تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 58

نام تاپيک: مشكل با Pcm و adsl

آخر فروم باز akhoond's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

سلام دوستان .
    من بعد از مدت ها ، تونستم با پیگیری اون شکایت و کوتاه اومدن رییس مرکز ، حرفم رو

به کرسی بشونم ، و pcm ام رو جمع کنم . الآن که نه ، اما ماه رمضان ، ناهار

مهمون من اید
    اون لینک رو هم تصحیح می کنم ، این درست تره . ارسال شکواییه .
    ان شاالله که هر کی همین مشکل رو داره ، مشکل اش حل بشه
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بسم الله

خب دوستان امروز اومدن و به صورت کامل ما رو از شر pcm خلاص کردن ، خدا رو شکر .
    پیشنهاد می کنم اگه کسی مشکل این جوری داره ، اول از همه بره مرکز اش ، پیش رییس مرکز ، قانونا رییس موظفه برای کسانی می خوان adsl داشته باشن pcm رو جمع کنه ، اگه با حرف حساب و این حرفا نشد ، از طریق همین لینک اقدام کنه ، ان شاالله که به نتیجه برسه . البته اعتراف می کنم که فشار از بازرسی باعث شد تا رییس مرکز کوتاه بیاد ...
    از وقتی که جمع شده سرعت دیال آپ من از 26 اومده روی 45 و سرعت دانلود هم از 2.5 _ 3 اومده روی 4.5 _ 5 ، تا همین جا می بینید توی دیال آپ هم تاثیر داشته ...

اومیدوارم که مشکل دوستان حل بشه .
    امری بود در خدمتم .
    راستی از وقتی که adsl وصل شد ، هنوز از اینترنت یک ماهه شاتل من باقی خواهد بود ، اگه کسی طالب بود ، بگه بهش یوز و پس بدم ، حیفه ها ... پی ام بزنید

یا حق
    Last edited by akhoond; 28-07-2008 at 18:55.

پروفشنال farhad_s5's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اين طور كه شما دوستان ميگيد انگار خط من هم Pcm هست چون سرعتش هميشه 21.6 يا 24 هست!!!!

براي Adsl هم اقدام كردم و Isp من هم سپنتا هست!! قرار بود فردا نهم كه تعطيل رسمي هست Adsl من راه بيفته ولي وقتي زنگ زدم سپنتا گفت كه پنجم ما درخواست رو به مخابرات منطقه ي شما داديم و هنوز جوابي برامون نيومده!! ولي اگه عجله داري مودمت رو وصل كن هر وقت چراغ Adsl مودمت روشن موند با ما تماس بگير تا تنظيماتش رو بهت بگيم!!!

حالا به نظر شما درست مي كنن خط من رو يا منم بايد برم دعوا؟!!!
    ولي فكر كنم هنوز زوده برا دعوا چون فقط 3 روز كاري از درخواست گذشته!!!

(همه ي تاريخ ها در ماه مرداد هست)

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

سلام .
    با این حال ، احتمال این که خط شما هم pcm باشه ، تا این جای کار رد نشده ، چون من هم پارسال ، در خواست دادم ، و درخواست رانژه هم رفت مرکز ، بعد 2 روز برگشت خورد که خط آقا pcm هست ، یعنی اگه مال شما هم باشه ، مخابرات برگشت می ده ...
    اگه می خوای خیالت راحت باشه ، از توی خونه ، خط تلفن رو دنبال کن تا توی کوچه ، ببین از توی pcm رد شده یا نه .
    pcm یه جعبه سفید رنگه ، البته جدید هاش ، قدیمی هاش هم به خاکستری رنگ می خوره (اگه درست یادم باشه ) ، سفید هاش رو که روش نوشته Pcm 8 یا Pcm 4 یا pcm 12 ، البته من به شخصه 8 رو بیشتر از همه دیدم ، 12 رو ندیدم ، 4 رو هم کم دیدم .
    اگه pcm رو ندیدی و خط مستقیم رفت توی جعبه تقسیم و و بعد رفت تو زمین ، یا مستقیم رفت تو زمین ، خیالت راحت باشه ، pcm نیست .
    هر چی گشتم که عکس pcm رو برات پیدا کنم ، نشد . حواست باشه با خود جعبه تقسیم اشتباه نگیری .

باز هم مشکلی داشتی در خدمتم
    یا حق

4. این کاربر از akhoond بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .
    با این حال ، احتمال این که خط شما هم pcm باشه ، تا این جای کار رد نشده ، چون من هم پارسال ، در خواست دادم ، و درخواست رانژه هم رفت مرکز ، بعد 2 روز برگشت خورد که خط آقا pcm هست ، یعنی اگه مال شما هم باشه ، مخابرات برگشت می ده ...
    اگه می خوای خیالت راحت باشه ، از توی خونه ، خط تلفن رو دنبال کن تا توی کوچه ، ببین از توی pcm رد شده یا نه .
    pcm یه جعبه سفید رنگه ، البته جدید هاش ، قدیمی هاش هم به خاکستری رنگ می خوره (اگه درست یادم باشه ) ، سفید هاش رو که روش نوشته Pcm 8 یا Pcm 4 یا pcm 12 ، البته من به شخصه 8 رو بیشتر از همه دیدم ، 12 رو ندیدم ، 4 رو هم کم دیدم .
    اگه pcm رو ندیدی و خط مستقیم رفت توی جعبه تقسیم و و بعد رفت تو زمین ، یا مستقیم رفت تو زمین ، خیالت راحت باشه ، pcm نیست .
    هر چی گشتم که عکس pcm رو برات پیدا کنم ، نشد . حواست باشه با خود جعبه تقسیم اشتباه نگیری .

باز هم مشکلی داشتی در خدمتم
    یا حق

مرسي از راهنماييت

ولي من يادمه كه يه بار خطمون قطع شده بود ، وقتي از مخابرات اومدن كه بگن اشكال از خودتون هست يه جعبه(فكر كنم خاكستري بود) رو كه تو پاركينگ بود(جعبه تقسيم نبود چون تقسيم دمه در آپارتمان هست) باز كرد و به گوشي خودش وصل كرد و گفت كه گوش كن تا اينجا بوق مي زنه پس اشكال از خونتونه!!!

فكر كنم همين جعبه PCM باشه!! حالا هر وقت چكش كردم همينجا بهتون ميگم دوست عزيز

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

مرسي از راهنماييت

ولي من يادمه كه يه بار خطمون قطع شده بود ، وقتي از مخابرات اومدن كه بگن اشكال از خودتون هست يه جعبه(فكر كنم خاكستري بود) رو كه تو پاركينگ بود(جعبه تقسيم نبود چون تقسيم دمه در آپارتمان هست) باز كرد و به گوشي خودش وصل كرد و گفت كه گوش كن تا اينجا بوق مي زنه پس اشكال از خونتونه!!!

فكر كنم همين جعبه PCM باشه!! حالا هر وقت چكش كردم همينجا بهتون ميگم دوست عزيز
    خواهش می شه

البته معمولا برای تحویل خط ، می آن و از جعبه تقسیم تحویل می دن .
    ( من دیگه حسابی با این مخابراتی ها آشنا شدم ، هر دفعه که بارون مشتی می اومد ، تا یک هفته خط ما قطع بود ، زیاد با اینها در ارتباط بوده ام )
    می تونی بری روش رو بخونی معمولا روش نوشته . اگه متوجه هم نشدی ، عکس بگیر ازش ، آپ کن .

یه فرق دیگه با جعبه تقسیم هم این بود که ، جعبه تقسیم ، کل قسمت رویی باز می شه ، اما این پی سی ام ، یه تیکه از پایین اش جداست (خط اش معلومه) اون تیکه جدا شدنیه . نگاه کن ببین اون خط هست یا نه .

ان شاالله که اشتباه کرده باشید و جعبه تقسیم بوده باشه .

در خدمتم
    یا حق

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من امرو يه جعبه ي خاكستري كمرنگ كه قبل از جعبه ي تقسيم بود رو ديدم در داخل پاركينگ كه سيم هاي تلفن بود!! ولي اين جعبه روش Pcm نوشته نشده بود و كاملا در جعبه باز شده بود و همه ي سيم هاي اون بيرون از جعبه اومده بود و يه مجموعه ي شير تو شيري از سيم ها به وجود اومده بود كه ديگه من چيزي ازش نفهميدم!!!

امروز رفتم مخابرات ببينم چرا به سپنتا جواب ندادن؟!! گفتن كه درخواست شما پنجم اومده و ما ششم خطتون رو رانژه كرديم! من گفتم خب سپنتا منتظر هست تا شما نتيجه رو بهش بگين ول طرف گفت كه ما كه نبايد خبر بديم اونا بايد يه نفر رو بفرستن تا خط رو تحويل بگيره!! (با توجه به اين كه وقتي من از روز ششم به بعد هم وقتي مودمم رو وصل مي كردم چراغ Adsl اون ثابت نمي موند!!!)
    بعد از خود مخابرات با سپنتا تماس گرفتم و اونا گفتن كه امروز صبح نتيجه ي خطتون اومده كه درسته!!! منم رفتم خونه و ديدم دوباره مودم آپ نميشه،با سپنتا تماس گرفتم و اونا گفتن كه ما فردا فردي رو مي فرستيم مخابرات شما تا بررسي كنيم مشكل از كجاست!!!!

به نظر شما اشكال از كجا مي تونه باشه؟

(راستي سرعت اينترنت من هيچ وقت از 24 بيشتر نميشه ولي يادمه يه بار به 31 رسيد)

در آغاز فعالیت caulfield's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دوستان عزیز مطالبی کوتاه رو عرض میکنم در حد توان کم علمی ام.

داستان PCM از اینجا به وجود میاد که :

در خونه شما یه POST مخابراتی وجود داره که جعبه ای خاکستری رنگ هست و اگر اون رو باز کنید یک سوییج ساده به همراه چندین سیم رنگی خواهید دید ، این سیم ها خطوط تلفن ساختمان محل سکونت شما هستش و به ازای هر یک خط تلفن یکی زوج سیم یعنی دو رشته سیم وجود داره که توسط یک کابل اصلی از زیر زمین ، به جعبه ای بزرگ در محله شما که اغلب گوشه کنار خیابان ها میبینید و زرد رنگ هستند به نام کافو متصل میشوند ، در حقیقت تمامی POST های منازل محل شما به کافو متصل هستند و در نهایت کافو های محلات مختلف به مرکز مخابرات منطقه شما متصل میشوند.

اما PCM چیه؟؟
    فرض کنید شما در یک ساختمان 5 طبقه با 10 واحد سکونت میکنید که 10 خط تلفن برای این ساختمان کشیده شده است ، یعنی 10 زوج سیم (20 رشته سیم) در POST دمه خونه شما هست.

حالا فرض کنید 3 نفر دیگه از همسایه های شما 3 تا خط دیگه هم درخواست میکنند.
    حالا مخابرات که به این 3 نفر نه نمیگه ولی هیچی زوج سیم خالی هم تو POST در خونه شما نداره که به شبکه مخابرات وصل و خالی باشه ، میاد در خونه شما سراغ POST و یکی از اون زوج سیم های که یک خط تلفن از اون 10 خط تلفن قدیمی روش هست رو میزنه به یک دستگاهی به نام RU (یه جعبه خاکستری رنگ که به POST وصل شده ویا داخل POST گذاشتنش ) و از اون طرف 4 خط ازش خروجی میگیره ، که این 4 خط شامل 3 خط جدید که همسایه ها درخواست کردند و یک خط هم که همون خط قدیمی هستش (از همون 10 خط) که RU رو بهش وصل کردند.

حالا این 4 خط رو بهش میگن PCM شده ، حالا چه اتفاقی واسه این 4 تا خط افتاده ، وقتی شما از یک زوج کابل مسی 4 برابر استفاده میکنید، RU ولتاژ تقسیم شده برای یک خط رو مجبوره برای 3 خط دیگه هم اختصاص بده و این خطوطی که از RU بیرون امدن (همون 4 خط) ولتاژ پایین تری نسبت به خطوط معمولی دارند و با افت ولتاژ مواجه هستند و روی این خطوط هیچ سرویس DATA و Digital نمیشه داد و در نهایت شما ADSL رو نمیتواند روی این خطوط که اصطلاحا بهش PCM میگن داشته باشید.

در ضمن وقتی مخابرات در جایی از RU استفاده میکنه اگر شما درخواست یک خط جدید هم بدین مطمئنا شما رو به همون RU متصل میکنه و خط خروجی PCM خواهد بود. چون سیم خالی نداره تو POST شما واگرنه اصلا اونجا RU نمیزاشت که .

سوالی بود در خدمتم.
    موفق و پیروز باشید.

9. 3 کاربر از caulfield بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

آقا من خطم Pcm بود رفتم مخابرات با رييس مركز حرف زدم گفتم جريانو بهش. البته اسم معاون صدا و سيما رو هم بهش گفتم كه ايشون مثلا گفته بيام پيش شما . اينام با همديگه آشنان. گفت كارمند اونجايي؟ گفتم كارمند نيستم ولي پروژه اي باهاشون كار ميكنم و ...
    اونم گفت يه تقاضا بنويس و دادم دستورشو نوشت پايينش دادم به مسئول شبكه. همون روز يعني ديروز اومدن معموليش كردن. يعني كل فرايند بيشتر از 4 ساعت طول نكشيد. البته بگم من تبريزم.

تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

آقا من خطم Pcm بود رفتم مخابرات با رييس مركز حرف زدم گفتم جريانو بهش. البته اسم معاون صدا و سيما رو هم بهش گفتم كه ايشون مثلا گفته بيام پيش شما . اينام با همديگه آشنان. گفت كارمند اونجايي؟ گفتم كارمند نيستم ولي پروژه اي باهاشون كار ميكنم و ...
    اونم گفت يه تقاضا بنويس و دادم دستورشو نوشت پايينش دادم به مسئول شبكه. همون روز يعني ديروز اومدن معموليش كردن. يعني كل فرايند بيشتر از 4 ساعت طول نكشيد. البته بگم من تبريزم.
    اووووووووووووووه ، دوست من چه کردی
    خدایی ای ول داره . خوش به حالت ، من بعد از یک سال بدو بدو ، تازه به زور نامه از بازرسی ، تونستم رییس رو مجبور کنم . 4 ساعت هم خودش تایمیه ها ، مال من 3 روز طول کشید
    خدا می دونه که من چی می کشم از این مخابراتی ها . در خواست رانژه که رفته ( بعد از جمع کردن پی سی ام تازه ) درخواست رو ریجکت کردن ، گفتن پی سی امه ، کلی برو بیا کردم که خفتشون کنم ، آخرش با یه ببخشید سر و ته قضیه رو هم آوردن رفت ....
    ان شاالله که موفق باشید .
    امیدوارم بقیه دوستان هم مشکلشون حل بشه .
    یا حق

آخر فروم باز H A M E D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

من تو شهرستان خودمون همه اين كارا رو با يه تلفن انجام ميدم! شهر كوچيك اينش خوبه همه جا آشنا داري! تا حالا حدود 6 تا خط Pcm رو رديف كرديم برا Adsl!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •