تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 9 اولاول ... 23456789 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 90

نام تاپيک: اا Industrial and Business Solution Center اا

آخر فروم باز outpost's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

دوست عزیز اول از همه تشکر چون من هنوز دکمه تشکرم وصل نشده نتونستم زیر نوشتهاتون تشکر بزارم.
    این مطلبی که در مورد XDCAM سونی نوشتید خیلی خوب بود ولی متاسفانه یکی از بدنترین فرمتایی که سونی معرفی کرد همین XDCAM بود چون هم خیلی گرون قیمت هست هم اینکه پاناسونیک بعد معرفی فرمت P2 که نرخ انتقال داده تا 640 Mbit/s میبره بالا تونست کیفیتهای بهتری ارائه بده به خصوص واسه آینده هم اینکه خیلی از شبکه هایی طرف قرارداد با سونی بودن الان رفتن طرف فرمت پاناسونیک.

دوست عزيزم

فرمت XD‍CAM الان با تلكنولوژي كارتهاي SxS به سرعت تبادل اطلاعات 800 مگابايت در ثانيه رسيده و توي دوربين EX3 سوني ازش استفاده كرده.

http://en.wikipedia.org/wiki/SxS

در ضمن اين فرمت نسبت به فرمتهاي نواري ، هزينه توليد نهايي خيلي كمتري داره . ادر همون مطالب قبلي من چارت مقايسه هزينه نهايي اين فرمت رو آوره بودم كه فوق العاده هزينه توليد رو پايين مياره.

اين فرمت داره خيلي محبوب ميشه و خيلي از شبكه هاي خارجي سفارش رو دادن مثل NBC،BBC ،CBS و شبكه تلويزوني تركيه...

نميدونم شما تصاوير خام PDW-700 رو ديديد يا نه .فقط مي تونم بگم واقعا خارق العاده است.

حتي يواش يواش صدا و سيماي خودمون هم داره اين فرمت رو خريداري ميكنه.

چند رو ز پيش روي دوش خبرنگار شبكه 3 ، PDW-700 سوني رو ديدم كه توي مسابقات المپيك شبكه NBC ازش استفاده مي كرد.
    Last edited by outpost; 19-05-2009 at 13:05.

حـــــرفـه ای *Alucard*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

این 640Mb/s مربوط به Trasfer Rate هست یعنی سرعتی که داده روی سرور یا دک تدوین یا ... منتقل میشه و 640mb/s بر ثانیه مال مدلهای اولیه P2 بود چون مدلهای 64GB این کارت 1.2Gb/s سرعت انتقال دارن ضمن اینکه پارالل هم هستن ولی کارتای SxS سونی سریال هستن.
    منبع:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:

اما مسئله اصلی که باعث محبوب شدن و بالاتر رفتن کیفیت DVCPROHD و P2HD نسبت به بقیه فرمتها شده نرخ Bit Rate بالای اون موقع فیلمبرداری هست که به 100mb/s میرسه در مقابل XDCAM سونی که 50mb/s هست وXDCAM EX که از کارتهای SxS استفاده میکنه هم که نرخ فوق العاده پائینی داره که به درد تصاویر خیلی حرفه ای و با کیفیت نمیخره ضمن اینکه فرمت P2 پاناسونیک فشرده سازی کمتری داره و برای تدوین دیجیتال بهتر هست و 2 : 2 : 4 color space و در بعضی مدلها 4 : 4 : 4 توی نمایش رنگ هم بهتر عمل میکنه.
    البته XDCAM EX ویدئوهای طولانی تری رو روی فضای ثابت ضبط میکنه که این مسئله تو دنیای حرفه ای زیاد مهم نیست چون از اون طرف دوربینهای P2 تعداد بیشتری کارت رو روی بدنه خودشون جا میدن به علاوه حجم کارتای P2 هم بیشتر هست در حال حاضر 64 GB .
    توی این جدولم کاملا مشخصه:

Last edited by *Alucard*; 19-05-2009 at 13:54.

3. 2 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

فرمت P2 پاناسونیک فشرده سازی کمتری داره و برای تدوین دیجیتال بهتر هست و 2 : 2 : 4 color space و در بعضی مدلها 4 : 4 : 4 توی نمایش رنگ هم بهتر عمل میکنه.

اولا زمان ضبط روی P2 واقعا کمه. خودتون نگاه کنید . فقط 16 دقیقه !!!!

حتی اگه 3 تا خشاب حافظه هم باشه میشه 48 دقیقه که برای کارای خبرنگارا و خارج استودیو اصلا خوب نیست.

یکی از شبکه های استرالیایی به خاطر همین زمان ضبط کم ، P2 رو کنار گذاشت و XDCAM خرید. ( خواستید بگردم لینکشو بزارم)

در مورد کیفیت هم بهتره که تا تصاویر خام XDCAM EX رو ندیدید نظر ندید.واقعا تصاویر با رنگهیغنی شده و وضوح بالایی داره. تعجب می کنم که چرا میگید برای کارای حرفه ای مناسب نیست در صورتی که خود NBC برای پوشش خبری المپیک از XDCAM استفاده میکرد.
    و شبکه های بزرگ دنیا مثل CBS و FOX هم از XDCAM سونی استفاده میکنن.

خیلی از حرفتون در مورد Color Space تعجب کردم. دوربین PDW-700 سونی که توی المپیک ازش استفاده شد و الان به شدت محبوب شده از Color Space 4: 2 :4 استفاده میکرد.

کد:

XDCAM HD422 (MPEG HD422)

Third generation XDCAM uses the 4: 2 :4 profile of the MPEG-2 codec
    Last edited by outpost; 19-05-2009 at 16:23.

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

اولا زمان ضبط روی P2 واقعا کمه. خودتون نگاه کنید . فقط 16 دقیقه !!!!

حتی اگه 3 تا خشاب حافظه هم باشه میشه 48 دقیقه که برای کارای خبرنگارا و خارج استودیو اصلا خوب نیست.

یکی از شبکه های استرالیایی به خاطر همین زمان ضبط کم ، P2 رو کنار گذاشت و XDCAM خرید. ( خواستید بگردم لینکشو بزارم)

در مورد کیفیت هم بهتره که تا تصاویر خام XDCAM EX رو ندیدید نظر ندید.واقعا تصاویر با رنگهیغنی شده و وضوح بالایی داره. تعجب می کنم که چرا میگید برای کارای حرفه ای مناسب نیست در صورتی که خود NBC برای پوشش خبری المپیک از XDCAM استفاده میکرد.
    و شبکه های بزرگ دنیا مثل CBS و FOX هم از XDCAM سونی استفاده میکنن.

خیلی از حرفتون در مورد Color Space تعجب کردم. دوربین PDW-700 سونی که توی المپیک ازش استفاده شد و الان به شدت محبوب شده از Color Space 4: 2 :4 استفاده میکرد.

کد:
    اون زمان مربوط به سه تا کارت 16GB میشه وقتی که کارتهای 64GB و 32GB موجود هست اونم روی دوربینهایی که چهار تا کارت ساپورت میکنه دیگه حرف شما عاقلانه نیست ضمن اینکه فرمت P2HD کیفیتی رو Offer میکنه که از XDCAM بالاتره.
    در مورد شبکه های تلویزیونی من اگه خواستی لیست تلویزیونها و شبکه هایی رو که از فرمت P2 استفاده میکنن یا دارن از سمت فرمتهای دیگه میان طرف برات لیست میکنم ببینی.
    CBS,ABC,CNN,NBC,VOA,....
    به عنوان مثال:
    کد:
    در ضمن NBC همین 1 ماه پیش فرمت P2 رو به عنوان استاندارد خودش انتخاب کرد.
    منبع:
    کد:
    در مورد حرف شما راجب 4: 2 :4 بودن دوربین PDW -700 من خیلی بیشتر تعجب کردم چون به نشر اکاذیب بیشتر شبیه این لینک سایت رسمی سونی:
    کد:
    در ضمن لینکیم که شما خودت دادی همچین چیزی نداره منم نشنیدم حالا ممکنه در آینده برنامه هایی داشته باشن که تا اون موقع خیلی کمپانیای دیگه هم برنامه دارن.
    اون قسمتیم که مربوط به دیدن و ندیدن میشه هم که ارزش بحث کردن نداره.
    Last edited by *Alucard*; 19-05-2009 at 18:10.

6. 3 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

با تشکر از جناب Alucard برای توضیحای کاملی که دادن.

[SIZE=3]

[/COLOR]

کد:
    این قسمتی که ایشون نقل و قول کرده 4: 2 :4 در لینکی که داده موجود نیست و تحریف واقعیت کردن.
    لینک:
    کد:
    توی سایت رسمی سونی هم چنین چیزی نیست اون 4 : 2: 0 هم مربوط به دوربین های xdcam ex هست ظاهرا این دوست عزیز مدل دوربینهارو هم با هم قاطی کردن.

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

12 معرفی دوربینهای Digital cinematography

SRW-9000 سونی از سری دوربینهای HDCam سونی هست که برای فیلمبرداری در ساخت سریالهای تلویزیونی , تبلیغات تلویزیونی و فیلمبرداری در سینمای دیجیتال یا دیجیتال سینماتو گرافی مورد استفاده قرار میگیره این دوربین در ادامه دوربین موفق HDW-F900 سونی که اولین بار در سال 2000 معرفی شده به بازار معرفی و عرضه شده و تحولی در نسل دوربینهای 24p محسوب میشه.
    در این دوربین از فرمت HDCAM-SR بهره گرفته شده که توانائی ارائه تصاویر با کیفیت فوق العاده رو داره.این دوربین که در حال حاضر پرچم دار دوربینهای سونی به حساب میاد به صورت استاندارد از فضای رنگ 2 : 2 : 4 و 10 بیتی میتونه در رزولوشن های 1080/23.98P, 24P, 25P, و 29.9 همچنین 1080i /50i و 59.94i تصویر برداری کنه در اضافه SRW-9000 میتونه به صورت 2 : 2 : 4 720p /50p و 59.97p هم ضبط کنه .
    برای یوزرهایی که به کیفیتهای عالی تر نیاز پیدا میکنن یک کارت اضافه وجود داره که میتونن با این دوربین به صورت 1080 RGB 4 : 4 : 4 فیلمبرداری کنن.
    این دوربین نسبت به دوربینهای قبلی سونی با قیمت بهتری عرضه میشه و شکل یک تیکه بدنه اون اجازه حمل راحت تر به اون رو میده.

این دوربین از HDCAM SR Tape برای ضبط تصاویر با Bit Rate خارق العاده 440Mbps برای فضای رنگ 2 : 2 : 4 به مدت 40 دقیقه و 880Mbps برای فضای رنگ 4 : 4 : 4 به مدت 20 دقیقه استفاده میکنه.
    Last edited by *Alucard*; 20-05-2009 at 04:31.

9. 2 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

منبع:
    کد:
    در مورد حرف شما راجب 4: 2 :4 بودن دوربین PDW -700 من خیلی بیشتر تعجب کردم چون به نشر اکاذیب بیشتر شبیه این لینک سایت رسمی سونی:
    کد:
    .

بريد اين لينك رو ببيند تا ببينم كي نشر اكاذيب مي كنه.

ColorُSpace 4 : 2: 4 در PDW-700 استفاده شده.

اينم لينك معتبر به به دو سايت رسمي از خود سوني.

حالا شما بفرماييد كي نشر اكاذيب مي كنه . من يا شما ؟؟؟؟!!!!

کد:
    کد:

PDW-700 XDCAM HD 422 Camcorder

Preliminary Product Information

Top-of-the-range XDCAM HD camcorder recording HD material at up to 50Mb/s onto Dual Layer Disc – Three 2/3-inch CCD sensors, Full 1920 x 1080 4: 2 : 2 operation and 1080/720 switchable.

Highlights:

• Three 2/3-inch type CCDs
    • High-quality four-channel audio recording
    • Compact and lightweight at 9 lb 4 oz
    • Dual HD/SD-SDI outputs and composite/HD-Y output
    • Pool-feed input (HD/SD-SDI and composite) option
    • Ethernet interface
    • i.LINK interface

• HD422:1080: 59.94i, 50i
    • HD422 50Mbps
    • DL & SL Disc Recording
    • HD422: 1080: 29.97p, 25p, and 720: 59.94p, 50p
    • HD420: 1080 & 720
    • MPEG IMX & DVCAM
    • 7 years "Powertrain" Warranty for XDCAM laser block

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

در مورد شبکه های تلویزیونی من اگه خواستی لیست تلویزیونها و شبکه هایی رو که از فرمت P2 استفاده میکنن یا دارن از سمت فرمتهای دیگه میان طرف برات لیست میکنم ببینی.
    CBS,ABC,CNN,NBC,VOA,....
    اين ليستي كه ميگم استفاده كنندگان از XDCAM هستش و مربوط به يكماه پيش هستكه تو خود سايت رسمي سوني اعلام شده.

On the network level, a combination of SD and HD XDCAM technology is in use by CNN, CBS, PBS, WNBC (New York), and ABC will be standardizing on the XDCAM platform

کد:

البته اينا فقط شبكه هاي مهم هستش.كلي شبكه هاي ريز و درشت ديگه هستن كه XDCAM رو انتخاب كردن.

مثلا شبكه RAI ايتاليا

کد:
    خيلي از برنامه ها در شبكه هاي مختلف مثل FOX هم با اين فرمت تهيه شدن.

تو لينكي كه بالا گذاشتم جزييات زيادي هست.

]
    Last edited by outpost; 20-05-2009 at 08:14.

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

بريد اين لينك رو ببيند تا ببينم كي نشر اكاذيب مي كنه.

ColorُSpace 4 : 2: 4 در PDW-700 استفاده شده.
    بازم اینجا گفتی 4 : 2 : 4 !!!!
    شما مثل اینکه یا چشمت مشکل داره یا اینکه کلا زدی تو جاده خاکی !!
    نکته اول توی این لینکا نوشته 2 : 2 : 4 شما نوشتی 4 : 2 : 4!!!
    نکته دوم اینکه اون بالا ما داریم سر XDCAM EX بحث میکنیم چه ربطی داره به XDCAM HD !!؟؟
    XDCAM EX از مدیای SxS استفاده میکنه و مشکلش Space Color و نرخ Bit rate پائینه. XDCAM HD هم که از مدیای دیسک استفاده میکنه مشکلش Transfer Rate و Bit rate پائینتر از دوربینهای P2HD هست.
    یعنی هر دوی اینارو اگه شما با هم ادغام کنی بازم یه دوربین که بتونه با کیفیت P2HD رقابت کنه بدست نمیاد این چیزیه که هز کسی که ویدئوهای مقایسه این دوتا فرمت رو تو NAB دیده باشه میتونه بفهمه.
    دوست عزیز من دیگه علاقه به ادامه بحث ندارم هر کسی که اهل فن باشه خودش فهمیده مشکل شما چیه , مشکل شما اینه که عاشق شدی !! اونم عاشق سونی

موفق باشید.
    Last edited by *Alucard*; 20-05-2009 at 08:55.

13. 2 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

بازم اینجا گفتی 4 : 2 : 4 !!!!
    شما مثل اینکه یا چشمت مشکل داره یا اینکه کلا زدی تو جاده خاکی !!
    نکته اول توی این لینکا نوشته 2 : 2 : 4 شما نوشتی 4 : 2 : 4!!!
    نکته دوم اینکه اون بالا ما داریم سر XDCAM EX بحث میکنیم چه ربطی داره به XDCAM HD !!؟؟
    XDCAM EX از مدیای SxS استفاده میکنه و مشکلش Space Color و نرخ Bit rate پائینه. XDCAM HD هم که از مدیای دیسک استفاده میکنه مشکلش Transfer Rate و Bit rate پائینتر از دوربینهای P2HD هست.
    یعنی هر دوی اینارو اگه شما با هم ادغام کنی بازم یه دوربین که بتونه با کیفیت P2HD رقابت کنه بدست نمیاد این چیزیه که هز کسی که ویدئوهای مقایسه این دوتا فرمت رو تو NAB دیده باشه میتونه بفهمه.
    دوست عزیز من دیگه علاقه به ادامه بحث ندارم هر کسی که اهل فن باشه خودش فهمیده مشکل شما چیه , مشکل شما اینه که عاشق شدی !! اونم عاشق سونی

موفق باشی

منبع:
    کد:
    در مورد حرف شما راجب 4: 2 :4 بودن دوربین PDW -700 من خیلی بیشتر تعجب کردم چون به نشر اکاذیب بیشتر شبیه

شما گفتي كه PDW-700 از 2 : 2 : 4 پشتباني نميكنه. خب منم به شما با دليل و مدرك ثابت كردم كه شما داري اشتباه مي كني.

و چون منو به نشر اكاذيب متهم كردي ، يه عذر خواهي به من و تمام بچه هايي كه اين بحث رو دنبال ميكنن بدهكاري.
    Last edited by outpost; 20-05-2009 at 09:05.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •