تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 25 از 73 اولاول ... 1521222324252627282935 ... آخرآخر
نمايش نتايج 241 به 250 از 722

نام تاپيک: کارت صدا و میکروفن خوب برای استودیو خانگی

داره خودمونی میشه creeep's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

سلام دوستاننننن
    من برای آهنگ سازی و ووکال متال و رپ این لوازمو 2 3 سال پیش گرفتم
    mixer:xenyx 802
    sound cart:fc202 firewair
    digeeee
    mic:c3
    manitoringam az behringer bod
    با تون بوجه ی اون موقه ی ما چیز بدرد بوخوری بود جدیدن دمو دسگاهارو فرستادم رفت خودمم ت این تنوع موندم
    با بوجه ی 500 600 یه کارت صدای خوب و یه میکروفن میخوام فقط (به کارت صداهه ایفکت گیتار الیکتریک و پیانو وصل شه) بهد واسه کارای تلفیق میخوام یعنی مارت صدا قوی باشه صدای سازا قاتی نشه با قبلی صدای 3تار و گیتار قاطی میشد باید 3تارو 2لاین میکردم
    راستی فکر کنم العان 1 کمپرسورم بخوام نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فقط لطفا سری کمک کنین دارم دپ میشم موسیقیی زندگییمه
    xx:XX:X:X:XX:X:X:X:X

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

شرمنده پستا زیاد شد بلد نبودم دیگه
    آقا من انو یادم رفت بگم که چون هم میخوام گیتار وسل کنم هم میکروفن به نظرم اینترنال باشه بهتره یا مثلا اینترنال-اکسترنالا نمیدونم فقط اصلا تاخیر نمیخوام داشته باشه دیگه بگم که آآآآآهان میکروفن هم صدارو خوب بگیره از c3 که 2 دیافراگم بود اصلا رازی نبودممممممم الته خوب کارت صدا 80 90 چوق بود اصلا خوب نبود تازه میکسری که سره راش بودن بد تر ولی خوب چیزه خوب میخوام دیگهه کمک کنین
    در باره کمپرسورم یه چیزایی میدونم اگه میشه راجعبه اونم توضیح بدید و بگید کدوم یکی از 3 مدلش بیشتر به مارر میاد که صدارو یهک نواخت بگیره و دیصورت نکنه چون نمیخوام صدا دیصورت شه مخسوسن واسه دف و ووکالای متالل مرسیی دیگه خلاصه ...

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

آقا کسی نیست جدی بجوابه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    حد اقل واسه کاره من بین امگا با فست ترک کدوم بهترههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟

حـــــرفـه ای vioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام vioman
    جان محیط آکوستیک که هزینه اش خیلی زیاد میشه ؟
    من صدای هیچ ساز و دوقلی رو نمی خوام ضبط کنم فقط صدای انسان رو می خوام ضبط کنم اونم کیفیت بالا یه سری صدای ماشین و موتورم هست که به صورت آماده دارمشون در کل فقط صحبت کردن کاراکترها همین.
    هزینه هم 300 تا 400 تومن. بیشتر بشه میرم همون استدیو ! ولی خوب عذابه دیگه هر دفعه باید چند نفرم دنبال خودم بکشم ببرم جای آدما حرف بزنن ولی اگه تو خونه باشه هر وقت اومدن کار میکنیم ؟

یا علی
    دوست عزیز سلام

هزینه ی آکوستیک کردن یک مکان به خیلی از عوامل بستگی داره و طبیعتا هزینه های بالایی داره.

البته استاندارد های مختلفی هم برای آکوستیک کردن وجود داره ، اما بطور کلی نوع فضا و میزان فضا نقش مهمی در هزینه ها داره.
    این هزینه های حداقل بالای 3 یا 4 میلیون تومانه

شما اگر بیش از یک میکروفون نیاز نداشته باشید میتویند یک میکروفون کندنسر خوب تهیه کنید بعلاوه ی یک کارت صوت قوی با I/O کم (چون نیاز زیادی به ورودی خروجی های متعدد ندارید)

اگر تصمیم داشته باشید از میکروفون های معمولی که در استدیو های دوبله ی صدا و سیما استفاده میشه استفاده کنید کل هزینه ی مد نظر شما (شاید هم بیشتر ) صرف خرید میکروفون میشه.
    اما به نظر من یک کندنسر زیر 200 تومان برای شما کافی و وافیه

انتخاب کارت صوت هم برای شما مشکل نیست
    من باید مدل هایی که میشه در ایران تهیه کرد رو دوباره ببینم و مدل هایی که برای کار شما مناسب باشه رو بهتون معرفی کنم(مدل های جدید رو دقیق یادم نیست)

اما در مورد مکان ضبط

اگر امکان آکوستیک کردن کل محیط براتون مقدور نیست بهتره که فقط محیط اطراف میکروفون رو با وسایل ساده تا حدود زیادی از انعکاس صدا مصون کنید.

(یک راهکار مناسب)

اگر هم محیط های کوچکی مثل کمد های دیواری نزدیک شما باشه (البته خالی) میتونید از اونها کمک بگیرید و یک محیط مناسب رو بسازید.

من حتما در یکی 2 روز آینده مدل های کارت صوت و میکروفون مناسب برای شما رو تهیه میکنم و در اختیارتون قرار میدم

موفق باشید

5. این کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام دوستاننننن
    من برای آهنگ سازی و ووکال متال و رپ این لوازمو 2 3 سال پیش گرفتم
    mixer:xenyx 802
    sound cart:fc202 firewair
    digeeee
    mic:c3
    manitoringam az behringer bod
    با تون بوجه ی اون موقه ی ما چیز بدرد بوخوری بود جدیدن دمو دسگاهارو فرستادم رفت خودمم ت این تنوع موندم
    با بوجه ی 500 600 یه کارت صدای خوب و یه میکروفن میخوام فقط (به کارت صداهه ایفکت گیتار الیکتریک و پیانو وصل شه) بهد واسه کارای تلفیق میخوام یعنی مارت صدا قوی باشه صدای سازا قاتی نشه با قبلی صدای 3تار و گیتار قاطی میشد باید 3تارو 2لاین میکردم
    راستی فکر کنم العان 1 کمپرسورم بخوام نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فقط لطفا سری کمک کنین دارم دپ میشم موسیقیی زندگییمه
    xx:XX:X:X:XX:X:X:X:X
    شرمنده پستا زیاد شد بلد نبودم دیگه
    آقا من انو یادم رفت بگم که چون هم میخوام گیتار وسل کنم هم میکروفن به نظرم اینترنال باشه بهتره یا مثلا اینترنال-اکسترنالا نمیدونم فقط اصلا تاخیر نمیخوام داشته باشه دیگه بگم که آآآآآهان میکروفن هم صدارو خوب بگیره از c3 که 2 دیافراگم بود اصلا رازی نبودممممممم الته خوب کارت صدا 80 90 چوق بود اصلا خوب نبود تازه میکسری که سره راش بودن بد تر ولی خوب چیزه خوب میخوام دیگهه کمک کنین
    در باره کمپرسورم یه چیزایی میدونم اگه میشه راجعبه اونم توضیح بدید و بگید کدوم یکی از 3 مدلش بیشتر به مارر میاد که صدارو یهک نواخت بگیره و دیصورت نکنه چون نمیخوام صدا دیصورت شه مخسوسن واسه دف و ووکالای متالل مرسیی دیگه خلاصه ...
    آقا کسی نیست جدی بجوابه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    حد اقل واسه کاره من بین امگا با فست ترک کدوم بهترههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟
    دوست عزیز
    شما تقریبا 6 یا 7 پست مشابه با کلی غلط املایی رو فرستادید. لطف کنید در تایپ صحیح مطالبتون دقت کنید.

شما از وسایلی که نام بردید کدام رو هنوز نگه داشتید؟
    الان دقیقا نیاز به چه وسایلی دارید؟
    دقیقا چند ورودی و خروجی نیاز دارید؟

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

یعنی تابلو شد بی صوادم
    خوب معضرت خواهی کر دم دیگه اخه بلد نبودم
    هیچ کدوم رو نگه نداشتم
    فقط 2 تا که گیتارو افکت نصب شه یکی هم واسه میکروفن با میدی دیگه همین فکر کنم
    الان یه میکروفن ... یه کارت صدا همین رو میخوام... کمپرسورم نمی دونم دقیق چکار میکنه اگه لطف کنی یه توظیح بدی فکر کنم به اونم نیاز دارم

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

دوست من سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه

بنا به گفته ی خودتون قصد دارم چند مدل میکروفون و کارت صوت رو بهتون پیشنهاد بدم

انتخاب میکروفون به چند عامل بستگی داره
    اگر وسواس زیادی داشته باشید باید برای هر رنج صدایی باید یک میکروفون مناسب تهیه کنید یا از میکروفون های مالتی پت (دیافراگم قابل تنظیم) استفاده کنید.

اما به نظر یک میکروفون کندنسر مرغوب کار شما رو راه میندازه

اگر برای تصویر سازی و طبیعی جلوه دادن محیط صوتی از تکنیک های چند گوینده استفاده میکنید بهتره که از میکروفون های 2 کانال (استریو ) یا 2 دیافراگم استفاده کنید.
    میکروفون های استریو این کار رو برای شما بهتر به انجام میرسونند اما استفاده از این روش یک میکروفون گان هم نیاز داره که باعث هزینه ی زیاد میشه.
    استفاده از یک میکروفون 2 دیافراگم مثل B2 از براند بهرینگر تا حدود زیادی در این روش به شما کمک میکنه اما قابلیتی که یک جفت میکرفون یا یک میکروفون استریو داره رو نمیتونه داشته باشه.

اگر هم نیازی به چند کاناله بودن صوت ورودی ندارید از یک میکروفون تک دیافراگم مثل B1 استفاده کنید.

البته تنوع براند ها خیلی زیاده و تنوع محصولات هر براند هم همینطور ، اگر من B1 رو مثال زدم چون در کنار قیمت مناسب (حدود 140 هزار تومان) کارایی خیلی خوبی داره.
    میکروفون های دیگه مثل C1 یا C3 هم میتونه برای شما مناسب باشه اما من اگر خودم باشم B1 رو انتخاب میکنم.
    براند های دیگه ای مثل Rode ، Shure ، AKG ، M-Audio و ... (تعداد زیادی از براند ها در صفحات قبل ذکر شده ) هم میکروفون های مناسبی دارند اما مدل های حرفه ای اونها مقداری گرون قیمت تر هستند.

اما کارت صوت

اگر بخواهیم فرض رو بر این بگیرم که نیاز شما فقط به یک کانال ورودیه و کارت های تک کانال رو معرفی کنم کار درستی نکردم ، چون ممکنه شما در آینده به ورودی ها و خروجی های بیشتری نیاز پیدا کنید .

اگر به نرم افزاری های صوتی تسلط کافی رو دارید بهتره که یک کارت اکسترنال تهیه کنید و تنظیمات رکورد رو بصورت نرم افزاری انجام بدید.

اما اگر روش اول براتون مشکله بهتره که یک میکسر کوچیک به همراه یک کارت صوت PCI تهیه کنید و تنظیمات رکورد رو روی میکسر انجام بدین( این روش هزینه نسبتا بالاتری داره)

فکر میکنم کارت های زیر چند بار در پست های صفحات قبل معرفی شده باشه اما من باز در رنج قیمتی زیر 300 تومان چند مدل رو پیشنهاد میکنم.

M-Audio Fast Track Pro

M-Audio Firewire Solo

Alesis Io2

Lexicon Omega

Lexicon Lambda

Presonus Firebox

EMU 0404 USB

Tascam US144

TC Electronic Konnekt 6

Native instrument Audio Kontrol 1

و ...

ممکنه بعضی از این دستگاه ها قیمت های اغراق آمیزی داشته باشند.
    مثل مدل های Edirol که من هیچ وقت نفهمیدم چرا 3 برابر قیمت جهانی اون در ایران به فروش میرسه.

سعی کردم مدل هایی رو معرفی کنم که قیمت های زیر 300 تومان داشته باشه ، اینطوری کل هزینه ی شما بعلاوه ی میکروفون و مقداری لوازم جانبی (کابل مرغوب ، پایه ، شوک ماونت ، وایند اسکرین یا پاپ شیلد و ...) حدود 400 تا 450 هزار تومان میشه. (البته میکروفون های B1 و B2 به غیر از پایه همه ی اینهارو دارند)

مشخصات فنی دستگاه های بالا تقریبا به هم نزدیکه ، شما هر مدل رو که مناسب تشخیص دادی معرفی کن تا اطلاعات دقیق تری رو در اختیارتون بگذارم.

این نکته رو هم اضافه کنم که شما نباید انتظار کیفیت استدیو رو در روز های اول از کارتون داشته باشید.
    بهترین کیفیت وقتی بدست میاد که سخت افزار مناسب در کنار تجربه ی کافی استفاده بشه ، این تجربه زمان میبره

موفق باشید
    یا علی
    Last edited by vioman; 02-06-2009 at 03:31.

9. 2 کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

vioman به من کمک نمس کنی :(?????????

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

من پرسیدم ت جومهوری گفتن فقط M-Audio Fast Track Pro و M-Audio Firewire Solo زیر 300 تومنه ...

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

vioman به من کمک نمس کنی :(?????????
    من پرسیدم ت جومهوری گفتن فقط M-Audio Fast Track Pro و M-Audio Firewire Solo زیر 300 تومنه ...

دوست عزیز سلام

معذرت خواهی میکنم بابت تاخیر بیش از حدم

متاسفانه من اطلاعات جامع و دقیقی از کمپرسور ها ندارم و در این زمینه نمیتونم کمکتون کنم
    چند بار هم تحقیق کردم اما اطلاعات مناسبی در خور بیان پیدا نکردم ، اگر شما اطلاعات دقیق تری دارید بفرمایید تا من هم استفاده کنم(البته ترجیح میدم بدون غلط املایی باشه)
    ممکنه منظور شما از کمپرسور ها ، پروسسور های صوتی باشه!

اما در مورد کارت صوت و میکروفون هر سوالی داشتید در خدمتتون هستم

دستگاه هایی که در پست قبل مثال زدم همه قیمت های بالایی ندارند فقط بعضی مدل های بطور نامعلومی 2 یا 3 برابر قیمت جهانی به فروش میرسند.
    خیلی از این دستگاه ها هم با افت قیمت مواجه شدند اما در ایران هیچ کس به این افت قیمت توجهی نمیکنه و همه شعار گرون خرید رو بیان میکنند.

اگر تخصص شما ساز گیتار هستش و اصلوب و ساختار کارهاتون روی وکال و گیتار هستش پیشنهاد میکنم دستگاهی تهیه کنید که شما در این امر یاری کنه و مخصوص همین کار ساخته شده باشه.
    مثل سری Guitar Box از شرکت M-Audio

این دستگاه تمامی موارد مورد نیاز یک گیتاریست رو فراهم میکنه ، سمپل ها و ریتم های خیلی زیادی در خودش داره و تمام قابلیت های افکتیو مورد نیاز شما رو تامین میکنه.

اگر تا این حد به امکانات نیاز ندارید و یک کارت فقط برای کار رکورد اینسترومنت و وکال کار شما رو راه میندازه فکر میکنم Fast Track Pro تمامی نیاز های رکورد ساده ی شما بر آورده کنه.

در مورد میکروفون هم باز تاکید من روی بهرینگر هستش ، چون در پایه ی قیمتی زیر 200 تومان میکروفون خیلی خوبیه که لوازم جانبی کاملی هم داره و خوب هم جواب داده

موفق باشید

13. این کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •