تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 7 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 68

نام تاپيک: نصب برنامه از روی بسته سورس

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

اما هنوز یک پرسش به قوت خودش باقی است و آن این که اگر بعد از اجرای Tar برای کانفیگور کردن دچار مشکل شدیم ، چه باید بکنیم ؟
    ببینید چند مشکل ممکن هست پیش آمده باشه!
    یا شما یک لایب خاص رو نصب نکرده باشید مثلا Zlib که خوب باید اوونرو نصب کنید ابتدا - که اگر اینطور باشد در ارور خودش بهتون میگه.
    یا شما کامپایلرهای مورد نیاز رو نصب نکردید - که باز به شما ارور مثلا عدم شناخت دستور configure رو میده.
    یا سورسی که شما گرفتید اشکال داره و خراب دانلود شده یا کلا از درون مورد داره.
    یا سورسی که شما گرفتید خودش وابستگی به یک سورس دیگه داشته که نصب نکردید - معمولا در فایل readme و یا install.txt گفته میشه.
    یا شما در هنگام باز کردن از ابزار گرافیکی استفاده کردید که به فایل صدمه زده - البته در ۹۹٪ موارد ابزار archive manager درست عمل می کنه.

اینها کل موارد هستند - یا حداقل بخش بیشتر موارد - گه خوب به تناسب شما باید موانع رو بردارید.

پروفشنال Ceramic's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    همین جا !!

پيش فرض

ببینید چند مشکل ممکن هست پیش آمده باشه!
    یا شما یک لایب خاص رو نصب نکرده باشید مثلا Zlib که خوب باید اوونرو نصب کنید ابتدا - که اگر اینطور باشد در ارور خودش بهتون میگه.
    یا شما کامپایلرهای مورد نیاز رو نصب نکردید - که باز به شما ارور مثلا عدم شناخت دستور configure رو میده.
    یا سورسی که شما گرفتید اشکال داره و خراب دانلود شده یا کلا از درون مورد داره.
    یا سورسی که شما گرفتید خودش وابستگی به یک سورس دیگه داشته که نصب نکردید - معمولا در فایل readme و یا install.txt گفته میشه.
    یا شما در هنگام باز کردن از ابزار گرافیکی استفاده کردید که به فایل صدمه زده - البته در ۹۹٪ موارد ابزار archive manager درست عمل می کنه.

اینها کل موارد هستند - یا حداقل بخش بیشتر موارد - گه خوب به تناسب شما باید موانع رو بردارید.

مواردي كه شما ذكر كرديد ، غير از فقط يك مورد كه مربوط به آسيب ديدگي فايل به دليل باز كردن با ابزار گرافيكي هست ، همه رعايت شده .

تنها مورد همونه و من هم شك ام بيشتر متوجه همين موضوعه .

اما مواردي هم بوده كه فرمان Tar به درستي اجرا شده اما فايل Configure وجود نداشته .

حـــــرفـه ای Javad_Ed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ناکجاآباد

پيش فرض

سلام
    من اومدم mplayer رو از روی سورس نصب کنم این کار ها رو کردم بدون هیچ اشکالی رفت جلو :
    ./configure

make
    sudo make install
    بعد از ترمینال اومدم بیرون
    اما چیزی نصب نشد آیا باید کاری دیگه ای میکردم؟

========
    اینم دیدم برام جالب بود :
    یکی از چیزایی که واقعا به نظرم درسته اینه که همه چیز را همگان دانند.جناب سیاوش گفتند که از checkinstall هم می شه استفاده کرد.بنابراین یک جستجو در گوگل انجام دادم و به قابلیت های checkinstall پی بردم.
    ۲ قابلیت این برنامه:
    ۱-وقتی که یک برنامه رو کامپایل می کنید دیگه از طریق apt و یا synaptic و یا Add/Remove نمی تونید او رو uninstall کنید.ولی اگه اون رو به وسیله checkinstall نصب کنید این کار رو هم می تونید انجام بدید.
    البته وقتی که کامپایل می کنید می تونید از این فرمان برای uninstall کردن برنامه کامپایل شده استفاده کنید:
    sudo make uninstall
    اما من که از این روش خوشم نمی یاد.چون وقتی که تعداد برنامه های کامپایل شده بالا بره مدیریتش سخته.
    ۲-کامپایل کردن یه کار وقت گیره.و مثلا اگه قرار باشه هر دفعه که می خواید یه برنامه رو نصب کنید از نو کامپایلش کنید واقعا سخته.این برنامه براتون یک فایل deb و یا rpm درست می کنه تا دفعه بعد مجبور نشید دوباره کامپایلش کنید.
    این ۲ مورد بالا واقعا واسه من معضلی شده بود که با توجه به گفته سیاوش این مشکل هم حل شد.
    اما طریقه نصب checkinstall:
    sudo apt-get install checkinstall
    وقتی که می خواید کامپایل رو انجام بدید همون کارها رو انجام بدید فقط بجای این فرمان:
    sudo make install
    از این فرمان استفاده کنید:
    sudo checkinstall
    منبع:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ناکجاآباد

پيش فرض

دوستان کسی جواب نمیده؟

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیز اصولا بعد از هر نصبی دستور sudo killall gnome-panel رو بزنید تا منو ها رو یکبار بازخوانی کنه.
    اما اگر شما کلا چیزی ندارید باید بگم بسته های mplayer خیلی زیاد هست شاید شما خود mplayer رو نگرفته باشید مثلا فقط موتورش رو گرفته باشید بدون اینترفیس و یا حتی پلاگین فایرفاکسش بوده باشه!
    از کجا گرفتید؟

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ناکجاآباد

پيش فرض

دوست عزیز اصولا بعد از هر نصبی دستور sudo killall gnome-panel رو بزنید تا منو ها رو یکبار بازخوانی کنه.
    اما اگر شما کلا چیزی ندارید باید بگم بسته های mplayer خیلی زیاد هست شاید شما خود mplayer رو نگرفته باشید مثلا فقط موتورش رو گرفته باشید بدون اینترفیس و یا حتی پلاگین فایرفاکسش بوده باشه!
    از کجا گرفتید؟
    سلام
    ممنون
    از این تاپیک گرفتم البته فکر کنم چون قبلا بود
    کد:
    ولی اولیش رو گرفتم فقط موتورشه؟دومی رو هم پس باید بگیرم درسته؟

یعنی چی که میگین :اما اگر شما کلا چیزی ندارید
    ؟

این دستور برای kde میشه این دیگه:
    sudo killall kde-panel?
    ممنون
    Last edited by Javad_Ed; 07-06-2008 at 22:33.

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    ممنون
    از این تاپیک گرفتم البته فکر کنم چون قبلا بود
    ولی اولیش رو گرفتم فقط موتورشه؟دومی رو هم پس باید بگیرم درسته؟

یعنی چی که میگین :اما اگر شما کلا چیزی ندارید
    ؟

این دستور برای kde میشه این دیگه:
    sudo killall kde-panel?
    ممنون
    از لینک زیر بگیرید کار هم میکنه من الآن امتحان کردم:
    کد:
    در مورد اون جمله که گفتم به صورت خودکار وقتی سیستم رو دوباره بوت کنید panel ها آپدیت می شوند منظورم این بود که اگر بعد از یکبار ریستارت یا بعد از استفاده از دستور killall هم چیزی در منو اضافه نشده.

در مورد دستور معادل برای gnome-panel فکر کنم دستور زیر کارساز باشه:
    کد:
    که خط اول پروسه رو از بین میبره و خط دوم دوباره اون رو اجرا می کنه.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

عجب تاپیک دلیه این تاپیک
    آقا مشکل ceramic و ali zi zepertoکامپایل کردن سورس است شما دارید به هم دیگه mplayer قرض ميدید.یکی نیست بجای اینکه دستور sudo رو حواله کنه درست بگه چرا این دستور ./configure هیچ وقت کار نمی کنه.من الان اوبونتو 8.4 رو سیستمم دارم باز هم این برنامه ها کامپایل نمی شن.این برنامه checkinstall رو هم كه فرمودید البته بعد از این دستور مزخرف ./configure كار مي كنه.یکی قشنگ بگه این مشکل چیه و چطوری می شه برطرفش کرد.لطفا و خواهشا پای sudo رو وسط نكشين.
    ممنون

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

ببینید برای هر کاری شما به sudo نیاز دارید!‌چون تا دسترسی به یک سری فولدر نباشه شما نمی تونی چیزی نصب یا حذف کنی پس با sudo به از این باش که کار هممون بهش گیره!
    در مورد مشکل با configure/. هم خوب دوست عزیز شما لااقل اروری که بهت می ده رو اینجا بگزار دوستان ببینند و نظر بدهند! فقط اینکه ارور می ده که نمی شه توضیح! ۱۰۰۰ علت می تونه داشته باشه!
    ممنونم

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

اینم ارورش
    bash: ./configure: /bin/sh^M: bad interpreter: No such file or directory
    این پیغام رو بعد از وارو کردن ./configure می ده.
    taia جان لطفا یه توضیح کامل بده من بفهمم که این sudo چیکار می کنه
    Last edited by ali zi zeperto; 09-06-2008 at 22:29.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •