تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 16 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 159

نام تاپيک: Mandriva

اگه نباشه جاش خالی می مونه farzadsw's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

1سلام اقا من میخوام این mandrva رو نصب کنم هیچی هم از لینوکس حالیم نمیشه نمیتونم نصب کنم نسخهی من توی دویدی و بدون هیچ سیدی یا دیسکتی هست
    2من رایترم خرابه و اون یه بوتیبل میخواد چی کار کنم
    3دیسکت هم اگه باشه ظرفیتش کمه موردی نداره؟
    4نسخهی خوبی واسه شروعه یا نه
    5لطفاً هر چی میدونید کمک کنید
    6 در ضمن یه فایلی هست میگه از روش یه ایمج وردار اسمشcdrom.img که من نتونستم از توی دیویدی پیدا کنم
    7 این هم راهنمای نصب خود دیویدی که من حالیم نشد:
    ۲. ساختن دیسکچه‌ی آغازگری در ویندوز

اگر رایانه‌ی شما نمی‌تواند از سی‌دی‌رم آغازگری کند، شما باید دیسکچه‌ی آغازگریی را در ویندوز به روش بدنبال آمده بسازید:

• سی‌دی‌رم را داخل کرده، سپس شمایل "My Computer" را باز کرده، شمایل گرداننده‌ی سی‌دی‌رم را با دکمه‌ی راست کلیک کرده و "Open" را انتخاب کنید
    • به شاخه‌ی "dosutils" رفته و بر روی شمایل "rawwritewin" دوکلیکه کنید
    • دیسکچه‌ی خالی را در گرداننده‌ی دیسکچه داخل کنید
    • "D:\[ARCHITECTURE]\install\images\cdrom.img" را در محوطه‌ی "Image File" انتخاب کنید (با فرض اینکه گرداننده سی‌دی‌رم شما "D:" باشد, در غیر اینصورت "D:" را جایگزین کنید)
    • "A:" را در محوطه"Floppy Drive" انتخاب کرده سپس بر روی "Write" کلیک کنید.

برای شروع نصب:

• سی‌دی‌رم را در گرداننده داخل کرده، همچنین دیسکچه‌ی آغازگری را، سپس
    • رایانه را راه‌اندازی مجدد کنید.
    1. الان تقریبا همه ی توزیعهای لینوکس از جمله ماندریوا تو 1 dvd عرضه میشنو این کاملا عادیه
    2.اگه منظورت از این که میگی رایترت خرابه ، اینه که dvd rom نداری، خوب مسلما نمیتونی نصب کنی! مگه اینکه نسخه live شو که روی 1 cd هست بخری.
    اگر dvd rom داری که کار میکنه، دیگه به هیچ چیز دیگه ازجمله writer , floppy نیاز نداری.
    3.منظورت از دیسکت، فلاپی هست یا هارد؟ چون کلا هیچ وقت به فلاپی احتیاجی نداری! اگه منظورت هارده باید حداقل 4-5 گیگ فضای خالی داشته باشی.
    4.بله نسخه بسیار خوبی برای شروعه

اما در مورد dvd ای که شما خریدید:
    اینطور که من متوجه شدم ، اینی که شما خریدید خیلی قدیمیه و من توصیه میکنم اگه میتونید حتما برید پس بدید!
    چون ماندریوا (mandriva) اسم جدید ماندریک(mandrake ) هست و از سه سال پیش تا حالا هر نسخه ای ازش اومده به اسم ماندریوا اومده . مثلا ماندریوا 2007 یا ماندریوا 2008 ...
    تو توزیع های جدید اصلا به اون 7 خانی که تو راهنمای اون dvd کذایی هست ، نیازی نیست و برای نصب فقط به یه dvd رام نیاز دارید و بس. خیلی راحت نصب میشه، حتی راحت تر از نصب ویندوز . مثلا در هنگام نصب تمام نوشته ها فارسی هم میشن!!!
    تازه اگر موفق بشید این dvd بسیار قدیمی رو نصب کنید ، علاوه بر سختی زیاد نرم افزار های جدید رو هم نخواهید داشت(چون تو هر dvd لینوکس n تا برنامه هم وجود داره) و بعدا هم کلی به مشکل بر میخورید.
    توصیه من اینکه حتما و حتما یه نسخه جدید بخرید ، مثل mandriva 2008 spring ، اگرم پیدا نکردید یه توزیع دیگه مثلا suse 11 رو بخرید(من ubuntu رو توصیه نمیکنم چون امکان تغییر تنظیماتش محدوده). دیگه به اون راهنمای تو dvd فکر نکنید!

نکات قبل از نصب لینوکس:
    حتما قبل از نصب با یه برنامه مثل partition manager یا partition magic و... از طریق ویندوز یه پارتیشن با فرمت ex3 (فرمت fat , ntfs نه) با حجم حداقل 5 گیگ (15-20 گیگ مناسبه) درست کنید تا موقع نصب راحتر باشید.
    برای اینکه با dvd بوت بشید ، تو بایوس(BIOS) یه قسمت هست که میشه تنظیم کرد ترتیب بوت شدن چی باشه، تنظیم کنید که اول dvd بوت بشه بعد هارد و فلاپی.به این صورت به هیچ کدوم از اون مطالب فسیل شده ی راهنما نیاز ندارید.(راهنماش اینقدر قدیمیه که ، مادربردای اون زمان فقط از فلاپی بوت میشدن!!!)
    در موقع نصب هم باید په پسورد برای root بدی (قبل از پسورد برای اکانت خودت) ، که حواست باشه هیچ وقت فراموشش نکنی!

بازم اگه مشکلی داری حتما بگو
    Last edited by farzadsw; 18-09-2008 at 03:42.

2. این کاربر از farzadsw بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه lordsuperboys's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    تبريز

پيش فرض

اقا واقعاً دست درد نکنه فکر نکنم پس بگیره باید یکی دیگه بخرم این که رفت جهنم ضرر میرم یکی دیگه میخرم اون نسخه ای که پر کاربرد تر و بهتر هست و به درد همه میخوره معرفی کنین لطفاً من برای مصرف خانگی میخوام نه جای دیگه در ضمن من دیویدی رام دارم
    من fat بیستر از ntfs دوست دارم چون مثل ntfs ادم دچار مسکل نمیکنه و برای لینکوس حتماً باید ntfs تبدیل بشه یا فرقی نداره
    باز هم ممنون

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اقا واقعاً دست درد نکنه فکر نکنم پس بگیره باید یکی دیگه بخرم این که رفت جهنم ضرر میرم یکی دیگه میخرم اون نسخه ای که پر کاربرد تر و بهتر هست و به درد همه میخوره معرفی کنین لطفاً من برای مصرف خانگی میخوام نه جای دیگه در ضمن من دیویدی رام دارم
    من fat بیستر از ntfs دوست دارم چون مثل ntfs ادم دچار مسکل نمیکنه و برای لینکوس حتماً باید ntfs تبدیل بشه یا فرقی نداره
    باز هم ممنون
    خواهش میکنم.
    به نظر من این اولویت بندی برای انتخاب شما بهتره:
    1. شما سعی کنید mandriva 2008 به بعد رو (که ورژن 2008 spring یکم جدیدتره) بگیرید. ماندریوا برای شروع بهترین انتخابه چون هم فارسی میشه و مهمتر اینکه همه ی codec های لازم برای پخش فیلم و mp3 رو داره.
    2.اگه نتونستید ماندریوای جدید پیدا کنید(احتمالش کمه) ، opensuse 11 یا حداقل opensuse 10.3 هم برای شروع خوبن ولی codec برای پخش فیلم تو dvd نیست و باید از اینترنت بگیرید.
    3.اگه این دوتا گیرت نیومد8 ubuntu هم خوبه و هم خیلی ساده هست .و تنظیماتش در مقابل اون دوتا کمتره.
    در کل اگه اینترنت درست حسابی(adsl) داشته باشی از لینوکس فیض بیشتری میبری! مخصوصا با opensuse .
    مطلب من در مورد پارتیشن یکم کژ تابی داشت! منظورم این بود فرمت پارتیشن برای لینوکس باید ex3 باشه.یعنی هیچکدومه fat و ntfs نمیتونه باشه.
    حالا که شما dvd رام دارید فقط کافیه یه پارتیشن درست کنید و با dvd بوت بشید.اگه ماندریوا بخرید اول نصب زبان رو میپرسه ، که شما فارسی رو انتخاب کنید تا راحت تر باشید.
    اگه تو مراحل نصب یا بعد از نصب سوالی داشتید بپرسید.

5. این کاربر از farzadsw بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه amirhoseinmehri's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض راهنمایی در مورد نصب کارت گرافیگ

سلام من تازه لینوکسی شده ام.
    می خواستم طریقه نصب کارت گرافیک رو برام تو ضیح بدین،کارت گرافیگ8500gtدارم و درایورشو از سایت گرفتم
    لینوکس ماندریوا2007 نصب کردم.

کـاربـر بـاسـابـقـه Ahmad-Ra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

دوست عزیز شما با این بار ۳ بار این سوال رو مطرح کردید در انجمن هم خود من و هم دوستان هم جواب دادن. مطالبی که سوال میکنید رو لطفا جوابش رو بخونین

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام من تازه لینوکسی شده ام.
    می خواستم طریقه نصب کارت گرافیک رو برام تو ضیح بدین،کارت گرافیگ8500gtدارم و درایورشو از سایت گرفتم
    لینوکس ماندریوا2007 نصب کردم.
    اینجا رو هم میتونی بخونی(دو صفحه قبل!!!)
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

داره خودمونی میشه amirhoseinmehri's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض خطا هنگام نصب کارت گرافیک

موقعی که می خوام کارت گرافیک رو تو ماندریوا 2007 نصب کنم یه خطا می ده که انگار kernel interface موجود نیست ، چکار باید کرد؟

کـاربـر بـاسـابـقـه Ahmad-Ra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

kernel interface احتمالا جزو بسته های پیش نیاز برای نصب بسته اصلی باید باشه. داخل دی وی دی توزیعتون بگردید ببینید یه همچین چیزی هست؟

اینجا رو هم نگاه بندازید :

کد:

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

موقعی که می خوام کارت گرافیک رو تو ماندریوا 2007 نصب کنم یه خطا می ده که انگار kernel interface موجود نیست ، چکار باید کرد؟
    شما پست قبلی رو خوندید؟!؟!؟! اونجا کامل توضیح دادم !؟!
    همونطور که اونجا گفتم باید GCC , KERNEL MODULE رو از dvd یا cd خود لینوکس نصب کنید، اینکاررو کردید؟
    بازم این لینکش
    کد:
    لطفا به پاسخ هایی که داده میشه توجه کنید.

12. این کاربر از farzadsw بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال c30tehran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض مونت نشدن vfat

من واقعا تعجب مي كنم كه چرا fat32 مونت نمي شه منو بيشتر از يك ماه سركار گذاشته
    من خودم پارسيكس و اوبونتو و سوزه دارم و هيچ اشكالي ندارد ولي در مندريوا فقط تو مونت اشكال بيزي مي دهد
    و جتلب تر اينكه درايو اول من كه ويندوز هست هيچ مشكلي ندارد ولي بعد از درايو fat32 هيچ درايو ntfs هم مونت نمي شه
    من تو fstab براي ntfs از ntfs-3gاستفاده كردم و حتي برنامه رو بروزرساني كردم مشكل حل نشد
    مشكل از كجاست
    يكبار تو پوشه media , mnt امتحان كردم
    خيلي بيشتر از حرف ها وقت منو گرفته؟!!
    بايد چه كاركنم ؟
    mandriva 2008

صفحه 6 از 16 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •