تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 16 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 159

نام تاپيک: Mandriva

اگه نباشه جاش خالی می مونه farzadsw's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

,والا من گرافيكم nvidia geforce 6100 است . تو ويندوز هم با خود سيدي مادر بورد نصب مبشه ...
    اولا اینو بگم مگه بحث ما تو ماندریوا (2008) نیست!؟ خوب پس اگه محیط کار GNOME رو نصب کرده باشی برای فعال کردن افکتها(مثلا کامپیز) یه راه حل ساده داره.ولی قبلش باید کارت گرافیک رو نصب کنی:

روش نصب کارت گرافیک :
    اول باید بری تو سایت ان ویدیا ، قسمت دانلود درایور ،بعد نوع کارتتو انتخاب میکنی و به جای ویندوز ؛ LINUX X86 یا همون 32 بیتی رو انتخاب میکنی (اگه سی پی یوت 64 بیتی نباشه که احتمال زیاد نیست).حالا یه فایل با پسوند RUN رو دانلود میکنی (19 مگ) اگه تو قسمت home کپیش کنی بهتره.
    بعد بسته های GCC , KERNEL MODULE رو که روی دی وی دی هست رونصب میکنی.
    حالا CTRL + ALT +F1 رو میزنی که میره تو محیط متنی(اگه shortcut اش یادم نرفته باشه).
    بعد دستورات زیر رو تایپ میکنی(بزرگی و کوچیکیش مهمه):
    su
    پسورد ادمین رو میزنی
    init 3
    بعد میری تو دایرکتوری که درایور رو کپی کردی(تو محیط تایپی) که اگه home باشه خودکار اونجایی.
    sh filename
    که file name اسم درایورت هست .برای راحتی میتونی بزنی *sh NVIDIA
    حالا ستاپ اجرا میشه و بعد ارور میده که کرنل باید کاپایل شه که جای نگرانی نیست.آخر سرم حتما auto config رو که میپرسه yes بزن.حالا تایپ کن reboot تا ریست شه.

اما فعال کردن افکتها : وقتی وارد گنوم میشی اگه compiz رو نصب کرده باشی ، یا یه برنامه به اسم desktop effects داره یا تو قسمت ننظیمات یه چیزی تو این مایه ها هست (درست یادم نیست چون 1 ساله گنوم استفاده نکردم).اگه دیدی که دکمه فعال سازیش غیر فعاله!(که در مورد سری 8 جی فورس اینجوریه)شیفت رو نگه دار بعد روی فعال سازی دابل کلیک کن.بعدشم ctrl + alt + backspase رو بزن تا تا محیط گرافیکی دوباره راه اندازی شه.

البته فکر کنم بیشتر منظورت این بوده چجوری کارت گرافیکو نصب کنی برای همین اونو بیشتر توضیح دادم.

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من نمیتونم فایل های داخل درایو های ویندوزم رو روش از توی مندریوا تغییر ایجاد کنم پس نمیتونم rename کنم
    مثلا من یه اسکرین شات از دسکتاپم میگیرم ولی نمیتونم اونو در درایو ویندوز ذخیره کنم این مشکل در اوبونتو ندبود؟
    ممنون بخاطر توجهتون
    باید یا از طریق ادمین وارد بشی و اینکارو بکنی یا اینکه سطح دسترسی به پوشه ها رو تغییر بدی(read , write , modify) که تو yum (؟!) یه قسمت مخصوص این کار داره.در ضمن یه نرم افزارم بود که این کار رو میکرد ،الان یادم نیست فردا میگم.

2.در configure desktop بالاترین رزولیشنی که میتونم انتخاب کنم 1024* 768 هست ولی در nvidia contorol panel
    بالاتر هم میتونم انتخاب کنم و وقتی اینکار رو میکنم باید save کنم ولی بعد از زدن save میگه نمیتونم save کنم؟
    چه کنم؟
    شک نکنید که کارت گرافیکتون نصب نیست ، حتی اگه رزولیشن بالاتر رو هم بتونید save کنید ؛ رزولیشن واقعیتون همون 1024*768 میمونه چون دیفالتش همینه.همونطو که در مورد دوستمونم دیدید تا وقتی درایور نصب نشه ، کارت گرافیک 6100 رو 8800 نشون میده!!!

- وقتی می خوام وارد اکانت root بشم میگه : root accont not allowed
    برای وارد شدن به روت(ادمین) 2 راه میدونم.یکیش اینه که تو yum قسمت accounts (یا user ?!) روت رو انتخاب کنی و تنظیم کنی که بشه از طریق KDM ,GDM لاگ این شد.
    اون یکی راهشم اینه که تو محیط تایپی ؛ ctrl+alt+f1؛ su رو بزنی بعد سوییچ کنی رو محیط گرافیکی(ctrl+alt+f7 ) اگه اشتباه نکرده باشم.غیر از مواقع ضروری این کارو نکنید.

در ضمن مشکل قبلی من هنوز حل نشده.
    کدوم مشکل ؟! 'گفتی که dvd , cd مشکلی ندارن؟!
    Last edited by farzadsw; 05-08-2008 at 01:30.

آخر فروم باز AliROCK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

mandriva power pack چه فرقی با mandriva linux one داره!!
    یه نسخه از power pack تو تورنت ها بود دست کاری شده نیست؟
    Last edited by AliROCK; 17-08-2008 at 19:34.

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

نسخه power pack نسخه ی تجاری(پولی) ماندریوا هست که تنها فرقی که با نسخه مجانی داره تو یه سری نرم افزار پولی هست که همراشه،مثل cedega شبیه ساز برای اجرای بازی های ویندوز تو لینوکس و KASPERSKY ANTIVIRUS , POWER DVD,.....
    البته این نسخه لینوکس پشتیبانی فنی هم داره که برای ما ایرانی ها معنی نداره!
    البته از نظر اخلاقی بهتره که همون نسخه مجانیشو استفاده کنید ولی باز اینجا ایرانه!
    تو تورنت باید یادداشتهایی که بقیه گذاشتن رو نگاه کنی ولی معمولا کامل هست مگر اینکه طرف مشکل روانی داشته باشه!
    Last edited by farzadsw; 17-08-2008 at 20:08.

کـاربـر بـاسـابـقـه Ahmad-Ra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

سلام،

Mandriva Spring2008 در واقع سه نسخه یا Edition داره.
    یکی One و PowerPack , Free.

Mandriva Linux Free
    Mandriva Linux Free[5] is a 'traditional' distribution (i.e. one that comes with a dedicated installer, named DrakX, which is first used to install the distribution to the hard disk of the computer before it is run). It is 'free' in both senses: it consists entirely of free and open-source software, and it is made available for public download at no charge. It is usually available in CD (three or four discs) and DVD editions for x86 32- and 64-bit CPU architectures. It is aimed at users to whom software freedom is important, and also at users who prefer a traditional installer to the installable live CD system used by One. The package selection is tailored towards regular desktop use. It consists of a subset of packages from the 'main' and 'contrib' sections of the master tree.

Mandriva Linux One

Mandriva One's Live CD.Mandriva Linux One is free to download. It is a hybrid, being both a Live CD and an installer (with an installation wizard that includes disk partitioning tools).

Several Mandriva Linux One versions were provided for each Mandriva Linux release preceding Mandriva 2008. Users could choose between different human languages, select either the KDE or GNOME desktops and include or exclude non-free (as in speech) software. (It is not possible to fit both KDE and GNOME desktops, or more than a few languages, on a single live CD.) The 'lead' version is the KDE version[citation needed] with non-free software included. The One images consist of a subset of packages from the 'main', 'contrib' and 'non-free' sections of the master tree, with the documentation files stripped from the packages to save space.

Mandriva Linux One 2008 has a smaller range of versions. There are KDE and GNOME versions with the default set of languages. There are also two KDE versions with alternative sets of languages. All versions include non-free software.

Mandriva Linux Powerpack

The Powerpack 2008 Spring edition box.Mandriva Linux Powerpack is a 'traditional' distribution (i.e. one that comes with a dedicated installer - named DrakX - which is first used to install the distribution to the hard disk of the computer before it is run). It is the main commercial edition of Mandriva Linux, and as such, requires payment for its use. It contains several non-free packages intended to add value for the end user, including non-free drivers like the NVIDIA and ATI graphics card drivers, non-free firmware for wireless chips and modems, some browser plugins such as Java and Flash, and some full applications such as Cedega, Adobe Reader and RealPlayer. It is sold directly from the Mandriva Store website and through authorized resellers. It is also made available via a subscription service, which allows unlimited downloads of Powerpack editions for the last few Mandriva releases for a set yearly fee. It consists of a subset of packages from the 'main', 'contrib', 'non-free' and 'restricted' sections of the master tree.

In Mandriva Linux 2008, the Discovery and Powerpack+ editions have been merged into Powerpack, which will become Mandriva's only commercial offering. Users will be able to choose between a novice-friendly Discovery-like setup or an installation process and desktop aimed at power users.

ظاهرا که نسخه PowePack رو بیشتر میشه لینوکس واقعی دونست تا One.
    نسخه One بیشتر برای استفاده سریعتر و راحت تر هست.

امیدوارم مطالب کمکی کرده باشه.

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

نسخه power pack نسخه ی تجاری(پولی) ماندریوا هست که تنها فرقی که با نسخه مجانی داره تو یه سری نرم افزار پولی هست که همراشه،مثل cedega شبیه ساز برای اجرای بازی های ویندوز تو لینوکس و KASPERSKY ANTIVIRUS , POWER DVD,.....
    البته این نسخه لینوکس پشتیبانی فنی هم داره که برای ما ایرانی ها معنی نداره!
    البته از نظر اخلاقی بهتره که همون نسخه مجانیشو استفاده کنید ولی باز اینجا ایرانه!
    تو تورنت باید یادداشتهایی که بقیه گذاشتن رو نگاه کنی ولی معمولا کامل هست مگر اینکه طرف مشکل روانی داشته باشه!
    مم+نان
    پس برم زودی بگیرمش seed های زیادی نداره

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

این power pack چند گیگه 2 تا نسخه پیدا کردم یکی 2 گیگ یکی 4 گیگ!!
    البته 4 گیگه از rapidshare هست

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

حجم dvd پاور پک ۴.۲۶ گیگ هست.اینم آدرسش
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ولی ۲۲ تا سید بیشتر نداره .البته اگه سرعتت ۱۲۸ باشه 20 به بالا زیاد فرقی نداره!

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

این نسخه برا کدوم سیستم ها هست
    64bit
    x86
    "ادیت شد"
    پیدا کردم!
    Last edited by AliROCK; 19-08-2008 at 00:59.

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

لینک مستقیم از power pack کسی داره؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •