تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1000 از 1129 اولاول ... 50090095099099699799899910001001100210031004101010501100 ... آخرآخر
نمايش نتايج 9,991 به 10,000 از 11285

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ممنون ، بله درست میفرمایید ، برای کارشناسی ماشین هم دوست و هم آشنا دارم و مشکلی نیست ، فقط همون مشکل پلاک تاریخی دارم که اونم موندم چیکار کنم ، اخه متاسفانه ماها جایی زندگی میکنیم که اول قانون تصویب میکنن بعدها در طول زمان به این نتیجه میرسن که قانون خوبی هست یا نه ، هیچ نظارت و پیش بینی صحیحی در موردش انجام نمیدن
    مشکل بعدی هم اینجاست که اصلا مشخص نیست این بحث تا کی ادامه داره (ممکنه چند سال) و اصلا هم اجرایی بشه یا نه
    کلا آدم میمونه چیکار کنه
    بله این موارد هم هست و همه ما بطور کلی از این مشکلات داریم و یکی از دغدغه های اصلی زندگی شده، اما به هر حال علاقه و نظر شخصی بالاتر و مهمتر از اینه که ببینیم چه جور قانونی برای استفاده از خودروهای کلاسیک قراره تدوین بشه و ما کجای این داستان قرار داریم؟

کلا شناخت خودرو و مسائل مربوط به آن با وجود سادگی ظاهری که داره ( بخاطر اینکه هر روز هزاران اتومبیل مختلف میبینیم) اما پیچیدگیهای زیادی هم دارد که باید برای حل و فصل آنها از قواعد و قوانین مناسب استفاده کرد.

متاسفانه همانطور که اشاره کردید، اول قانون ساخته و پرداخته میشه و بعد در ادامه و به تدریج مشخص میشه که کجای کار اشتباه بوده و کم و کاستی ها چی بوده؟ که البته در این بین کلی ضرر و زیان مادی و معنوی به افراد وارد میشه و انرژی زیادی بابت صرف وقت و اثبات درست یا اشتباه بودن یک قانون باید مصرف بشه تا به افراد مسئول ( که اکثرا اطلاع درستی از خودرو ندارن) بفهمن که کجای قانونی که تصویب کردن اشتباه بود؟

برای دور شدن از چنین مخمصه ای و میانبر زدن تمام این پیچ و خمهای مسیر تدوین قوانین خودرویی، بهترین کار استفاده از تجارب کشورهای موفق در این مورد بوده که ببینیم اونها در رابطه با خودروهای کلاسیک و قدیمی و بطور کلی اتومبیلها، چه نوع قوانینی تدوین کردن و به چه نتایجی رسیدن و شیوه کار چی بوده و نکات مثبت و منفی روشهای اونها چی هست؟

به قول افلاطون، استفاده از تجربه دیگران، نیمی از خرد محسوب میشود، و در اینجا یاد این جمله معروف می افتم که میگه:
    چرخ قبلا اختراع شده و نیاز نیست که ما دوباره اختراعش کنیم...!!

2. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

کاملا با صحبت هاتون موافقم عالی بود

ببخشید یک سوال دیگه
    گاز LPG بستن روی خودروهای کلاسیک امریکایی توصیه میشه یا خیر؟ (با توجه به مصرف سوخت بنزین بالاشون)
    کلا سود و ضررش چیه و چقدر ارزش بستن داره؟
    در شتاب و نفس ماشین تا چه میزان تاثیر داره؟

4. 2 کاربر از nima201136 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2017

پيش فرض

سلام دوستان. شورلت نوا دارم دیروز شروع کرد به دود سفید کردن کسی میتونه راهنماییم کنه برای تعمیرش چه کنم

6. 2 کاربر از Behnamkalami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

کاملا با صحبت هاتون موافقم عالی بود

ببخشید یک سوال دیگه
    گاز LPG بستن روی خودروهای کلاسیک امریکایی توصیه میشه یا خیر؟ (با توجه به مصرف سوخت بنزین بالاشون)
    کلا سود و ضررش چیه و چقدر ارزش بستن داره؟
    در شتاب و نفس ماشین تا چه میزان تاثیر داره؟
    از نظر من، اگر کسی دغدغه مقدار مصرف سوخت داره نباید سراغ اتومبیلهای کلاسیک و بخصوص آمریکایی بره، هرچند که به نسبت خودشون مصرف بالایی ندارن.
    شاید بهتر باشه یک اتومبیل روز معمولی برای کارهای شخصی داشته باشید و کمتر از کلاسیک استفاده کنید.
    از طرفی گاز سوز کردن اتومبیل کلاسیک ماهیت و ارزش اون را بشدت کم میکنه ، همینطور توانایی ها و قابلیتهایی که از مشخصات هر اتومبیلی بحساب میاد، و بدتر از همه اینکه به نوعی تبلیغ منفی برای این نوع خودروها است که بیشتر از گذشته برچسبهای ناهنجار و اشتباه " فرسوده" و " از رده خارج " و " اوراقی " و... به اونها میخوره.

سلام دوستان. شورلت نوا دارم دیروز شروع کرد به دود سفید کردن کسی میتونه راهنماییم کنه برای تعمیرش چه کنم
    دوست گرامی Behnamkalami
    به کلوپ خودروهای آمریکایی خوش آمدید
    دود کردن موتور اتومبیل دلایل متعددی داره که با بررسی دقیق موتور میشه دلیلش را متوجه شد و بر اساس مشکل ایجاد شده، نحوه تعمیر هم مشخص میشه.
    بطور مثال باید ببینید دود سفید، در واقع بخار آب هست یا بخار روغن؟
    آیا موتور هم بد کار میکنه؟ یعنی یکی یا چندتا از سیلندرها بخوبی عمل نکنند.
    دهانه اگزوز چرب و روغنی هست یا خیس آب؟
    روغن موتور کم میشه؟ چه مقدار و در چه مدت؟
    در آب رادیاتور، چربی و روغن دیده میشه؟ کمپرس موتور در رادیاتور وارد شده؟
    روغن موتور تمیز هست یا شیری رنگ؟ آیا آب و روغن قاطی شده؟
    دود خارج شده بطور مقطعی و با ریتم خاصی از اگزوز بیرون میاد یا مداوم و پیوسته؟
    صدای موتور تغییر کرده؟ قدرت و کشش و نحوه روشن و خاموش شدن چطور؟
    قبل از این رخداد، ایراد و اشکال خاصی در موتور بود که رفع نشده باشه؟
    موارد و سوالات زیادی هست که باید بررسی و پاسخ داده بشه.

8. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

از نظر من، اگر کسی دغدغه مقدار مصرف سوخت داره نباید سراغ اتومبیلهای کلاسیک و بخصوص آمریکایی بره، هرچند که به نسبت خودشون مصرف بالایی ندارن.
    شاید بهتر باشه یک اتومبیل روز معمولی برای کارهای شخصی داشته باشید و کمتر از کلاسیک استفاده کنید.
    از طرفی گاز سوز کردن اتومبیل کلاسیک ماهیت و ارزش اون را بشدت کم میکنه ، همینطور توانایی ها و قابلیتهایی که از مشخصات هر اتومبیلی بحساب میاد، و بدتر از همه اینکه به نوعی تبلیغ منفی برای این نوع خودروها است که بیشتر از گذشته برچسبهای ناهنجار و اشتباه " فرسوده" و " از رده خارج " و " اوراقی " و... به اونها میخوره.
    ممنون بابت راهنماییاتون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.
    با عرض سلام به عزیزان امریکایی سوار یا آمریکایی دوست
    آقا برم سر اصل مطلب.
    چند روزه دارم کامل کاربراتور بیوک رو بررسی میکنم ولی قطعه ای پیدا نمیکنم که موقع روشن کردن کولر بتونه دور موتور رو بالا ببره.حداقل روی کاربراتور ماشین من نیست.
    حالا چیکار باید بکنم؟
    دیدم یه سلونویید هایی هست که اینکارو انجام میده ولی با توجه به عمر بالای این قطعه ها و الکترونیکی بودنشون فکر نمیکنم دیگه درست کار کنن البته اگر توی اوراقیها اصلا پیدا بشه.
    حالا میخواستم بودنم دیگه چه قطعه ای میشه جایگزین اون کرد از ماشینهای موجود مثل پراید یا پژو.تو پژو های 200 کاربراتوری یه وکیوم هست که اینکارو میکنه.یخورده که گشتم متوجه شدم که استپر تقریبا همونکارو انجام میده ولی البته روی اهرم گاز استفاده نمیشه.به نظرتون میشه از استپر مثلا پراید برای اینکار استفاده کرد؟اصلا این قطعه زور به حرکت در آوردن اهرم گاز بیوک رو داره؟
    ممنون از بایات کمک و راهنمایی که میکنید.

11. 2 کاربر از aminbest بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام.
    با عرض سلام به عزیزان امریکایی سوار یا آمریکایی دوست
    آقا برم سر اصل مطلب.
    چند روزه دارم کامل کاربراتور بیوک رو بررسی میکنم ولی قطعه ای پیدا نمیکنم که موقع روشن کردن کولر بتونه دور موتور رو بالا ببره.حداقل روی کاربراتور ماشین من نیست.
    حالا چیکار باید بکنم؟
    اتفاقا این قطعه استهلاک خیلی کمی داره چون هیچ قطعه الکترونیکی در آن استفاده نشده و صرفا یک سیم پیچ هست که با جریان برق تبدیل به آهنربای موقتی میشه.
    پیدا کردن توی اوراق فروشیها بهترین گزینه است و حتما توی نت و یا فروشندگان اوراقی و یدکی در شهرهای دیگه ( مثل تهران) پیدا میشه.
    استفاده از وکیوم خودروهای دیگه امکانپذیر هست اما مستلزم ساختن پایه مناسب و مکش هوای لازم و تنظیم بودن و مقدار فشار یا کشش مورد نیاز و..است که به دردسرهای این کار نمیارزه، و استپر موتور هم که کلا به درد این کار نمیخوره چون مقدار حرکت جزئی داره و علاوه بر مشکلات نصب و تنظیم، نیاز به برق با ولتاژ معین و تنظیم شدن از سمت یک کامپیوتر یا ولوم الکترونیکی و..است.

توی این شکل محل کلی نصب چوک گاز کولر در کاربراتورهای 4 دهنه راچستر با شماره 3 نمایش داده شده

سیم برق مثبت از سمت برق مثبت کمپرسور کولر به این قطعه وصل میشه تا همزمان با روشن شدن کولر و درگیر شدن کلاچ کمپرسور، برق به این قطعه هم برسه و با وارد کردن فشار به خروسک گاز کاربراتور، دور موتور بالاتر بره.

13. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه usa302's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان 1000صفحه شدن کلوپ رو به همه تبریک میگم ایشالا تا صفحه 10000
    موفق باشید

15. این کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

درود بر همگی
    علائم خرابی فیوز دلکو چیه ؟ با تشکر

17. این کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

درود بر همگی
    علائم خرابی فیوز دلکو چیه ؟ با تشکر
    خازن دلکو اتومبیل که در خودروهای کاربراتوری دیده میشه برای ذخیره برق جهت رساندن به کوئل ، هنگام باز شدن دهانه پلاتین ( در دلکوهای دارای پلاتین) و یا قطع جریان توسط مگنت( در دلکوهای دارای مگنت) هست که این دوره مرتبا در زمان چرخش چکش برق و سیکل احتراق موتور انجام میشه.

خازنها مدلهای متفاوتی دارن اما بطور کلی از صفحات رسانا که بوسیله صفحات عایق
    "Dielectric" از هم جدا شده، ساخته شدند.

از علائم خراب شدن خازن دلکو، روشن نشدن ماشین هست که نشان از سوختن کامل خازن دلکو است( البته یکی از دلایل ) و ریپ زدن و بد کار کردن موتور ،که در این حالت ممکنه خازن دلکو نیم سوز شده باشه که در این صورت موتور بد کار میکنه و مرتبا احتراق ناقص و لرزش داره که گاها باعث ایجاد انفجار در خروجی اگزوز با صدای خیلی بلند مثل شلیک اسلحه و یا پس زدن در داخل کاربراتور را از خودش نشان میده.

اگر نیم سوز یا کاملا سوخته باشه، خازن دلکو باید تعویض بشه، اما ممکنه گاهی جایی باشیم که قطعه نو نداشته باشیم و در این حال از یک ترفند قدیمی برای روشن شدن موقتی ماشین میشه استفاده کرد.

برای این کار باید با انبردست مقدار کمی بدنه خازن را فشار بدید که کمی لِه بشه. با این کار یک رسانایی جزئی و ابتدایی بین صفحات سوخته داخل خازن بوجود میاد و خازن احیاء شده و موتور روشن میشه، اما خازن در این حالت عمر چندانی نداره و ممکنه نهایتا از چند ساعت تا یک یا دو روز بیشتر عمر نکنه و کاملا از کار بیافته، بنابراین باید در اولین فرصت خازن تعویض بشه و همیشه باید خازن یدکی همراه داشته باشید.

بر اساس تجربه متوجه شدم تا چند روز قبل از سوختن کامل خازن، ممکنه ماشین در حین حرکت یک لحظه خاموش شده و دوباره با استارت یا خود بخود روشن بشه که این نشان از شروع مشکل در خازن دلکو هست.

Last edited by camaro lt; 25-06-2017 at 12:51.

19. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •