا داخل اتاق خیلی میاد از بیرون گوش نکردم ولی داخل که دقیقا از سمت پدال با کمترین فشار شروع میشه تا موقعی که پا روی پدال هستش ادامه داره

قفل مرکزی هم برای درب راننده 5 سیم هستش و با رله قفل مرکزی پرایدی وصلش کردم کار میکرد ولی خیلی بد کار میکرد حالا شاید پمپ خراب بوده ،با کلید و همین نقشه که شما فرستادی هم فکر کنم با دزدگیر خوب بشه یا شایدم 1 پمپ 5 سیم دیگه هم گرفتم عوض کنم ببینم چی میشه

و بسیار از شما متشکرم بابت راهنماییهای ارزنده تان

خواهش میکنم. امیدوارم بقیه مشکلات فنی هم سریع حل بشه.

در مورد بوستر ترمز، ظاهرا مشکل مربوط به دیافراگم داخل بوستر باید باشه که نیاز به بازکردن بوستر و تعمیر داره.
    من تابحال انجام ندادم و به نظر میرسه مقداری پیچیدگی داره که باید با چند بار تمرین ، تجربه کافی بدست آورد، یکی از اعضاء قبلا انجام داده بود ولی متاسفانه تصاویر را پیدا نکردم.

اگر خواستید پیش تعمیرکار ببرید، حتما به تعمیرکار بوستر مراجعه کنین و قبلا مطمئن باشید که بوستر آمریکایی تعمیر کرده و لوازم هم داره تا نیاز به خرید دیافراگم و..نداشته باشید و خودش نصب و تعمیر بکنه.
    باز کردن بوستر بواسطه پیچهایی که در محلی با دسترسی مشکل قرار داره، زمان میبره، البته اگر از آچار تخت جغجغه ای استفاده کنید کار سریعتر و راحتتر انجام میشه.

پمپ 5 سیم برای درب راننده، حکم جعبه تقسیم اصلی برق برای سه در دیگه بحساب میاد بنابراین روش کار شما درسته، اما بد کار کردن ( احتمالا منظور شما دیر و کند و یا ناهماهنگ عمل کردن) ممکنه بخاطر سفت بودن لینک قفلها و ضامنها و رابطهایی باشه که داخل درب شورلت استفاده میشه.

این لینکها و ضامنها و رابطها و..را بازدید کنید و اگر نیاز بود، مجددا رگلاژ و روغنکاری کنید تا به نرمی و راحت حرکت بکنند.

دوچرخه کادیلاکی ساخته شده در سال 1998 که از کادیلاک الدورادو 1959 کپی شده. بدنه از فایبرگلاس و شاسی دوچرخه فلزی است.

کادیلاک الدورادو 1959

10. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

خواهش میکنم. امیدوارم بقیه مشکلات فنی هم سریع حل بشه.

در مورد بوستر ترمز، ظاهرا مشکل مربوط به دیافراگم داخل بوستر باید باشه که نیاز به بازکردن بوستر و تعمیر داره.
    من تابحال انجام ندادم و به نظر میرسه مقداری پیچیدگی داره که باید با چند بار تمرین ، تجربه کافی بدست آورد، یکی از اعضاء قبلا انجام داده بود ولی متاسفانه تصاویر را پیدا نکردم.

اگر خواستید پیش تعمیرکار ببرید، حتما به تعمیرکار بوستر مراجعه کنین و قبلا مطمئن باشید که بوستر آمریکایی تعمیر کرده و لوازم هم داره تا نیاز به خرید دیافراگم و..نداشته باشید و خودش نصب و تعمیر بکنه.
    باز کردن بوستر بواسطه پیچهایی که در محلی با دسترسی مشکل قرار داره، زمان میبره، البته اگر از آچار تخت جغجغه ای استفاده کنید کار سریعتر و راحتتر انجام میشه.

پمپ 5 سیم برای درب راننده، حکم جعبه تقسیم اصلی برق برای سه در دیگه بحساب میاد بنابراین روش کار شما درسته، اما بد کار کردن ( احتمالا منظور شما دیر و کند و یا ناهماهنگ عمل کردن) ممکنه بخاطر سفت بودن لینک قفلها و ضامنها و رابطهایی باشه که داخل درب شورلت استفاده میشه.

این لینکها و ضامنها و رابطها و..را بازدید کنید و اگر نیاز بود، مجددا رگلاژ و روغنکاری کنید تا به نرمی و راحت حرکت بکنند.

ممنون از راهنماییتون برای بوستر ماشینو بردم پیش 1 تعمیر کار نگاه کرد گفت بله بوستر مشکل داره 1 بوستر دیگه هم داشتم بردم پیشش گفت اینم مشکل داره حالا قراره اونی که رو ماشین هستش رو باز کنه ببینه اگه بشه 2 تا یکیشون کنه قیمت بوستر روهم از شوش گرفتم 130 بود توی کرج هم 150 میدن حالا انشاالله که تعمیر بشه باز از وقتی که برام گذاشتید ممنون

12. 3 کاربر از pejy666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

توضیحات در مورد تعویض پلوس رو یکبار اینجا دیده بودم ولی الان نمیتونم صفحه اش را پیدا کنم شماره صفحه رو اگه میدونید متشکر میشم بهم بگید

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

توضیحات در مورد تعویض پلوس رو یکبار اینجا دیده بودم ولی الان نمیتونم صفحه اش را پیدا کنم شماره صفحه رو اگه میدونید متشکر میشم بهم بگید

تشکر دوست گرامی
    تعمیر بوستر ترمز ، بیشتر مربوط به دیافراگم میشه چون اصل کارکرد این قطعه بواسطه تغییر مقدار فشار هوا در دو سمت دیافراگم بوده که با مکش هوا از سمت موتور و خلاء نسبی ایجاد شده در یک سمت دیافراگم بوجود میاد، بخاطر همین دیافراگم باید کیفیت خوبی داشته باشه.

نمونه های دست دوم، اگر واقعا سالم باشه و کار بکنه، معلوم نیست چقدر دوام داشته باشه چون از روی ماشین باز شده و اوراقی هست و سالها روی همان ماشین هم کار کرده و شاید چند مدت بعد دوباره خراب بشه، بنابراین من فکر میکنم تعمیر کردن بهتر از دست دوم باشه، مگر اینکه به بدنه بوستر صدمه خورده باشه( مثل زنگ زدگی شدید و سوراخ شدن) که در این صورت باید دست دوم خرید.

این صفحه مربوط به تعویض پلوس عقب هست، سوال داشتید در خدمتم

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

15. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

ازتون متشکرم بوستر باز شد و متاسفانه دیافراگم پاره شده بود بوستر دوم خودم هم باز شد ديافراگمش جنسش خشک و بد بود از بوسترهاي موجود در خود تعمیرگاه باز کردیم و بهترین نمونه بسته شد و خدا رو شکر درست شد بابت معرفی صفحه پلوس هم متشکرم
    دیروز توی تعمیرگاه متاسفانه دیدم زیر پای شاگرد خیس شده یعني از سیستم بخاری نشتی داشت حالا باید بعد از تعطیلات پيادش کنم رادياتورشو چک کنم عجیبه چون سالم بود یکدفعه اینجوری شد

17. 4 کاربر از pejy666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ازتون متشکرم بوستر باز شد و متاسفانه دیافراگم پاره شده بود بوستر دوم خودم هم باز شد ديافراگمش جنسش خشک و بد بود از بوسترهاي موجود در خود تعمیرگاه باز کردیم و بهترین نمونه بسته شد و خدا رو شکر درست شد بابت معرفی صفحه پلوس هم متشکرم
    دیروز توی تعمیرگاه متاسفانه دیدم زیر پای شاگرد خیس شده یعني از سیستم بخاری نشتی داشت حالا باید بعد از تعطیلات پيادش کنم رادياتورشو چک کنم عجیبه چون سالم بود یکدفعه اینجوری شد

سپاسگزارم دوست گرامی، باعث خوشحالی است که شما هم به جمع ما ملحق شدید.
    نشت آب در سمت شاگرد، همانطور که اشاره کردید، به احتمال زیاد از سیستم بخاری است و بیشترین دلیل مربوط به رادیاتور بخاری هست که بعضا یکی یا چندتا از لوله های آن سوراخ شده و نشتی پیدا میکنه، البته تجربه ای که من داشتم بیشتر مربوط به باز شدن پرسها و یا کنده شدن لحیم های مربوط به لوله های رادیاتور بخاری بوده که با لحیم کاری خوب درست شده، منتها بخش اصلی کار که واقعا پر دردسر هم هست، باز و بسته کردن یونیت بخاری از سمت شاگرد است که خیلی داستان داره...!!

هرچند که متوجه شدم شما هم مثل اکثر اعضاء خودتون دست به آچار هستید و خوشبختانه مهارتهای خوبی هم در رفع اشکال اتومبیلهای آمریکایی دارید، اما اگر احیانا نیاز به راهنمایی بود، مثل همیشه در خدمتم.
    منتظر مطالب شما در مورد کارهای انجام شده هستیم.
    موفق باشید

19. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •