تبلیغات :
فروشگاه کیف و گارد موبایل
سئوی محتوا سایت خود را منفجر کنید - دوره آموزشی کاملا رایگان
تعمیر هارد
قیمت لپ تاپ
قیمت گوشی
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
دستگاه جوجه کشی
[ سفارش آگهی متنی ]+ جواب دادن به اين بحث
نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: کمک برای خرید یه کرم یا پودر موبر مناسب

 1. #1
  داره خودمونی میشه behnam_7ender's Avatar
  تاريخ عضويت
  Apr 2008
  محل سكونت
  California
  پست ها
  42

  پيش فرض کمک برای خرید یه کرم یا پودر موبر مناسب

  با سلام....

  می خوام بدنمو از مو پاک کنم در باره ی انواع مو بر صحبت کنید آیا خطرات پوستی داره ؟


 2. #2
  آخر فروم باز sina285's Avatar
  تاريخ عضويت
  Feb 2008
  محل سكونت
  اينجا
  پست ها
  2,147

  پيش فرض

  موي زايد در تمام خانم‌ها يك علت اصلي و اساسي دارد: افزايش سطح هورمون‌هاي مردانه! لابد مي‌پرسيد پس چرا بعضي‌ خانم‌ها موي زايد دارند و بعضي‌ها ندارند؟ جوابش ساده است: <خانم‌هايي كه موي زايد دارند، هورمون‌هاي مردانه‌شان بيشتر است.> حالا احتمالا مي‌پرسيد: <خب، چرا هورمون‌هاي مردانه در خون بعضي از خانم‌ها بيشتر است؟> اين هم جوابش ساده است:<افزايش هورمون‌هاي مردانه در خانم‌ها معمولا در برخي بيماريها اتفاق مي‌افتد، مثلا ‌بيماري تخمدان پر از كيست يا همان ‌پس.سي.اوتومور تخمدان،‌ تومور غدد فوق كليوي. ‌> اما خانم‌هايي هم هستند كه وقتي آزمايش خون مي‌دهند، پزشكشان به آنها مي‌گويد كه اصلا سطح هورمون‌هاي مردانه در خونشان طبيعي است. پس اين خانم‌ها چرا بايد موهاي زايد داشته باشند؟ معمولا به اين علت كه حساسيت پوستشان نسبت به هورمون‌هاي مردانه، زيادتر از حد طبيعي است. ‌ داروهايي هم وجود دارند كه منجر به پديد آمدن موهاي زايد مي‌شوند. قرص هاي جلوگيري از بارداري،‌ كورتون‌ها و هورمون‌ها جزو همين داروها هستند. ژنتيك ، مطابق معمول، در اين بيماري هم بي‌تاثير نيست. اغلب پزشكان، ريشه‌هاي وراثتي را هم در بروز اين مشكل، موثر مي‌دانند. اگر جستجو كنيد، مي‌بينيد كه معمولا مادر، خواهر، عمه و يا خاله بيمار هم از همين مشكل رنج مي‌برند. البته سن خانم‌ها هم هر چه بالاتر مي‌رود، ‌احتمال ايجاد موهاي زايد در بدنشان بيشتر مي‌شود. ‌

  قبل از هر كار ديگري، اگر اضافه وزن داريد، حتما وزن كم كنيد. با كاهش وزن، ميزان هورمون‌هاي مردانه در خونتان پايين مي‌آيد و جلوي رشد موهاي زايدتان گرفته مي‌شود. اما از اين حرف‌ها كه بگذريم، با اين مهمان‌هاي ‌ناخوانده به شيوه‌هاي ديگري هم مي‌شود برخورد كرد: ‌
  اگر پرمويي شما از نوع خفيف است و پزشكتان هم اين اطمينان را به شما داده كه با هيچ مشكل هورموني جدي مواجه نيستيد، مي‌توانيد كلا از درمان صرف‌نظر كنيد چرا كه هيچ خطري شما را تهديد نمي‌كند. ولي اگر از به خطر افتادن زيبايي‌تان ترس داريد، مي‌توانيد برويد سراغ درمان‌هاي موضعي. اگر درمان‌هاي موضعي هم چندان موثر نبود، از داروها كمك بگيريد. ‌ مهم‌ترين داروهايي كه در دارودرماني استفاده مي‌شوند، عبارتند از: سيپروترون استات و اسپيرونالاكتون. مهم‌ترين روش‌هاي درمان موضعي هم عبارتند از: تراشيدن مو، استفاده از موبر، چسب‌هاي سفيدكننده، بند انداختن و استفاده از موم، الكتروليز و ليزر

  داروهايي وجود دارند كه تاثير هورمون‌هاي مردانه را در بدن كاهش مي‌دهند. البته 3 تا 6 ماه طول مي‌كشد تا اين داروها اثر كنند. ضمن اين كه اين داروها در كاهش رشد موهاي زايد جديدتان موثرند. يعني براي رفع موهاي زايد قبلي‌تان، نمي‌توانند كار چنداني انجام بدهند. داروي خاصي نيز وجود دارد كه مشخصا براي كم كردن رشد موهاي زايد صورت ساخته شده است. اين دارو به شكل كرم عرضه شده و روي صورت و چانه ماليده مي‌شود. اين كرم بين 4 تا 8 هفته پس از مصرف اثر مي‌كند، هر چند كه گه گاه ممكن است مدت زمان بيشتري طول بكشد. دو داروي خوراكي هم داريم كه هر دو جلوي تاثير هورمون‌هاي مردانه را مي گيرند:
  1ـ سيپروترون استات 100( ميلي گرم در هر روز) كه به صورت قرص‌هاي ضد حاملگي <ديان> هم تجويز مي‌شود.
  2ـ اسپيرونالاكتون 200( ميلي گرم در هر روز) كه معمولا با يك قرص ضدحاملگي همراه مي شود تا جلوي قاعدگي‌هاي نامنظم كه يكي از عوارض همين داروست، گرفته شود. به دليل عوارض دارويي اين دو دارو، به خانم‌هايي كه از اين دو دارو استفاده مي‌كنند، اكيدا توصيه مي‌شود كه در حين مصرف اين داروها باردار نشوند چرا كه در غير اين صورت، عوارض خطرناكي را به جنين‌شان تحميل خواهند كرد.

  -2 تراشيدن مو
  قديمي‌ترين، ارزان‌ترين و بي‌خطرترين راه براي خلاص شدن از شر موهاي زايد، همين راه است. اما ديگر انتظار نداشته باشيد كه بگوييم موثرترين شيوه هم همين شيوه است؛ نه، اصلا! تراشيدن مو تقريبا هميشه مقداري از مو را بر روي صورت يا بدنتان باقي مي‌گذارد مگر اين كه هر روز، دوباره و دوباره اين كار را تكرار كنيد كه البته اين تكرار و تكرار هم چندان بي‌خطر نيست. چون ممكن است تحريك پذيري پوستتان زياد شود. به هرحال، اگر چنين اتفاقي برايتان افتاد، كرم هيدروكورتيزون يك درصد را فراموش نكنيد. واقعا موثر است. البته از اين كرم بايد براي مدتي به طور مرتب استفاده كنيد تا خوب اثر كند.‌ يك نكته ديگر درباره تراشيدن مو اين كه،‌ بر خلاف نظر عامه مردم، تراشيدن مو هيچ تاثيري بر روي سرعت رشد مو ندارد. و آخرين نكته هم اين كه، آمارها نشان مي‌دهد اغلب خانم‌ها در نقاط مختلف دنيا از اين روش، چندان استقبال نمي‌كنند چرا كه معمولا استفاده مكرر از اين روش، اثر روحي مطلوبي در پي ندارد.
  -3 موبر

  -4 چسب‌ سفيدكننده

  -5 بند انداختن و استفاده از موم‌

  استفاده از موبر هم مفيد است، مثلا مي‌توانيد از كرم‌هاي موبر استفاده كنيد. خوبي كرم‌هاي موبر اين است كه مو را از ريشه درمي‌آورند و هيچ چيزي باقي نمي‌گذارند. بدي اين كرم‌ها هم اين است كه پوستتان را تحريك مي‌كنند. براي اين كه مطمئن شويد آيا پوستتان به كرم موبر حساس است يا نه، مي‌توانيد كمي از آن را به قسمت داخلي مچ دستتان بماليد. بعدش، يك روز صبر كنيد و نتيجه را ببينيد. اگر واكنش شديدي در مچ دستتان مشاهده نكرديد، مي توانيد با خيال آسوده از آن كرم استفاده كنيد.
  چسب سفيدكننده را به پوستتان بچسبانيد و بگذاريد 10 دقيقه در محل باقي بماند. سپس آن را در جهتي كه روي بسته نشان داده شده، از پوستتان جدا كنيد. البته اين نوع چسب‌ها هم ممكن است پوست شما را تحريك كنند.
  اين دو روش هم البته پوست را تحريك مي‌كنند، ضمن اين كه باعث مي‌شوند سرعت رشد مو بيشتر شود چرا كه بند انداختن و استفاده از موم، هر دو موجب افزايش جريان خون فوليكول‌هاي مو مي‌شوند. خلاصه اين كه‌اين دو روش به دليل اين كه منجر به واكنش حساسيتي شديد و افزايش سرعت رشد مو مي‌شوند، چندان توصيه نمي‌شوند.


  -6 الكتروليز

  اين روش، گران تمام مي‌شود و وقت‌گير است. اگرچه به نظر مي‌رسد الكتروليز، تنها روش رفع موهاي زايد به طور دايم است ولي فقط 15 تا 50 درصد، احتمال اثر بخشي در هر جلسه درمان وجود دارد. ضمن اين‌كه هر از گاهي هم منجر به عوارض ناخوشايندي نظير زخم‌هاي زشت و مقاوم به درمان مي شود. البته در بسياري از مواقع با الكتروليز مي‌شود براي هميشه از شر موهاي زايد خلاص شد. در اين روش، از طريق يك سوزن، جريان برق مختصري به فوليكول مو وارد مي‌شود. به هر حال، اگر شما قصد انجام اين كار را داريد، قبل از هر چيز مطمئن شويد كه تكنسين مربوطه از تجربه و مهارت كافي برخوردار است و بعدش هم پرس و جو كنيد و ببينيد كه آيا مجوز لازم را دارد يا نه. دستگاه‌هاي الكتروليز خانگي و موچين‌هاي الكترونيكي كارايي چنداني ندارند و زياد توصيه نمي‌شوند. سال گذشته، كارشناس غدد و متابوليك وزارت بهداشت، ضمن هشدار نسبت به انجام الكتروليز براي درمان موهاي زايد از سوي برخي سالن‌هاي آرايش تاكيد كرد كه انجام الكتروليز در اين سالن‌ها مورد تاييد وزارت بهداشت نيست. دكتر شهين ياراحمدي در اين خصوص گفت: <الكتروليز و ليزر به دليل تخصصي بودن بايد حتما از سوي پزشكان مجرب و يا افرادي با مدرك پيراپزشكي صورت گيرد ولي متاسفانه در برخي مواقع، اين درمان‌ها در سالن‌هاي آرايشي و زيبايي انجام مي شود كه به هيچ وجه مورد تاييد وزارت بهداشت نيست.>


  -7 ليزر
  در اين روش با استفاده از ليزر، فوليكول موهاي زايد كاملا تخريب مي‌شود و امكان رشد موهاي زايد در آن ناحيه خاص از بين مي‌رود. اين درمان در چند مرحله و طي چند هفته انجام مي‌شود. نتيجه حاصل از اين روش در اغلب مواقع، موفقيت‌آميز و دايمي است. مشكل اصلي ليزر اين است كه هزينه زيادي به بيمار تحميل مي‌كند و فقط پزشكان متخصص قادر به انجام آن هستند. از جمله عوارض جانبي اين روش هم بايد به قرمزي پوست و همچنين تيرگي، براق شدن و حتي زخم شدن پوست اشاره كرد. ليزر، آخرين و جديدترين راه براي درمان موهاي زايد است. ولي در هر حال بايد انتظار شما از اين روش درماني هم معقول و واقع‌گرايانه باشد. پزشكان معتقدند اثر بخشي ليزر به اثبات رسيده است. پس از ليزر، برخي موها فورا مي‌افتند ولي اغلب موها در عرض 2 هفته از بين مي‌روند. ‌ در حال حاضر، هيچ روش قاطعي براي درمان كامل و دايمي موهاي زايد وجود ندارد ولي در بين روش‌هاي موجود، ليزر از همه موثرتر و دايمي‌تر است. البته اين حرف به آن مفهوم نيست كه همه موهاي زايد در اثر ليزر به صورت دايمي از بدن مي‌روند. به هر حال، حتي اگر پس از ليزر هم موها مجددا رشد كنند، اولا به تعداد كم رشد مي‌كنند و بيرون مي‌آيند. ثانيا، در اكثر موارد، اين موها كركي و نرم هستند. سال‌هاست كه از ليزر براي رفع موهاي زايد استفاده مي‌شود و اين كار مورد تاييد سازمان غذا و داروي آمريكا هم قرار گرفته است. متخصصان پوست مي‌گويند: هر چقدر پوست بيمار روشن تر و موهاي زايدش تيره‌تر باشند، احتمال اثر بخشي ليزر بيشتر مي‌شود. ‌
  ليزري‌ها بدانند كه :


  1 هر گونه بيماري پوستي يا غيرپوستي و حساسيتهاي احتمالي كه در گذشته داشتهايد يا در حال حاضر تحت درمان هستيد، بايد حتما به پزشكتان اطلاع بدهيد.
  2 اگر سابقه تبخال يا عفونتهاي مكرر پوستي در محل تحت درمان با ليزر داريد، بايد به پزشكتان بگوييد.
  3 اگر دارويي را به طور مرتب استفاده ميكنيد، حتي اگر آن دارو قرص سردرد معمولي يا قرص جلوگيري از بارداري باشد، بايد پزشكتان را در جريان قرار بدهيد.
  4 همه آزمايش هاي هورموني و غير هورمونيتان را پزشكتان بايد ببيند. اختلالات هورموني شما حتما بايد پيش از درمان با ليزر، تحت بررسي و درمان قرر بگيرد.
  5 كندن موها با موم و موچين و اپيلاسيون و الكتروليز تا 6 هفته قبل از ليزر و نيز در فواصل جلسات ليزر اكيدا ممنوع است اما تراشيدن موها با تيغ مانعي ندارد. البته از يك هفته پيش از ليزر، تراشيدن موها و استفاده از موم هم ممنوع ميشود.
  6 استفاده از كرم موبر اگر چه مانعي ندارد ولي به دليل احتمال بروز واكنش هاي حساسيتي، بهتر است از استفادهاش پرهيز كنيد.
  7 از يك ماه پيش از شروع ليزر و نيز در فواصل جلسات ليزر بايد اكيدا از آفتاب پرهيز كنيد و كرم ضد آفتاب بزنيد. استفاده از فراوردههاي اتوبرنزه، قبل از شروع ليزر و در فواصل جلسات ليزر ممنوع است.
  8 در صورت وجود آفتاب سوختگي در محل تحت درمان با ليزر، احتمال بروز عوارض جانبي نظير زخم و تاول پوستي بيشتر مي شود و احتمال اثربخشي ليزر كمتر ميشود. معمولا اگر منطقه مورد نظر دچار آفتاب سوختگي باشد، اصلا ليزر انجام نميگيرد.
  9 اگر پوست شما خيلي تيره است، ميتوانيد با نظر پزشك معالجتان پيش از انجام ليزر، از تركيبات بيرنگ كننده و لايه بردار پوست مثل هيدروكينون و ترهتينوئين استفاده كنيد.
  10 روز انجام ليزر، هر گونه آرايش كردن و كرم زدن ممنوع است. منطقه مورد درمان بايد كاملا شسته و تميز باشد.

 3. #3
  پروفشنال Rainy eye's Avatar
  تاريخ عضويت
  May 2008
  پست ها
  866

  پيش فرض

  با عرض معذرت فک کنم این دوستمون آقا باشن ؟!این چیزایی که شما گفتی همش زنونه بود.......

 4. #4
  آخر فروم باز sina285's Avatar
  تاريخ عضويت
  Feb 2008
  محل سكونت
  اينجا
  پست ها
  2,147

  پيش فرض

  ميدونم اخه فقط زنا مي خوان مو هاشونو از بين ببرن نه اقايون

 5. #5
  Banned
  تاريخ عضويت
  Jan 2006
  پست ها
  604

  پيش فرض

  من چندین میلیون مرد نام میبرم که.......
  یک قشرشون ورزشکارن مثل فوتبالیست ها شناکار ها و...

 6. #6
  آخر فروم باز sina285's Avatar
  تاريخ عضويت
  Feb 2008
  محل سكونت
  اينجا
  پست ها
  2,147

  پيش فرض

  خوب بيخشيد اين مطالبي كه من نوشتم ميشه براي مردانم به كارش برد

 7. #7
  داره خودمونی میشه nono-san2's Avatar
  تاريخ عضويت
  Mar 2009
  پست ها
  55

  پيش فرض

  سلام.ببخشید من پسرم و تو رشته شنا فعالییت دارم .به همین دلیل کل بدنمو همیشه باید از مو پاک بکنم.از اسپری های موبر استفاده میکنم که باعث تحریک پوست میشه.چیزی رو نمیشناسید که هم تحریک نکنه پوست رو هم کم کم موهارو ضعیفتر بکنه؟ منظورم دائمی هست

+ جواب دادن به اين بحث

جواب سريع جواب سريع


* چنانچه از قبل در انجمن ثبت نام کرده اید و دارای نام کاربری هستید ، ابتدا وارد سایت شوید ( این فرم مخصوص ارسال پاسخ توسط کاربران میهمان است )

پایتخت ایران چه نام دارد ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

به اشتراک بگذارید

به اشتراک بگذارید

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

 • شما می توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
 • شما می توانید پاسخ ارسال کنید
 • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
 • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
 •