تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 73 اولاول ... 4567891011121858 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 722

نام تاپيک: کارت صدا و میکروفن خوب برای استودیو خانگی

آخر فروم باز pedramch's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    ♥♥♥ اهواز ♥♥♥ وبـســایت: www.pedramch.com

پيش فرض

1-متشکرم از دوست خوبم vioman که داره زحمت این تاپیکو میکشه!
    2-fast track pro حرف نداره.من خودم 3 تا ساز + میکروفن وصل کردم بهش.عالیـــــــــــه!

حـــــرفـه ای vioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

1-متشکرم از دوست خوبم vioman که داره زحمت این تاپیکو میکشه!
    2-fast track pro حرف نداره.من خودم 3 تا ساز + میکروفن وصل کردم بهش.عالیـــــــــــه!
    پدرام جان شما لطف دارید

دوست عزیز من هم با نظر آقا پدرام موافقم
    Fast track کارتیه که تقریبا جواب خودشون پس داده و کارایی خوبی داره.

داره خودمونی میشه yzdn_Satrianisolo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

خیلی ممنون بخاطر راهنمایی شما و آقا پیمان ...من فردا سفارش میدم برام بیارن...فقط من کامل کار باهاشو بلد نیستم فقط اگه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.بیزحمت اگه کسی یه آهنگ باهاش ساخته بزاره گوش بدیم خیلی بهتره ... به امید ... ..... ....!

آخر فروم باز pedramch's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    ♥♥♥ اهواز ♥♥♥ وبـســایت: www.pedramch.com

پيش فرض

پیمان
    منظورتون پدرامه دیگه؟؟!!

داره خودمونی میشه AmirDanT's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

سلام، دوستان من گیتار الکتریک می زنم! می خواستم به جای خرید یک آمپلی فایر با هزینه ای کمتر یک کارت صوت خوب و سپیکر بخرم!
    تحقیقاتی که انجام دادم کارت M Audio Firewire 410 رو مناسب کاره من می دونه با توجه به اینکه 2 تا ورودی گیتار داره! اما می خواستم بدونم آیا در موقع استفاده از این کارت ساز باید مستقیما به کارت وصل شه یا می شه از طریق یک Multi Effect (Boss GT 10 ) وصلش کرد؟
    کلا می خوام از دوستانی که اطلاعات دارن بپرسم نظرتون راجع به این کار چیه؟ آیا شما ترجیح میدین یه آمپلی فایر بخرین یا همین کار رو بکنین؟

ممنون می شم راهنماییم کنید!

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام، دوستان من گیتار الکتریک می زنم! می خواستم به جای خرید یک آمپلی فایر با هزینه ای کمتر یک کارت صوت خوب و سپیکر بخرم!
    تحقیقاتی که انجام دادم کارت M Audio Firewire 410 رو مناسب کاره من می دونه با توجه به اینکه 2 تا ورودی گیتار داره! اما می خواستم بدونم آیا در موقع استفاده از این کارت ساز باید مستقیما به کارت وصل شه یا می شه از طریق یک Multi Effect (Boss GT 10 ) وصلش کرد؟
    کلا می خوام از دوستانی که اطلاعات دارن بپرسم نظرتون راجع به این کار چیه؟ آیا شما ترجیح میدین یه آمپلی فایر بخرین یا همین کار رو بکنین؟

ممنون می شم راهنماییم کنید!
    دوست عزیز
    متاسفانه من در مورد دستگاه های افکت بی اطلاع هستم اما با توجه به دستگاه 410 ...

به نظر من بهتر اینه که صدای نهایی وارد سیستم صوتی بشه
    چون کارت های صوت اکسترنال هرچقدر هم پرسرعت باشند تاخییر نا محسوسی دارند که در اجرا های پر سرعت ممکنه(3 یا 4 لاچنگ) مشکل ساز بشه!

Firewire 410 از تاخیر کمی بهره میبره اما اگر قصد استفاده از یک کارت صوت دارید که کار افکتور رو هم انجام بده کارتی تهیه کنید که این قابلیت رو داشته باشه یا از این قابلیت پشتیبانی کنه

اگر یه کمی در مورد دستگاه های افکتور توضیح بیشتری بدید و نوع ورودی ها و خروجی هاش رو مشخص کنید بهتر میشه به هدف رسید

موفق باشید
    یا علی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام به همگی.
    بحث های خیلی خوبی در این فروم شده.از همه ممنونم به خصوص vioman عزیز.
    راستش چند سوال داشتم که شاید زیاد حرفه ای نباشه.اما ممنون میشم که راهنماییم کنید:
    1-دقیقا گزینه فانتوم روی میکروفون چه کاری انجام میده؟
    2-بالاخره کارت صدای pci یا 1394؟کدوم رو ترجیح میدید؟
    3- وجود مونیتور تا چه حد روی کار تاثیر داره؟آیا یه هدفون خوب فلت از عهده کار بر میاد؟
    4-در مورد میدی کنترلها کسی اطلاعاتی داره؟
    باز هم ممنون

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام به همگی.
    بحث های خیلی خوبی در این فروم شده.از همه ممنونم به خصوص vioman عزیز.
    راستش چند سوال داشتم که شاید زیاد حرفه ای نباشه.اما ممنون میشم که راهنماییم کنید:
    1-دقیقا گزینه فانتوم روی میکروفون چه کاری انجام میده؟
    2-بالاخره کارت صدای pci یا 1394؟کدوم رو ترجیح میدید؟
    3- وجود مونیتور تا چه حد روی کار تاثیر داره؟آیا یه هدفون خوب فلت از عهده کار بر میاد؟
    4-در مورد میدی کنترلها کسی اطلاعاتی داره؟
    باز هم ممنون
    دوست عزیز سلام
    اول تشکر میکنم بابت توجه شما

دوم اینکه سعی میکنم در دانستنی های کم خودم کمکتون کنم

در مورد فانتوم پاور سوال کردید
    من مختصر کوتاهی از فانتوم پاور براتون میگم ، امیدوار مفید واقع بشه

میکروفون های (خازنی) حرفه ای که بیشتر در استدیو ها مورد استفاده قرار میگیرند برای حداکثر راندمان و پوشش حداکثری فرکانس و کلا برای کار کردن نیاز به منبع تغزیه ای جداگانه دارند که باید به نحوی تامین بشه.
    این ولتاژ به صورت قرار دادی 48 ولت در نظر گرفته شده و به زبان ساده برای شارژ نگه داشتن خازن در میکروفون بکار میره.
    برای تامین این ولتاژ 3 راه وجود داره

اول اینکه از طریق برق شهری و منبع تغدیه این ولتاژ تامین بشه
    دومین راه استفاده از باطری هستش
    اما راه سوم
    امروزه بسیاری از میکسر ها و سیستم های تقویت کننده و سیستم های ورودی صدا مجهز به سیستمی شدن که میتونه این ولتاژ رو فراهم کنه و نیاز به برق شهری و باطری رو بر طرف کنه.

سیستم هایی که تامین این ولتاژ رو داشته باشند ، کار با میکروفون های الکترو استاتیک رو آسون میکنند و مشکلات کمتری رو بوجود میارن.

(توضیحات من حرفه ای نبود اما سعی کردم جاییشو غلط نگم ، اگر اساتید توضیحی در نقض یا تایید متن بالا دارند ، من رو تنها نزارن)

اما سوال دوم شما
    به طور کلی انتخاب اینترفیس های صوتی برمیگرده به توقع شما از این دستگاه ها و اینکه شما قصد انجام چه کاری رو با اونها داشته باشید.

دستگاه های pci برتری های خیلی زیادی نسبت به انواع دیگه داره که میشه از اونها به پهنای باند عالی ، حداقل تاخیر و ... اشاره کرد.
    اما این به این معنی نیست که دستگاه های اکسترنال که هر کدام با پورتی خاص به سیستم وصل میشن بد باشن. در خیلی از موارد ، دستگاه های اکسترال بر pci ها ارجعیت دارند.
    کاربر باید با توجه به نیاز و شرایط کاری خودش دستگاه مناسب رو انتخاب کنه

سیستم ها مانیتورینگ در کارهای حرفه ای تاثیرشون غیر قابل چشم پوشیه ، اما در شرایطی که همه ی ملزومات یک استدیو ی حرفه ای یا نیمه حرفه ای فراهم باشه.
    مسلما یک مانیتور خوب در دریافت فرکانس های دریافتی و پخش اونها کمترین خیانت رو میکنه اما آیا واقعا فرکانسی که از پردازشگر صوتی (کارت صوت) خارج میشه کاملا سالم و دقیقه؟
    یک عامل مهم اینه که گوش ما بتونه تفاوت صدایی رو که از اسپیکر های اکتیو بیرون میاد رو از بقیه تشخیص بده.
    بله
    در کار حرفه ای وجود یک اسپیکر مانیتورینگ خوب لازمه اما در خیلی از موارد هدفون های مانیتور ، حتی هدفون ها و اسپیکر های درجه 1 ، میتونه خیلی به ما در صرفه جویی در هزینه و خروجی مناسب کمک کنه.
    البته توجه داشته باشید که هدفون های مانیتور واقعی هم همچین ارزون قیمت نیستند

نمیدونم شما سوالتون در مورد میدی کنترلر ها چیه
    اگر منظور از اطلاعات رو بفرمایید شاید بتونم کمکتون کنم
    البته اگه بلد باشم:43:

موفق باشید
    یا علی
    Last edited by vioman; 07-12-2008 at 01:46.

9. 3 کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

دوست عزیز ممنون از این که وقت گذاشتید.
    در مورد فانتوم من روی سیستم هایی دیده ام که یک دکمه برای فعال کردن یا غیر فعال کردن فانتوم وجود داره اما متوجه تاثیر این کار نشده ام.
    و اما منظور من از میدی کنترل همون سیستم کیبوردهای میدی برای دادن ورودی موسیقی و نت میدی به سیستم بود.
    و اما یک سوال دیگه:برای رکورد و میکس و آهنگسازی حرفه ای شما کدوم رو انتخاب میکنید:کیو بیس یا نئوندو ؟
    (در ضمن رشته اصلی من کار تصویر و مونتاژ و فیلم سازی است.و اطلاعات فانتومی که گفتم معمولا روی میکروفن های دوربین های نیمه حرفه ای وجود داره)

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

دوست عزیز ممنون از این که وقت گذاشتید.
    در مورد فانتوم من روی سیستم هایی دیده ام که یک دکمه برای فعال کردن یا غیر فعال کردن فانتوم وجود داره اما متوجه تاثیر این کار نشده ام.
    و اما منظور من از میدی کنترل همون سیستم کیبوردهای میدی برای دادن ورودی موسیقی و نت میدی به سیستم بود.
    و اما یک سوال دیگه:برای رکورد و میکس و آهنگسازی حرفه ای شما کدوم رو انتخاب میکنید:کیو بیس یا نئوندو ؟
    (در ضمن رشته اصلی من کار تصویر و مونتاژ و فیلم سازی است.و اطلاعات فانتومی که گفتم معمولا روی میکروفن های دوربین های نیمه حرفه ای وجود داره)
    دوست عزیز سلام

سویچ فانتوم پاوری که روی سیستم ها وجود داره در اصل برای قطع و وصل کردن اون ولتاژی هستش که براتون گفتم
    وقتی این دکمه فعال باشه این ولتاژ از طریق پورت XLR وارد مدار میشه.
    به عبارت دیگه میکروفون هایی که نیاز به این ولتاژ دارند باید از پورت XLR استفاده کنند.
    این ولتاژ به ورودی های ts یا TRS فرستاده نمیشه اما اگر از پورت XLR استفاده کنید و میکروفون شما داینامیک باشه ، ممکنه باعث آسیب دستگاه یا میکروفون بشه.
    میکروفون های مورد استفاده در دوربین های حرفه ای و نیمه حرفه ای اکثرا یا از سری میکروفون های گان هستند یا مینی گان ، که این میکروفون ها به فانتوم احتیاج دارند.

اما میدی کنترلر ها
    این سیستم ها اکثرا بر اساس اکتاو طبقه بندی میشن و امروزه بیشتر اونها با پورت USB یا Firewire به سیستم متصل میشن، خیلی از قابلیت های یک کیبورد ارنجر(مثل Pitch Bend ، Mod Well ، ریتم و...) بعضی از قابلیت های دستگاه های سینتی سایزر(مثل صدا سازی و -------- و میکس صدا ها و ...) دارند . بعضی از این دستگاه ها میتونن نقش کارت صوت رو ایفا کنند. مدل هایی از این دستگاه های کلاویه های پیانویی دارند و خیلی شبیه به پیانو های دیجیتال هستند.البته این نکته رو فراموش نکنید که تقریبا تمامی پیانو های دیجیتال و و کیبورد ها از پورت میدی و حتی USB پشتیبانی میکنند و میتونند نقش یک کنترلر رو هم ایفا کنند.

راستش در مورد نرم افزار های حرفه ای موسیقی من اطلاعات زیادی ندارم اما وقتی از اهل فن بپرسیم ، یک نرم افزار رو توصیه نمیکنند. نظر حرفه ای ها اینه که هر نرم افزار در کنار نقاط قوت ضعف هایی هم داره که باید با نرم افزار دیگه جبران بشه ، این مساله وقتی بیشتر بارز میشه که شما از سخت افزاری استفاده کنید که فقط از یک نرم افزار پشتیبانی کنه.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم
    ( راستی ، خوشحالم که یه دوست حرفه ای در زمینه ی میکس و مونتاژ پیدا کردم ، خیلی سوال ها دارم )

موفق باشید
    یا علی
    Last edited by vioman; 08-12-2008 at 01:30.

12. 2 کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •