تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 19

نام تاپيک: سوال : مشكل Encoding در VB

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض سوال : مشكل Encoding در VB

يه برنامه نوشتم توي VB. تمام فرم هاش رو هم فارسي set كردم. از يه ماژول هم استفاده كردم كه عربي پشتيباني ميكرد. هر بار كه برنامه رو روي كامپيوتر خودم run ميكنم درست اجرا ميشه. اما وقتي ميبرمش روي سيستم هاي ديگه فارسي هارو اجق وجق نشون ميده. به نظرتون چه مرگشه؟ يه عالمه راه هم امتحان كردم. اما نشد.
    (منظورم از سيستم هاي ديگه كامپيوتر هاي ديگس)

حـــــرفـه ای habibi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

احتمالا برنامه شما مشكل شناخت فونت داره. فكر مي‌كنم يه نسخه از فونتي رو كه در برنامه استفاده مي‌كنين بايد به برنامه اضافه كنين.
    البته من زياد از ويژوال بيسيك اطلاع ندارم ولي يكي از دوستان هم همين مشكل رو داشت و به اين روش حلش كرد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

مشکل از فونت نیست. مطمئنم. چون یه عالمه فونت که روی کامپیوتر خودم دارم رو روی هر کامپیوتری که میخوام روش برنامه ام رو run کنم میریزم. اما درست نمیشه... خیلی فاجعه اس.

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

ولي اين ايرادي كه شما مي‌گي قطعا به خاطر فونت بايد باشه.
    روتين فونت رو يه كنترل بكن. من منظورم اينه كه شايد برنامه شما فونت رو درست آدرس دهي نمي‌كنه. به هم ريختم فونت هميشه ناشي از عدم تطابق encoding اونهاست.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

روتين فونت رو يه كنترل بكن.
    منظورت رو واضح تر میگی.
    ممنونم.

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

مثلا شما فرض كن كه برنامه توي دستگاه شما مسير فونت زير رو استفاده مي‌كنه:
    c:\winxp\fonts
    حالا اين برنامه مي‌ياد روي دستگاه من اجرا بشه ولي ويندوز من اونجوري ديگه نيست اينطوريه:
    d:\windows\fonts
    در اين صورت برنامه شما درست اجرا نمي‌شه. چون داره يه جاي ديگه‌اي دنبال فونت مي‌گرده كه نيست.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

آها، نه فونت هارو روی همه سیستم ها خودم دونه دونه نصب کردم. root ٍ تمام ویندوزها هم یکیه. یعنی سیستم ها از نظر دایرکتوری های سیستم فرقی نمیکنن.

ببینم اون ماژولی که من استفاده کردم که برای encoding عربی نوشته شده بود مشکلی ایجاد نمیکنه؟ من از یکی دیگه هم که همین مشکل رو داشتم پرسیدم گفت مال منم شانسی روی بعضی دستگاه ها اجرا میشد. گفت VB رو روی اون سیستمی که میخوای برنامه ات رو run کنی دوباره نصب کن. اون کارم کردم (چند دفعه) اما بازم نشد. :?

نکته جالب این که احتمالا این مشکل رایجیه. اما عجیبه اینجا به غیر از شما هیچکی اظهارنظری نکرده تا الان. :roll:

این برنامه رو روش کلی وقت گذاشتم برای محل کارم نوشتم اما حالا به مشکل برخورده و فقط روی سیستمی که نوشته شده کار میکنه.
    حتی orderٌٍ ِ فرم ها هم که موقع نوشتن Left to right تنظیم شده بود هنگام run شدن روی بقیه سیستم ها Left to right میشه!!!!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

در اين صورت برنامه شما درست اجرا نمي‌شه. چون داره يه جاي ديگه‌اي دنبال فونت مي‌گرده كه نيست.
    آها، نه فونت هارو روی همه سیستم ها خودم دونه دونه نصب کردم. root ٍ تمام ویندوزها هم یکیه. یعنی سیستم ها از نظر دایرکتوری های سیستم فرقی نمیکنن.

ببینم اون ماژولی که من استفاده کردم که برای encoding عربی نوشته شده بود مشکلی ایجاد نمیکنه؟ من از یکی دیگه هم که همین مشکل رو داشتم پرسیدم گفت مال منم شانسی روی بعضی دستگاه ها اجرا میشد. گفت VB رو روی اون سیستمی که میخوای برنامه ات رو run کنی دوباره نصب کن. اون کارم کردم (چند دفعه) اما بازم نشد. :?

نکته جالب این که احتمالا این مشکل رایجیه. اما عجیبه اینجا به غیر از شما هیچکی اظهارنظری نکرده تا الان. :roll:

این برنامه رو روش کلی وقت گذاشتم برای محل کارم نوشتم اما حالا به مشکل برخورده و فقط روی سیستمی که نوشته شده کار میکنه.
    حتی orderٌٍ ِ فرم ها هم که موقع نوشتن Righ to left تنظیم شده بود هنگام run شدن روی بقیه سیستم ها Left to right میشه!!!!!

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

آخرين چيزي كه به نظرم مي‌رسه اينه كه كنترل كني برنامه توي كدوميكي از ويندوزهاي عربي يا انگليسي دچار مشكل مي‌شه؟ شايد ايراد از اين باشه.

احتمالا دوستان ديگر هم مثل من چندان از برنامه نويسي اطلاع ندارن وگرنه تا به حال يكي كمك كرده بود!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

برنامه رو توی ویندوزهای انگلیسی چک کردم . همشون XP بودن. تا حالا توی ویندوزهای عربی یا فارسی چک نکردم. اما تا اون جایی که میدونیم ما Arabic or Farsi Win XP نداریم. داریم؟؟؟!!!
    آخه الا و بلا باید روی XP اجرا کنم این برنامه رو...

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •