تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 37

نام تاپيک: همه چیز در مورد ارتفاع سواری

داره خودمونی میشه Sport Samand's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تهران_قیطریه

پيش فرض همه چیز در مورد ارتفاع سواری

سلام دوستان!

میخواستم کمی در مورد ارتفاع سواری بحث کنیم!

من اطلاعات خودم هر چند کم رو در اختیارتون می زارم! امیدوارم مفیدباشه!

خوب ببنین دوستان کلاارتفاع خودرو هایی که از طرف خودروساز تنظیم میشه به صورت General هست! یعنی طوری این ارتفاع رو در نر میگیرن که خودروی مورد نظر تقریبا همه جارو باشه(البته به غیر از Off Road)

البته باید بدونیم که ارتفاعی که برای خودرو های داخلی در نظر گرفته میشه کاملا غیر استاندارد هست! فقط کافیست نمونه هایمونتاژی خودمون رو با مدل های تولیدی کشور های دیگر مقایسه کنیم!

خوب ببینین کلا ارتفاع سواری یک شاخه از تیونینگ می باشد ! ببینید کلا برای اینکه در هر Stage که بخوای تیونینگ موتوری داشته باشین باید به همون نسبت هم Suspension خوبی داشته باشین تا قدرت فرمان پذیری خودرو بالا بره!

کلا یه مثال کاملا خودمونی بزنم! وقتی ارتفاع رو میاری پایین هندلینگ خودروی شما بهتر می شود!

خوب بریم سر اصل مطلب:

کلا 3 Stage داریم:

1)ببینین اگه زیاد اهل سرعت و کل کل نیستین بهتر برای اینکه حداقل از شیب های نامناسب و زوایای کاملا غیر استاندارد بزرگراه ها و اتوبان های این مملکت در امان باشید من توصیه می کنم اگه از محصولات داخلی استفده میکنین این کارو بکنین! یک روش بسیار ساده!

در ابتدا با یک مثال جلو میریم! کلا برای ارتفاع زدن به صورت کاملا آماتور بهتر حداقل فنر های فابریک رو با نوع اسپورت یا کوتاه شده یا داغ شده جایگزین کنین! برای مثال برای خودرویی مثل پراید در بازار فنر های ریسی موجود می باشد که با توجه به سیستم تعلیق این خودرو باید از 4 فنر ریسی یا موتاه شده فابریک استفده کنید!

برای خودرویی مثل سمند یا 405 یا پرشیا استفاده از فنر های ریسی یا فنر های 206 توصیه میشه! عقب این خودرو ها هم که به راحتی قابل رگلاژ هست!

تا این جا لاستیک خودروی شما کمی بالاتر از گلگیر قرار میگیرد! در این روش بسته به شماره فنری که استفده می کنین یا بسته میزانی که از فنر بریدین ارتفاع خودون رو کم می کنید که در این حالت خودروی شما بسیار خشک میشود! چرا؟ چون سوپاپ درون پوسته کمک دیگر جایی برای بازی نخواهد داشت!

2)در این روش از کمک های لوازمی استفده میکنیم! حال منظور از کمک های لوازمی چیست؟ ببنین کمک های لوازمی همون کمک های فابریک خود ماشینتون هستند که توسط یک تراشکار ماهر پوسته و سوپاپ درون آنهای کوتاه می شود تا زمانی که شما از فنر کوتاه استفاده می کنید بازی سوپاپ داخل کمک همانند کمک فابریک در حالت ارتافع استاندارد باشد! در این حالت خودروی شما نسبت به Stage 1 ارتفاع خیلی خیلی کمتری دارد! در حقیقت لاستیک شما درون گلگیر قرار میگیرد و شما به جرگه خزندگان می پیوندین! ماشین هم نرمتر است! خوب هندلینگ خودروی شما با استفده از این نوع کمک های لوازمی فوق العاه بهتر می شود شما می تونین به خودروی خودتون تو پیچ های مثل بزرگراه امام علی با سرع های بالای 170 اطمینان داشته باشن(بار ها و بارها توسط این جانب و خودروی سمند تست شده.تضمن میشه)

3)استفاده از ساسپنشن های معروف دنیا که هزنیه بسیار بالایی دارد ولی هندلینگ حرفه ای و فوقا العاده ای به شما می دهد! این ساسپنشن ها انواع مختلفی دارن! بعضی از آنها به صورت ثابت هستند! بعضی به کمک آچار تغییر ارتفاع میدن! بعضی هم به صورت کاملا برقی تغییر ارتفاع میدن!

خوب استیج اول براتون زیاد هزینه ای نداره نزدیک 30 تومن فنر ها براتون تموم میشه و 20 تومن هم فوقش بگیرن تا ماشین رو بیارن پاینن!
    استیج دوم براتون از 12 تا 200 بسته به مدل ماشین براتون آب میخوره که من شخصا این استیج رو ترجیح میدم!

استیج سوم از 600 تا 3 میلیون براتون هزنیه داره!
    البته یه چیزی بگم! این خودرو ها معمولا از استیج 2 به بعد فقط بدرد بزرگراه ها و جاده ها و پیست می خورن! داخل شهر نمی تونین همه جا برین و برای رسیدن به مقصد خاص معمولا باید یک مسیر ویژه برای خودتون انتخاب کنین که سرعت گیر کمتری داشته باشه! من که خودم خیلی از محله ها رو فراموش کردم !!!

اینم از کوتاه ترین سمندها(ماشین خودم و رفیقم):
    سوالی اگه داشتین بپرسین!!

2. 7 کاربر از Sport Samand بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه bushveg's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

استفاده نمودیم. ممنون
    ببین یه سوال. اگه 3 نفر بشینن عقب اونوقت؟؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تهران_قیطریه

پيش فرض

استفاده نمودیم. ممنون
    ببین یه سوال. اگه 3 نفر بشینن عقب اونوقت؟؟؟؟؟
    بهتر که نشینن ولی اتفاق خاصی نمیفته! اگه از کمک های لوازمی استفاده کنین زیاد تغییری حاصل نمیشه! در ضمن یادم رفت بگم که از Stage 2 به بعد حتمی گیلگیر های عقب لبه هاشون از داخل باید کوبیده بشه تا با دیواره لاستیک در تماس نباشه!

5. این کاربر از Sport Samand بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

واقعا مطلب خوب و میدی بود لذت بردیم و استفاده کردیم
    در ضمن سمندت هم واقعا خشگله

7. این کاربر از corey بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Bracket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

مطلب خوبی بود مرسی . میگم هندلینگ سمند همچین بد نیست چرا اینقدر ارتفاع رو کم کردی خوب اذیت میشی که مخصوصا تو تهران ادم همش باید با دلهره رانندگی بکنه خوب کم نمیکردی ارتفاعش رو . والا الان دیگه اتوبان ها هم کم چاله چوله نداره نمونش اتوبان بابایی که یه قسمتش قشنگ چند تا تپه کنار هم داره که اگه حواست نباشه پرواز میکنی البته ماشین شما نه ماشین شما بدون شک نمیتونه از اونجا رد بشه .
    Last edited by Bracket; 06-06-2008 at 01:08.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تهران_قیطریه

پيش فرض

مطلب خوبی بود مرسی . میگم هندلینگ سمند همچین بد نیست چرا اینقدر ارتفاع رو کم کردی خوب اذیت میشی که مخصوصا تو تهران ادم همش باید با دلهره رانندگی بکنه خوب کم نمیکردی ارتفاعش رو . والا الان دیگه اتوبان ها هم کم چاله چوله نداره نمونش اتوبان بابایی که یه قسمتش قشنگ چند تا تپه کنار هم داره که اگه حواست نباشه پرواز میکنی البته ماشین شما نه ماشین شما بدون شک نمیتونه از اونجا رد بشه .

ببینین هندلینگ سمند خوب هست(البته تو کلاس خودش نسبت به ماشینایی مثل ریو و 405 و ...)!

ولی با این ارتفاع بی اغراق بهتون بگم شاید هندلینگ ماشین من یه چیزی مثل ماشین های کارتینگ شده باشه!

اصلا هیچ وقت با Grey (اسم ماشینم) بعضی جاهخا نمی تونم برم! بابایی که جای خود دارد!

از دوستانی که ابراز لطف کردن هم ممنونم!

اگه نباشه جاش خالی می مونه mseddighi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

آقا سمندت واقعا خوشکل شده.
    من يه سوال داشتم .استفاده از اين رينگ و لاستيکهاي با فاق کوتاه باعث کوبيده شدن ماشين نميشه.
    چقدر رو راحتي ماشين تاثير داره . به خصوص تو اين خيابونهاي پر از چاله.
    فکر کنم رينگات 17 باشه.درسته؟
    ولي ماشينت خدا شده. چقدر خرجش کردي؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تهران_قیطریه

پيش فرض

ممنون قابل شما رو نداره! نزدیک 2.5 تا حالا خرجش شده!

سایز رینگ و لاستیک: 16/45/205

در مورد کوبیدن چرا ماشین یکم میکوبه ولی اگه لاستیک خوب استفده کنی هیچی نمی شه!

در ضمن من این سایز انتخاب کردم که به هندلینگ کمک میکنه!(نمی دونم منظور منو فهمیدین یا نه اگه خواستین توضیح میدم راجبش)

داره خودمونی میشه mehdi9352's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مرند

پيش فرض

من ارتفاع جلوی ماشینم رو اوردم پایین برای کمک فنر جلو چه مارکی بگیرم(ماشینم پرایده)[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]

داره خودمونی میشه FIFA's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

من ارتفاع جلوی ماشینم رو اوردم پایین برای کمک فنر جلو چه مارکی بگیرم(ماشینم پرایده)[IMG][/IMG]
    توی اون تاپیک که خدابیامرز شد>>>عکسماشین خودتون رو بذارید<<< گفته بودی اون مرسدس کلاس B توی عکس مال خودته که
    حالا شد پراید؟
    تازه اون عکسی هم که انداختی بد انداختی از دورتر بگیر تا معلوم شه فاصله تا کف چقدر و دیواره لاستیک و رینگت چطوره
    سایز لاستیکتم بذار

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •