تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: [انتخاب] - کدام لینکس سره؟

کـاربـر بـاسـابـقـه amin2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    Maelstorm

پيش فرض [انتخاب] - کدام لینکس سره؟

.:سلام:.
    به نظر شما من از کدوم لینوکس استفاده کنم خیلی خوبه؟
    که شرایط من به اون بخوره:
    سریع باشه با نصب چند تا نرم افزار هنگ نکنه؟
    گرافیک کشنده ای داشته باشه ( خفن , زیبا باشه) ؟
    یه چیزی بود زیر دسکتاپ قرار میگرفت مثل سیستم عامل مک بود اونم روش کار بکنه؟
    من برنامه های گرافیکی مثل فتو شاپ رو زیاد کار میکنم .
    من برای مصرف خانگی میخوام.
    برادرم ویژیال بیسیک 6 کار میکنه او ن هم روش کار بکنه .

مشخصات فنی:
    2.4 cpu intel
    hdd 120 gb
    ram 512
    vga 128

ممنون از کسانی که راهنمایی میکنند
    راستی از حرفه ای ها میخوام که کمک کنند
    و با تجربه ها

خیلی ممنون↔

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

با توجه به مشخصات سیستمتون اکثر توزیع ها خوب هستند.
    ولی با توجه به پشتیبانی و وجود منابع فراوان آموزشی برای توزیعهایی مانند ubuntu و parsix فکر کنم یکی از این دو رو انتخاب کنید مناسب باشه، ضمن اینکه سی دی بسته های نرم افزاری جدید اوبونتو (هما) هم در ایران منتشر شده برای راحتی و عدم وابستگی به اینترنت.

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    Maelstorm

پيش فرض

مگه اوبونتو نیاز به اینترنت داره یه جوری کار رو قطعی کنین که من امروز بعد از ظهر میخوام برم بخرم
    یه توضیح در مورد هما ؟
    و یک توضیح درباره معمولی؟
    ---
    راستی شنیدم اوبونتو دو نوع دسکتاپ و سرور داره؟
    قظیش چیه؟

کاربر فعال MP3 Player sastwhc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

1)قضیه (از دست این غلط املایی ها بالاخره من DCمیشم)
    2)هما حاوی مخازن پرکاربرد برای اوبونتوست(کلی تلاش کردم نگم یوبونتو) که احتیاج به اینترنت را به حداقل میرساند.
    نه تنها اوبونتو تمام لینوکس ها برای بروز رسانی و یشتر (استثناش توزیع های اصلی مثل دبیان و اسلک ویر)لینوکس ها برای نصب برنامه های جدید(وابستگی ها) به اینترنت نیاز دارند.

شما از دسکتاپ باید استفاده کنی که Gnome یاKDEداشته باشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه khatat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

به نظر من صبر کن suse 11 بیاد برو اون رو نصب کن هم سیستم زیبایی هم سرعتش خوبه هم راحت النصب و راحت الاجرا هست (البته من خودم هنوز تست نکردم ولی اون طور که از لینکهایی که تو تاپیک suse بود متوجه شدم) دوم برا ویژوال بیسیک یه نرم افزاری هست که مشابه ویژوال بیسیک هست تو انجمن نرم افزار همین انجمن هم هست می تونی سرچ کنی و تو تمام توضیع ها هم قابل اجرا هست دوم برا اینکه دسکتاپت رو شبیه مک کنی فرقی نمی کنه از چه توضیعی استفاده می کنی حتی فدورا فقط باید یه سری تم رو نصب کنی سوم suse چون دی وی دی هست اکثر نرم افزارهای گرافیکی رو داره و تقریبا هرچی بخوای تو دی وی دیش یافت می شه منتها یادت نره suse 11 تا الان که این رو دارم می نویسم 9 روز دیگه منتشر می شه !!!‌
    اما توصیه من : قبل از نصب هر توضیعی سی دی لایو (Live) اون رو تهیه کن و اون رو امتحان کن تا اگه خوشت نیومد ۱ ساعت برا نصبش الاف نشی راستی از همین الان ورودت رو به دنیای لینوکس تبریک می گم همین که ویندوز رو می خوای پاک کنی خودش خیلی خوبه

راستی در مورد سوالت هر توضیعی تقریبا نیاز به اینترنت داره مثلا وقتی می خوای یه نرم افزار رو نصب کنی ممکنه اون نرم افزار به یه سری dependency (فکر کنم بشه همون dll های ویندوز) نیاز داره که وقتی به اینترنت وصل می شی خودش اونها رو دانلود و نصب می کنه بیشتر از چند دقیقه طول نمی کشه
    اما درباره هما : ubuntu چون به صورت سی دی هست (البته دی وی دی ش هم هست) یه سری از نرم افزارها رو نداره بنابراین خودت باید بری دانلودشون کنی اما هما اومده همین کار کرده علاوه بر این فکر کنم update های امنیتی و .. رو هم شامل بشه کلا یه چیزیه مثل TOP CD
    در رابطه با دسکتاپ برا سیستم عامل لینوکس چندین نوع دسکتاپ نوشته شده که دو نوع اون مشهورتره gnome و kde که باید خودت امتحانشون کنی چون نمی شه گفت کدومش بهتره ubuntu دسکتاپ gnome رو داره و kubuntu دسکتاپ kde (البته توضیع هایی که به صورت دی وی دی عرضه می شن مثل همین suse 11 که قراره بیاد هر دو نوع رو دارن که می تونی تو نصب انتخابشون کنی )
    Last edited by khatat; 09-06-2008 at 17:53.

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    Maelstorm

پيش فرض

من اوبونتو رو با کدی انتخاب کردم
    آخرین نسخش چیه؟
    Last edited by amin2000; 09-06-2008 at 20:11.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

ببین دوست عزیز واسه لینوکس اگه گرافیک خوشگل می خوای.اگه ویژوال بیسیک می خوای هر چی می خوای قربون شکلت باید در کنار سی دی یا دی وی دی هر توزیعی که خریدی یه مودم adsl بگیری همین کاری که من کردم.لینوکس همه چیش به اینتر نت بسته است.اینترنت پرسرعت داشته باشی اصلا غم نداری و همه چیز طبق روال عادی پیش می ره.سی دی هما هم خریدی بالاخره یه چیزی پیدا می شه که توش نیست و اونوقت اول کاره که باید بری دانلود کنی بعد مثل من بیای بگی چرا کامپایل نمی شه بعد تو همین سایت بهت می گن که از sudo استفاده کن.sudo هم يعني اينترنت پرسرعت یا همون adsl خودمون.
    جونم برات بگه از من به تو نصیحت سراغ فدورا نرو.اوبونتو چیز زیباییه و همه کارش هم با اینترنت ردیفه.خیالت راحت.ویژوال بیسیک توی لینوکس یه برنامه ای به اسم gambas كه از تو اوبونتو راحت با یه sudo حله.لینوکس یعنی اینترنت پر سرعت یا همون sudo این رو من معنی کردم اما هنوز جایی ثبت نشده.
    Last edited by ali zi zeperto; 09-06-2008 at 20:20.

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    Maelstorm

پيش فرض

من اینترنتم 64 کیلو است چطوره adsl هم هستش

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

دوست عزیز ubuntu 8.04 آخرین ورژن هست.
    برای انتخاب هم خودتون باید نهایتا تصمیم بگیرید!‌زیبایی رو در تمام توزیعها می تونید حس کنید حتی در توزیعهای نوعی مانند دبیان!
    وقتی برنامه ای در یک توزیع نصب می شه یعنی در بقیه هم نصب میشه،‌حالا در یکی یک دستور ساده هست در یکی باید یک ۲ ساعتی وقت بگذارید.
    برای ادامه بحث هم برای عدم پراکندگی مطلب در تاپیک شروع کار با لینوکس ادامه بدید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

با انتشار Linux Mint 5.0 که بر اساس ubuntu 8.04 منتشر شده و شامل بهینه سازی ها و امکانات بیشتری هست, دیگه فکر نمی کنم استفاده از ubuntu 8.04 توجیهی داشته باشه !

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •