تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 73 اولاول ... 3910111213141516172363 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 722

نام تاپيک: کارت صدا و میکروفن خوب برای استودیو خانگی

حـــــرفـه ای vioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

مجددن تشکر از vioman عزیز

حالا که فکر میکنم میبینم که واقعن آدم با میکسر دستش بازتره.
    من تصمیم گرفتم همون کارت اینترنال بگیرم.
    فقط یه سوال دارم:
    اگر مثلن یه میکروفن و یه midi به این کارتها وصل کنیم میتونیم جداگونه توسط نرم افزارایی مثل ریزن روشون میکسر بزاریم و تغییرات ایجاد کنیم؟
    اِه...!!!
    یه سوال دیگه هم داشتم:
    کارت اینترنالی هست که علی الحساب بتونم یه پیک آپ و یه midi و یه میک یا دو میکروفن بهش وصل کنم؟

اگر جواب این دوتا سوال آره هست که من ممنون میشم یه مدلو بهم پیشنهاد بدی برم بخرم.
    شرشو بکنم
    دوست عزیز سلام

میدونم یک کمی خستتون کردم اما دلم میخواد به نتیجه ی مطلوب برسین
    اول 2 تا سولاتون ...

من فکر کنم شما کارتهای PCI رو دست کم گرفتین
    البته تقصیر شما نیست ، تبلیغ فوق العاده ای که روی کارتهای اکسترنال صورت میگیره و طراحی های جذاب اونها همه رو نصبت به کارتهای اینترنال بدبین کرده.
    شما کل نیازتون رو با یک کارت حداکثر 200 الی 250 هزار تومانی میتونید برطرف کنید ، حتی میتونم بگم اگر تا آخر ،level کارتون تو همین سطح باشه و به تعداد پورت های بیشتری نیاز نداشته باشید یک کارت اکسترنال(USB یا Firewire) هم برای شما کافیه اما اگر فکر میکنید واقعا تعداد پورت مورد نیازتون و تعداد تراک هایی که روی اونها کار میکنید رو افزایشه بیشتر روی ایده ی دوم (PCI + Mixer ) فکر کنید(چون این روش ریزه کاری هایی داره که در حین کار به اون پی میبرین و نیاز به تجربه ی بیشتری داره)

اگر بخواهید به قول خودتون تا قبل از خرید میکسر با یک کارت Pci رفع نیاز کنید یک مشکل پیش میاد
    مثلا اگر بخواهید با یک کارت PCI کارتون راه بیوفته من کارت M-Audio مدل Delta1010T رو بهتون پیشنهاد میکنم که با کابلهای زیاد و اختاپوسی شکل خودش از همه چیز پشتیبانی میکنه

اما اضافه کردن میکسر (در حد 2 برابر نیاز شما) در آینده به این کارت غیر منطقیه
    چون شما وقتی قصد استفاده از میکسر دارید لازم نیست کارتی داشته باشید که از همه ی پورت ها پشتیبانی کنه .
    مثلا کنار میکسر میتونید یک کارت مثل @Juli داشته باشید که یک رکورد عالی داره در مقابل پورت های ورودی و خروجی

مثلا اگر کارت @Juli میکروفون رو ساپورت میکرد مطمئنا گرون تر بود ، اما شما میتونید این ضعف رو به عنوان حسن در نظر بگیرید و اون رو با میکسر جبران کنید ، البته این مدل ها رو برای مثال گفتم

شما باید الان تصمیم بگیرید که واقعا یک کارت اکسترنال براتون کافیه یا کارت اینترنال
    در صورت انتخاب کارت اینترنال باید ببینید که میکسر هم میخواهید یا نه
    اگر میکسر بخواهید بهتره که با کارت با هم انتخاب بشه ، اما اگر به میکسر احتیاجی نداشته باشید بهتره که یک کارت اینترنال کامل بگیرید.
    انتخاب همه ی این موارد هم باید با توجه به نیاز شما باشه.

شما به یک میدی احتیاج دارید که باید مستقیم از کارت بگیرین
    نیاز بعدی شما ورودی هایی هستند که از سمت پیک آپ ها میان که این باید به سمت میکسر بره(در صورت انتخاب میکسر)
    اما میکروفون انتخاب رو سخت میکنه ، اگر شما نیاز به فانتوم پاور داشته باشید باید میکسری تهیه کنید که فانتوم داشته باشه اما اگر فانتوم نیاز نداشته باشید انتخاب ها متفاوت میشه.

شما باید ببینید که به فانتوم احتیاج دارید یا نه ، حداکثر رزولوشن مورد نیازتون هم مهمه (آنالوگ یا دیجیتال)
    و در آخر هم حداکثر هزینه ای که برای هرکدوم از دستگاه ها در نظر گرفتید رو هم بفرمایید تا به انتخاب های مناسب تری برسیم

امیدوارم از دستم عصبانی نباشید

موفق باشید

2. این کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه myhopemusic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

درود به تو vioman
    نه بابا خسته چیه دوست من،تازه مشتاقتر هم هستم
    خوب میدونی من زیاد از کارتهای صدا اطلاعات نداشتم.
    باید بگم فکر نکنم نیاز آینده من بیشتر از این بشه که 3تا پیک آپ بخوام و 3تا هم واسه ویولن و 2تا میکروفن و 2تا midi.چون من استدیو ندارم که.
    یک سری از کارهامم مثل بیس یا باس و درام و ... رو می خوام با نرم افزار انجام بدم .
    ولی فعلن با دوتا پیک آپ و یه midi و یه میکروفن کارم راه میافته.
    البته نمی دونم گیتار الکتریک رو با همون پرتهای پیک آپ وصل می کنن یا نه؟
    با یه کارت صدا اینترنال میتونم اینارو فراهم کنم؟
    من خودم با کابلهای اختاپوسی هم زیاد کنار نمیام چون قطعن مشکلساز خواهند بود و بعد یه مدت قطع میشن و این دنگ و فنگها.
    و همچنین نمی دونم که فانتوم پاور چیه:43:میشه بگی؟
    و آیا کارت صداهای اینترنال اینو ندارن؟
    و من چیزی راجع به رزولوشن صدا نمی دونم و حداقل و اکثرشو نمیدونم طبق چه معیاری بسنجم.
    انالوگ و دیجیتال چیه دوست من؟ (دیجیتالم کجا بود؟)
    از دستم عصبانی نشو تورو خدا من خیلی تعطیلم نه؟شرمنده به خدا
    هزینشم خوب اگه کارت صدایی باشه که من بتونم دوتا گیتار بهش وصل کنم و یه می دی و یه میکروفن خوب هرچقدر بشه باید جور کنم.

سپاس خیلی خیلی زیاد از لطف و مرحمت شما دوست عزیز و بزرگوار

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

خسته نباشید. واقعا تاپیک بدرد بخوری شده
    از همه بخصوص viomanعزیز تشکر میکنم
    یه سوال داشتم
    مدتی هستش که یه کارت صدا میخوام که مشخصات زیر رو داشته باشه:
    پشتیبانی از asio و midi
    24بیت و 48کیلوهرتز
    مشکل تاخیر نداشته باشه
    دارای اتصالات متعادل (balanced)باشه
    حتما اکسترنال باشه چون میخوام به لپ تاپ وصل شه و لزوما فایروایر
    بین دو مدل maudio410 و edirol fa66 مردد موندم. این دو تا چه فرقی با هم دارن؟
    درضمن مشخصات echo audio fire4 رو دیدم راضی کننده بود و فروشنده ها ازش کلی تعریف می کنن
    من خودم بیشتر موافق ادیروله هستم چون به نظرم میاد جدید تر و حرفه ای تر باشه. نظر شما چیه؟
    Last edited by gigisaeed; 21-02-2009 at 16:21.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

ممنون از Vioman عزيز،
    من تمهيداتي رو كه براي گرفتن نويز گفته بودين امتحان كردم و يه مقدار در شرايط مختلف، عمل خوندن و ضبط رو انجام دادم. با استفاده از كارت maya 44 تونستم به كيفيتهاي بهتري دست پيدا كنم.
    الان فكر مي‌كنم از نظر تجهيزات، همينها كه دارم جواب كارم رو ميده و بايد بيشتر تجربه كنم.
    مرسي از راهنمائيها.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

یه سوال داشتم
    پشتیبانی از asio و midi
    24بیت و 48کیلوهرتز
    مشکل تاخیر نداشته باشه
    درضمن مشخصات echo audio fire4 رو دیدم راضی کننده بود و فروشنده ها ازش کلی تعریف می کنن
    من خودم بیشتر موافق ادیروله هستم چون به نظرم میاد جدید تر و حرفه ای تر باشه. نظر شما چیه؟

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

درود به تو vioman
    نه بابا خسته چیه دوست من،تازه مشتاقتر هم هستم
    خوب میدونی من زیاد از کارتهای صدا اطلاعات نداشتم.
    باید بگم فکر نکنم نیاز آینده من بیشتر از این بشه که 3تا پیک آپ بخوام و 3تا هم واسه ویولن و 2تا میکروفن و 2تا midi.چون من استدیو ندارم که.
    یک سری از کارهامم مثل بیس یا باس و درام و ... رو می خوام با نرم افزار انجام بدم .
    ولی فعلن با دوتا پیک آپ و یه midi و یه میکروفن کارم راه میافته.
    البته نمی دونم گیتار الکتریک رو با همون پرتهای پیک آپ وصل می کنن یا نه؟
    با یه کارت صدا اینترنال میتونم اینارو فراهم کنم؟
    من خودم با کابلهای اختاپوسی هم زیاد کنار نمیام چون قطعن مشکلساز خواهند بود و بعد یه مدت قطع میشن و این دنگ و فنگها.
    و همچنین نمی دونم که فانتوم پاور چیه:43:میشه بگی؟
    و آیا کارت صداهای اینترنال اینو ندارن؟
    و من چیزی راجع به رزولوشن صدا نمی دونم و حداقل و اکثرشو نمیدونم طبق چه معیاری بسنجم.
    انالوگ و دیجیتال چیه دوست من؟ (دیجیتالم کجا بود؟)
    از دستم عصبانی نشو تورو خدا من خیلی تعطیلم نه؟شرمنده به خدا
    هزینشم خوب اگه کارت صدایی باشه که من بتونم دوتا گیتار بهش وصل کنم و یه می دی و یه میکروفن خوب هرچقدر بشه باید جور کنم.

سپاس خیلی خیلی زیاد از لطف و مرحمت شما دوست عزیز و بزرگوار
    دوست خوب من سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه

عذر خواهی میکنم بابت تاخیری که داشتم ، امیدوارم بتونم کمکتون کنم

دلم میخواد برای واضح تر شدن معیار هایی که برای کیفیت صدا بیان میکنم توضیحات مختصری در حد علم کم خودم براتون بگم تا تسلط بهتری روی انتخابتون داشته باشین ، البته اطلاعات من از فیزیک صدا و آکوستیک واقعا کم و ناقصه اما شاید بتونم با مثال مسائل مهم رو روشن تر کنم

تنها صداست که میماند...!

وقتی داخل یک گرند پیانو رو نگاه کنید یک هارمونی زیبا از چینش سیم های ناهمگون از لحاظ اندازه رو میبینید که در دسته های 3 یا 4 تایی با هم هماهنگ شدند و آماده اند تا ضربه ی حاصل از چکش که از کلاویه های زیر انگشتان ما دستور میگیرند رو در قالب یک صدای واحد تقدیم ما کنند!
    صدای حاصل از ارتعاش سیمها ارتعاش مولکول های هوا رو به همراه داره که به صورت موج صدا رو دست به به دست میکنند تا به گوش ما برسه ، این موج شکل سینوسی داره و برای شرح اون میشه خصیصه هایی رو بیان کرد مثل بسامد (Hz) ، طول موج (M) ، دامنه ، شدت (dc) ، اس پی ال ، فاز و ....

ما چون قصد نداریم اینجا بحث موسیقیایی داشته باشیم بهتره فقط به 2 مشخصه ی مهم صدا بپردازیم که امروزه معیاری استاندارد برای کیفیت صداست .

بسامد (Frequency) یا (Sample Rate) و واحد عمق (Bit depth) واحد هایی هستند که میشه از اونها به عنوان معیار برای سنجش مشخصه های کیفی صدا استفاده کرد.

تعداد موج های حاصل از هر جسم مرتعش در واحد زمانی خاص رو فرکانس میگن و اونها با Hz (هرتز) مشخص میکنند ، هرچقدر عدد فرکانس بالاتر باشه صدای حاصل زیر تره و هرچقدر این عدد کمتر و پایین تر باشه صدا بم تره.
    گوش انسان میتونه از 20 هرتز تا 20000 هزار هرتز رو بشنوه و تشخیص بده ، این محدوده ی صدایی در پیانو های 7 اکتاو قابل دسترسه .

عمق صدا رو میشه با یک مثال روشن کرد ، اگر ما رزولوشن یک تصویر (که در 1 ثانیه گرفته شده باشه) یعنی تعداد پیکسل های موجود در واحد سطح رو به فرکانس شبیه بدونیم میتونیم واحد های عمق رنگ (256 رنگ ، 16 میلیون رنگ"16Bit" و ...) رو هم به Birt Depth نسبت بدیم.
    البته پیکسل ها در تصویر در واحد سطحه و تعداد بسامد یا موج ها در صدا و در واحد (معمولا ثانیه) و طولیه.
    Bit depth هم در تصویر در قالب رنگه و در صدا در واحد میزان جزئیات .
    بطور کلی هرچقدر این 2 عامل بالاتر باشند صدا بترتیب کیفیت و جزئیات بیشتری رو بهمراه داره.

برای این 2 عامل استاندارد های در نظر گرفتند
    استاندارد هایی که برای فرکانس (Sample Rate) های صوتی در نظر گرفتند به شرح زیره ...
    11.025
    22.05
    44.1 حداکثر استاندارد برای سیستم های آنالوگ - CD Quality
    48
    88.2
    96
    192 حداکثر استاندارد فعلی برای سیستم های دیجیتال

برای Bit Depth هم واحد های
    8 48db
    96db 16
    144db 24
    192db 32
    وجود داره ، البته یک از این اعداد استاندارد های قدیم هستند و یک سری هم نتایج آزمایشگاهی هستند که هیچ وقت ما در شرایط عادی به اونها نمیرسیم ، و اگر هم برسیم کمتر پیش میاد که بتونیم اونهارو تشخیص بدیم.

فکر میکنم یک کمی مساله مشخص تر شد ، حالا وقتی روی یک کارت صوت میخونیم که نوشته 24 /96 متوجه میشیم که یعنی این کارت توانایی پشتیبانی از حداکثر 24 بیت عمق صوتی و 96 کیلوهرتز رو داره. به عبارت دیگه دقت پاسخ فرکانسی حاصل از منبع و خود فرکانس در حد اعداد ذکر شده روی کارته.

اما آنالوگ و دیجیتال

کارت های صوت در اصل مبدل سیگنال های آنالوگ به دیجیتال یا بلعکس هستند.

وقتی صدا از حالت دینامیکی و موجی خودش به ولتاژ الکتریکی تبدیل بشه حالت آنالوگ داره.
    وقتی ولتاژ های آنالوگ به مقدار های عددی تبدیل بشن حالت دیجیتال پیش میاد .

صدا وقتی بخواهد وارد سیستم بشه باید به سیگنال های دیجیتال(صفر و یک) تبدیل بشه ، این وظیفه رو کارت صوت انجام میده ، دریافت امواج آنالوگ (سینوسی ها) وظیفه ی میکروفونه و تبدیل اون وظیفه ی کارت صوت . وقتی شما از یک میکروفن آنالوگ استفاده میکنید ساختار کاری شما هم آنالوگه و حداکثر فرکانسی رو میتونید استفاده کنید 44.1 و در شرایطی خاص 48 هستش.
    اما وقتی ورودی شما یک دستگاه دیجیتال باشه میتونید از حداکثر فرکانس پشتیبانی شده توسط کارتتون استفاده کنید .
    ناگفته نمونه ، تبلیغات بیش از حد روی سیستم های دیجیتال مخصوصا استاندارد های 96 و 192 باعث شده شمار زیادی رو به این سیستم ها بیارند ، اگر واقع بین باشیم میبینیم که هنوز هم سیستم های آنالوگ خیلی حرف ها برای گفتن دارند و استاندارد 48 و عمق 24 هنوز هم به نوعی حداکثر به حساب میاد.
    جالبه بدونید که استاندارد های 192 به بالا بیشتر مصارف صنعتی و پزشکی دارند.

از فیزیک صدا بگذریم خیلی سرتون رو درد آوردم، شرمندم

میکروفون

میکروفون های انواع گوناگونی از لحاظ ساختاری دارند ، میکروفون های
    ذغالی
    کریستالی
    دینامیکی
    و خازنی (کندانسوری)

میکروفون های ذغالی برای تلفن های قدیمی استفاده میشد ، کریستالی هم نمیدونم برای چی استفاده میشد
    دینامیکی ها ساختارشون بر اساس یک آهنربا ، یک سیم پیچ و یک یک پرده ی نازکه که با برخورد صدا با این این پرده در سیم پیچ جریان ایجاد شده و این جریان توسط کارت صوت به صدا تبدیل میشود.

میکروفون های خازنی یا کندانسوری توسط یک خازن که در نزدیکی پرده های دریافت سیگنال قرار داره کار میکنند ، این خازن برای کار باید حامل جریان الکتریسیته باشه ، این جریان باید به نحوی تامین بشه .
    یا از طریق باطری ، یا از طریق منبع تغذیه ی جداگانه و یا از طریق میکسر های و یا دستگاه های پردازشگر صوتی که میکروفون به اونها وصله .
    2 روش اول برای تامین این ولتاژ 48V در رده ی نیمه حرفه ای کمی نا خوشایند و دست و پا گیر هستند ، پس بهتره که این ولتاژ از طریق میکسر یا کارت صوت تامین بشه
    گزینه ی فانتوم پاور که روی دستگاه ها ذکر میشه از وجود سیستم تامین انرژی میکروفون های خازنی خبر میده

من بعید میدونم که شما روزی نیاز به این همه ورودی داشته باشید ، چیدمان و کنترل این همه ورودی اون هم با این دامنه ی صوتی زیاد کار یک فرد بسیار با تجربه است از طرف دیگه به تجهیزات یک استدیوی حرفه ای نیاز داره .
    برای یک Home Studio زیاد خرج کردن خیلی مناسب نیست ، شما وقتی یک کار جدی داشته باشید حتما اون رو در استدیو میبندین
    این رو از روی تجربه ی خودم میگم ، اجرای یک قطعه رو خواستم با اقتدار توی خونه انجام بدم ! همه چیز فراهم بود ، همه ی نوازنده ها هم آماده (ویولن - پیانو - تار - تنبک - دف) ، پارتیتور هم بشدت تنظیم بود چشمت روز بد نبینه که ما فقط 1 ماه میکروفون میچیدیم و نتیجه نمیگرفتیم آخر فهمیدیم همین قرار گیری میکروفون جلوی یک ساز هم اندازه ی 3 تا کتاب علم و 10 تجربه میخواد که ما نداشتیمحذف فاز هم یکی از مشکلات بسیار رایج ما بود که در اجرای نت های ابرگانگ یا پی پیانیسموی وبوان و ادقام اون با تم تمبک یا سل پیانو مشکل ساز میشد.

در مورد انتخاب اینترنال های به این نکته توجه داشته باش که اگر مشکل جای کارت (پشت کیس ) رو نداشته باشی راحت تر انتخاب میکنی ، اگر هم مشکل باشه باید رو به اکسترنال ها بیاری و یا در کنار یک اینترنال میکسر قرار بدی .
    اینترنال ها از همه ی پورت هایی که اکسترنال ها دارند پشتیبانی میکنند ،
    برای میدی هم فکر نمیکنم به 2 تا ورودی و خروجی احتیاج داشته باشید ، چون شما همزمان با 2 تا ساز که ضبط نمیکنید و رکورد ها جداگانه ضبط میشن ، اکثر کارت ها از یک ورودی و یک خروجی میدی پشتیبانی میکنند.
    من امروز یک تحقیق کوچیک میکنم ، اگر مدل جدیدی نیومده باشه بهتون چند محصول رو پیشنهاد میکنم .

با توجه به توضیحات بالا اگر میشه لطف کنید بفرمائید که قصد دارید از چه راهکاری (Pci + Mixer یا External ) استفاده کنید و این که چه میزان هزینه ای رو برای هر محصول در نظر گرفتید

از پر حرفی های خودم عذر خواهی میکنم

موفق باشید
    یا علی
    Last edited by vioman; 23-02-2009 at 14:55.

8. 3 کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

ممنون از Vioman عزيز،
    من تمهيداتي رو كه براي گرفتن نويز گفته بودين امتحان كردم و يه مقدار در شرايط مختلف، عمل خوندن و ضبط رو انجام دادم. با استفاده از كارت maya 44 تونستم به كيفيتهاي بهتري دست پيدا كنم.
    الان فكر مي‌كنم از نظر تجهيزات، همينها كه دارم جواب كارم رو ميده و بايد بيشتر تجربه كنم.
    مرسي از راهنمائيها.
    امیدوارم روزی از Audio Book ها با صدای شما بهترینها رو بشنوم و بی نظیرترین ها رو به ذهن بسپارم
    Last edited by vioman; 23-02-2009 at 14:59.

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

یه سوال داشتم
    پشتیبانی از asio و midi
    24بیت و 48کیلوهرتز
    مشکل تاخیر نداشته باشه
    یه سوال داشتم
    پشتیبانی از asio و midi
    24بیت و 48کیلوهرتز
    مشکل تاخیر نداشته باشه
    دوست عزیز من
    پشاپیش عذر خواهی میکنم
    من اگر تا نیم ساعت دیگه نرسم به دانشگاه رسما اخراج میشم
    حتما تا پایان امروز از خجالتتون درمیام
    دوست عزیز سلام

طبق مشخصاتی که گفتین باید به نکات زیر توجه داشته باشید

در هر صورت کارت صوت اکسترنال دارای تاخیره
    حالا این تاخیر رو میشه تا حدی کاهش داد که محسوس نباشه استفاده از ASIO و ASIO 2 در صورت پشتیبانی کارت خیلی میتونه به شما کمک کنه
    استفاده از حداکثر 48 کیلوهرتز به این معنی هستش که شما قصد استفاده از کاربری های دیجیتال رو ندارید.

چون برای لپ تاپ میخواهید استفاده کنید یا میتونید PCMCI تهیه کنید یا USB یا Firewire
    اگر مشکل تامین پورت نداشته باشید Firewire ارجعیت داره ، از مدل هایی که معرفی کردید فکر میکنم مدل M-Audio Firewire410 مناسب تر از بقیه باشه ، دستگاه های ادیرول خیلی عالی هستند اما واقعا گرونند.
    من الان قیمت دستگاه FA66 رو ندارم اما تقریبا حدود 600 تومان قیمت داشت! دستگاه های ادیرول هماهنگی خوبی با براند رولند دارند و کمتر برای کارهای دیگه استفاده میشن.
    دستگاه های اکو هم جدیدا وارد بازار شدند و واقعا هم خیلی ازش تعریف میکنند ، من تا حالا با اونها کار نکردم و اطلاع زیادی از کیفیت کاریشون ندارم اما باز هم میون این 3 دستگاهی که معرفی کردین M-Audio اصل و نسب دار تره
    توجه داشته باشید که کارت های اکسترنال منبع تغذیه ی جداگانه دارند ، بعضی از اونها میتونند از خود سیستم تغدیه بشند ، شما باید دستگاهی انتخاب کنید که مصرف زیادی نداشته باشه .
    اگر هم کارتون خیلی سنگین نیست کارت های USB هم میتونه براتون مناسب باشه ، کارتهای USB مدل های لپتاپ ی هم دارند ، مثل دستگاه های Alesis io2 ، Lexicon Lambada-Alpha ، Presonus Firebox ، Tapco link ، M-Audio Fast track pro و ...

البته شرکت TC Electronic هم دستگاه ّFirewire بی نظیری داره که اگر مشکل هزینه ی بالای اون نداشته باشید از M-Audio هم میتونه بهتر باشه.
    شما اگر بفرمائید که تا چه میزان هزینه برای کارت صوت در نظر گرفتید و اینکه Level کارتون در چه سطحیه ، بهتر به نتیجه ی مناسب میرسیم.

موفق باشید
    Last edited by vioman; 23-02-2009 at 15:32.

11. این کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه myhopemusic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

دوست من سلام و سپاس دوباره
    ممنون از توضیحاتی که دادی،راستش راجع به فیزیک صوت می دونستم یه چیزایی ولی چون مبحث صوت پیرامون آنالوگ هستش من از رزولوشن صدا بی خبر بودم و با توضیحات شما میشه فهمید که رزولوشن بستگی به ساپورت کارت داره (آخه رزولوشن فکر می کنم فقط تو مبحث دیجیتال معنی داشته باشه)نمیدونم....
    و همچنین مشخصات میکروفن هارو که شما زحمت کشیدی و توضیح دادی رو هم خونده بودم جایی ولی هنوز هم نمی دونم کدومش به درد من می خوره؟!!!واقعن خنگم نه؟؟؟
    ممنون که گفتین فانتوم پاور چیه.خوب من یه کارتی میخوام که فانتوم پاور رو خودش باشه حالا پاور اکسترنالم بخواد مهم نیست.
    در مورد نوع کارت هم باید بگم من کارتی می خوام که بتونم دیگه دست کم یه گیتار (اکوستیک،الکتریک) و یک میکروفن و یک midi بهش وصل کنم.
    و ترجیح میدم با یه کارت اینترنال و بدون میکسر قاله قضیه رو بکنم چون اخیرن متوجه شدم که برای کارای سنگین استدیو خونگی کارایی نداره و شما هم که همینو گفتین بنابراین نمی خوام زیاد خرج کنم.
    پس چیزایی که من الان می خوام با ذکر هزینه ترجیحی عبارتند از :

1.کارت صدا (قابلیت پشتیبانیه میکروفن،پیک آپ ، midi )
    200تومن
    2.میکروفن
    50تومن
    3.هدفون
    50 تومن
    حالا امیدوارم با این اوصاف بتونم کارت پیدا کنم.

باز هم سپاس از لطف و توجه شما دوست عزیز

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

دوست من سلام و سپاس دوباره
    ممنون از توضیحاتی که دادی،راستش راجع به فیزیک صوت می دونستم یه چیزایی ولی چون مبحث صوت پیرامون آنالوگ هستش من از رزولوشن صدا بی خبر بودم و با توضیحات شما میشه فهمید که رزولوشن بستگی به ساپورت کارت داره (آخه رزولوشن فکر می کنم فقط تو مبحث دیجیتال معنی داشته باشه)نمیدونم....
    و همچنین مشخصات میکروفن هارو که شما زحمت کشیدی و توضیح دادی رو هم خونده بودم جایی ولی هنوز هم نمی دونم کدومش به درد من می خوره؟!!!واقعن خنگم نه؟؟؟
    ممنون که گفتین فانتوم پاور چیه.خوب من یه کارتی میخوام که فانتوم پاور رو خودش باشه حالا پاور اکسترنالم بخواد مهم نیست.
    در مورد نوع کارت هم باید بگم من کارتی می خوام که بتونم دیگه دست کم یه گیتار (اکوستیک،الکتریک) و یک میکروفن و یک midi بهش وصل کنم.
    و ترجیح میدم با یه کارت اینترنال و بدون میکسر قاله قضیه رو بکنم چون اخیرن متوجه شدم که برای کارای سنگین استدیو خونگی کارایی نداره و شما هم که همینو گفتین بنابراین نمی خوام زیاد خرج کنم.
    پس چیزایی که من الان می خوام با ذکر هزینه ترجیحی عبارتند از :

1.کارت صدا (قابلیت پشتیبانیه میکروفن،پیک آپ ، midi )
    200تومن
    2.میکروفن
    50تومن
    3.هدفون
    50 تومن
    حالا امیدوارم با این اوصاف بتونم کارت پیدا کنم.

باز هم سپاس از لطف و توجه شما دوست عزیز
    دوست خوب من سلام مجدد

دلم میخواد دوباره از پر گویی های پست های قبلی معذرت خواهی کنم

مستقیم میرم سراغ معرفی مواردی که ذکر کردین ، به نظر من تو سطح کاری شما کارتهای Firewire هم پاسخگو هستند ، من اول چند مدل PCI به همراه نقاط ضعف هر کارت معرفی میکنم ، قیمتی هم که میدم شاید یک کمی بالا پایین باشه اما حدودش درسته

1-کارت صوت

از براند ESI
    ٍESI MAYA44e - حدود قیمتش 200 تومانه
    24/96 - Complete -4*4 I/O (سری قدیم این کارت MAYA44 بود که از اسلات اکسپرس استفاده نمیکرد )

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    @Juli - حدود قیمتش زیر 200 تومانه
    24/192 - I/O 2*2 - عدم پشتیبانی مستقیم از میکروفون (مناسب برای استفاده با میکسر)

کد:
    از دستگاه های دیگه ی ESI میشه به ESI 1010 و Maxio 032e اشاره کرد که قیمت های بالایی دارند.
    کد:

از براند M-Audio
    ام آودیو در زمینه ی اکسترنال ها پیشرفت بیشتری داشته و سر آمد کارتهای PCI اون دستگاه DELTA 1010 هستش .
    از ام آودیو تنها کارت PCI که همه ی نیاز های شما رو برآورده کنه DELTA 1010T هستش .
    8*8 - 24/96 با قیمتی حدود 250 تا 300 (امکان داره گرون شده باشه)

کد:
    ام آودیو 2 کارت PCI خوب دیگه هم داره که کامل نیست و مناسب برای استفاده با میکسره ، مثلM-Audio و Audiophile 2496
    M-Audio Audiophile 192

اکسترنال های M-Audio مناسب برای کار شما:

M-Audio Fast Track Pro
    4*4 I/O - 24/96 با قیمتی حدود 250 هزار تومان (دستگاه خیلی خوبیه و جواب کار شما رو به راحتی میده)

کد:
    Firewire Solo
    24/96 - 6*4 I/O با قیمتی حدود 250 هزار تومان (این کارت هم جزو کارت های خوبه که برای کار شما کم نمیاره )

کد:

از براند Infrasonic

Infrasonic Quartet
    24/192 * 4*4 I/O با قیمتی حدود 200 هزار تومان (بسیار کارت خوبیه ، البته اگه گیر بیاد)

کد:

این هم 2 مدل اکسترنال از Lexicon و Alesis که تقریبا شبیه به هم هستند با قمیتی حدود 250 هزار تومان
    Alesis IO2 - 24/48 -2*2

Lexicon Lambda - 24/48 - 2*2

فکر میکنم تو رده ی قیمتی که گفتین دستگاه های بالا از میان بهترین ها انتخاب های خوبی باشن ، البته خیلی دستگاه های دیگه هم هستند که متاسفانه یا قیمت بالاتری دارند یا تقریبا کمیاب یا خارج از دور هستند و پشتیبانی نمیشن.
    برخی از این دستگاه ها که قیمت بالاتری دارند :
    Lexicon I.Unix U425s
    Lexicon Omega
    Alesis IO/14
    M-Audio FastTrack Ultra
    M-Audio Firewire 410
    M-Audio Firewire 1814
    M-Audio ProFire
    T.C Electronic Desktop 6
    T.C Electronic Konekt 8
    Echo Audiofire 4
    Edirol Fa101
    Edirol FA66
    Edirol Ua4FX
    Native Kontrol 1
    و....

در مورد کارت صوت 2 تا سولوشن دیگه هم هست ، یکی اینکه از پکیج ها استفاده کنید که همه چیز همراهشون هست (با یک قیمت متعادل) ، خوبیش اینه که با هم هماهنگ هستند ، بدیش اینه که تو ایران گیر نمیاد

و دیگری اینکه
    اگر نقش ساز گیتار در آهنگهاتون خیلی پر رنگه از دستگاه هایی استفاده کنید که ساخته شدن برای گیتار و در کنار اون از ورودی های دیگه هم پشتیبانی میکنند ، در اصل یک کارت صوت هستند اما امکانات زیادی برای گیتار دارند.

اما میکروفون
    فکر نمی کنم با این هزینه بتونید یک کندنسر خوب بگیرید
    اما میتونید یک داینامیک خوب بگیرید.
    من میخواستم میکروفون Rode مدل های Classic2 و NT2A رو بهتون معرفی کنم ، چون این میکروفون ها چند منظوره هستند و یه جورایی شباهت به دیافراگم دوربین دارند و میشه اونها رو برای محدوده های خاص تنظیم کرد ، قیمتشون هم بالای400-300 تومانه!اما الان فکر میکنم بتونید از مارک
    Shure (مدلش رو یادم نیست قیمت هایی حدود 60 تومان داره )
    Behringer مدل های C با قیمت هایی زیر 100 تومان و مدل های B بالای 100 تومان
    انتخاب کنید.
    فکر میکنم سری C برای ساز های کوبه ای مناسب تر باشه ، اگر بتونید B1 یا B2 بگیرید خیلی عالیه
    میکروفون های دیگه هم هست که قیمت هاش همه بالاست اگر پیایین باشه من یادم نیست

من خودم از یک میکروفون Haymer مدل PDM 51 برای ویولن و تمبک!!! (برای ضبط اورتور و سمپل های از اتود ها ) استفاده میکنم و راضیم ، خیلی ها میگن ایرانیه ، شایدم باشه ، اما اگه ایرانی باشه باید بهش افتخار کرد

اما هدفون
    باز هم قیمت بالا گریبان گیر ما قشر دانشجو میشه
    هدفون های مانیتور خوب خیلی گرونه (بالای 200 تومان)مانیتور های قیمت پائین هم حروم کردن پوله
    بهتره یک هدفون خوب بگیرید که در حد مانیتور باشه
    فکر میکنم هدفون های AKG مدل های K44 - K55 - K66 و K77 تو رده ی قیمت زیر 70 تومان انتخاب های خوبی باشن.

AKG مدل های حرفه ای هم داره که خیلی قیمت هاش بالاست ، از براند دیگه که هدفون های حرفه ای میسازند میشه به Sony - Sennheiser Bose -Philips - Audio Technica و ... اشاره کرد ، اگر مدل خاصی رو از این براند ها نمیگم چون اولا زیادن ، دوما خیلی شباهت به هم دارند و مهم تر از همه اینکه همشون گیر نمیان ، برای همین AKG رو پیشنهاد دادم تا راحت گیر بیارین

باز هم معذرت خواهی میکنم بابت پر حرفی ها ، سعی کردن دست روی یک محصول برای 3 مورد نگذارم تا خودتون انتخاب کنید ، همه ی این موارد بالا (کارت صوت - میکروفون و هدفون ) امتحان خودشون رو پس دادند ، من هم دوباره چند تا Review ازشون تو سایت های معتبر خوندم تا مطمئن بشم ، باز هم اگه سوالی بود در خدمتم ، برای اطمینان بیشتر موقع خرید از فروشنده هم اطلاعات بگیرید

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم
    موفق باشید
    یا علی

Last edited by vioman; 26-02-2009 at 08:35.

14. این کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •