تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 73 اولاول ... 289101112131415162262 ... آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 722

نام تاپيک: کارت صدا و میکروفن خوب برای استودیو خانگی

حـــــرفـه ای vioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام، ممنون از Vioman عزيز كه به سئوال من پاسخ داده. من از اطلاعاتي كه قبلاً در اختيار دوستان قرار داديد كلي استفاده كردم ولي مي‌خواستم بدونم دقيقاً براي ضبط Audiobook چي مناسبه.
    Audiobook يعني يك كتاب كه به جاي نسخه چاپي، يك نفر اون رو خونده و به صورت فايل صوتي ضبط كرده. در همه جاي دنيا بجز ايران خيلي مرسومه و اكثر كتابها هم نسخه چاپي داره و هم صوتي. به اين ترتيب اگه كسي وقت خوندن كتاب رو نداره ميتونه تو ماشين، محل كار يا هر جاي ديگه به خونده شدن اون توسط يه نفر ديگه گوش بده.
    من مي‌خواستم ببينم اگه يه نفر با كمترين امكانات بخواد يه همچين كاري بكنه به چه تجهيزاتي نياز داره (به شرطي كه كيفيت كار هم خوب باشه).

دوست عزیز سلام

واقعا متشکرم از راهنمایی خوب شما

من فکر میکنم برای این کار اصلا لازم نباشه که هزینه ی زبادی رو متحمل بشید.
    راستش من اصلا با هزینه های زیاد موافق نیستم ،
    وقتی بحث کیفیت مطرح میشه همه به دنبال حداکثر اون هستند ، اما اگر بخواهیم درست قضاوت کنیم کمتر گوشی قابلیت تشخیص درست اون حد از کیفیت بالای صدا رو دارهحتی در کارهای جدی!

هزینه کردن در زمینه ی تهیه ی تجهیزات صوتی وقتی معنی پیدا میکنه که نتیجه ی پروژه نیازمند این هزینه باشه و مخاطب ما نیازمند این حد از کیفیت! حالا فرقی نمیکنه این تجهیزات برای ضبط صدا باشه یا تجهیزات سیستم های صوتی-پزشکی مثل سیستم های سونوگرافی و فرقی هم نمی کنه که مخاطب ما گوش یک انسان باشه باشه یا یک گیرنده ی صنعتی.

برای رسیدن به نتیجه اول مساله رو مرور میکنیم
    پروژه ی شما تهیه و تنظیم تراک صوتی در قالب Audiobook هستش ، و تصمیم دارید با کیفیت مطلوب اونها رو آماده کنید.
    رزولوشن و عمق ، 2 عامل اصلی در کیفیت صداست ، عموما هم وقتی کسی قصد تهیه ی یک پردازشگر صوتی رو داره اول از همه به این 2 نکته توجه میکنه ، و خیلی جالبه که بضی از اینترفیس های صوتی رو با 2 عدد معرفی میکنند که یکی معرف عمق و دیگری رزولوشن صداست ، مثلا میگن فلان کارت 24/192 هستش.
    این اعداد استاندارد های جهانی هستند و از اونها برای انواع مختلف کارها استفاده میشه.
    خیلی از این استاندارد ها برای مصارف خیلی خیلی خاص هستند اما به علت پیشرفت چشمگیر دنیای صدای دیجیتال ، راه به کارت های صوتی خانگی پیدا کردند ، شما مطمئن باشید که برای کارتون به این کیفیت ها احتیاجی ندارید ، حتی میشه گفت یک آهنگساز هم به این حد از کیفیت احتیاج نداره.

فقط کافیه که یک کارت صوت و میکروفون تهیه کنید.

شما به این دلایل نیاز به کارت صوت حرفه ای ندارید :
    اول اینکه به یک ورودی نیاز دارید ، دوم اینکه نیازی به رزولوشن های بالای صدا ندارید ، سوم اینکه افکت ها ، پورت های متنوع و خیلی از موارد دیگه نیازتون نمیشه .

چون ضبط وکال اون هم به صورت نثر به کیفیت آنچان بالایی نیاز نداره (به علت متعادل بودن بسامد های صدا) میشه با یک میکروفون نچندان گرون قیمت و یک کارت صوت PCI نیمه حرفه ای (+شرایط محیطی مناسب) به خوبی به نتیجه ی مطلوب رسید ، البته این ساختار رو میشه حداقل دونست اما به نظر من برای کار شما کافیه .
    اگر هم مادربوردتون از چیپ صوتی خوبی بهره میبره پیشنهاد میکنم فقط یک میکروفون تهیه کنید.

توجه داشته باشید که درصد زیادی از کار شما باید در نرم افزار آماده بشه و تسلط شما بر یکی از نرم افزار های ویرایش صدا میتونه خیلی کمکتون کنه.

راستی

اگر بتونید حداکثر هزینه ای رو که برای این کار در نظر گرفتید رو ذکر کنید مطئنا انتخاب های بیشتری پیش روی شما قرار میگیره

موفق باشید

یا علی

2. این کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

واقعن ممنونم از لطف و توجه شما vioman
    این مشخصاته کامپیوتر منه:
    MB : XFX 8300
    CPU : AMD phenom 8450
    RAM : PATRIOT 1Gx2
    HDD : SATA 250G

من قصد دارم با دو تا گیتار و یک ویولن و یک پیانوی دیجیتال (با پورت midi) اجرا کنم.
    و بتونم رو صداها کار کنم.
    اخیرن با نرم افزار ریزن شروع به کار کردم،مبتدی هم هستم:43:
    با ریزن می تونم همه این کارارو بکنم؟
    کارت صدا رو چی کار کنم؟
    میکروفن دورو بره 60 ،70 چی پیشنهاد می کنین؟
    و هدفن و می تونم حالا در حد مانیتور بگیرم،چی بگیرم؟ کلور ایر بگیرم یا اپن ایر؟
    راستش تجربه ضبط نداشتم
    کمی...یعنی زیاد کمک می خوام ولی خوب باهوشم زود یاد میگیرم

من از لطف و کمک شکا بینهایت سپاسگذارم،نمی دونم چطوری تشکر کنم
    لطف می کنید
    دوست عزیز سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه

خیلی خوب میشد اگر مدل پاورتون رو هم ذکر میکردین تا از کیفیت اون مطمئن بشین.

بعد مشخص شدن منابع صدا حالا باید روی نحوه ی ضبط تمرکز کنید.
    پیانوتون که با MIDI وصل میشه ، میمونه ویولون و گیتار
    اگر گیتارها پیک آپ دارند پس نیازی به میکروفون برای اونها ندارید و میتونید برای ویولون هم پیک آپ مخصوص تهیه کنید (روی خرک ، کنار کاسه ی ساز یا سیمگیر نصب میشه)

اگر هم بخواهید برای هر ساز میکروفون تهیه کنید فکر میکنم خیلی هزینه ی بالایی برای شما داشته باشه
    برای مثال وقتی قصد رکورد صدای گیتار رو به صورت استریو داشته باشید به 2 میکروفون احتیاج دارید(یکی نزدیک کاسه و دیگری نزدیک دسته)

یک مورد دیگه هم که باید مشخص کنید اینه که به چه صورت میخواهید ضبط داشته باشید.
    اگر ضبط ها به صورت جداگانه بر اساس پارتیتور باشه روش خاص و سخت افزار خاصی رو میطلبه و اگر بصورت هماهنگ و ارکسترال باشه روش دیگه ای رو.

اگر لطف کنید روش کارتون رو هم ذکر کنید عالی میشه.

در مورد هدفون هم باید بگم که من نمیتونم دست روی یک مارک یا مدل خاص بگذارم چون طبیعیه که من صدای اونهارو نشنیدم و نمیتونم ناشنیده و نادیده نظری بدم فقط میشه براند های معتبر رو مرور کرد و یک محصول خوب از میون اونها انتخاب کرد. من خودم به جای مانیتور از AKG-K55 استفاده میکنم ، تو فرکانسهای خیلی بالا و خیلی پایین یک کمی ضعف داره اما توی محدوده ی میانی واقعا عالیه

اما نرم افزار
    به جرات میگم که در مبتدی بودن میتونم با هر کسی رقابت کنم:43:
    اطلاعات من از ساختار نرم افزار ها ، قابلیت های اونها و جزئیات و کارکردشون واقعا پایینه اما پیشهاد میکنم صبر کنید ، بعد از خرید کارت صوت هماهنگ ترین نرم افزار با کارتتون رو انتخاب کنید و روی اون کار کنید.
    خیلی از کارت ها فقط با برنامه های خاص میکنند و خیلی از برنامه ها هم با هر کارتی کار نمیکنند.
    اما در نرم افزار های کار راه انداز و همه پسند میشه به Cool Edit - Adobe Audition و در رده ی حرفه ای به Cubase - Sonar - sound forge - Ableton Live - Nuendeo - Reason و ... اشاره کرد.

من منتظر پاسخ شما در زمینه ی نوع ورودی ساز های مختلف و روش ضبط مد نظرتون هستم

موفق باشید
    یاعلی

4. 2 کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه myhopemusic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

با سپاس از لطف شما
    پاور من
    powe green 485w
    هستش.
    بله،پیانو می دی هست و گیتارها پیک آپ دارن ،ویولن هم براش پیک آپ تهیه میکنم.
    و راستش اگه بخوام قطعه نوازی کنم که حالت یه ارکستر کوچک باشه نیازه خاصی به گیتار ندارم و بهتره جای دو گیتار یه ویولن و یه ویولن سل بزارم و همزمان ضبط منم این برای کارای کلاسیک که نیازی به ریتم و درام موازی نداره و با یه نرم اقزار ضبط فکر می کنم کارم راه بیافته ولی اگه بخوام کاره مدرن انجام بدم بسته به نوع قطعه می تونم سازهای مختلفی استفاده کنم ولی فکر نمی کنم بشه به این کارت های صدا بیشتر از سه تا ورودی داد،نه؟
    پس مجبورم بی خیال این کار بشم به دلیل نبود امکانات یا اینکه به جای بیس و درام وصداهای پد و ... از نرم افزار استفاده کنم.
    حالا واسه آهنگ و ترانه در کل کارتی میخوام که بتونم دست کم دو تا میکروفن و دو تا گیتار و یک ویولن و یک پیانو بهش وصل کنم
    در مورد نرم افزار
    من تحقیق کردم دیدم که ریزن خوبه درسته کمی سخته ولی ابزارای متنوع و کاملی نسبت به نرم افزارای دیگر آهنگ سازی داره.
    ولی نمی دونم با این نرم افزار همزمان میتونم متن آهنگ بسازم و ضبط کنم (وکال و ساز).
    در مورد کارت نمی دونم چه کارتی بگیرم که با ریزن سازگار باشه.
    راستی میکروفن و چیکار کنم دوست من.
    شرمنده ها اینهمه وقتتو می گیرم.
    ایشالا کارام که رو روال افتاد یه شیرینی طلبت میشه

سپاس فراوان
    یا خدا

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام، ممنون از توضيحات Vioman گرامي.
    راستش من قبلاً با يك كارت صوتي Maya 44 و يك ميكروفن AKG شروع به تست و خوندن يه مطلب (براي يه كار آموزشي) كردم. ولي نيجه خيلي جالب نبود.
    اولاً گوينده بايد ميكرفن رو خيلي به دهانش نزديك ميكرد و با صداي بلند متن رو مي‌خوند كه اين در رواني و لحن صداش خيلي اثر بدي داشت. درحاليكه ماهيت يك Audiobook بايد جوري باشه كه گوينده احساس موجود در نوشته رو بتونه بخوبي به شنونده منتقل كنه كه اين فقط با خوندن در شرايط عادي و بدور از استرس ممكن هست. يعني گوينده بايد خيلي ريلكس بشينه و كتاب رو بخونه و نگران ضبط شدنش هم نباشه.
    ثانياً با تمام تمهيداتي كه براي ايزوله بودن محيط كرده بودم باز هم در فايل ضبط شده نويز وجود داشت.
    من يه بار هم همين تست رو بدون اون ميكروفن و كارت صوتي كه گفتم و فقط با يه هدست و كارت صوتي onboard كامپيوتر انجام دادم. تقريباً نتيجه فرقي نكرد با اين تفاوت كه عمل خوندن خيلي راحت تر انجام شد.
    از نظر هزينه سقفي تعيين نكردم. بيشتر مي‌خوام بدونم چه راهي براي حل اين مسئله و انجام يه ضبط خوب و راحت و بي نويز وجود دارد. اگه اين كار با هزينه‌اي خيلي بالاتر از توانم ممكن باشه، ميذارمش كنار، وگرنه سعي مي‌كنم جلو ببرمش.

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

با سپاس از لطف شما
    پاور من
    powe green 485w
    هستش.
    بله،پیانو می دی هست و گیتارها پیک آپ دارن ،ویولن هم براش پیک آپ تهیه میکنم.
    و راستش اگه بخوام قطعه نوازی کنم که حالت یه ارکستر کوچک باشه نیازه خاصی به گیتار ندارم و بهتره جای دو گیتار یه ویولن و یه ویولن سل بزارم و همزمان ضبط منم این برای کارای کلاسیک که نیازی به ریتم و درام موازی نداره و با یه نرم اقزار ضبط فکر می کنم کارم راه بیافته ولی اگه بخوام کاره مدرن انجام بدم بسته به نوع قطعه می تونم سازهای مختلفی استفاده کنم ولی فکر نمی کنم بشه به این کارت های صدا بیشتر از سه تا ورودی داد،نه؟
    پس مجبورم بی خیال این کار بشم به دلیل نبود امکانات یا اینکه به جای بیس و درام وصداهای پد و ... از نرم افزار استفاده کنم.
    حالا واسه آهنگ و ترانه در کل کارتی میخوام که بتونم دست کم دو تا میکروفن و دو تا گیتار و یک ویولن و یک پیانو بهش وصل کنم
    در مورد نرم افزار
    من تحقیق کردم دیدم که ریزن خوبه درسته کمی سخته ولی ابزارای متنوع و کاملی نسبت به نرم افزارای دیگر آهنگ سازی داره.
    ولی نمی دونم با این نرم افزار همزمان میتونم متن آهنگ بسازم و ضبط کنم (وکال و ساز).
    در مورد کارت نمی دونم چه کارتی بگیرم که با ریزن سازگار باشه.
    راستی میکروفن و چیکار کنم دوست من.
    شرمنده ها اینهمه وقتتو می گیرم.
    ایشالا کارام که رو روال افتاد یه شیرینی طلبت میشه

سپاس فراوان
    یا خدا
    دوست عزیز سلام
    معذرت خواهی میکنم بابت تاخیری که داشتم

من برای کار شما 2 تا راهکار پیشنهاد میکنم
    فقط نگران این هستم که در یکی از این راهها پاور شما نتونه از پس کار بر بیاد ، البته اگر ریل باشه مشکلی نداره.

اولین راه اینه که یک کارت صوت تهیه کنید که پورت های مورد نیازتون رو داشته باشه
    این راه سهل ترین انتخابه و معایب و فوایدی داره
    توجه داشته باشید که در این حالت نوع پورت اتصال به سیستم تعین کننده ی اصلی قیمت دستگاهه
    مثلا یک کارت اگر با پورت USB قمیتی حدود 200 هزار تومان داشته باشه ، با پورت Firewire چیزی حدود 2 برار گرون تره!
    و توجه هم داشته باشید که کارتهای اکسترنال در هر صورت ضعف های بیشتری نصبت به اینترنال ها دارند.

اما راه دوم استفاده از یک میکسر با پورت های مورد نیاز به همراه یک کارت اینترنال با رکورد خوب هستش
    فکر میکنم بتونید با حدود قیمتی که در نظر گرفتید یک میکسر با یک کارت مناسب تهیه کنید.

راه دوم خیلی مزیت ها داره
    اول اینکه شما پهنای باند بیشتری رو در کارت های اینترنال دارید ، رکورد مناسب تری دارید ، تسلط شما بر لاین های بیشتره ، اما ضعف مهم اون اینه که در صورت اجرای ارکسرترال نتیجه ی نهایی حاصل از میکسر رکورد میشه و قابلیت های افکتیو زیادی ندارید .

به نظر من سعی کنید انتخابتون اول کارتهای اینترنال باشه ، اگر خیلی مشکل بود سراغ اکسترنال های برید ،
    نمیخوام بگم که کارتهای اکسترنال مشکلی دارند ، خیلی هم خوب هستند ، اما اگر یک کمی آینده رو در نظر بگیرید بی شک کار شما پیشرفت میکنه و نیازتون به دستگاه های قویتر بیشتر میشه ، بهتره الان طوری انتخاب کنید که حداقل چند سالی نیاز به هزینه کردن مجدد نداشته باشید.
    اما اگر خودتون فکر میکنید که کارت های اکسترنال پاسخگوی کارتون هستند ، حتی میتونم USB ها رو پیشنهاد کنم ، فقط توجه داشته باشید که USB 2.0 خرید کنید.
    (من وظیفه ی خودم میدونم که اخطار ها رو در مورد کارتهای USB بدم ، اگر مشکلی با ضعف های اون ندارید من چند تا کارت بهتون پیشنهاد میکنم)

در مورد میکروفون هم نمیتونم دست روی یک محصول بگذارم ، چون میکروفون رو باید با توجه به شرایط محیطی انتخاب کرد ، بحث فنی اون جداست اما میکروفون باید در محیط جواب بده ، شما در ایران میتونید بهترین ها رو از براند های
    AKG
    Behringer
    RODE
    Shure
    Sennheiser
    Audio Technica
    Beyerdynamic
    M-Audio
    CAD
    Neumann
    و ... (خیلی زیاده) انتخاب کنید ، پرفروش ترین ها در ایران Rode ، AKG و Behreinger هستش و واقعا هم بی نظیرند.
    فکر نمیکنم با مبلغ مورد نظرتون بتوند میکروفون های کندنسر بخرید ، بهتره یک داینامیک خوب انتخاب کنید یا اینکه یک مقداری سهم هزینه ای میکروفون رو بالا ببرید(تاکیید)

در مورد سازگاری کارت ها
    معمولا کارتها با نرم افزار ها هماهنگ هستند و اگر ناهماهنگی وجود داشته باشه یا توی کاتالوگ اون نوشته یا فروشنده این موضوع رو به شما تذکر میده .

من نظر شخصیم در مورد کار شما اینه که شما بهتره هزینه رو روی یک سری از لوازم قرار بدید ، مثلا یک میکروفون خوب بگیرین که خیلی از سازها رو پشتیبانی کنه و فقط مخصوص یک کار نباشه ، درسته که خیلی استاندارد نیست اما اگر بخواهید برای هر ساز مثلا میکروفون مخصوص تهیه کنید واقعا هزینه ی شما خیلی بالا میره .
    برای ضبط ارکسترال و جمعی هم بدون شک باید محیط کاری مهر و موم شده باشه و ترجیحا آکوستیک باشه
    برای رفع این موضوع هم ناچارن باید بصورت تک تک از سازها رکورد بگیرین ، برای این کار میتونید یک محیط کوچیک رو آماده کنید و از اون برای ضبط استفاده کنید ، تنها مشکلی که اینجا بوجود میای سختی کار در تنظیم پارتیتور و تنظیم نهایه کاره

موفق باشید
    Last edited by vioman; 16-02-2009 at 08:56.

8. این کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام، ممنون از توضيحات Vioman گرامي.
    راستش من قبلاً با يك كارت صوتي Maya 44 و يك ميكروفن AKG شروع به تست و خوندن يه مطلب (براي يه كار آموزشي) كردم. ولي نيجه خيلي جالب نبود.
    اولاً گوينده بايد ميكرفن رو خيلي به دهانش نزديك ميكرد و با صداي بلند متن رو مي‌خوند كه اين در رواني و لحن صداش خيلي اثر بدي داشت. درحاليكه ماهيت يك Audiobook بايد جوري باشه كه گوينده احساس موجود در نوشته رو بتونه بخوبي به شنونده منتقل كنه كه اين فقط با خوندن در شرايط عادي و بدور از استرس ممكن هست. يعني گوينده بايد خيلي ريلكس بشينه و كتاب رو بخونه و نگران ضبط شدنش هم نباشه.
    ثانياً با تمام تمهيداتي كه براي ايزوله بودن محيط كرده بودم باز هم در فايل ضبط شده نويز وجود داشت.
    من يه بار هم همين تست رو بدون اون ميكروفن و كارت صوتي كه گفتم و فقط با يه هدست و كارت صوتي onboard كامپيوتر انجام دادم. تقريباً نتيجه فرقي نكرد با اين تفاوت كه عمل خوندن خيلي راحت تر انجام شد.
    از نظر هزينه سقفي تعيين نكردم. بيشتر مي‌خوام بدونم چه راهي براي حل اين مسئله و انجام يه ضبط خوب و راحت و بي نويز وجود دارد. اگه اين كار با هزينه‌اي خيلي بالاتر از توانم ممكن باشه، ميذارمش كنار، وگرنه سعي مي‌كنم جلو ببرمش.
    دوست عزیز سلام

وقتی نتیجه ی کار شما با کارت MAYA بعلاوه ی میکروفون AKG (احتمالا داینامیک) یک شده با نتیجه ی کار میکروفون کربنی معمولی و چیپ صوتی مین بورد ، پیداست که مشکل از عدم کار درست با مجموعه ی اوله
    کارت مایا یکی از اینترفیس های خوب بازاره و در کیفیت میکروفون های AKG (به شرط سالم بودن) هم شکی نیست.
    امکان وجود نویز در کار فقط به علت ایزوله نبودن محیط نیمتونه باشه ، احتمال وجود عوامل نویز زا (حتی بعضی از انواع لامپ ها ، کابل ها و سخت افزار ها) ، احتمال وجود جریان در بدنه ی کیس و ... میتونه از عوامل مشکل ساز باشه.
    حتی هماهنگ نبودن تنظیمات پیش از ضبط هم میتونه کار رو به هم بریزه
    فکر میکنم با داشتن کارت MAYA 44 احتیاجی به خرید کارت نداشته باشید . فقط میمونه میکروفون ، اگر مدل میکروفونتون رو بگید بهتر میشه هماهنگی اون با کارت رو متوجه شد .

اما در مورد نزیک شدن به میکروفون ، میکروفون های داینامیک خوب به علت ساختارشون نمیتونن خیلی دامنه ی زیادی از صدا رو دریافت کنند ، شما باید از میکروفون های کندنسر استفاده کنید و اگر واقعا خیلی احتیاج به دور شدن از میکروفون دارید باید از میکروفون های گان استفاده کنید .
    اما باز هم شما میتونید برای میکروفونتون با همچین فوم ها یا اسفنج هایی

بصورت شکل زیر محیطی درست کنید که حدالمقدور انعکاس صدای کمتری داشته باشید

برای نویز زدایی باید از سلامت کلیه ی قطعات و محیط مطمئن بشید ، اما برای یک ضبط خوب به کمی تجربه نیاز دارید که اون با آزمون و خطا به دست میاد

موفق باشید

10. 2 کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    teh

پيش فرض میکسر

واقعن ازت ممنونم vioman
    تو جددن خیلی آدم خوبی هستی؛ایشالا همیشه شاد باشی.

راستش من از ایده دومت خیلی خوشم اومده ولی هیچ اطلاعاتی ندارم.
    من فکر می کنم یه میکسر با کارت اینترنال بیشتر به دردم بخوره تا یه کارت صدای یواس بی.
    نه؟
    یعنی اگه تو آینده نیازای بیشتری داشته باشم میکسر به دردم میخوره ولی کارت یو اس بی که من می خوام با هزینه دویست سیصد تومن بخرم نه.درسته؟

دوست عزیز می تونی کمکم کنی و بیشتر راجع به میکسر و کارت اینترنال بهم بگی؟
    و اینکه اصلن چطوری کار میکنن و چطور به پی سی متصل میشن و چطور با نرم افزار ارتباط دارن؟
    و اینکه هزینش چقدره و این حرفا،مشکلاتش چیه،فرقش با کارت اکسترنال چیه.
    من فکر میکنم یه میکسر داشته باشم خیلی دستم بازتره آخه از همون اولم از ته دل به این کارت صداهای اکسترنال اعتماد نداشتم.
    چون اصلن usb خطا زیاد داره.حلا تو کاره ضریفی مثل صدا دیگه می تونه مشکل ساز باشه . به خاطر همین من خودم ترجیح می دم کارتم اینترنال باشه.
    میکروفنم سعی میکنم یه کم بیشتر مایه جور کنم که بعدن نخوام هزینه دوباره بکنم.

سپاس فراوان

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

واقعن ازت ممنونم vioman
    تو جددن خیلی آدم خوبی هستی؛ایشالا همیشه شاد باشی.

راستش من از ایده دومت خیلی خوشم اومده ولی هیچ اطلاعاتی ندارم.
    من فکر می کنم یه میکسر با کارت اینترنال بیشتر به دردم بخوره تا یه کارت صدای یواس بی.
    نه؟
    یعنی اگه تو آینده نیازای بیشتری داشته باشم میکسر به دردم میخوره ولی کارت یو اس بی که من می خوام با هزینه دویست سیصد تومن بخرم نه.درسته؟

دوست عزیز می تونی کمکم کنی و بیشتر راجع به میکسر و کارت اینترنال بهم بگی؟
    و اینکه اصلن چطوری کار میکنن و چطور به پی سی متصل میشن و چطور با نرم افزار ارتباط دارن؟
    و اینکه هزینش چقدره و این حرفا،مشکلاتش چیه،فرقش با کارت اکسترنال چیه.
    من فکر میکنم یه میکسر داشته باشم خیلی دستم بازتره آخه از همون اولم از ته دل به این کارت صداهای اکسترنال اعتماد نداشتم.
    چون اصلن usb خطا زیاد داره.حلا تو کاره ضریفی مثل صدا دیگه می تونه مشکل ساز باشه . به خاطر همین من خودم ترجیح می دم کارتم اینترنال باشه.
    میکروفنم سعی میکنم یه کم بیشتر مایه جور کنم که بعدن نخوام هزینه دوباره بکنم.

سپاس فراوان
    دوست عزیز من سلام
    شما واقعا به من لطف دارین:43: ، امیدوارم بتونم کمکتون کنم

روش دومی که من گفتم استفاده از یک کارت PCI بهمراه یک میکسر (با تعداد ورودی ها مورد نیاز ) بود.
    اول یک کمی در مورد کارتهای PCI براتون میگم

این کارتها به علت اینکه از طریق PCI یا PCI expres به سیستم متصل میشن خیلی قابلیت ها رو به ما میدن ،
    سرعت زیاد ، پهنای باند بیشتر ، حداکثر کارایی و پرفورمنس ، حداقل تاخیر و ... به همراه دارند ، البته ضعف هایی هم دارند ، مثلا اگر کیس شما حامل جریان های الکتریسیته باشه میتونه رو کارتون تاثیر بگذاره یا اگر دسترسی به پشت کیس سخت باشه میتونه شما رو به زحمت بندازه اما به طور کل و به قول فدیمی ها تومان به تومان با کارتهای اکسترنال تفاوت دارند
    یک سری از این کارت بصورت ساده سر جای خودشون نصب میشن و ورودی و خروجی های اونها پشت کیس قرار میگیره ، این متیونه هم خوب باشه هم بد ، خوب از این جهت که معضلات موارد بعدی رو کمتر داره و بد از این لحاظ که همش باید پشت کیس باشیم

یک سری دیگه از این کارتها دارای پورت های مخصوصی هستند که به اونها کابلهای ورودی و خروجیشون نصب میشه ، به این کابلها اصطلاحا "کابل های اختاپوسی میگن(به علت شباهت به اختاپوس!!!)" مشکل این کابل ها اینه که خیلی شلوغند و اگر یکشون قطع بشه خیلی دردسر کار زیاد میشه

سری سوم از کارتها PCI که حرفه ای ترین نوع کارتها هم به این شکل هستند انواعی هستند که با یک کابل مخصوص وارد یک پنل رومیزی یا بلیدی (رکمونتی) میشن و همه ی ورودی و خروجی ها روی خود پنل در دسترسه.

اگر شما بتونید از سری سوم این دستگاه ها تهیه کنید به نوعی نیمی از نیاز شما به میکسر برطرف میشه اما این دستگاه ها از حداقل قیمت هایی حدود 500 هزار تومان شروع میشن
    پس میمونه کارت های ساده ، این کارت ها خوشبختانه خوش قیمت تر هستند و شما میتونید با توجه به قابلیت های مورد نیازتون اونهارو تهیه کنید ، براند های معتبر این کارتها هم تقریبا شناخته شده هستند و راحت تر میشه به اونها اطمینان کرد.

در مورد کارتهای اکسترنال به این نکته توجه داشته باشید که این کارتها عملا بد نیستند اما وقتی کسی بتونه خودش رو با PCI ها وفق بده انتخاب یک اکسترنال برای کارش میتونه اشتباه باشه ، مخصوصا سری USB اونها ، اون هم به چند دلیل ، اول اینکه پهنای باید USB کمه و همینطور سرعتش (نصبت به PCI ) ، دوم اینکه USB نمیتونه حق مطلب رو در موارد حساس و سنگین (موارد ضبط Real ) ادا کنه و سوم اینکه به محض ورود USB 3.0 در آینده ی نزدیک عملا کارتهای USB 2.0 بی مصرف تر از گذشتشون میشن (علت پایین اومدن قیمت کارتهای USB 2.0 و زیاد شدن اونها تو بازار هم همین موضوعه)
    اما پورت Firewire 1394 مخصوصا ورژن A اون خیلی عالیه و خیلی از سیستم های حرفه ای صوتی و تصویری از این پورت استفاده میکنند ، اما باز هم PCI برتری های زیادی داره

اما میکسر ها
    یک میکسر تعدادی ورودی داره و تعدادی خروجی ، ورودی های اون میتونه ورودی میکروفون ، دک (دیجیتال یا آنالوگ) ، سیستم های صوتی یا میکسر های دیگه باشه
    خروجی اون هم میتونه خروجی های دیجیتال (F-Optic - SPDIF ) ، آنالوگ ، مانیتورینگ .... و یا حتی پورت های کامپیوتری مثل 1394 باشه(در مدل های دیجیتال جدید)

شما در این حالت خروجی مورد نظر خودتون رو به ورودی کارت صوت نصب میکنید .
    ورودی های شما از قبیل میکروفون یا هر ورودی دیگه وارد میکسر میشه و کلیه ی عملیات ها روی اونها انجام میشه (ترکیب ، افکتیو و ...) و در آخر برای رکورد نهایی وارد کارت صوت میشه . البته خیلی از میکسر های حرفه ای خودشون پردازنده دارند و پروژه ی نهایی رو تحویل میدهند

توجه داشته باشید که انتخاب یک میکسر خوب با تعداد پورت هایی بیشتر از نیاز شما(همون بحث آینده نگری) به اضافه ی یک اینترفیس صوتی و .... مطمئنا گرون تر از یک کارت اکسترنال در میاد ، پس همین دلیله که امروزه کارتها اکسترنال خیلی طرفدار داره

به نظر من شما اول یک کارت خوب بگیر ، مطمئنا این کارت ورودی مورد نظر رو برای کار شما داره ، بعد وقتی بحث گروه نوازی و چند لاین شدن کار اومد وسط برو سراغ میکسر ، میکسر ها هم از ساده ترین اونها شروع میشه تا پیشرفته ترین مدل ها. یک کارت خوب PCI با حداکثر 200 هزار تومان کار شما رو برای مدت مدیدی راه میندازه ، انتخاب میکسر هم کار سختی نیست قیمت اون بستگی به شرایط خاص خودش داره از قیمت هایی حدود 120 هزار تومان شروع میشه تاااا....خیلی زیاد

موفق باشید
    یا علی
    Last edited by vioman; 18-02-2009 at 13:00.

13. این کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

مجددن تشکر از vioman عزیز

حالا که فکر میکنم میبینم که واقعن آدم با میکسر دستش بازتره.
    من تصمیم گرفتم همون کارت اینترنال بگیرم.
    فقط یه سوال دارم:
    اگر مثلن یه میکروفن و یه midi به این کارتها وصل کنیم میتونیم جداگونه توسط نرم افزارایی مثل ریزن روشون میکسر بزاریم و تغییرات ایجاد کنیم؟
    اِه...!!!
    یه سوال دیگه هم داشتم:
    کارت اینترنالی هست که علی الحساب بتونم یه پیک آپ و یه midi و یه میک یا دو میکروفن بهش وصل کنم؟

اگر جواب این دوتا سوال آره هست که من ممنون میشم یه مدلو بهم پیشنهاد بدی برم بخرم.
    شرشو بکنم

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

............
    Last edited by vioman; 20-02-2009 at 04:40. دليل: حذف بدلیل تکرار.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •