تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 59

نام تاپيک: اطلاعات کامل در مورد پردازنده های Pentium 4 با سوکت 775 LGA

اگه نباشه جاش خالی می مونه safir_filthy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    حاشیه p30 world

پيش فرض

راستی کسی تا حالا با cpu های دوهسته ای اینتل کار کرده .
    اگر کسی تا حالا کار کرده تجربه خودشو بنویسه.
    من که خودم به شخصه خیلی با این cpu حال کردم . برای یکی از دوستان که البته مایه دار بود یه 2.8 فول 2m کش گرفتیم که از لحاظ سرعت واقعا" هم تا نداشت هم باش رندیر فوتوشاب رو انجام دادیم هم با یولید فیلم رو کپچر می کردیم.
    حالا بگید amd بهتره

اگه نباشه جاش خالی می مونه amin_metal1370's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    یه جای خوب!!!

پيش فرض

دوست عزيز لازم نيست زياد منتظر باشي چون تعداد زيادي از بچه هاي اينجا(ازجمله خودم)در پي خريدن دو هسته اي اينتل هستيم.

آخر فروم باز Devil Lord's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    انجمن سخت افزار

پيش فرض

مشکل ساپورت نکردن بعضی از انواع رم در Amd به این الته که کنترل کننده اصلی رم در خود Cpu قرار داده شده که باعث افزایش کارایی میشه ولی این مشکل که همون ساپورت نکردن رم های با سرعت بیشتر و مدلهای جدیدتره رو به همراه داره در صورتی که اینتل این قسمت رو تو چیپست های مادربورد قرار میده که یکم کاراییش کمتره ولی ساپورت کردن انواع رم در چیپ های مختلف میسر میشه

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    حاشیه p30 world

پيش فرض

vampire جان این مطلب چقدر در سرعت سیستم می تونه تأثیر بزاره بعد منظورت از کارییش کم می شه چیه یعنی از باس کلی رم نمیشه نهایت استفاده رو کرد یا از فضای رم؟
    ممنون میشم توضیح بدید
    Last edited by safir_filthy; 27-06-2006 at 10:14.

حـــــرفـه ای Gabana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

در اين موردي كه Viper جان اشاره كردن :
    AMD اومده Memory Controller رئ داخل پردازنده قرار داده و بدين ترتيب پردازنده بصورت مستقيم با حافظه ارتباط بر قرار مي كنه
    اما در اينتل هنوز كنترلر حافظه داخل چيپ شمالي هستش و پردازنده ابتدا با چيپ شمالي و سپس با حافظه ارتباط برقرار مي كنه .
    همين امر باعث شده كه Performance مربوط به حافظه در پردازنده هاي AMD بيشتر باشه .
    اما سوكت ها ي قديمي AMD توانايي پشتيباني از DDR رو دارن . بهمين دليله كه مدل هاي جديد رم يعني DDR2 667 , DDR2 800 در اين سوكت ها ساپورت نمي شن . اما در AM2 ساپورت مي شن .

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    حاشیه p30 world

پيش فرض

راستی من یه سوال برام پیش امده می خواستم ببینم در سری جدید cpu های intel جای memory controller گذاست داخل مین هست یا جاش تغییر کرده اصلا" اگه میشه دوستان یه توضیح کامل در این مورد بدن ممنون میشم

حـــــرفـه ای Gabana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

خير در سري جديد اينتل باز هم Memory Controller در داخل چيپست هستش .
    اما اينتل قبول كرده كه وجود كنترلر حافظه در داخل پردازنده Performance رو به نحو قابل ملاحظه اي افزايش مي ده .
    در همين مورد از سخن گوي اسنتل سوال شده كه چرا در داخل نسل جديد Memory Controller رو بصورت ادغام شده بكار نبرديد؟
    كه جواب هم اين بود كه مي خواستن از فضاي مانده براي افزايش Cache و بكار بردن توابع كنترلي استفاده كنن .

موفق باشيد .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

با سلام
    قيمت آتلون 64 بيتي 3200 اكنون 100 تومان در بازار است ولي قيمت اينتل 3000 با دو مگ كش نيز حدودا 110 تا 120 تومان هست دو مگ كش به معناي وجود دو پردازشگر دو هسته اي است ولی با اجرا کردن برنامه ریاضی لینگو متوجه شدیم پنتیوم دو هسته ای فقط با 50 درصد توان سی پی یو کار می کند و آتلون 3200 با 100 درصد توان ، نتیجه کار این بود که زمان پردازش آتلون نصف زمان پنتیوم دو هسته ای بود یعنی دو برابر سرعت بیشتری داشت. ولی آیا می توان هر دو هسته پنتیوم را فعال کرد که برای اجرای یک برنامه از 100 در صود توان سی پی یو استفاده کند یعنی هر دو هسته یک برنامه را اجرا کنند؟ اگر می توان این کار را انجام داد چگونه باید اقدام کرد؟
    با تشکر.
    Last edited by vahidpsr; 08-07-2006 at 13:24.

تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    حاشیه p30 world

پيش فرض

سلام وحید جان این دومگ کش که میگی داخل پردازش وسرعت محاسباتی تأثیر داره وربطی به دوهسته ای نداره بعدشم CPU های دوهسته شرکت قیمتش با معمولی ها فرق داره تازه سرعتشم به طور وحشت ناکی بالاست و فکر کنم که تا حدود 4مگکش داره.
    اگر میخواهی از توان 100 درصد CPU های INTEL استفاده کنی باید باشس رم رو بالا ببری، فکر کنم باید باس رم ddr2 667 باشه که فکر کنم بالا تر این هم باشه اون موقه است که میتونی از تمام قدرت cpu استفاده کنی.
    اگر داخل setup سیستم بری همه این ها رو متوجه میشی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

وجود دو حافظه کش جداگانه یک مگ (که با هم دو مگ می شوند) طراحی اینتل برای شبیه سازی cpu های دو هسته ای است و در اصل این cpu ها برای آنهایی که توانایی خرید cpu دو هسته ای اصل را ندارند ساخته شده است ، افزایش باس رم در مواقعی موثر است که به طور عادی مثلا وقتی شما یک برنامه ریاضی را اجرا می کنید با زدن دکمه alt+del+ctrl و با مشاهده قسمت performance مقدار cpu usage به 100 رسيده باشدو شما با افزايش باس رم به عملكرد بهتر cpu كمك خواهيد كرد. ولي در شرايطي كه cpu usage همواره در حالت 50 درصد باشد (حتي وقتي برنامه فوق العاده سنگين رياضي اجرا مي شود cpu usage در حالت 50 درصد قرار گيرد) افزايش باس رم نمي تواند مقدار cpu usage را به 100 در صد برساند.
    در اينتل دو مگ كش همواره cpu usage بيشتر از 50 درصد نمي شود حتي در كارهاي بسيار سنگين و بدين ترتيب مي توان دو برنامه را همزمان اجرا كرد اين نشاندهنده طراحي اينتل براي شبيه سازي دو هسته اي است . آيا راهي وجود دارد كه در اين نوع cpu ها از 100 درصد توان استفاده كرد؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •