تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 73 اولاول ... 7891011121314152161 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 722

نام تاپيک: کارت صدا و میکروفن خوب برای استودیو خانگی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

بچه ها اسپیکرهای Alesis M1 Active 520 برای یه استدیوی خانگی چطوره؟

دو کاناله هست

اینم عکس و مشخصات

The M1 Active 520 are the third generation of the acclaimed Alesis M1 Active Series. The 520 model offers incredible bass and midrange definition and flat frequency response from their high-precision drivers and professionally–crafted crossovers.
    With a bold new look, redesigned drivers, bass density control and EQ, these affordable, high-precision active reference monitors deliver superb sonic clarity.
    Features

• 5" low frequency woofer for clear bass and midrange
    • 3/4" silk dome tweeter for smooth, detailed highs without harshness
    • 25W Bi-amplified design / tweeter, 50W woofer
    • High-precision drivers offer lower distortion and smoother frequency response
    • Acoustical waveguide for superior imaging with minimal diffraction
    • 1" thick front baffle virtually eliminates speaker resonance
    • Magnetically shielded for close placement to video monitors in computer-based music production studios
    • XLR and 1/4" TRS input connectors with volume control
    • Low frequency density switch for acoustic space adjustment of the monitors
    • Rear port design provides deep bass extension and increased SPL
    • Hi, mid and low frequency EQ switches to accommodate user preference and sub-woofers
    • Top mounted, integrated power switch/clip light bar

Specifications

• Bi-amplified Design / Tweeter – 25W, woofer – 50W
    • Woofer. 5” lightweight, magnetically-shielded, ultra-stiff polypropylene cone with rubber surround and high power handling voice coil.
    • Tweeter. 3/4” silk dome with magnetic shielding.
    • Frequency Response. 56 Hz – 20 kHz.
    • Crossover Frequency. 2.8 kHz
    • Signal-to-Noise Ratio. >100 dB below full output, unweighted.
    • Inputs. XLR and 1/4” supporting both balanced and unbalanced cabling.
    • Polarity. Positive signal on “+” pin creates forward cone displacement.
    • Input Impedance. 20k ohms balanced or 10k ohms unbalanced.
    • Input Sensitivity. 85 mV noise (pink) produces 90 dB(A) output SPL at 1 meter. Gain knob turned fully clockwise (maximum).
    • Dimensions (W x H x D). 6.5” x 10.5” x 7.75” / 16.5 cm x 26.7 cm x 19.7 cm
    • Net Weight (each speaker). 13.0 lbs / 6.0 kg.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام،
    کسی در مورد تجهیزات لازم برای ضبط Audiobook اطلاعاتی نداره که به من بده؟

داره خودمونی میشه myhopemusic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

سلام،واقعن ممنون از زحمت دوستان که کمک می کنن بقیه کمتر سختی بکشن برای پیدا کردن وسایل مورد نیازشون.
    من هم به کمک احتیاج دارم.

ممکمنه کسی منو راهنمایی کنه؟

من به تازگی یه سیستم (کامپیوتر) خریدم با مشخصات قابل قبول برای کار موسیقی مطابق با پیشنهادهای دوستان خوب در همین سایت.
    حالا می خوام کارت صدا و میکروفن و هدفون (مانیتور) بخرم و نمی دونم چی کار کنم.

میکروفن و مانیتورم میخوام دست زیاد 120،130 تومن بشه و کارت صدام هم تا 300 میتونم براش هزینه کنم.

می خواستم ببینم چه کارت صدایی بخرم که بتونم 3تا میکرفن و 2تا midi و 3تا گیتار بهش وصل کنم و کار ضبط انجام بدم.
    ضمنن من با نرم افزار ریزن کار میکنم و ساز تخصصیم هم پیانو هست(آماتورم).
    راستش من از کارت صدای lexicon omega که به صورت عمودی روی میز قرار میگیره خیلی خوشم اومده می خواستم ببینم به درد من می خوره.
    من سالها تو ذهنم آهنگ میساختم و تو موبایل و کامپیوتر با گیتار یا ساز دهنی می خوندم و ضبط می کردم حالا می خوام این آهنگامو به روش درست و استاندارد ضبط کنم بنابراین ممنو ن میشم به من کمک کنین با این بودجه کمی که دارم بتونم بهترین سیستم رو جمع کنم
    خیلی ممنون میشم کسی بهم کمک کنه.

باز هم از زحمتهای بچه ها بخصوص دوست عزیز vioman سپاس گذارم.

شادوباوفاباشید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

سلام دوستان . من یک کارت صدای m audio مدل audiofile 192 خریداری کردم . اما بعد از نصب و راه اندازی کارت صدا روی سیستم تمامی گزینه های recorde در کنترل پنل ویندوزم غیر فعال شدن و توی هیچ نرم افزاری نمیتونم کار ضبط رو انجام بدم حتی با پورت میدی . اگر ممکنه منو راهنمایی کنید چون خیلی دپ شدم ):

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

من منتظرم؛کسی هست لطف کنه به من کمک کنه؟

حـــــرفـه ای vioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

من این استدیو رو واسه آهنگسازی و ضبط صدا میخوام, آهنگ هامو خودم رکورد کنم و باکیفیت.
    کامپیوترم رم 2 گیگ گرافیگ 512, cpu 3.6 به نظر شما میکشه؟
    سیستمش میخوام خوب باشه, برای یه استدیو خانگی چه چیزهایی لازمه؟
    کارت صدا, اسپیکر, میکروفون, هدست, اتاق آکوستیک و ...
    همش تو 4 میلیون جمع بشه, فقط یه مارک خوب و معتبر بگید, از هر کدوم عکس هم بذارید, چون زیباییش هم واسم مهمه.
    ممنونم
    دوست عزیز سلام
    معذرت خواهی میکنم از شما و دیگر دوستان که نتونستم زود تر پاسخ بدم

یک استدیوی خانگی میتونه از حداقل لوازم شروع بشه
    خیلی از اساتید و اهل فن موسیقی بدون هیچ استدیوی خاصی و فقط با اتکا به تجربه ی بالا ، با حداقل امکانات آثار در حد بحث رو آماده و عرضه میکنند.
    این نشون میده که هزینه ی زیاد نمیتونه تضمینی برای خروجی عالی آثار باشه.

سیستم شما یک سیستم خوبه و میتونه تا حدود زیادی در کارهای صوتی بهتون کمک کنه(ارتقای سیستم به شما خیلی کمک میکنه)
    مطمئنا این نکته رو میدونین که هر کابری خاص با سیستم ، سخت افزار های خاصی رو درگیر میکنه
    به عنوان مثال فردی که قصد بازی کردن با سیستم رو داره باید تمرکز خاصی روی کارت گرافیک ، رم و CPU داشته باشه.
    در خیلی از مسائل ، فقط راندمان کار در سیستم مد نظره اما در بعضی کارها مثل (رکورد و ویرایش های صوتی حرفه ای) علاوه بر راندمان ، کیفیت هم خیلی مهمه ، پس شما علاوه بر نیاز به سرعت و قدرت بالا به کیفیت ساختاری سیستم هم باید توجه داشته باشید.
    یکی از مهمترین سخت افزار هایی که باید به کیفیت اون در سیستم هایی برای کارهای صوتی توجه کنید پاور مناسب هستش.
    چون در 80 درصد شرایط ، تغزیه ی پردازش گر های صوتی از پاور سیستمه و در صورتی که پاور مناسب نباشه نویز و فرکانس های مزاحم اصل کار رو زیر سوال میبرند.
    در مراحل بعدی میشه به سایلنت بودن خود کیس(در صورتی که از اتاق آکوستیک بی بهره باشید) اتصال ارت مناسبت ، و عدم وجود نویز در محدوده ی مورد نظر اشاره کرد.

این مقدمه رو گفتم تا تمرکز بیشتری روی کیفیت قطعات سیستمتون داشته باشید و بعد از اطمینان از اونها سراغ دیگر لوازم برید.

بعد از سیستم اصلی ، اینترفیس صوتی (کارت صوت) مهمترین موجوده!
    انتخاب اون بستگی به خیلی چیزها از قبیل (پورت های مورد نیاز - رزولوشن مورد نیاز - نوع کار و ... ) داره.

میکروفون انتخاب بعدی شماست که اون رو باید با توجه به نیازتون تهیه کنید .(بستگی به نوع کار شما داره)

مانیتور استدیو هم انتخاب بعدیه

اما از این مرحله به بعد میشه گفت این اقلام باعث کیفیت بیشتر کار میشن و حداقل لوازم مورد نیاز همون 3 مورد قبلیه.
    اکثر اهل فن و حتی فروشنده ها در مورد مانیتور ها این عقیده رو دارند که ، به قول معروف (هرچقدر پول بدی ، آش میخوری )(شوخی)
    واقعا هم همینطوره ، چون صدایی که مثلا از یک مانیتور حرفه ای گرون قیمت بیرون میاد اصلا قابل مقاسیه با یک مانیتور آماتور نیست. در خیلی از موارد یک اسپیکر خوب هم کار شما رو راه میندازه ، اما اگر وسواس زیادی در این زمینه دارید میتون از مانیتور هایی که برای استدیوهای خانگی طراحی شدند استفاده کنید.
    خیلی از دوستان هم به جای انتخاب یک مانیتور پرقدرت ، در کنار یک اسپیکر معمولی و یا حتی چند کانال (5.1 یا 7.1) از هدفون های مانیتور استفاده میکنند.

اتاق آکوستیک دیگه میشه گفت 6 دنگ کردن کاره.
    اگر یک کمی حوصله داشته باشید یک محیط کوچیک رو میتونید تا حدود زیادی مقاوم کنید و به جای اتاق آکوستیک استفاده کنید. البته درسته که عالی نمیشه اما به قیمتش در مقابل قیمت های بالای اتاق های آکوستیک میارزه

استفاده از لوازم جانبی با کیفیت هم خیلی خیلی مهمه.
    سیم ها ، سوکت ها ، جامپر ها ، پایه های میکروفون مناسب و ...

لوازم دیگه ای هم هست که در مراحل بعدی میتونه مورد نیازتون باشه

مثل انواع میکسرها ، هارد حجم بالا ( ترجیحا اکسترنال) برای آرشیو ، MIDI کنترلر یا هر نوع کیبورد (برای موسیقی های خاص ) ، انواع تبدیل ها ، نرم افزار های خاص ، دک (دیجیتال یا آنالوگ) ،Device های پلاگین ، آمپلیفایر و پری آمپ ، رکمونت (در صورت استفاده از چند Device رکمونتی ) و خیلی چیزهای دیگه که هم از علم من خارجه هم از خاطرم
    خیلی از سخت افزار ها هستند که مخصوص نرم افزار های خاص خودشون هستند و اون نرم افزار ها بصورت Workstation کار میکنند و باید لایسنس اون ها رو بخرین ،( معمولا در ایران کاربردی ندارند).

بعضی از سخت افزار ها یا نرم افزار ها هم بسته به نوع کار شما هستند.

موفق باشید
    یا علی

بچه ها اسپیکرهای Alesis M1 Active 520 برای یه استدیوی خانگی چطوره؟

دو کاناله هست

اینم عکس و مشخصات

The M1 Active 520 are the third generation of the acclaimed Alesis M1 Active Series. The 520 model offers incredible bass and midrange definition and flat frequency response from their high-precision drivers and professionally–crafted crossovers.
    With a bold new look, redesigned drivers, bass density control and EQ, these affordable, high-precision active reference monitors deliver superb sonic clarity.
    Features

• 5" low frequency woofer for clear bass and midrange
    • 3/4" silk dome tweeter for smooth, detailed highs without harshness
    • 25W Bi-amplified design / tweeter, 50W woofer
    • High-precision drivers offer lower distortion and smoother frequency response
    • Acoustical waveguide for superior imaging with minimal diffraction
    • 1" thick front baffle virtually eliminates speaker resonance
    • Magnetically shielded for close placement to video monitors in computer-based music production studios
    • XLR and 1/4" TRS input connectors with volume control
    • Low frequency density switch for acoustic space adjustment of the monitors
    • Rear port design provides deep bass extension and increased SPL
    • Hi, mid and low frequency EQ switches to accommodate user preference and sub-woofers
    • Top mounted, integrated power switch/clip light bar

Specifications

• Bi-amplified Design / Tweeter – 25W, woofer – 50W
    • Woofer. 5” lightweight, magnetically-shielded, ultra-stiff polypropylene cone with rubber surround and high power handling voice coil.
    • Tweeter. 3/4” silk dome with magnetic shielding.
    • Frequency Response. 56 Hz – 20 kHz.
    • Crossover Frequency. 2.8 kHz
    • Signal-to-Noise Ratio. >100 dB below full output, unweighted.
    • Inputs. XLR and 1/4” supporting both balanced and unbalanced cabling.
    • Polarity. Positive signal on “+” pin creates forward cone displacement.
    • Input Impedance. 20k ohms balanced or 10k ohms unbalanced.
    • Input Sensitivity. 85 mV noise (pink) produces 90 dB(A) output SPL at 1 meter. Gain knob turned fully clockwise (maximum).
    • Dimensions (W x H x D). 6.5” x 10.5” x 7.75” / 16.5 cm x 26.7 cm x 19.7 cm
    • Net Weight (each speaker). 13.0 lbs / 6.0 kg.
    در مورد این اسپیکر هم فکر میکنم بهتر باشه که با هرطراز های خودش در براند های دیگه (از لحاظ قیمت) مقایسه بشه و نتیجه گیری بر اساس شنیده ها باشه ، تو انتخاب اسپیکر بیشتر به گوشتون اعتماد کنید ، البته این نظر شخصی منه.
    خیلی از این مشخصات تئوریک هستند و در ایده آل ترین شکل بیان شدند.

موفق باشید.
    Last edited by vioman; 11-02-2009 at 04:36.

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام،
    کسی در مورد تجهیزات لازم برای ضبط Audiobook اطلاعاتی نداره که به من بده؟
    دوست عزیز سلام

راستش من در این مورد کاملا بی اطلاع هستم ، این موضوع بی شک از اطلاعات کم منه
    دوست دارم بدونم یک Audiobook دقیقا چیه ، اینطوری شاید بشه به سخت افزار های مورد نیاز نزدیک تر شد

موفق باشید
    یا علی

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

سلام،واقعن ممنون از زحمت دوستان که کمک می کنن بقیه کمتر سختی بکشن برای پیدا کردن وسایل مورد نیازشون.
    من هم به کمک احتیاج دارم.

ممکمنه کسی منو راهنمایی کنه؟

من به تازگی یه سیستم (کامپیوتر) خریدم با مشخصات قابل قبول برای کار موسیقی مطابق با پیشنهادهای دوستان خوب در همین سایت.
    حالا می خوام کارت صدا و میکروفن و هدفون (مانیتور) بخرم و نمی دونم چی کار کنم.

میکروفن و مانیتورم میخوام دست زیاد 120،130 تومن بشه و کارت صدام هم تا 300 میتونم براش هزینه کنم.

می خواستم ببینم چه کارت صدایی بخرم که بتونم 3تا میکرفن و 2تا midi و 3تا گیتار بهش وصل کنم و کار ضبط انجام بدم.
    ضمنن من با نرم افزار ریزن کار میکنم و ساز تخصصیم هم پیانو هست(آماتورم).
    راستش من از کارت صدای lexicon omega که به صورت عمودی روی میز قرار میگیره خیلی خوشم اومده می خواستم ببینم به درد من می خوره.
    من سالها تو ذهنم آهنگ میساختم و تو موبایل و کامپیوتر با گیتار یا ساز دهنی می خوندم و ضبط می کردم حالا می خوام این آهنگامو به روش درست و استاندارد ضبط کنم بنابراین ممنو ن میشم به من کمک کنین با این بودجه کمی که دارم بتونم بهترین سیستم رو جمع کنم
    خیلی ممنون میشم کسی بهم کمک کنه.

باز هم از زحمتهای بچه ها بخصوص دوست عزیز vioman سپاس گذارم.

شادوباوفاباشید
    دوست عزیز سلام
    من هم از شما بابت توجهتون تشکر میکنم ، امیدوارم زندگیتون سرشار از بی بدیل ترین ملودی ها باشه

اما مساله ی اصلی
    ای کاش مشخصات کامل سیستمتون رو ذکر میکردین تا انتخاب های بهتری داشته باشین

در مورد میکروفون و مانیتور باید این نکته ها رو توجه داشته باشید.
    مانیتور ها کابرد های خیلی خاص ندارند و انواع متنوع و مختلفی هم ندارند و درجه ی اونها بر اساس کیفیت و قدرت اونهاست.
    اما میکروفون ها نه
    برای هر کاری میکروفون خاصی استفاده میشه ، شما باید میکروفون رو بر اساس نیازتون خریداری کنید.
    متاسفانه باید بگم که یک مانیتور از حداقل 200 هزار تومان و یک میکروفون خوب از حداقل 60 تا 70 هزار تومان شروع میشه.

اما کارت صوت
    طبق گفته ی شما مبنی بر تعداد پورت های مورد نیاز ، باید بگم که یک کارت صوت کاملا حرفه فقط میتونه این تعداد پورت رو پشتیبانی کنه .
    من تا بحال کارتی رو ندیدم که 2 پورت مجزای MIDI داشته باشه ، همه ی کارتها یک ورودی و یک خروجی MIDI دارند.
    من خودم از دستگاه Lexicon مدل Omega استفاده میکنم و در کل هم راضی هستم.
    اما سعی میکنم به عنوان اولین گزینه ی پیشنهادی اون رو مطرح نکنم ، نمیخوام سوء برداشتی نسبت به کارکرد این دستگاه به شما دست بده اما من اول که این دستگاه رو خریدم خیلی اذیت شدم تا خوبش گیرم بیاد.
    تا 3 بار فرستادم گارانتی و دستگاه تعویض شد تا یک دستگاه 95 % سالم به دستم رسید

اما من خیلی دوستش دارم:43:

این دستگاه در کل یک ورودی و خروجی میدی ، 2*4 ورودی ، 2 تا XLR (فانتوم) ، 2 تا میکروفون ، SPDIF ، و خروجی هدفون داره.
    اما توجه داشته باشید که این دستگاه با پورت USB به سیستم متصل میشه و به واقع میشه گفت که امکان بکار گیری همه I/O های این دستگاه تقریبا ناممکنه.

فکر کنم بهتر باشه که شما روش های دیگه ای رو برای کارتون در نظر بگیرید.
    قبل از پرداختن به این روش ها خیلی خوب میشه که مشخصات کامل سیستمتون رو بفرمایید تا بر اساس این مشخصات به نتیجه ی بهتری برسیم

من منتظر پاسخ شما هستم

موفق باشید
    یا علی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام، ممنون از Vioman عزيز كه به سئوال من پاسخ داده. من از اطلاعاتي كه قبلاً در اختيار دوستان قرار داديد كلي استفاده كردم ولي مي‌خواستم بدونم دقيقاً براي ضبط Audiobook چي مناسبه.
    Audiobook يعني يك كتاب كه به جاي نسخه چاپي، يك نفر اون رو خونده و به صورت فايل صوتي ضبط كرده. در همه جاي دنيا بجز ايران خيلي مرسومه و اكثر كتابها هم نسخه چاپي داره و هم صوتي. به اين ترتيب اگه كسي وقت خوندن كتاب رو نداره ميتونه تو ماشين، محل كار يا هر جاي ديگه به خونده شدن اون توسط يه نفر ديگه گوش بده.
    من مي‌خواستم ببينم اگه يه نفر با كمترين امكانات بخواد يه همچين كاري بكنه به چه تجهيزاتي نياز داره (به شرطي كه كيفيت كار هم خوب باشه).

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

واقعن ممنونم از لطف و توجه شما vioman
    این مشخصاته کامپیوتر منه:
    MB : XFX 8300
    CPU : AMD phenom 8450
    RAM : PATRIOT 1Gx2
    HDD : SATA 250G

من قصد دارم با دو تا گیتار و یک ویولن و یک پیانوی دیجیتال (با پورت midi) اجرا کنم.
    و بتونم رو صداها کار کنم.
    اخیرن با نرم افزار ریزن شروع به کار کردم،مبتدی هم هستم:43:
    با ریزن می تونم همه این کارارو بکنم؟
    کارت صدا رو چی کار کنم؟
    میکروفن دورو بره 60 ،70 چی پیشنهاد می کنین؟
    و هدفن و می تونم حالا در حد مانیتور بگیرم،چی بگیرم؟ کلور ایر بگیرم یا اپن ایر؟
    راستش تجربه ضبط نداشتم
    کمی...یعنی زیاد کمک می خوام ولی خوب باهوشم زود یاد میگیرم

من از لطف و کمک شکا بینهایت سپاسگذارم،نمی دونم چطوری تشکر کنم
    لطف می کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •