تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1003 از 1129 اولاول ... 350390395399399910001001100210031004100510061007101310531103 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,021 به 10,030 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

گاز خوردن ماشین از همان ابتدای استارت زدن هست یا به مرور زمان و با گرم یا سرد شدن؟ به وضعیت خروسک گاز کاربراتور نگاه کنید و ببینید چه چیزی باعث حرکت و ایجاد فشار و در نهایت گاز خوردن موتور شده؟
    احتمال داره مشکلی در تنظیم فنر ساسات وجود داشته باشه. همینطور چوک گاز کولر و وکیوم ساسات روی کاربراتور.

حرکت ضعیف و کند دلایل زیادی داره اما ممکنه دیسک و صفحه کلاچ باشه که اونهم بصورت آنی و ناگهانی رخ نمیده و معمولا طی مرور زمان و به تدریج از شتاب و قدرت ماشین کم میشه.

تست وضعیت دیسک و صفحه کلاچ: ماشین روشن کنید و پدال کلاچ و ترمز را تا انتها فشار بدید، دنده را در وضعیت دنده 3 قرار بدید و بعد در حالیکه همچنان ترمز کردید، کلاچ را آرام آرام رها کنید.
    اگر با رها کردن کلاچ ، ماشین شروع به لرزش و نهایتا خاموش شدن کرد، پس دیسک و صفحه سالم هست و اگر لرزش کمی داشت و با رها کردن کامل کلاچ، موتور همچنان روشن بود، یعنی دیسک و صفحه فرسوده و ضعیف شده و باید تعویض بشه.

ممنون از راهنماییتون ،اینکه میگم گاز زیاد میخوره منظورم این هستش که خودم باید زیاد گاز بدم تا ماشین حرکت کنه ،توی دنده 3 هم گذاشتم ترمز رو هم نگه داشتم وقتی کلاج ول میشه ماشین خاموش میشه ،

بوسیله تست لامپ، ببینید آیا برق به موتورهای دیگه میرسه یا خیر؟ اگر نرسید یعنی از قسمت کلید سمت راننده مشکلی هست. معمولا کنتاکتهای این کلید مشکل پیدا میکنه و برق به راحتی به بقیه موتورهای شیشه بالابر نمیرسه.
    بهترین کار سرویس و تمیز کردن دکمه ها، و در ادامه نصب آفتمات برای همه دربها جهت تقویت برق مورد استفاده شیشه بالابرها هست.

سیم مستقیم که به کلید سمت راننده وصل کردم با اون کلید میتونم باقی شیشه هارو پایین بالا کنم ولی با کلید خودشون نمیشه برقی که برای کلیدها اومده قطع شده فکر کنم سیم اصلیش از جایی که اومده قطع شده باشه

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون ،اینکه میگم گاز زیاد میخوره منظورم این هستش که خودم باید زیاد گاز بدم تا ماشین حرکت کنه ،توی دنده 3 هم گذاشتم ترمز رو هم نگه داشتم وقتی کلاج ول میشه ماشین خاموش میشه ،
    سیم مستقیم که به کلید سمت راننده وصل کردم با اون کلید میتونم باقی شیشه هارو پایین بالا کنم ولی با کلید خودشون نمیشه برقی که برای کلیدها اومده قطع شده فکر کنم سیم اصلیش از جایی که اومده قطع شده باشه
    در مورد نیاز به گاز دادن زیاد برای حرکت کردن، نیاز به بازدید از نزدیک و چک کردن بعضی چیزها هست، اما در حال حاضر سه وضعیت میتواند وجود داشته باشه:

1. با فشار دادن پدال گاز، موتور به خوبی دور برمیداره و قدرت کافی برای حرکت ماشین بوجود میاد، اما این قدرت و توان به طور مناسبی به گیربکس نمیرسه و این یعنی که دیسک و صفحه کلاچ ایرادی داره.
    ممکنه کلاچ کلا فرسوده شده باشه که با توجه به آزمایشی که کردید، احتمال کمی هست و یا اینکه به دلایلی تنظیم کلاچ بهم خورده و ماشین در وضعیت نیم کلاچ قرار گرفته و حرکت به کندی و آرامی صورت میگیره.
    نگاهی به وضعیت تنظیم بر روی شش کلاچ که با دوشاخه کلاچ در ارتباط هست بندازید و ببینید آیا ایرادی پیدا کرده؟ گاهی ممکنه دچار خوردگی شده و بشکنه و بخوبی عمل نکنه.

2. با فشار دادن پدال گاز، موتور خوب دور نمیگیره و نیاز به گاز دادن بیش از حد هست تا موتور دور برداره و توان کمی برای حرکت دادن ماشین پیدا بکنه. در این حالت به احتمال زیاد مشکل از کم رسیدن بنزین به موتور هست که دلایل متعددی داره، از جمله کثیف بودن فیلترهای سر راه لوله های بنزین به کاربراتور ( فیلتر بنزین داخل باک، فیلتر بنزین کنار شاسی و فیلتر بنزین نافی در ورودی کاربراتور)
    این فیلترها را بررسی کنید، بخصوص کنار شاسی و نافی ورودی به کاربراتور که معمولا بیشتر کثیف میشه و مسیر بنزین تقریبا مسدود میشه.
    در ادامه کثیف بودن بیش از حد فیلتر هوا که با ذرات غبار و خاک بسته میشه و مقدار کمی هوا به موتور میرسه و فیلتر هوا باید تعویض بشه.
    ایرادات دیگه مثل تنظیم نبود سوزن و ژیگلور و یا مشکل در مدارهای سوخت داخل کاربراتور هم هست که در مراحل بعدی مشخص میشه.

3. این احتمال هم وجود داره که پمپ بنزین ضعیف شده باشه و بنزین کافی به موتور نرسه. معمولا با گرم شدن هوا مشکلات پمپهای بنزین مکانیکی که در هوای خنک چندان محسوس نبوده، بیشتر نمایان میشه. گاهی با ریختن آب خنک روی پمپ مشکل ضعف پمپ بنزین بطور موقتی حل میشه اما تعویض پمپ بهترین راه است.

سیمکشی برق مورد نیاز به دربها از سمت موتور و بعد از عبور از فایر وال ( دیواره بین موتور و اتاق ) از سمت زیر پای راننده وارد شده و با بقیه سیمهای مربوط به برق خودرو، به دو شاخه تقسیم میشه که یک شاخه به سمت چپ و برای دربهای سمت چپ و بخشی هم برای برق قسمت عقب و چراغهای انتهای ماشین و بخش دیگه به سمت راست و از زیر داشبرد برای دربهای سمت راست مجزا میشه.
    اگر به سوکت اتصال به موتور بالابرها و سیمهای مربوط به کلیدهای آنها را نگاه کنید و رنگ آنها را در مسیر سیمکشی دنبال کنید، به محل اصلی میرسید.

Last edited by camaro lt; 17-07-2017 at 20:34.

3. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

ممنونم از وقتی که برام گذاشتید این مسایل رو بررسی میکنم تا ببینم چه نتیجه ای میگیرم

داره خودمونی میشه usa302's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

دوستان میخوام ساعت ماشینو درست کنم لطفا منو به صفحه مورد نظر هدایت کنید.
    باتشکر
    اساتید کسی نمیدونه واسه درست کردن ساعت باید چیکار کنم؟فکر کنم یکی از پایه هاش شکسته باشه

6. این کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

درود بر همگی
    علائم ضعیف یا خراب شدن درام های گیربگس چیه؟ اگر بطور استاندارد از ماشین استفاده بشه بعد چند هزار کیلومتر باید متعلقات گیربکس اتوماتیک تعویض بشه . با تشکر

8. این کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

علائم کلی ایراد در گیربکس اتوماتیک:حالت و وضعیت نامناسب روغن هیدرولیک که شامل تیره شدن و کثیفی بیش از حد و داشتن بوی سوختگی و همچنین کم بودن مقدار روغن در گیربکس و وجود نشت روغن از بخشهای مختلف گیربکس خواهد شد.گرم شدن بیش از حد گیربکس که باعث صدمه خوردن به قسمتهای مختلف و کم شدن کارایی گیربکس خواهد شد. گرم شدن زیاد معمولا بخاطر کیفیت کم و بد بودن و یا کم شدن مقدار روغن هیدرولیک بوجود خواهد آمد که با تعویض به موقع و رسیدگی به وضعیت مقدار روغن برطرف خواهد شد.

کم شدن شتاب اتومبیل: این مورد هم دلایل زیادی داره که اگر مربوط به گیربکس اتوماتیک باشه، شامل دلایلی مثل کثیف یا کم بودن روغن گیربکس، خرابی صفحات کلاچ گیربکس و درامها ، مشکلاتی در مگنتهای گیربکس( در گیربکسهای دارای سوپاپهای الکتریکی ) ایراد در چرخدنده ها و یا ترکیبی از موارد مختلف باشه.

بنابراین باید به ترتیب موارد را چک کنید تا به مشکل اصلی برسید و ممکنه چند دلیل با هم وجود داشته باشه.

متاسفانه بخش مربوط به تعمیر ساعت را پیدا نکردم و دوستانی که در این مورد تجربه دارن لطف کنن بخش مربوطه و تصاویر را منتشر کنند.

از همه همراهان گرامی خواهش میکنم در گفتگوها بطور فعالتر شرکت کنند

10. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

دوستان میخوام ساعت ماشینو درست کنم لطفا منو به صفحه مورد نظر هدایت کنید.
    باتشکر

لینک : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by kcnc; 01-08-2017 at 08:14.

12. 4 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت masoud eh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    یزد

پيش فرض

با سلام خدمت کلیه دوستان.چند وقتی هست که با روشن کردن کولر در دور پایین کمپرسور کولر با صدای جیغ از حرکت می ایسته و خود به خود دوباره حرکت میکنه که این در ابتدای روشن شدن با دور پایین است و با گاز دادن این مشکل حل میشه.می خواستم بدونم علت از کم رسیدن برق به اونه یا به دلیل دور پایین موتور.
    یه مشکل دیگه اینکه پیچ سر چوک کاربراتور را چون گم شده بود خودم بستم ولی با روشن شدن کولر ورسیدن برق به اون و بالا رفتن دور موتور اون پیچ خود به خود بسته میشه و دور موتور بصورت ثابت بالا می مونه.لطفا در این مورد هم راهنمایی بفرمایید چطوری مشکل را برطرف کنم.ممنون.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

با سلام خدمت کلیه دوستان.چند وقتی هست که با روشن کردن کولر در دور پایین کمپرسور کولر با صدای جیغ از حرکت می ایسته و خود به خود دوباره حرکت میکنه که این در ابتدای روشن شدن با دور پایین است و با گاز دادن این مشکل حل میشه.می خواستم بدونم علت از کم رسیدن برق به اونه یا به دلیل دور پایین موتور.
    یه مشکل دیگه اینکه پیچ سر چوک کاربراتور را چون گم شده بود خودم بستم ولی با روشن شدن کولر ورسیدن برق به اون و بالا رفتن دور موتور اون پیچ خود به خود بسته میشه و دور موتور بصورت ثابت بالا می مونه.لطفا در این مورد هم راهنمایی بفرمایید چطوری مشکل را برطرف کنم.ممنون.

دلایل بکسواد و قطع و وصل شدن مداوم کمپرسور کولر چندتا است که ممکنه در ماشین شما هم یکی یا چند مورد از اینها باشه:
    کم بودن مقدار گاز کولر که باید با فشارسنج مناسب مقدار فشار گاز در وضعیت کارکرد کولر اندازه گیری بشه و در صورت کم بودن، گاز تزریق کنید.
    خراب بودن فشنگی فشار گاز کولر که باید تعویض بشه و متاسفانه تعویض این فشنگی باعث تخلیه همه گازها میشه و مجددا باید گازگیری کرد، همچنین شل یا کثیف بودن سوکت متصل به این فشنگی که در مسیر رسیدن برق به کلاچ کمپرسور قرار داره و باید از نظر سفت و تمیز بودن چک کنید.
    شل بودن تسمه کولر هم باعث این ایراد میشه و باید تسمه را از نظر سفت بودن به اندازه مناسب چک کنید. تقریبا مقدار بازی و خلاصی تسمه باید به اندازه حدود نزدیک به یک بند انگشت باشه.
    کم بودن مقدار برق مورد نیاز کمپرسور کولر که دلایل زیادی داره( مثل مشکل سوکت فشنگی) و البته دینام و باطری که شاید ضعیف شده باشه.
    موارد دیگه ای هم هست مثل روغنی شدن کلاچ کمپرسور یا زیاد شدن فاصله بین صفحات کلاچ کمپرسور که احتمالا مشکل ماشین شما این نیست.

در مورد مشکل چوک کولر، اگر درست متوجه شده باشم، احتمالا در ماشین شما فنر چوک وجود نداره. وجود این فنر باعث ثبات و عدم حرکت کردن چوک شده و در تکانها و روشن خاموش شدنهای مداوم تنظیم بهم نمیخوره. اگر این فنر نیست ، یک فنر مناسب پیدا کنید و بجای قبلی سوار کنید.

در بخش جلوی چوک ( محلی که به خروسک فشار وارد میکنه) هیچ نوع پیچی وجود نداره، و اگر منظور شما انتهای چوک باشه، ظاهرا باید یک پیچ برای تنظیم جداگانه دور موتور باشه که معمولا در نمونه های ایرانی نیست ( یا سوار نکردن یا گم شده) بنابراین باید یک پیچ جداگانه و مناسب پیدا و نصب کنید و یا پیچ و سیستم تنظیم دور موتور جدا بسازید و سوار کنید.

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=233551&page=817

اگر موردی غیر از این هست، با تصویر ، توضیح بدید.

15. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت masoud eh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    یزد

پيش فرض

با تشکر از شما جناب camaro It بسیار مفید و کارآمد بود.ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 7 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 7 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •