تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: راهنمایی در مورد قرص سرترالین

آخر فروم باز ms368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض راهنمایی در مورد قرص سرترالین

با سلام
    دوستان من به خاطر مشکل اضطرابم (پانیک اتک) قرص سرترالین ۱۰۰ به همرا پرانول ۲۰ میخورم (2x10 per day)
    هفته اول ۲۵ و به تدریج به ۱۰۰ افزایش پیدا کرد (زیر نظر پزشک اعصاب و روان)
    این قرص یکم اذیتم میکنه
    صبح که بیدار میشم یکم استرس و ترس دارم و بعد از صبحانه قرص رو میخورم و حالم بهتر میشه
    ظهر که میشه احساس خستگی و خواب میکنم و میگیرم حدود ۱ ساعت میخابم اما شبا نمیتونم بخابم
    بعضی اوقات سرگیجه و سردرد سمت چپ میاد سراغم، هر وقت که خمیازه میکشم بعدش انگار یه چیزی تو مغزم ترشح میشه انگار مغزم غلغلک میشه
    یه وقتایی الکی شادم و به درز دیوار هم میخندم خود به خود
    نصف شبا اگه خوابم ببره و پتو روی پاهام باشه (انگشتای پام و کف پام) تپش قلب میگیرم انگار کف پام آتیش میگیره و حس بدی بهم دست میده، اما وقتی پتو رو از پایین پام میکشم کنار تپش قلبم قطع میشه و راحت میخابم
    اینا برا مصرف این قرصه یا مشکل جای دیگس؟
    قرص سرترالین رو تا چه مدت باید مصرف کرد؟ من حدود ۲ ماه هست دارم استفاده میکنم
    ممنون میشم تجربه ها و راهنمایی هاتونو بگید.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

با سلام
    دوستان من به خاطر مشکل اضطرابم (پانیک اتک) قرص سرترالین ۱۰۰ به همرا پرانول ۲۰ میخورم (2x10 per day)
    هفته اول ۲۵ و به تدریج به ۱۰۰ افزایش پیدا کرد (زیر نظر پزشک اعصاب و روان)
    این قرص یکم اذیتم میکنه
    صبح که بیدار میشم یکم استرس و ترس دارم و بعد از صبحانه قرص رو میخورم و حالم بهتر میشه
    ظهر که میشه احساس خستگی و خواب میکنم و میگیرم حدود ۱ ساعت میخابم اما شبا نمیتونم بخابم
    بعضی اوقات سرگیجه و سردرد سمت چپ میاد سراغم، هر وقت که خمیازه میکشم بعدش انگار یه چیزی تو مغزم ترشح میشه انگار مغزم غلغلک میشه
    یه وقتایی الکی شادم و به درز دیوار هم میخندم خود به خود
    نصف شبا اگه خوابم ببره و پتو روی پاهام باشه (انگشتای پام و کف پام) تپش قلب میگیرم انگار کف پام آتیش میگیره و حس بدی بهم دست میده، اما وقتی پتو رو از پایین پام میکشم کنار تپش قلبم قطع میشه و راحت میخابم
    اینا برا مصرف این قرصه یا مشکل جای دیگس؟
    قرص سرترالین رو تا چه مدت باید مصرف کرد؟ من حدود ۲ ماه هست دارم استفاده میکنم
    ممنون میشم تجربه ها و راهنمایی هاتونو بگید.
    افزایش اضطراب در اوایل دوره مصرف جزو عوارض طبیعی این قرص هست. فکر میکنم به مرور شما دیگه این علائمتون بهبود پیدا کنه با توجه به اینکه دو ماهه مصرف میکنید. ولی علائم روکامل به دکترتون شرح بدید ممکنه تصمیم بگیرن دارو رو عوض کنن، شاید برای شما مناسب نباشه و داروی جایگزین استفاده کنن.

3. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

اين قرص سرترالين چرا انقدر بي خوابي مياره؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

به دکترت بگو فلووکسامین بده بهت. بگو یه دوستی دارم اونم حملات پانیک شدید داشت و اظطراب و وسواس با خوردن 2 سال فلوکسامین 300 میلی گرم در روز خوب شد. ببین چی میگه

فلووکسامین خیلی به من میسازه. هیچ مشکلی نداشتم باهاش ..کلا فلووکسامین به پانیکی ها و اظطرابی ها و وسواسی ها فکر کنم خوب میسازه!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

اين قرص سرترالين چرا انقدر بي خوابي مياره؟
    من یه مدت سرترالین ایرانی میخوردم شب موقع خواب بزرگترین آرزوم این بود که خوابم ببره!!

نمیدونم شاید ایرانیهاش اینجوریه شما برند zoloft رو امتحان کردید؟ یا مثل من از این ایرانیهای هزار تومنیش خریدید؟ نمیدونم ولی شنیدم داروهای برند خارجی عوارضشون کمتره!؟ شاید

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

من یه مدت سرترالین ایرانی میخوردم شب موقع خواب بزرگترین آرزوم این بود که خوابم ببره!!

نمیدونم شاید ایرانیهاش اینجوریه شما برند zoloft رو امتحان کردید؟ یا مثل من از این ایرانیهای هزار تومنیش خریدید؟ نمیدونم ولی شنیدم داروهای برند خارجی عوارضشون کمتره!؟ شاید
    منم خیلی بی خوابی دارم،‌ خیلی دوس دارم یه شب آروم و ریلکس بگیرم بخوابم
    حتی روزها به مدت ۴ الی ۵ ساعت دوچرخه سواری میکنم تا خسته شم، روزا هم ساعت ۶ بیدار میشم، بعد از ظهرا هم نمیخابم که خسته شم اما فایده نداره
    یه مدت حدود ۱ هفته یه قرص خواب قوی میخوردم که تقریبا شبا بیهوش میشدم ولی اون حس گیجی و بیحالی و خستگی رو دوس نداشتم و احساس خیلی بدی بهم دست میداد و مجبور شدم ترکش کنم
    برندهایی که من استفاده کردم ایناست » اینوسترال / زولامین / سرترالین ، همه هم ایرانی، این خارجیه رو هم تست میکنم

به دکترت بگو فلووکسامین بده بهت. بگو یه دوستی دارم اونم حملات پانیک شدید داشت و اظطراب و وسواس با خوردن 2 سال فلوکسامین 300 میلی گرم در روز خوب شد. ببین چی میگه

فلووکسامین خیلی به من میسازه. هیچ مشکلی نداشتم باهاش ..کلا فلووکسامین به پانیکی ها و اظطرابی ها و وسواسی ها فکر کنم خوب میسازه!!

300 میلی گرم در روز اونم ۲ سال‌ ؟
    خیلی زیاده که، یعنی پانیک ۲ سال طول میکشه که درمان شه؟
    من همون ۱۰۰ هم به روز دارم تحمل میکنم، البته ۵۰ تای دیگه اضافش کرد
    امروز ساعت ۱ رفتم دکتر، دیر پیامتونو دیدم وگرنه در موردش با دکتر حرف میزدم

فقط نمیدونم این سرترالین طولانی مصرفه یا نه؟ آخه من توی کامنت های سایت های پزشکی دیدم که بعضی ها چندین سال به صورت روزانه استفاده میکنن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

منم خیلی بی خوابی دارم،‌ خیلی دوس دارم یه شب آروم و ریلکس بگیرم بخوابم
    حتی روزها به مدت ۴ الی ۵ ساعت دوچرخه سواری میکنم تا خسته شم، روزا هم ساعت ۶ بیدار میشم، بعد از ظهرا هم نمیخابم که خسته شم اما فایده نداره
    یه مدت حدود ۱ هفته یه قرص خواب قوی میخوردم که تقریبا شبا بیهوش میشدم ولی اون حس گیجی و بیحالی و خستگی رو دوس نداشتم و احساس خیلی بدی بهم دست میداد و مجبور شدم ترکش کنم
    برندهایی که من استفاده کردم ایناست » اینوسترال / زولامین / سرترالین ، همه هم ایرانی، این خارجیه رو هم تست میکنم

300 میلی گرم در روز اونم ۲ سال‌ ؟
    خیلی زیاده که، یعنی پانیک ۲ سال طول میکشه که درمان شه؟
    من همون ۱۰۰ هم به روز دارم تحمل میکنم، البته ۵۰ تای دیگه اضافش کرد
    امروز ساعت ۱ رفتم دکتر، دیر پیامتونو دیدم وگرنه در موردش با دکتر حرف میزدم

فقط نمیدونم این سرترالین طولانی مصرفه یا نه؟ آخه من توی کامنت های سایت های پزشکی دیدم که بعضی ها چندین سال به صورت روزانه استفاده میکنن
    بدنت بعد 3 ماه عادت میکنه به دارو و عوارضش محو میشه کم کم و مغزت خودشو با دارو تطبیق میده و جوری میشه که 10 سال هم بخوری برات فرقی نمیکنه

منم یادم اومد اون 3 ماه اول که فلوکسامین میخوردم هنوز بدنم عادت نداشت و اذیت میشدم ولی بعد 6 ماه روزی میرسه که اینقدر بدنت با قرص هماهنگ میشه که انگار داری آب میخوری!!

ببین سوالت در مورد مدت زمان مصرف دارو به بهبودی خودت بر میگرده..پانیک و وسواس و اظطراب حداقل 6 ماه دارو نیاز داره اگر مثل من خیلی قوی باشه بیماریت شاید به 2 سال هم بکشه مثل من...

مشاوره روانشناسی برو نوروفیدبک برو باشگاه ورزشی برو تو اجتماع باش سر کار برو
    تو 6 ماه حتما خوب میشی ایشالله
    ولی اگر مثل من تنبل باشی هیچکار نکنی و فقط دارو بخوری 2 سالی طول میکشه درمان شی

من چون هیچکا رنمی کردم و همش تو خونه بودم یه زمانی وسواسم اینقدر قوی شد که دکترم میخواست اور دوز جهانی فلوکسامین بهم بده 400 میلی گرم در روز!! حداکثر دوز جهانی فلووکسامین 300 میلی گرم در روزه به من میخواست 400 میلی گرم بده!!

یعنی وسواسم جوری شده بود که میگفتم نکنه همسایمون حواسش نباشه شیر گازشو باز بزاره خونشون منفجر بشه ما هم باهاشون بمیریم!! به همه چیز فکر میکردم یعنی غرق وسواس شدید بودم
    Last edited by Ehsnan; 06-11-2017 at 22:50.

9. این کاربر از Ehsnan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

بعد اگه مثل من همش تو خونه باشی و با مردم ارتباط نداشته باشی کم کم دچار حالتهای سایکوتیک یا روانپریشی میشی و با واقعیت قطع ارتباط میکنی...

یعنی اظطراب و پانیک و وسواس خودش بیماری مهلکی نیست وقتی شدید بشه تبدیل به روانپریشی میشه...و مثل من که 2 قدمی بستری تو تیمارستان بودم میشی...

من وسواس و اظطرابم اینقدر شدید شده بود که دچار قطع ارتباط با واقعیت شدم حالتهای سنگین روانپریشی ..

یعنی تو خونه فکر می کردم بابام با مامانم هماهنگ کردن جلوی من فیلم بازی کنن و خودشون نیستند..حتی کم کم دچار الوژن و دلوژن میشی توهم و هذیان میشی و در مرحله آخر میبرنت تیمارستان...

من تا الوژن رسیدم.دکتر دستور بستری داد ولی مادرم گفت تو خونه بهش داروهاشو میدم خودم ازش نگه داری میکنم...

پس وسواس و اظطراب و پانیک خودشون به خودیه خود مهلک نیستند وقتی پیشرفته بشن مثل من نابود میشی...البته بعد داروهای روانپریشی رو به داروهای دیگت اضافه میکنن و به واقعیت بر میگردی....

میگم تو خونه موندن واسه یه آدمی وسواسی مظطرب پانیکی خیلی خطرناکه

اگر بیکاری برو سر کار اگر میخوای تیمارستان نری

اگر سر کار میری پسر1 قدم جلویی و سرعت بهبودت میره بالا و احتمال بدتر شدن حالت خیلی خیلی کمتر میشه

بعد یادمه اون زمان که دچار توهم شده بودم فکر میکردم همسایه رو به رویی که پنجرشون مشرف به پنجره ماست با دوربین خونه ما رو نگاه میکنه و مارو زیر نظر داره و همیشه سریع پرده هارو میکشیدم که نبینن

ببین یه وسواس و اظطراب ساده اگر درمان نشه آخرش به کجا میرسه

مثل یه درخت میمونه وقتی نهاله کوچیکه یعنی وسواس و اظطراب ساده اگر بهش اهمیت ندی و درمانش نکنی بزرگ میشه و ریششش بزرگتر میشه و کم کم میوه میده اون میوه ها میشن روانپریشی و توهم پس تا وقتی اظطراب و وسواس و پانیک نهاله باید از بین بردش که میوه نده

بعد اون زمان که دچار روانپریشی بودم یادمه مادرم میوه که میاورد بخوریم یه پیاله با 1 چاقو میاورد و بابامم کنارم نشسته بود من یهویی به شدت حالم بد میشد میگفتم نکنه یه وقت چاقو رو وردارم بابامو بکشم خیلی میترسیدم وقتی چاقو رو میدیدم اصلا نمیتونستم دست بزنم به چاقو و پرتغال رو باهاش نصف کنم..یعنی توانایی کنترل خودمو نمیدیدم!

بعد یادمه مادرم که شام درست کرده بود روی خورشتش روغن بود با خودم گفتم این حتما قصد کشتن منو داره چون روغن میره و رگهای قلب رو میبنده و دست به خورشتش نمیزدم...بعد اگر نوشیدنی میاورد بهش میگفتم اول خودت بخور یه وقت چیزی توش نریخته باشی...

بعد یادمه بابام که میرفت سر کار من میشستم گریه میکردم میگفتم حتما امروز دیگه بابام میمیره این همه ماشین تو خیابونه حتما یکیشون بابامو زیر میگیره و میمیره ...یعنی فکر کن پسر 26 ساله میشینه تو خونه گریه میکنه که باباش رفت بیرون حتما میمیره
    Last edited by Ehsnan; 07-11-2017 at 19:15.

11. این کاربر از Ehsnan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

بدنت بعد 3 ماه عادت میکنه به دارو و عوارضش محو میشه کم کم و مغزت خودشو با دارو تطبیق میده و جوری میشه که 10 سال هم بخوری برات فرقی نمیکنه

منم یادم اومد اون 3 ماه اول که فلوکسامین میخوردم هنوز بدنم عادت نداشت و اذیت میشدم ولی بعد 6 ماه روزی میرسه که اینقدر بدنت با قرص هماهنگ میشه که انگار داری آب میخوری!!

ببین سوالت در مورد مدت زمان مصرف دارو به بهبودی خودت بر میگرده..پانیک و وسواس و اظطراب حداقل 6 ماه دارو نیاز داره اگر مثل من خیلی قوی باشه بیماریت شاید به 2 سال هم بکشه مثل من...

مشاوره روانشناسی برو نوروفیدبک برو باشگاه ورزشی برو تو اجتماع باش سر کار برو
    تو 6 ماه حتما خوب میشی ایشالله
    ولی اگر مثل من تنبل باشی هیچکار نکنی و فقط دارو بخوری 2 سالی طول میکشه درمان شی

من چون هیچکا رنمی کردم و همش تو خونه بودم یه زمانی وسواسم اینقدر قوی شد که دکترم میخواست اور دوز جهانی فلوکسامین بهم بده 400 میلی گرم در روز!! حداکثر دوز جهانی فلووکسامین 300 میلی گرم در روزه به من میخواست 400 میلی گرم بده!!

یعنی وسواسم جوری شده بود که میگفتم نکنه همسایمون حواسش نباشه شیر گازشو باز بزاره خونشون منفجر بشه ما هم باهاشون بمیریم!! به همه چیز فکر میکردم یعنی غرق وسواس شدید بودم
    من کارمو به خاطر همین بیماری ول کردم (حدود ۳ ماهه) و خیلی کم تو خونه هستم و اگه خونه باشم کارای خونه رو انجام میدم مثه تمیز کردن حیاط و خونه تکونی و تعمیر وسائل و کارای مردونه
    کارم خونگی بود (وبمستر) و به همین خاطر نمیتونم دوباره برگردم به اون کار
    وسواس هم الان که فکر میکنم دارم ولی شدید نیست، مثلا شبا هی چک میکنم در حال باز نباشه
    من جدیدا مشکل حافظه هم پیدا کردم، کلا حافظه کوتاه مدتم انگار کار نمیکنه، مثلا گوشیمو جا میذارم یا کلیدارو گم میکنم یا یه قرارو فراموش میکنم و ...
    باشگاه هم تو برنامه هفته آیندم هست، فعلا با دوچرخه سرم گرمه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •