تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 73 اولاول ... 56789101112131959 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 722

نام تاپيک: کارت صدا و میکروفن خوب برای استودیو خانگی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام و ممنون
    خیلی عالی و مفید بود.حالا به نظر شما برای آهنگ سازی خرید میدی کنترل بهتر است یا یک ارنجر(همون ارگ خودمون)؟البته من با سیستم vst آشنام و میدونم که به وسیله اونها میشه از میدی کنترلر کارهای حرفه ای کشید اما به نظرم با ترکیب ارنجر و vst کارها خیلی راحت تر و سریعتر پیش میره.نظر شما چیه؟
    در ضمن ممنون از لطفتون.در زمینه تصویر هر کمکی که از دستم بر بیاد در خدمت شما هستم.

حـــــرفـه ای vioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام و ممنون
    خیلی عالی و مفید بود.حالا به نظر شما برای آهنگ سازی خرید میدی کنترل بهتر است یا یک ارنجر(همون ارگ خودمون)؟البته من با سیستم vst آشنام و میدونم که به وسیله اونها میشه از میدی کنترلر کارهای حرفه ای کشید اما به نظرم با ترکیب ارنجر و vst کارها خیلی راحت تر و سریعتر پیش میره.نظر شما چیه؟
    در ضمن ممنون از لطفتون.در زمینه تصویر هر کمکی که از دستم بر بیاد در خدمت شما هستم.
    دوست عزیز سلام

راستش من اصلا از گفتن "نمیدونم" نمی ترسم
    این سوال برای خودمم پیش اومده که واقعا یک کیبورد ارنجر مناسب تره یا میدی کنترلر!؟
    من حتما این سوال رو از اساتید فن میپرسم و پاسخ رو خدمتتون عرض میکنم (تو یکی دو روز آینده)
    اما مطمئنا بعد از پرسیدن این سوال از هر استادی باید پاسخگوی این باشم که برای چه سبکی و تا چه سطحی

اگر شما لطف کنید بفرماید که برای چه سبک و تا چه سطح از آهنگسازی قصد استفاده از یکی از این دو دستگاه رو دارید من بهتر میتونم این سوال رو مطرح کنم

موفق باشید

یا علی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام.
    راستش دقیقا در مورد "چه سطحی" نمیدونم چی بگم.اما همیشه هر کاری رو از سطحی که شروع بکنی باید نگاهت به بالاترین سطح ها باشه.
    اما شاید این طور بپرسم بهتر باشه:آیا ارنجر چیزی کم تر داره؟البته یک سری تنظیمات نرم افزار هست که مستقیم از روی کنترلر قابل تنظیم هست و اگر ارنجر یا همون ارگ رو استفاده کنیم باید از ماوس هم استفاده بشه.اما این نمیتونه دلیل قانع کننده ای باشه در مقابل قابلیتهایی که یک ارنجر به ما میده.
    من میخوام بدونم یک کنترلر چه مزیت هایی داره؟(فکر نمیکنم روی کیفیت صدا اثری داسته باشه).
    به هر حال ممنونم که وقت میگذارید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

14 راهنمایی

لطفا تفاوت کارت صدا alesis Io2 با M-Audio Fast track Pro را به من بگویید

اورژانسی جواب بدهید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

دوستان من ميخوام يه کارت صدا واسه يه استوديو حرفه اي خانگي بگيرم با تحقيقاتي که کردم حالا موندم M-audio firewire 410 بگيرم يا Fast track ultra يا profire 610 و يا کارت پي سي آي بگيرم مثل Delta 1010...........آيا پي سي آي بهتره؟؟؟؟يا يو اس بي يا فاير واير؟؟؟جايي خوندم که کارت هايه اکسترنال واسه کار سيار و محرک(mobile)و واسه استوديو خوب نيست......در ضمن آیا برای استفاذه از برنام پرو تولز باید حتما کارت هایه صای شرکت M-Audio و digidesign استفاده کرد؟؟؟؟چون من با نرم افزار میخوام کار کنم.........ممنون ميشم کمک کنيد......
    با سپاس

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام.
    راستش دقیقا در مورد "چه سطحی" نمیدونم چی بگم.اما همیشه هر کاری رو از سطحی که شروع بکنی باید نگاهت به بالاترین سطح ها باشه.
    اما شاید این طور بپرسم بهتر باشه:آیا ارنجر چیزی کم تر داره؟البته یک سری تنظیمات نرم افزار هست که مستقیم از روی کنترلر قابل تنظیم هست و اگر ارنجر یا همون ارگ رو استفاده کنیم باید از ماوس هم استفاده بشه.اما این نمیتونه دلیل قانع کننده ای باشه در مقابل قابلیتهایی که یک ارنجر به ما میده.
    من میخوام بدونم یک کنترلر چه مزیت هایی داره؟(فکر نمیکنم روی کیفیت صدا اثری داسته باشه).
    به هر حال ممنونم که وقت میگذارید.
    دوست عزیز سلام
    من واقعا باید شرمندگی خودم رو از تاخیر زیادی که داشتم بیان کنم
    واقعا نمیدونم باید چطور عذر خواهی کنم

امیدوارم از دست ناراحت نشده باشید

راستش من تو این مدت یادم بود که از چند نفر از اهل این فن در مورد تفاوت میدی کنترلر با یک دستگاه ارنجر سوال کنم
    متاسفانه با وجود علم بالای این اساتید در زمینه ی موسیقی اما دلیل منطقی و فنی مناسب رو نتونستند برای من بیارند.
    اکثرا بر این عقیده بودند که هم دستگاه های ارنجر و هم سیستم های کنترلر در رده ی کارهای پایین و متوسط پاسخگو هستند با این تفاوت که یک دستگاه ارنجر از عهده ی اجرای زنده هم برمیاد.
    اما وقتی کار پیچیده شد و نیاز به صدا ها و لایه ها افزایش یافت هر دوی این دستگاه ها در کنار هم بهتر پاسخگو هستند. چون ارنجر ها به اندازه ی کنترلر ها قالب برنامه ریزی نیستند ، باید طوری از این دستگاه ها استفاده کرد که مکمل هم باشند.
    اما اگر کار در سطح خیلی بالا باشه این 2 دستگاه کنار هم نمیتونند کشش داشته باشند و میبایستی از کنترلر های بیشتر و در کنار اون از دستگاه های سینتی سایزر استفاده کرد که توانایی صدا سازی گسترده ای رو به ما بده.
    کلا عقیده ها بر این بود که اگر کار در سطح معمولی باشه ، هم یک دستگاه ارنجر با پورتهای (midi یا usb یا پورت های دیگه ) میتونه پاسخگو باشه ، هم یک دستگاه کنترلر میتونه کار راه اندازی کنه

امیدوارم این توضیحات که نقل قولی از اهالی این فن بود مفید بوده باشه.
    باز هم عذرخواهی میکنم بابت تاخیرم

موفق باشید
    یا علی

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

دوستان من ميخوام يه کارت صدا واسه يه استوديو حرفه اي خانگي بگيرم با تحقيقاتي که کردم حالا موندم M-audio firewire 410 بگيرم يا Fast track ultra يا profire 610 و يا کارت پي سي آي بگيرم مثل Delta 1010...........آيا پي سي آي بهتره؟؟؟؟يا يو اس بي يا فاير واير؟؟؟جايي خوندم که کارت هايه اکسترنال واسه کار سيار و محرک(mobile)و واسه استوديو خوب نيست......در ضمن آیا برای استفاذه از برنام پرو تولز باید حتما کارت هایه صای شرکت M-Audio و digidesign استفاده کرد؟؟؟؟چون من با نرم افزار میخوام کار کنم.........ممنون ميشم کمک کنيد......
    با سپاس
    دوست عزیز سلام

ای کاش ذکر میکردید که شما چه امکاناتی رو برای استدیوی خانگی خودتون در نظر گرفتید
    اینطوری بهتر میشد تصمیم گیری کرد

به طور کلی کارت هایی که از طریق PCI به سیستم متصل میشن قابلیت های حرفه ای تری دارند و مزایای بهتری دارند.
    خیلی از این کارتهای پردازنده های قوی دارند ، تاخیر اندکی دارند و به علت برخورداری از پهنای باند و سرعت بیشتر ، پرفورمنس بهتری به کاربر میدن.
    اما این به این معنی نیست که کارت های اکسترنال خوب نیستند ، اونها هم خیلی قابلیت های خوب دارند و یکی از این قابلیت ها که اونها رو از سری اینترنال متمایز میکنه داشتن یک پنل کاربری کامل هستش.
    به همین خاطر میشه بهترین دستگاه های نیمه حرفه ای رو اونهایی دونست که از طریق PCI به سیستم متصل میشن و پنل اکسترنال دارند.
    چون خیلی از دوستانی که به اجبار کارت کارت های اکسترال خریداری میکنند به این علته که دسترسی اونها به به کیس سخت هستش و احتیاج به یک پنل رومیزی دارند.

چون شما قصد استفاده از نرم افزار Pro Tools رو دارید بهتره که از سیستم های شرکت Avid سخت افزار خودتون رو انتخاب کنید.
    شرکت اوید در ابتدا بیشتر روی محصولات خودش که بیشتر نرم افزار های تدوین بود کار میکرد.
    چند سال پیش با یک سرمایه گذاری خیلی عظیم برای تکمیل سیستم های سخت افزاری تدوین اقدام به خرید شرکت معظم Pinnacle کرد .
    سرمایه گذاری بعدی شرکت اوید روی صدا و سیستم های مربوط به اون بود.
    برای همین Avid اقدام به خرید شرکت های بزرگ M-Audio ، digidesign و Sibelius کرد و تمامی این شرکت ها بعلاوه ی شرکت Pinnacle و خود Avid مجموعه ی کامل صوت و تصویر رو تشکیل دادند.
    اگر در راهنمای یک سخت افزار و یا نرم افزاری این جمله "a part of Avid " ذکر شده باشه نشانگر اینه که این محصول با دیگر محصولات اوید هماهنگی داره ، به طور حتم خیلی از سخت افزار های دیگه هم با اوید سازگاری دارند اما من پیشنهاد میکنم با توجه به کیفیت و تنوع خوب محصولات M-Audio از همین براند خرید کنید که دیگه نگران ناسازگاری بین نرم افزار و سخت افزار نباشید.(سخت افزار های M-Audio فقط با نرم افزار Giga Studio ناسازگارند)

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اما در مورد محصولاتی که نام بردید
    نظر من اول از همه رو دستگاه Delta 1010 هستش که امتحان خودش رو پس داده و خیلی عالیه ، مخصوصا اگر سری Full اون رو تهیه کنید که قالبیت نصب در رک مونت رو هم داره ، مشکل این کارت فقط قیمت بالای اونه

اما از بین 3 دستگاه اکسترنال
    دستگاه Fast track pro خیلی دستگاه خوبی هستش و هرکسی که داشته ازش ناراضی نبوده اما باید توجه داشته باشید که این دستگاه USB هستش و اگر تعداد تراک های شما در یک کار زیاد باشه این کارت با مشکل مواجه میشه و ممکن تاخیر زیادی رو به همراه داشته باشه و یا از پس کار بر نیاد.
    اما در کل دستگاه خیلی خوبیه

اما 2 دستگاه دیگه تا حدود خیلی زیادی شبیه به هم هستند.
    پروفایر قبلا یک مدل 2626 داشت که هنوز هم هست و خیلی دستگاه عالیی بود.
    مدل 610 مدل جدیدی هستش و تقریبا میشه اون رو Fast track ی دونست با پورت Firewire .
    از لحاظ پورت خیلی شبیه به 410 هستش و فقط پورت دیجیتال فایبر رو نداره که فکر هم نمیکنم به کار هرکسی بیاد .
    به نظر من بین دستگاه اکسترنالی که نام بردین Profire 610 دستگاه خیلی خوبیه

اما یک نکته ای باید به اون توجه کنید آینده ی کار شماست
    اگر فکر میکنید که در آینده به ورودی ها و خروجی های بیشتری نیاز دارید از الان باید برای اون موقع اقدام کنید.
    برای همین پیشنهاد میکنم دستگاهی تهیه کنید که قابلیت بیشتری نسبت به سیستم های فعلی شما داشته باشه

موفق باشید
    یا علی

9. این کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

دوستان من تصمیمم عوض شد می خوام یه کارت صدا ارزون تر بین 200 تا 300 هزار تومان بخرم........بین کارت هایه چند شرکت موندم کدوم رو بخرم:
    1.EMU 1212m
    2.M-Audio audiophile 192 ,delta 1010LT
    3.ESI
    همچنین اگرکارت دیگری تو این رنج از شرکت دیگه ای میدونید ممنون میشم معرفی کنید.
    همچنین یه مشکل دیگه که داشتم پر ی آمپ هست......آیا تفاوتی از لحاظ کیفیت تو صدای میکروفنی که به خود کارت صدا وصل میشه و یا به از طریق میکسر وصل بشه میکند؟؟؟؟و همچنین همین مورد راجبه ورودی آنالوگ تفاوتی در کیفیت میکند......
    سپاس گذار مشیم کمک کنید........

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

دوستان من تصمیمم عوض شد می خوام یه کارت صدا ارزون تر بین 200 تا 300 هزار تومان بخرم........بین کارت هایه چند شرکت موندم کدوم رو بخرم:
    1.EMU 1212m
    2.M-Audio audiophile 192 ,delta 1010LT
    3.ESI
    همچنین اگرکارت دیگری تو این رنج از شرکت دیگه ای میدونید ممنون میشم معرفی کنید.
    همچنین یه مشکل دیگه که داشتم پر ی آمپ هست......آیا تفاوتی از لحاظ کیفیت تو صدای میکروفنی که به خود کارت صدا وصل میشه و یا به از طریق میکسر وصل بشه میکند؟؟؟؟و همچنین همین مورد راجبه ورودی آنالوگ تفاوتی در کیفیت میکند......
    سپاس گذار مشیم کمک کنید........
    دوست عزیز سلام

ای کاش انتظاراتی رو که از یک اینترفیس صوتی داشتید رو مگفتید تا بهتر به نتیجه برسید.
    اینکه تا چه حد به رزولوشن صدا احتیاج دارید ، از چه میکروفون و اسپیکری استفاده میکنید ، توانایی سیستمتون در چه حدیه و ...

شرکت EMU بخشی از شرکت معظم Creative هستش که بیشتر رو محصولات صوتی حرفه ای تمرکز داره و کلا ریزپردازنده های دستگاه های EMU توسط Crative تولید میشه.
    محصولات خیلی خوبی داره اما بیشتر میشه اونها رو نیمه حرفه ای دونست چون محصولات کرتیو پرازش خیلی خوبی در خروجی صدا دارند و کمتر از اونها در ضبط استفاده میشه اما برای یه استدیوی خانگی ، کارت های خیلی خوبی هستند و اگر بر نرم افزار تسلط کافی رو داشته باشید میشه خروجی های خیلی خوبی از اونها گرفت.

شرکت ESI هم یک شرکت حرفه ای ساز در محصولات صوتی هستش که محصولات خیلی خوبی داره و کارت های اینترنال اون در ایران خیلی پر رونق هستش.
    محصولات مطرح اون در ایران کارت های @Juli و Maya و ESI1010 هستند که قدرت خوبی دارند اما کامل نیستند و باید برای کارایی مطلوب در کنار اونها از میکسر و پری آمپ استفاده کرد ، البته دستگاه ESI1010 از قدرت خیلی بالایی برخورداره.

اما پری آمپ
    اگر کارت شما اون توانایی رو داشته باشه که فرکانس میکروفون رو تا نیازتون تقویت کنه ، نیازی به پری نیست اما اگر این قدرت رو نداشته باشه باید از پری آمپلیفایر استفاده کرد ، میکسر هم وقتی احتیاج میشه که ورودی های ما افزایش پیدا کنه و ما نیاز به کنترل اونا داشته باشیم.
    کلا آنالوگ ها حداکثر تا 48KHz رو پشتیبانی میکنند اما دستگاه های دیجیتال میتونند تا 192KHz رو پشتیبانی و پردازش کنند که بیشتر برای کارهای خیلی خاص هستش.

من چند براند معتبر رو نام میبرم که شما بتونید از محصولات اونها یکی انتخاب کنید.
    Alesis - Lexicon - M-Audio - ESI - Tascam - Edirol - Native instrumnt - T.C Eleectronic - Quartet - Presonus - Emu -Tapco و غیره
    همه این شرکت ها محصولات خانگی خوبی دارند که میتونید از اونها انتخاب کنید.

موفق باشید
    یا علی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •