تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 9 اولاول ... 3456789 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 90

نام تاپيک: اا Industrial and Business Solution Center اا

حـــــرفـه ای *Alucard*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

ای بابا مثل اینکه بدهکارم شدیم!!!!
    اوکی شما برو پستهای منو بخون من بعد از پست شما که راجب SxS نوشتی اون جدول رو گذاشتم که مربوط میشه به XDCAM EX نه XDCAM HD شما با دقت نخوندی این اولین مسئله.
    دوم شما نوشتی PDW700 از فضای رنگ 4 : 2 : 4 استفاده میکنه میدونی کجا؟
    اینجاتوی پست شماره 53:
    خیلی از حرفتون در مورد Color Space تعجب کردم. دوربین PDW-700 سونی که توی المپیک ازش استفاده شد و الان به شدت محبوب شده از Color Space 4: 2 :4 استفاده میکرد.
    پس شما یه معذرت خواهی بدهکار شدی.
    ماشالا دوزاری نیست که در قابلمس

2. این کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه real man's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بارها صحبت شده كه از تعصب در مورد برندها توي مباحث فني خودداري كنيم.

آقا مهدي اين مورد رو خوب رعايت ميكنه و ضمن ارائه اطلاعات فني از هر برند چه سوني چه پانا يا هر برند ديگه نظر سايت‌هاي معتبر رو در مورد وجه تمايزشون عنوان ميكنه.

ضمن تشكر از ايشون دوستاي ديگه هم بهتر اين مورد رو رعايت كنن تا همه بتونن از مباحث برداشت فني خوبي داشته باشن

4. 3 کاربر از real man بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز outpost's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

ای بابا مثل اینکه بدهکارم شدیم!!!!
    اوکی شما برو پستهای منو بخون من بعد از پست شما که راجب SxS نوشتی اون جدول رو گذاشتم که مربوط میشه به XDCAM EX نه XDCAM HD شما با دقت نخوندی این اولین مسئله.
    دوم شما نوشتی PDW700 از فضای رنگ 4 : 2 : 4 استفاده میکنه میدونی کجا؟
    اینجاتوی پست شماره 53:

پس شما یه معذرت خواهی بدهکار شدی.
    ماشالا دوزاری نیست که در قابلمس
    من يكجايي ادعا كردم كه PDW-700 كه توي المپيك هم ازش استفاده كردن پروفاي2 : 2 : 4 داشته.

شما هم منو محكوم به نشر اكاذيب كردي.

منم با دليل و مدرك براي شما اثبات كردم كه داريد اشتباه مي كنيد.

نمي دونم چرا اصلا دوست نداريد اشتباهتون رو بپذيريد.

بگذريم.

XDCAM EX از مدیای SxS استفاده میکنه و مشکلش Space Color و نرخ Bit rate پائینه. XDCAM HD هم که از مدیای دیسک استفاده میکنه مشکلش Transfer Rate و Bit rate پائینتر از دوربینهای P2HD هست.

من در مورد اين قضيه خيلي تحقيق كردم.

علت اينكه Transfer Rate و Bit rate در XDCAM EX پايين تره به خاطر اين هستش كه به خاطر نوع كمپرسي كه تصاوير رو انجام ميده اصلا احتياج به بالاتر از اين حد نداره.

در خود مستندات سوني نوشته شده بود كه حتي به سرعت 2.5gb هم مي تونستن برسن ولي هدف اونا براي XDCAM و با توجه به نيازهاشون همون 800mb در ثانيه قرار دادن.

ولي P2 چون از كدكي AVC-Intra استفاده مي كنه كه كمپرس خيلي كمي داره در نتيجه بايد سرعت تبادل اطلاعات و بيت ريت هم در اون بالا باشه.

سوني از كدك MPEG-2 Long GOP تو ي XDCAM EX3 استفاده كرده كه BitRate 50mb با كيفيت BitRate100mb در P2 برابري ميكنه.

خلاصه همه اين تفاوتها به قدرت بالاي الگوريتم MPEG-2 Long GOP هستش كه علاوه بر حجم پايين تر اطلاعات همون كيفيت رو براي كاربر فراهم ميكنه با اشغال فضاي كمتر.

مستندات اين كدك رو مي تونيد توي خود سايت سوني دريافت كيند و بخونيد.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    The picture quality level of MPEG-2 Long GoP at 50 Mbps and AVCI
    at 100 Mbps with 4: 2 :2 HD signals are comparable---page 6

The picture quality level of MPEG-2 Long GoP at 35 Mbps is at least
    comparable to the quality of older DV-based compression schemes
    operating at 100 Mbps---page7.

در هر حال حركت سوني بسيار هوشمندانه بوده چون با اين كدك باعث شده كه در كارتهاي حافظه حجم بيشتري از اطلاعات قرار بگيره در نتيجه نياز به خريد چندين كارت حافظه مرتفع بشه ( نقطه ضعف اصلي فرمت P2).
    همچنين هزينه نهايي توليدات تلويزيوني به شدت پايين بياد .

در صفحه 7 فايل PDF كه بالا گذاشتم ، برتري هاي XDCAM سوني بر P2 پاناسونيك بوضوح گفته شده كه مي تونيد ببينيد.

چارت هاي زيادي از مقايسه هاي مختلف هستش كه برتري XDCAM رو بوضوح مشخص ميكنه. كه پيشنهاد مي كنم حتما ببينيد.

نتيجه نهايي تست ها و برتري كامل XDCAM سوني:

Observations from the actual test:
    • XDCAM MPEG HD 50Mbps far outperformed AVC-I 100Mbps in
    both Avid Media Composer and Apple Final Cut Pro. It is due to the
    XDCAM MPEG HD codec’s 3rd party native support and the ability to
    efficiently create high quality clips at a lower bit rate translating into
    smaller file sizes.
    • AVC-I, Independent frame compression, is only making the file size
    larger and the file import/export speed slower while penalizing the
    system with double the data rate - this makes the editing simply more
    difficult.
    • AVC-I codec is not supported natively by most of the NLE vendors,
    and transcoding is necessary, which slows down the post production
    process by far.
    • The MPEG HD Long GOP compression algorithm that is used in
    XDCAM is a less complex compression algorithm, producing less
    latency and requiring less processing than an AVC-Intra codec used in
    Panasonic cameras.
    • With everything else being equal, the use of an immature codec with
    larger file size and more complex processing makes the import and
    export functions more time consuming and the editing process
    inefficient.

6. این کاربر از outpost بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

دوستان عزیز اینجا محل بحث و تبادل نظر هست، پس دوستانه بحث و تبادل نظر کنید و صحبت های حاشیه ای رو بطور خصوصی با هم مطرح کنید.

ممنون

8. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

من يكجايي ادعا كردم كه PDW-700 كه توي المپيك هم ازش استفاده كردن پروفاي2 : 2 : 4 داشته.

بگذريم.
    دوست عزیز شما نمیخوای اشتباهتو قبول کنی شما توی پستهای خودتون در ابتدا بدون دونستن این که مقایسه در مورد چی هست چند دفعه پستهای خودتون رو نقض کردید.
    در مورد کامپرسشن هم فرمتهای پاناسونیک کامپرس کمتری دارن به همین دلیل کیفیت بهتری دارن الان همه دنیا عشقشون این هست که بتونن تا جایی که ممکنه از فشرده سازی دوری کنن. سونیم توی xdcam خواسته یه سلوشن بالانس ارائه بده که کیفیتش به p2hd نمیرسه ولی هزینه هاش کمتر باشه که در نهایت پاناسونیک با پشتیبانی بهتر و پائین آوردن قیمت ضمن اینکه کیفیت بالاتری داره تونست بازار رو از دست بقیه برندا در بیاره.
    الان بالای 80% بازار broadcast news دست دوربینهای p2 هست و هر روزم داره بیشتر میشه.
    در ضمن AVCintra فوق العاده با کیفیت هست که فرمت mpeghd امکان نداره به کیفیت اون برسه به ویژه تو تصاویر پر سرعت و با تعداد رنگای زیاد که فشرده سازی مشکل هست با بیت ریت پائینی که دوربینای سونی دارن خیلی راحت کم میارن نمونه فیلماشم تو نت زیاده میتونید برید ببینید.
    دوربینای p2 الان روی هر مدیایی ضبط میکنن فرمت mpeg 4 روی کارتای SDHC ارزون بگیر تا P2 e series که کیفیتای نفس گیر دارن.

10. 2 کاربر از Sacrament بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

11 جون هرکی دوست داری با دقت بخون

بگذريم.
    دوست عزیز من اگر اشتباه کنم مشکلی تو پذیرفتن اشتباهم ندارم ولی موضوع اینه که شما خودت نمیدونی داری راجب چی حرف میزنی .
    من بعد از اینکه شما یکی از دوربینهای سونی رو که از مدیای SxS استفاده میکنه معرفی کردی یه جدول مقایسه گذاشتم که مقایسه P2 با SxS سونی بود .
    کلا دوربینهای XDCAM سونی در این نسل دو دسته هستن:
    1.XDCAM EX که از مدیای SxS استفاده میکنه.
    2.XDCAM HD که از دیسک استفاده میکنه.
    اون جدول مقایسه P2 با XDCAM EX بود
    توی اون جدول Color Space هر دو دوربین و چیزای دیگه رو مقایسه کرده بود.
    حالا شما اون پست من رو که من گفتم PDW-700 از فلان فضای رنگ استفاده میکنه شما به من نشون بده من ببینم کجاس که شما اینقدر میگی؟
    در ضمن دوربین PDW-700 هم یه دوربین XDCAM HD به حساب میاد نه XDCAM EX مشکل شما اینه که هنوز این قضیه رو نمیدونی.
    در مورد مقایسه XDCAM HD422 سونی که همین دوربینی که شما گفتی یعنی PDW-700 یکی از همونا هست من گفتم از این تعجب کردم که شما میگی Color Sample اون 4 : 2 : 4 هست که خودت گفتی اشتباه نوشتی پس اشتباه از شما بوده چون فضای رنگش 2 : 2 : 4 هست نه 4 : 2 :4 این دوتا خیلی با هم فرق میکنن.
    --------------------------------------------
    اما چند نکته مهم:

اون مطلبی که شما زحمتشو کشیدی و رفتی تحقیق کردی و البته مثل 99% موارد دیگه تنها منبعی که شما ازش استفاده میکنی سایت سونی هست !! و منو یاد این مثل قدیمی انداخت که هیچ ماست بندی نمیاد بگه ماست ما ترشه چندتا مسئله ظریف رو اصلا عنوان نکرده!!!!

چیزی که من توی pdf سایت سونی خوندم و شاخ درآوردم اینه که فرمت AVCintra با وجود اینکه سایز بیشتری داره (نزدیک دو برابر بیشتر از فرمت سونی) سرعت انتقالش خیلی عالی هست و سونی فقط روی این که فرمتش چند در صد زود تر منتقل میشه یا چند در صد زودتر ادیت میشه تاکید میکنه بدون اینکه اشاره کنه سایز فایلهای AVCintra بیشتره مسلما یه فایل 20GB باید زمان بیشتری رو برای انتقال نسبت به یه فایل 11 گیگابایتی بگیره ولی سونی اصلا به این نکته اشاره نمیکنه بنابراین این مقایسه کاملا بی ارزشه و چون خودشونم میدونن که از نظر کیفیت حرفی واسه گفتن ندارن این مسئله هارو عنوان کردن چون واسه کسی که تدوین میکنه تایم تدوین زیاد اهمیت نداره و بیشتر کیفیت مهم هست.

ضمنا دوربینهای P2HD میتونن با کدکهای DVCProHD که بیت ریت و حجم یکسانی با فایلهای سونی هم داره فیلم بگیرن بنابراین اگر کیفیت اهمیت نداشته باشه (ضمن اینکه اون هم فرمت با کیفیتی هست) سرعت ادیت پائین میاد که مناسب برای استودیوهای خبری هست. پس داشتن دوربینی که هم بتونه با کیفیت فیلمبرداری کنه و هم در مواقع ضروری با کمیت (از نظر سرعت انقال و ادیت) خیلی بهتر از دوربین محدود هست.

از همه اینها گذشته بخشی از این مقایسه داره روی پشتیبانیهای 3rd Party انجام میشه و مسلما وقتی کسی میره پول بابت دوربینهای چند ده هزار دلاری میده سیستمهای تدوین رو هم از سازنده دوربین میخره نه از یه کمپانی دیگه مگر تو کارای غیره حرفه ای نهایتا مثل کسایی که فیلم عروسی تدوین میکنن که 90 در صد اونها خواب این فرمتهارو هم نمیبینن چه برسه به بقیه چیزا...

به هر حال دوست عزیز شما وقتی میخوای تحقیق کنی بهتره از منابع مستقل تحقیق کنی نه از سایت سونی که ماشالا ید طولایی هم تو این کارا داره.

--------------------------------------------
    با تشکر از آقای sacrament واسه توضیحی که دادن منم اینارو اضافه میکنم که اون 80 درصد بازار broadcast news تا اوایل سال2007 هست بعد از اون تعداد ایستگاهایی که از فرمت P2 استفاده میکنن بیشتر شده.

اینم یک مقایسه ویدئویی از شبکه AVING Global News آمریکا:
    توضیح درباره این شبکه:
    AVING is No. 1 PRODUCT news agency in the world covering a wide range of items from digital devices to consumer electronics and to lifestyle products. It currently supplies a steady stream of the most up-to-date product news with distinctive photo images throughout the day in 10 languages to global market.
    کد:

دوستانی که در تهران هستن اگر با من تماس بگیرن من ویدئوی کامل این مقایسه رو واسشون میفرستم.
    Last edited by *Alucard*; 22-05-2009 at 01:11.

12. 3 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

همونطور كه گفتم شما داري پافشاري ميكني كه BitRate پايين تره MPEG Long GoP يعني كيفيت پايين تر اون نسبت بهAVC

من هم گفتم كدك MPEG Long GoP به خاطر كمپرسي كه ميكنه احتياج به اين بيت ريت بالا نداره ولي شما بازم حرف خودتونو ميزينيد.

من خيلي از سايت ها و انجمن ها رو خودندم ، هيچ دليل و مدرك مستندي مبني بر برتري تصويري AVC نيست .

حتي فيلمهايي ديدم كه كدك ها رو با هم مقايسه كرده بود. نميگم AVC همه جا بد بود. خيلي جا هم خوب بود اما اين تفاوت فاحشي كه شما حرفش رو ميزنيد نبود و حتي توي كدك MPEG Long GoP تصاوير شارپنس بهتري داشتن.
    اما در مورد تصاوير مقايسه اي كه گذاشتيد بايد چند نكته رو روشن كنم.

1-
    ما داريم از كدك حرف مي زنيم نه از تصاوير دوربينها. اصلا معلوم نيست كه اين 2 فيلم گرفته شده مربوط به چه دوربين هايي و با چه سنسور و چه مشخصاتي هست. پس كلا اين مقايسه باطله.

2-در ضمن به نظرم ساختگي مياد چون هيچ وقت نميشه دقيقا 2 دوربين دقيقا از يك زاويه فيلم بگيرن !

3- اين فيلم اصلا تو سايتشون نبود.لينك بزاريد

يك دليل ديگه بر برتري MPEG Long GoP هم اينه كه شركت JVC هم اين فرمت رو به عنوان استاندارد بر روي سيستمهاي حرفه اي خودش انتخاب كرد.

تمام حرف من اينه كه ادعاهايي كه پاناسونيك در مورد AVC ميكنه دقيقا مثل سوني هستش يعني مي خواد بگه ماستش ترش نيست !

من نظر سوني رو قبول دارم كه ميگه فرمت AVC باتوجه به امكانات سخت افزاري و قيمت هاي اون در حال حاضر مناسب نيست.

بعدا يه مقايسه اي رو از هزينه هاي 2 فرمت براتون ميزارم

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

شما مثل اینکه مشکل کمبود اطلاعات دارید هر وقت رفتید نحوه فشرده سازی در کدکهارو مطالعه کردید تشریف بیارین شاید به جای فن بوی بازی بتونید دوتا حرف حسابی بزنید AVCintra هم مثل MPEG Long فشرده شده هست پس جفتشون کامپرس به حساب میان و lossy format هستن ضمنا اسراری نیست اگه شما خواستید یه استیشن بزنید برید هر چی دوست دارید بخرید در مورد فیلم هم توضیح دادم اگر شما تو هر شهرستان یا روستایی هم که هستید آدرس بدید من فیلم رو واستون میفرستم در مورد تو سایت Aving نبودن هم فکر نمیکنم هیچ شبکه تلویزیونی همه فیلمهاشو روی سایت بزاره اگر خوب دقت کنید اون بقل آرم شبکه هست.
    من بر عکس شما که فقط نظر سونی رو قبول داری نه نظر پاناسونیک رو قبول دارم نه نظر سونی رو من فقط نظر هزار تا منبع با صلاحیت مستقل رو قبول دارم ضمن اینکه پاناسونیک جایزه Hollywood Post Alliance Engineering Excellence برای کدک AVCintra گرفته همین واسه خیلیا کافیه.
    منبع:
    کد:
    به هر حال موفق باشید.
    Last edited by *Alucard*; 02-06-2009 at 22:19.

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

دوست عزيزم

شما چرا به سوالات من جواب نميديد؟

شما موضوع بحث رو كاملا عوض كرديد .

ما داريم بحث كدك ها رو مي كنيم ، اونوقت شما 2 تا تصوير ميزاري و مقايسه ميكني كه كلي عوامل تو تصوير نهايي دخيله از جمله دوربين و سنسورش ، نوع لنزش و .......

اين تصاوير با چه دوربينهايي فيلمبرداي شدن.مشخصات فني دوربينها رو اعلام كنيد.

اين تصاوير با چه لنزهايي فيلمبرداري شدن ؟

شما شرايط اين آزمايش و مقايسه رو اعلام نمي كنيد و سريع با ديدن 2 تصوير متفاوت نتيجه ميگيريد كه كدك AVC بهتره.
    ما كلي دوربين داريم كه با فرمت AVC و MPEG Long GoP كار مي كنن.حالا اين تصاوير مربوط به مقايسه كدومشون ميشه.
    هزار جور لنز داريم كه بر شارپنس و كيفيت تصاوير تاثير متفاوت ميزارن. اعلام كنيد هر دوربيني چه لنزي روش سوار بوده.

در ضمن خروجي نهايي از چه نرم افزار ويرايشي بوده و با چه مشخصاتي خروجي گرفته شده ؟

و يه سوال اساسي ديگه
    چه طور امكان داره 2 تصوير همزمان دقيقا از يك صحنه با دو دوربين فيلمبرداري بشه !

===================
    و امه يه مساله ديگه كه بايد توضيح بدم در مورد اين حرفتونه
    با تشکر از آقای sacrament واسه توضیحی که دادن منم اینارو اضافه میکنم که اون 80 درصد بازار broadcast news تا اوایل سال2007 هست بعد از اون تعداد ایستگاهایی که از فرمت P2 استفاده میکنن بیشتر شده.
    همونطور كه گفتيد اين آمار براي اوايل 2007 هستش.
    من نمي دونم آمارهاي جديدتري آيا اعلام شده يا نه .
    اما چيزي كه قابل توضيحه اينه كه تا اين تاريخي كه شما اعلام كرديد ، سوني محصولات خوبي در زمينه TapeLess نداشت و مشخصات تصويري دوربين هاي P2 بالاتر بودن ( البته دقت كنيد دارم ميگم در دنياي TapeLess )

اما در نيمه دوم سال 2008 همه چيز تغيير كرد

و سوني فرمت XDCAM HD422 رو زد كه بر روي ديسكهاي بلوري ، با قيمت بسيار پايين كيفيت HD رو با پروفايل رنگي 4.2.2 ارايه دادن.
    دوربين PDW-700 اولين دوربين با اين شرايط بود كه بسيار مقبول شد و فوق العاده فروش خوبي داشت.

ار نيمه دوم سال 2008 به بعد سيل شبكه هايي كه فرمت XDCAM HD422 رو مورد استفاده قرار دادن سير صعودي گرفت.
    از قبيل اين شبكه ها
    SKY Sport
    RAI
    تلويزيون جمهيوري ايتاليا
    Switzerland’s SRG SSR
    Russia’s RTR
    Poland’s TVN
    Belgium’s VMMa
    Greece’s SKAI and ERT3 and Italian satellite TV broadcaster SITCOM
    Beyond the region
    CCTV
    Heilongjiang TV
    Zhengzhou TV
    SunTV and Jinan TV in China and Korea’s KBS and SBS

البته اين رو عنوان كنم بسياري از شبكه ها قبل از 2008 اين فرمت رو قبول كرده بودن مثل CBS ,PBS ,abc و ‍CNN

برنامه هاي بسيار محبوبي با XDCAM HD422 تهيه شد مثل Survior از شبكه CBS و ‍Cops از شبكه Fox

و يه مساله ديگه اين كه استقبال از اين فرمت فقط محدود به شبكه هاي تلويزيوني نشد. مثلا كليساي Saddelback جديدا اين سيستم رو براي ضبط و پخش برنامه هاي خودش انتخاب كرد

کد:
    يا حتي استاديوم ‍Cowboys شهر دالاس هم جديدا براي ضبط و پخش برنامه از اين فمت استفاده مي كنه.

کد:
    خلاصه كلام اينه كه از سال 2008 به بعد استقبال از فرمت XDCAM HD422 خيلي زياد شد كه مسلما تو آمارهايي كه شما گفيتيد براي اويل سال 2007 هستش ، منعكس نشده.
    Last edited by outpost; 03-06-2009 at 14:59.

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

اینم یه ویدئوی دیگه از مقایسه XDCAM EX3 از سونی بقل HPX300 که توسط Zactu انجام شده البته اگه شما بدونید Zactu چی هست!!!
    جفت دوربینها توی یه رنج قیمت هستن سنسورهای EX3 از HPX300 بزرگتره ولی بازم کیفیت HPX300 بالاتره هر چند که شما بازم میاین فن بوی بازی در میارین ولی خب برید ببینید تا حد اقل به خودتون دروغ نگید!!
    کد:
    اون مقایسه بالا هم بین دوربینهای HPX3000 از پاناسونیک و PDW-700 بود.

دوست عزیز من تو این تاپیک دیگه انرژی نمیزارم تا به شما مطلب یاد بدم خوش باشید ولی اگر تشریف آوردید بنده در خدمت شما هستم.
    Last edited by *Alucard*; 03-06-2009 at 15:57.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •