تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1001 از 1129 اولاول ... 501901951991997998999100010011002100310041005101110511101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,001 به 10,010 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

کاربر فعال خودروهای آمریکائی hamid-r-s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014
    محل سكونت
    ایلام.درخدمتیم

پيش فرض

درود بر دوستان گرامی
    ماشین انحراف به چپ داشت، چندبار بصورت نیمه رسمی از مکانیک آشنایی خواستم درستش کنه، می گفت برو تنظیم باد دقیق کن و چرخها را هم عوض کن اگه درست نشد بیا برات درست کنم.
    من هم فکر میکردم از تنبلیشه و بخاطر آمریکایی بودن ماشینه
    یه جفت لاستیک کومهو به مبلغ 580 خریدم انداختم روی رینگهای جلو، ماشین خوشتیپ تر شد ، انحراف به چپ هم درست.

نکته اینکه به نظرم لاستیک 205/75/14 برای ماشینهای ما کوچک اند و بایستی لاستیکی با شعاع بیشتر رو ماشین بندازیم، 205/80/14 که وجود نداره پس میشه لاستیک 215 بگیریم.
    ماشین من هم مسافت طی شده را بیشتر میخواند و هم سرعت را، حالا می فهمم که علت این امر همان کوچک بودن چرخهاست.
    Last edited by hamid-r-s; 28-06-2017 at 08:49.

2. این کاربر از hamid-r-s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014
    محل سكونت
    ایلام.درخدمتیم

پيش فرض

راستی یه پرسش
    قبلا یکی از دوستان چند صفحه از بروشور نوا را آپلود نموده بود که نوشته بود روغن مناسب موتور نوا، درجه ی غلظت بیست است و در صورتیکه دمای محیط از چهار درجه سانتیگراد بیشتر باشد میتوانید روغن 30 هم استفاده کنید.
    حالا ما چرا روغن چهل یا پنجاه استفاده می کنیم؟
    همان 30 بهتر نیست؟
    واقعا این روغن های دارای درجه متغیر، میتوانند در شرایطی مانند روغن بیست عمل کنند؟

4. این کاربر از hamid-r-s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

امروز سوپاپ ها را با روشی که در پستهای قبلی فرموده بودید انجام دادم قبلا هم با این روش تنظیم کرده بودم که فوق العاده جواب داده بود
    الان هم بعد از تنظیم سوپاپ ها با اون روش موتور لرزش نداره اما چند تا از اسبک ها شل هستند و همین طور چند تا از میل اسبک ها در جای خودشون میچرخند مقداری هم که مهره اسبک را سفت میکنم موتور شروع به لرزش میکنه ، در ضمن روغن به تمام سر اسبک ها میرسه و دو سال پیش کلیه تایپت ها تعویض شد
    به نظر شما چکار باید بکنم ایراد از کجاست؟با تشکر فراوان
    Last edited by kcnc; 28-06-2017 at 19:16.

6. 2 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2014
    محل سكونت
    ایلام.درخدمتیم

پيش فرض

راستی یه پرسش
    قبلا یکی از دوستان چند صفحه از بروشور نوا را آپلود نموده بود که نوشته بود روغن مناسب موتور نوا، درجه ی غلظت بیست است و در صورتیکه دمای محیط از چهار درجه سانتیگراد بیشتر باشد میتوانید روغن 30 هم استفاده کنید.
    همان 30 بهتر نیست؟
    واقعا این روغن های دارای درجه متغیر، میتوانند در شرایطی مانند روغن بیست عمل کنند؟

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

امروز سوپاپ ها را با روشی که در پستهای قبلی فرموده بودید انجام دادم قبلا هم با این روش تنظیم کرده بودم که فوق العاده جواب داده بود
    الان هم بعد از تنظیم سوپاپ ها با اون روش موتور لرزش نداره اما چند تا از اسبک ها شل هستند و همین طور چند تا از میل اسبک ها در جای خودشون میچرخند مقداری هم که مهره اسبک را سفت میکنم موتور شروع به لرزش میکنه ، در ضمن روغن به تمام سر اسبک ها میرسه و دو سال پیش کلیه تایپت ها تعویض شد
    به نظر شما چکار باید بکنم ایراد از کجاست؟با تشکر فراوان
    ایرادی در کار نیست.
    موتور به خوبی کار میکنه؟ لرزش نداره؟ شتاب و کشش و قدرت و دمای موتور در وضعیت مناسبی هست؟

اگر بله پس مشکلی نیست و شل و سفت بودن اسبکها بخاطر تنظیم شدن اونهاست و نمیشه انتظار داشت که همه دقیقا یکجور باشن، و در مورد چرخیدن میل اسبکها اینهم طبیعی هست و توی خیلی از شورلتها رخ میده که احتمالا بخاطر مقدار شل و سفت بودن و همینطور مقدار اصطکاک کمتر در دو انتهای میل اسبک باشه.

راستی یه پرسش
    همان 30 بهتر نیست؟
    در زمان طراحی و تولید اتومبیلهای ما ( دهه های 60 و 70 میلادی) روغن موتورها اکثرا بصورت گرید ثابت تولید میشد و هنوز تکنولوژی تولید روغن با گرید متفاوت و یا به اصطلاح " گرید اتوماتیک" مثل امروز فراگیر نشده بود و بخاطر همین بیشتر شرکتهای تولید اتومبیل ، روغن موتورهایی با گرید نزدیک به شرایط کار موتور را توصیه میکردن، اما حالا با وجود روغن موتورهای گرید متغیر، روغن از غلظت 20 تا 50 (20W50) به راحتی تمام طیف دمایی کارکرد موتور را در تمام فصلها و شرایط آب و هوایی پوشش میده.

به نظر من استفاده از روغن گرید ثابت برای موتورهای درونسوز، بیشتر به درد موتورهایی میخوره که شرایط کاری و محیطی که در آنجا استفاده میشه تقریبا ثابت و یکسان باشه مثل موتورهای برق اضطراری، موتورهای پمپ آب و یا صنعتی که برای تامین نیروی مکانیکی در بسیاری از کارگاهها و صنایع مختلف تولیدی استفاده میشه چون معمولا این موتورها در مکانهای سرپوشیده با دمای یکنواخت کار میکنن و مثل ماشین در شرایط مختلف آب و هوایی و در حال تردد نیستن.

اگر اشتباه نکنم، شرکت تولیدات نفتی آمریکایی اِسو "ESSO " از اولین تولید کننده های روغن موتور با گرید متفاوت در دهه 60 میلادی بود که تبلیغات زیادی در مورد این نوع روغن میکرد

تبلیغات این شرکت بخصوص برای اتومبیلها در زمستان بود که بخاطر سرمای صبحگاهی و غلیظ و سفت شدن روغن موتور، استارت سختی میخورد ، اما روغن موتور با گرید متفاوت با توجه به گرم و سرد شدن هوا و دمای کار موتور، درجه گرانروی متفاوتی پیدا میکرد و همین عامل باعث کارکرد بهتر موتور و رسیدن روغن به تمام بخشها و جلوگیری از فرسودگی زودرس میشد.
    یک صفحه گرامافون هم بصورت مجانی همراه روغن موتور به خریدار داده میشد که یک سمت آن توضیحات شرکت از زبان نماد شرکت اسو که یک ببر هست در مورد کیفیت و مزایای استفاده از روغن موتور گرید متغیر اسو ضبط شده بود.

Last edited by camaro lt; 30-06-2017 at 00:19.

9. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

مدار لوله ها و کانیستر بنزین شورلت

یکی از مشکلاتی که در رابطه با تابستان وجود داره، بد روشن شدن ماشین هست که بواسطه
    حرارت شدید هوا و بخار شدن بنزین داخل پیاله کاربراتور ، استارت زیادی باید بخوره تا بنزین مجددا توسط پمپ به داخل پیاله ریخته شده و ماشین روشن بشه.
    این ایراد معمولا بعد 3 تا 4 روز که ماشین خاموش باشه بوجود میاد و اگر هر روز روشن بشه، مشکلی نیست چون تا قبل از تبخیر کامل همه بنزین داخل کاربراتور، مجددا پر از بنزین میشه.

مسلما طراحی کاربراتور جوری بوده که چنین مشکلی وجود نداشته باشه، اما چرا این وضعیت وجود داره؟ بخصوص که مدتها قبل با یکی از دوستان همین کلوپ صحبتی داشتم و ایشان هم ظاهرا همین مشکل را داشت ، درحالیکه ساکن تهران بود و البته شدت حرارت در تهران هم خیلی کمتر از اهواز هست.

این نکته زمانی برای من جالب شد که میدیدم پراید کاربراتوری من که فرم کاربراتور آن تقریبا مشابه مدل شورلت هست ( کاربراتور ونتوری ثابت) بدون هیچ مشکلی بعد از حتی 10 روز هم با نهایتا یک یا دو استارت مختصر روشن میشه.
    بنابراین دنبال مشکل گشتم و فکر میکنم دلیل را پیدا کردم:

تمام خودروهای کاربراتوری یا حداقل بخش بزرگی از اونها دارای سیستم مدار بخار بنزین و کانیستر هستند که مانع از بخار شدن بنزین در کاربراتور و داخل باک و هدر رفتن آن میشه. این سیستم در شورلت هم وجود داشته اما متاسفانه در نمونه های تولیدی ایران برداشته شده و عملا به خروجی ( یا شاید هم ورودی) متصل به کاربراتور هیچ لوله ای متصل نیست.

مدارات لوله های کانیستر احتمالا چنین چیزی بوده و دارای بخشهای متفاوت و لوله های متصل به باک بنزین و کاربراتور و..هست

در تصاویر شورلتهای دارای کاربراتور تک دهنه راچستر، بعضا مثل نمونه های ایرانی هیچ لوله ای متصل نبود، و یا لوله مربوط به کانیستر وصل شده بود و در نمونه هایی هم بوسیله یک درپوش ، مسدود شده بود.

چون کانیتر و مابقی بخشهای مورد نیاز را نداشتم، بنابراین احتمال دادم با مسدود کردن این لوله، ممکنه مشکل حل بشه و بنابراین با استفاده از یک تکه لوله سایز 10 م م و چسب آکواریم، بطور موقتی لوله کاربراتور مسدود شد تا در طی چند روز نتیجه را ببینم

امروز بعد از 6 روز از انجام این کار، آزمایش کردم و متاسفانه مشکل حل نشده بود و بلکه با مسدود شدن این لوله مشخصا مقدار بیشتری استارت برای روشن شدن ماشین نیاز بود چون احتمالا بخاطر عدم وجود مجرای ورودی هوا، بنزین از سمت دیگه به راحتی وارد نمیشد و بعد از برداشتن مسدود کننده، و چند استارت طولانی دیگه، ماشین روشن شد.

دنبال راه حلی برای رفع این مشکل هستم و از دوستان خواهش میکنم در این مورد هر تجربه و اطلاعی دارند، حتما با شرح کامل و تصویر به اشتراک بگذارند.

11. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

این مشکل برای من هم در تابستان پیش می آمد پیگیر این قضیه بودم توی نت دیدم در آمریکا دو نوع کیت برای کاربراتور ارائه میشه که تفاوتش در واشر بالایی کارب هستش که اینجا گیر نیاوردم با توجه به عکس الگویی درست کردم و دادم از روی الگو از جنس واشر نسوز ساخت هند درست کردن

اما این واشر ساخته شده تنها ایرادی که داشت تمامی سوراخها نیم الی یک م م کوچکتر از اندازه استاندارد بود این امکان بود که مقدار سوخت یا هوا بهم بخوره به اجبار خودم به کمک مته و سنگ انگشتی که به دریل دستی بسته بودم سایز سوراخ ها و جاهایی که نیاز بود را به سایز استاندارد رساندم که کار ظریفی هست چرا که به دلیل نرم بودن و فرم واشر امکان پاره شدنش زیاد بود
    مزیت این نوع واشر نسبت به نمونه های موجود در بازار این هست که تقریبا قسمت زیادی از روی پیاله کارب را پوشش میده و روند بخار شدن بنزین را کندتر میکنه دومین کاری که انجام دادم روی کارب لوله بالای وکیوم آدوانس که بجایی وصل نبود را کور کردم حالا 3 الی 4 روز ماشین در تابستان جلو آفتاب باشه با یک استارت روشن میشه اما بیشتراز این باشه باید چند بارپدال بزنم(حالت ساسات) تا بنزین به دهانه کارب پاشیده تا روشن بشه البته تابستان اینجا دما بیشتر از 38 درجه نمیشه و تفاوت زیادی با خوزستان داره
    من هم در نت دیدم اکثر هم قطاران آمریکایی همیشه این شلنگ که حدود 30 الی 35 سانته روی کارب نصب هست با خودم فکر می کردم یه موقع کارب فلوت کرد بنزین روی مانیفولد یا دینام نریزه در کل عمل کردش را نمیدونستم.

Last edited by kcnc; 01-07-2017 at 04:36.

13. 3 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

....دومین کاری که انجام دادم روی کارب لوله بالای وکیوم آدوانس که بجایی وصل نبود را کور کردم.....

توضیحات جالبی بود، اما دقیقا منظور شما را از جمله بالا متوجه نشدم. این تصویر کاربراتور ماشین شما هست یا از نت برداشتید؟

فکر میکنم بیشتر مشکل تبخیر شدن نه از سمت بالای کاربراتور، بلکه از بخش ژیگلور باشه که همیشه در ته پیاله قرار داره و بنزین بواسطه حرارت هوا کم کم از ژیگلور بخار شده و فرار میکنه.

15. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

اما دقیقا منظور شما را از جمله بالا متوجه نشدم. این تصویر کاربراتور ماشین شما هست یا از نت برداشتید؟

منظورم قسمتی هست که با فلش مشخص شده ، تصویر مربوط به ماشینم نیست از نت برداشتم.

راستی فراموش کردم در تصویر زیر این قسمت ، کانال بنزین ژیگلور هست که ابتدای کانال را با یک پین کوتاه مسدود کردن که با مرور زمان و گرم و سرد شدن پی در پی جای این پین مقدار جزیی گشاد شده و بنزین علاوه بر قسمتی که فرمودید از این قسمت هم فرار میکنه همان طور که مشاهده میکنید به اون قسمت چسب زدم

Last edited by kcnc; 01-07-2017 at 15:14.

17. 2 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه usa302's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

با عرض سلام خدمت دوستان
    استارت ماشینمو 6 ماه پیش سرویس کردم زغال بوش کله استارت اتوماتیک...نزدیک 300 تومان هزینه کردم.
    ایرادی نداره و حتی در حالت ذلکو جلو هم سنگین نمیزنه اما متاسفانه با گرم شدن هوا وقتی که با ماشین چند کیلومتر رانندگی میکنم بعد از توقف کوتاه و استارت دوباره متاسفانه ماشین به شدت بد استارت میخوره مثل وقتی که باطری خالیه باید صبر کنم به مدت یه ربع تا که ماشین سرد شه اون وقت استارت میخوره.تمام قسمت های استارتم عوض کردم به جاهای مختلفی هم مراجعه کردم بی فایده بوده نمیدونم چیکار کنم.با گرم شدن هوا این مشکل به وجود اومده.با تشکر

19. این کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •