تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 51 از 73 اولاول ... 4147484950515253545561 ... آخرآخر
نمايش نتايج 501 به 510 از 722

نام تاپيک: کارت صدا و میکروفن خوب برای استودیو خانگی

داره خودمونی میشه creeep's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

ویومن جان ببخشید راستی میشه این مدلایی که گفتی از برندهای دیگس رو اونایی که قیمتشون مناسبه البته بهم معرفی کنی ... اگه لطف کنی به ترتیب کیفیت کوالیتی مثلا (تا 400 تومان) ...ببخشید انقدر ازیتت میکنیم یک دنیا ممنون ....

داره خودمونی میشه w1900's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    همیشه کناره شما

پيش فرض

سلام creeep جان میتونی قیمت این کارت مکی420 رو بدی.....خیلی به نظر کامله

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    همیشه کناره شما

پيش فرض

بابا یکی جواب بده
    کفففففف کردیم از بس پسته خودمونو دیدیم......
    روزی 50 بار مییام سر میزنم شاید یکی دلش سوخته باشه یه پست بزاره

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

11

سلام creeep جان میتونی قیمت این کارت مکی420 رو بدی.....خیلی به نظر کامله
    سلام دوست من امید وارم حالت خوب باشه
    قیمت u420 --> 460 تومان هستش البته مدل u420d کامل تره و طبیعتا باید گرون تر باشه
    دوست من به ابعاد و بزگی نگاه نکن مثلا یه کارت pci و به میکسر شاید کوچیک تر باشه ولی کیفیت مساوی داره ... اگه پستی که ویومن برای من داده روی بخونی به این نتیجه میرسی که اصلا رو این کارت حساب نکنی چون نزدیک 2 برابر قیمت جهانیش تو ایران داره به فروش میرسه ...
    موفق باشی
    Last edited by creeep; 23-08-2009 at 12:01.

5. این کاربر از creeep بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

11

بابا یکی جواب بده
    کفففففف کردیم از بس پسته خودمونو دیدیم......
    روزی 50 بار مییام سر میزنم شاید یکی دلش سوخته باشه یه پست بزاره
    دوست من اینم برات پیدا کردم که دیگه عصبانی نشی
    شما و تمام دوستانی که مشهد هستید برای خرید تجهیزات و میتونید برید اینجا :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و برای این که ببینید چه تجهیزاتی داره برید اینجا
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

7. این کاربر از creeep بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    همیشه کناره شما

پيش فرض

دوست گلم creeep جان
    بی نهایت ازت ممنونم......خیلی اقایی

حـــــرفـه ای vioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام ویومن جانمن می خوام تو زمینه اهنگ سازی کار کنم و سازهام گیتار و ویولن هست ...البته دورو برم نوازنده زیاده کیبورد..سنتور.....و بعد ها اگر بشه تو زمینه دوبله می خوام کار کنم و وکال هم میخوام....و همینا....تا یکم دیگه فکر کنم..میدونم کاره سختی هست که با 500 وسایله تمامشو گرفت....پس اگه فعلا اون لازم هاشو بگیرم و باقی رو به مرور بهش اضافه کنم.......چون الان بیشتر از اون نمیتونم هزینه کنم........ممنونمیخوام نظره شما رو هم بدونم ..... delta1010lt .. esp 1010...مکی u420d ...یا هرچی دیگه کدوم به کارم مییاد....؟و وسایل دیگه؟و اگه میشه قیمتهای این هارو بگید....
    سلام ويومن جان
    پس من چي.. ...؟منم ميخوام.....
    من چيکار کنم... ...چي بگيرم... ...چي به کارم مياد؟....
    راستي مکي u420d خيلي به نظر کامله .....ولي گير مياد....تو سايت هاي خارجي به زور ميتوني پيداش کني....قيمت رو زده 280$
    که خيلي خوبه.....البته اينجا ايران هست.....ميتونه هر قيمتي داشته باشه....
    ويومن جان اگه ميتوني منم يه راهنمايي کن......اگه ميتوني يه قيمت از وسايل هم بده...
    .................................................. .................................................. ...............................................

دوست خوب من سلام

من واقعا از شما معذرت میخوام
    باور کنید من آدم بدقولی نیستم اما این روزگی بدجوری حس و حال آدم رو میبره

نمیدونم مشکلتون با راهنمایی هایی دوستمون برطرف شده یا نه
    اگر شده باشه که خدا رو شکر اما اگر نشده من در حد بضاعت خودم توضیحی راجع به سوالتون میدم

فرمودید فعلا با ساز های ویولن ، گیتار ، سنتور و دستگاه کیبورد بیشترین سرو کار رو دارید.

رکورد صدای این ساز ها در بعضی موارد به 2 شکله.

ویولن میتونه با پیک آپ مخصوص ویولن رکورد بشه یا با میکروفون های استدیویی.
    گیتار در بیشتر موارد دارای پیک آپ هستش ، در صورت عدم وجود خروجی میشه از میکروفون استفاده کرد.
    سنتور هیچ گونه پیک آپ و خروجی نداره ، بهترین حالت برای دریافت صدای سنتور استفاده از حداقل 2 میکروفون هستش.
    چون سنتور یک ساز زهی- کوبه ای (مضرابی) هستش ، ارتفاع صوتی متغیری بین 2 فاصله موسیقیایی این ساز وجود نداره و فقط در اثر برخورد مضراب یک صدای پیانویی به گوش میرسه
    به همین علت میشه برای سنتور از 2 میکروفون داینامیک یا از 2 کندنسر با دیافراگم کوچک (به علت قمیت پایین تر) استفاده کرد.
    البته این به این معنی نیست که استفاده از یک کندنسر (لارج دیافراگم) برای سنتور نا مناسبه ، اما حالت ایده آل برای سنتور استفاده از حداقل 2 میکروفونه

کیبورد هم که با پورت های MIDI ، USB و یا پورت های مخصوص کیبورد های خاص به سیستم متصل میشه.

ورودی میکروفون های ساز ها توسط کارت به راحتی تامین میشه
    اگر نیاز به MIDI نداشته باشید لزومی نداره که بابت کارت هایی با ورودی MIDI هزینه کنید
    اگر هم ورودی ها از یک حدی زیاد تر بشه نیاز شما به میکسر ضروری میشه.

اما کار دوبله

دوبله از اون کارای مقدس و خیلی با ابهت صداست که من احترام زیادی براش قائلم

بستگی داره به اینکه شما سطح کاریتون در چه حدی باشه
    اگر صدای دوبلر ها بصورت تک تک ضبط بشه (که بعید میدونم اینطور باشه) کار سختی پیش رو ندارید.

اما اگر کار شما جدی باشه باید با میکروفون گذاری استریو فضاسازی کنید (حداقل 2 میکروفون حساس).
    بهترین حالت میکس و کنترل اصوات در کارهایی مثل دوبله ، میکس سخت افزاری هستش.
    کنترل نرم افزاری صدا ها در همچین کارهایی خیلی مشکله و خوب از کار در نمیاد.

یک محیط مهرو موم شده و آکوستیک ، استفاده از مانیتور های استدویی ، هدفون های کلوز برای دوبلر ها ، مانیتور (تصویری) برای Preview ، پوپیتر های مناسب ، لوازم جانبی میکروفون و ... از مهمترین چیزهایی هستند که یک استدیوی دوبله ی خانگی نیاز داره.

چون شما قصد دارید کار وکال و اینسترومنت رو با هم و با کمترین هزینه کنار هم داشته باشید باید دقیقا مشخص کنید که در آینده حداکثر به چه تعداد ورودی نیاز دارید و کار دوبله ی شما در چه سطحیه (برای تعین نوع کارت صوت با میکسر یا کارت صوت تنها)

موفق باشید
    یا علی

10. این کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

750000 تا 900000 هزار تومان!؟!؟!؟!؟

ویومن نمی تونم تا این اندازه هزینه کنم!!!!
    حتی Profire هم که گفتی 600 نمی تونم بگیرم. من تا 500 می تونم هزینه کنم.

ویومن بزرگترین مشکلی که من الان دارم اینه که نمی دونم، واقعا نمی دونم چه کارت صوتی رو بگیرم. گیج شدم هرکی یه چیزی می گه.
    بعضیا می گن M-Audio چون تو ایران زیاد همه می گن بگیر یا هر مارکی که تو ایران سر زبوناست می گن این بهتره، یکی می گه فلان اونیکه دقیقا حرف اون رو رد می کنه می گه فلان.
    من از شما دوست عزیز می خوام که کمکم کنین. در مورد هدفون و میکروفون به نتیجه رسیدم (AKG-K272 و Rode NT1-A) ولی هنوز دز مورد کارت صوت به نتیجه نرسیدم.
    ببین ویومن من کلا یک میلیون می تونم هزینه کنم.
    اینجوری که حساب کردم با انتخاب این میکروفون و هدفون با کابل و کارت FireWire برای مادربورد (اگر بخوام کارت صوت FireWire بگیرم) و وسایل جانبی که باید بگیرم (پایه میکروفون و و و ...) برای کارت صوت نهایت نهایت می مونه 500.000 (شایدم بتونم 40-50 تومان هم بیشتر بابتش بدم)
    می خوام بهم بگین تو ایران بهترین کارت صوتی که می تونم تا این سقف قیمت بگیرم چه کارت صوتیه (با توجه به کارم و چیزی که می خوام).
    من از تجربه افراد می خوام استفاده کنم نه تعصب رو یه مارک و پا فشاری برای یک مارک.
    اگر من اینقدر پیگیر این قضیم چون یک بار یکی گفت برو فلان چیز رو بخر حتی با هم هم رفتیم یه کارت صوت YAMAHA خریدیم ولی انگار دقیقا پولم رو انداختم سطل آشغال واسه همین نمی خوام این اتفاق دوباره بیفته.
    بازم شرمنده ویومن عزیز.
    ویومن هر کارت صوتی تا این سقف قیمت که فکر می کنی بهترین هست برام حالا فرق نمی کنه چی! بهم معرفی کن. حالا یا یکی یا چندتا که من از بینشون یکی رو انتخاب کنم.

خیلی خیلی ممنون.
    دوست من سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه

من فکر میکنم شما تقسیم قیمت ها و اولویت های انتخاب کارت رو برعکس انجام دادید.

بهترین راه اینکه که ابتدا کارت صوت رو مشخص کنید ، سپس میکروفون (با توجه به منبع صوتی) ، و بعد از لوازم جانبی که مهمترینش میتونه هدفون باشه.

به این نکته توجه داشته باشید که یک کار میتونه بدون هدفون HD بسته بشه اما وقتی کیفیت کارت پایین باشه نمیشه کاری کرد ، از طرف دیگه ارتقاء هدفون در آینده خیلی ساده تر از کارت هستش.

فرض کن من برای زیر 500 از M-Audio مدل 410 رو پیشنهاد کنم.
    سمپل این دستگاه 96 هستش ، ارتقاء از 96 با 192 فقط با تعویض کارت مقدوره.
    خوب تعویض که نمیشه کرد پس مجبور هستید در آینده یک کارت دیگه تهیه کنید که 192 باشه یا I/O بیشتری داشته باشه.

پس بهتره خشت اول رو راست بگذارید که تا ثریا دیوار کج نره.

اما در مورد کارت های پیشنهادی

متاسفانه ، متاسفانه و متاسفانه در ایران هیچ فروشنده ی غیر از موجودی خودش رو پیشنهاد نمیکنه.
    حتی من بعضی مواقع میرم بعضی فروشنده هارو با یکی دوتا سوال امتحان میکنم میبینم اصلا کار به جایی رسیده که روی دستگاهی که موجودی ندارند عیب میگذارند!!!
    مثلا میگن فلان کارت نویز داره!!!(نویز داشتن کارت واقعا خنده داره)

خوشبختانه من هیچ ارتباطی با فروش ندارم ، برای همین روی هیچ دستگاهی هم تعصب ندارم که بخوام پشنهاد اکید کنم.
    اگر هم دستگاه یا برندی رو زیاد پیشنهاد میکنم به این دلیله که خوب جواب داده .
    دلم نمیخواد دوستانم سردرگم بشند.
    میلیون ها دستگاه و صدها برند معتبر در دنیا وجود داره که شاید من فقط 20 درصد از اون رو بشناسم (در حد شناخت کلی) ، عقلانی هم نیست که بخواییم روی همه ی برند ها تسلط داشته باشیم.

مثلا M-Audio از اون شرکت هایی هستش که امروزه در ایران و کلا در دنیا خیلی خوب می تازه.(به پشتیبانی AVID )

خوب این برند چند سالی هست که محصولات با کیفیتی عرضه کرده و در بازار شخصیت پیدا کرده .
    محصولاتش نسبت به قمیتی که داره کیفیت خوبی رو عرضه میکنه و بیشتر در حد Home هستش .
    تنها نکته ی مبهمی که داره اینه که هنوز به اون مرحله نرسیده که بتونیم عمر مفید محصولاتش رو تخمین بزنیم.
    از قدیمی ترین مدل هاش میشه به 1010 اشاره کرد که هنوز داره به خوبی در استدیو ها جواب میده.
    پس میشه بهش اطمینان کرد.(بقیه ی برند ها هم همین قصه رو دارند ، مثل Behringer ، AKG و ...)

من نظرم اینه که شما 610 رو انتخاب کن ، برات 400 تومان میمونه

200 تومانش رو برای میکروفون کنار بگذار.
    100 تومان برای لوازم جانبی و 100 تومان هم برای هدفون.(مثلا هدفون K99 AKG )

اما میکروفون
    Rode برند معتبریه
    مدل NT2A که دوال دیافراگمه مدل بسیار مناسبیه ، اما اینکه NT1 با این قیمت در مقابل B2 دوال دیافراگمه + لوازم جانبی حرفی برا گفتن داشته باشه سواله!؟

شاید حتی از لحاظ کیفی NT1 درصدی از سری B بهرینگر بالاتر باشه (که بعید میدونم باشه) اما شما داری 200 و خورده ای هزار تومان هزینه میکنی برای یک میکروفون کاردیویید؟!
    (در صورتی که B2 دوال دیافراگم +تجهیزات جانبی + هارد کیس زیر 200 هزار تومانه)
    فکر میکنم اگر یک تجدید نظر روی میکروفون داشته باشی ضرر نمیکنی
    حتی مدل Nova با شرایط مشابه NT1 قیمت کمتری داره و در وکال موفق ظاهر شده.

Polar Pattern هر دوی این میکروفون ها رو میتونی در تصاویر پایین مقایسه کنی

Rode NT1A

Behringer B2 Pro

باز هم تصمیم نهایی به خودتون بستگی داره
    من فکر میکنم این روش خرید بهتر باشه ، اللخصوص در مورد هدفون
    ممکنه مدل مورد نظر شما با افت قیمت مواجه بشه

نزدیکه سحره
    التماس دعا
    یا علی

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام ویومن جان خوشحالم بازم میبینمت
    قبل هر چیزی فرا رسیدن ماه رمضان رو نبریک میگم
    امید وارم سفر خوبی هم پشت سر گذاشته باشی
    بابت فضولیایی هم که تو این مدتی که کردم همینطور اسمت که اشتبا متوجه شده بودم معزرت میخوام بزار به حساب علاقه ی خودم بچها ارادتی که بهت داریم

خوب ویمن جان من تقریبا خیلی وقته به این نتیجه رسیدم که از esp 1010 استفاده کنم
    ولی مشکلم الان بین esp 1010 با esp 1010e که تازه امده.... بنظرت کدوم بهتره؟؟؟؟
    بهد این که میتونی یه میکسر دیجیتال خوب بهم معرفی کنی که 4 تا ورودی میکروفن داشته باشه با ورودی 2تا اینیسترومنت و مدی و ورودی fx و افکت وتا هم هدفن و حتما هم gain داشته باشه و قیمتشم شکه کننده نباشه تا 350 تومن مثلا یا حالا یزره بیشتر کمتر ؟؟؟
    بعد انتخابم تو میکروفن nt2 e فکر کنم اگه بخوام کمتر بگیرم بهترین انتخاب قبلش دیگه b2 میشه چون دیگه زیر 400 بهترینه .... راجع به سملا هم c2 or b5 بنظرت کدوم بیشتر جوابم و میده؟؟؟؟؟؟
    بعد دیگه بگم... راستی خودت راجع به میکسر و کارت صدا نظر دیگه ای داری خوشحال میشم قابل بدونی و بهم بگی میگم دیگه میخوام حد اکثر کوالیتی و بگیرم واسه همین خیلی وسواس دارم ببخشید :43:
    ببخشید انقدر سوال میکنم میشه راجع به رد لاین یا همئن رک یه توضیح بدی ممنونت میشم چون خودم تا حالا فقط با اکلایزرینگش کار کردم و سی دی رکوردرش ... همون را جع به قطعاتش کارایی که میکنن و طرز مچینگشونو این که کدومش مثلا به کار من میاد که به مرور زمان تهیه کنم ...
    سوال زیاد دارم ازت ولی الان مغزم یاری نمیکنه بازم ممنون
    دوست من سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه

اول در مورد میکسر دیجیتال

من هرچقدر گشتم میکسر دیجیتال واقعی خوب کمتر از 1 میلیون تومان پیدا نکردن الا یک مدل از ادیرول و یک مدل از Tascam .
    میکسر های دیجیتال یاماها همه قیمتاشون بالاست، بهرینگر هم مدل های دیجیتالش دی سی شده.

راستی
    شما مگه قصد داری همه ی کارها رو 192 ضبط کنی که به میکسر دیجتال نیاز داری؟!
    (کارت ESP1010 حداکثر از 96 پشتیبانی میکنه )

تو کلاس و رده مدل ماکی که گذاشته بودی یک مدل از ام آدیو هست که بد نیست ببینی

M-Audio NRV10

هم میکسره و هم کارت صوت فایروایر (دوال فایروایر)

فکر میکنم به صرفه تر از خرید یک میکسر دیجیتال + 1010 باشه.

البته کاملترین مدلش Project Mix هستش اما قیمتش خیلی بالاست.

در مورد میکروفون

یک واژه سملا در عبارات شما وجود داشتند که من هرچی فکر کردم نفهمیدم یعنی چی!
    شفاف سازی کن

نظر دیگه ای که در مورد میکسر و کارت صدا دارم اینه که
    اگر قصد داری کل ورودی هارو به میکسر بدی و یک خروجی به کارت صوت منتقل بشه دیگه لزومی نداره برای 1010 هزینه کنی
    Maya 44E هم کارت رو راه میندازه و هزینه رو برات پایین میاره.

در ضمن مدل 1010E رو دیدم
    طبیعتا سرعت بالاتری از لحاظ اینترفیس داره اما یادمه مدل 1010 قدیمی روی PCI خودش غیر از اینترفیس پارالل یک MIDI و یک ورودی فایبر داشت ، دقیق یادم نیست ورودی بود یا خروجی اما این نکته این 2 کارت رو متمایز میکنه.
    جای تعجبه که روی پنل مدل 1010E فایبر اضافه نشده!

راستش بعضی مواقع در رکمانت های حرفه ای دیوایس هایی وجود داره که اصالا نمیشه فهمید چی هستند.
    مخصوصا در استدیو های صدا و تصویر که دیگه خیلی پیچیدگی به وجود میاد.
    معمولا در یک رک غیر از کارت ، آمپلی فایر ها و پری ها ، فاینالایزر ها ، کمپرسور ها ، متر ها و...نصب میشه.
    (در این مورد زیاد مطالعه نداشتم اما دارم راه میوفتم)

اگر این سملا رو شفاف سازی کنی خیلی عالی میشه

موفق باشی

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

جناب vioman سلام ، اگه لطف کنین و از دانشتون برای راهنمایی من استفاده کنین ممنون می شم. حقیقتش هدف اصلی من فعلا اینه که صدای خواننده رو بتونم با کیفیت وارد کامپیوتر ( fl studio ) کنم ، برای این کار میشه یه کارت صدای مناسب تو رنج قیمت 200 تومن یه کم بالا پایین پیشنهاد کنین ؟ فقط می خوام این کارت صدا قابلیت اتصال به میدی رو هم داشته باشه.ضمنا من خدمت جناب creeep هم عرض کردم که یه میکروفن sm 58 بیسیم دارم ،ایشون فرمودن که برای صدابرداری اسودیویی مناسب نیست خواستم نظر شما رو هم بدونم ، در صورت اینکه نظر شما هم منفی باشه چه میکروفونی رو پیشنهاد می کنید ؟
    دوست عزیز سلام

در مورد کارت صوت

شما اول باید بفرمایید که کارت اینترنال نیاز دارید یا اکسترنال؟

و در مورد میکروفون

میکروفون های بیسیم که معمولا برای سن بکار میره زیاد مناسب کار استدیو نیست اما نباید ساده از کنارش گذشت.(این میکروفون برای وکال ساخته شده)
    بهتره که بعد از خرید کارت از این میکروفون تست بگیرید.
    اگر کیفیتش شما رو قانع کرد که هیچ در غیر این صورت باید میکروفون کندنسر تهیه کنید

موفق باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •