تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 93

نام تاپيک: بررسی میزان SAR پرفروش‌ترین‌های بازار موبایل بویژه نوکیا ( کم ضرر ترین گوشی ها)

آخر فروم باز t2download's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ایران - اهواز

14 بررسی میزان SAR پرفروش‌ترین‌های بازار موبایل بویژه نوکیا ( کم ضرر ترین گوشی ها)

تاثیر منفی تشعشعات موبایل بر سلامت سالهاست که مورد بررسی است و نگرانی‌ها درباره اثرات امواجتلفن همراه بر سلامت انسان با رشد بیش از حد تلفن‌های همراه بیشتر شده است.این نگرانی‌ها به خاطر این است که تلفن همراه از خود امواج الکترومغناطیسیدر مقیاس مایکروویو ساطع می‌کند و مقداری از این امواج جذب بدن انسان می‌شوند. امواج رادیویی که توسط گوشی‌ها ساطع می‌شوند، می‌توانند تا دو وات قدرتداشته باشند و میزان برونداد امواج گوشی‌ها بستگی به استانداردهای مخابراتیهر کشور دارد.
    افرادی که به میزان بیشتری از تلفن همراه استفاده می‌کنند دچار سردرد یادردهایی در ناحیه آرواره، گردن، بازو و شانه‌ها می‌شوند. بسیاری از محققانمعتقدند امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه باعث سردرد، سرگیجه، احساس خستگیو کم‌خوابی در فرد می‌گردد. از این رو توصیه می‌شود که کاربران از هندزفری استفاده کنند و یاگوشی‌های خود را در هنگام مکالمه با فاصله‌ای از گوش قرار دهند.
    از آنجا که انرژی تشعشعات دستگاه‌های رادیویی توسط بافت‌های بدن قابل جذباست، از این رو می‌توان میزان امواجی که بدن انسان از گوشی همراه جذب می‌کند را با مقیاس جذب خاص یا SAR اندازه‌گیری کرد. با استفاده از این مقیاسمی‌توان میزان نرخ جذب بافت‌های در معرض تشعشع را اندازه‌گیری کرد.( SAR عددی بین 0 تا 2 است که هرچه این عدد بالا باشد نشانگر ضرر بیشتر امواج بر بدن می‌باشد. درگوشی‌های قدیمی به دلیل بالا بودن SAR، میزان این امواج بالاتر است.)
    لازم به ذکر است کهSAR هر گوشی متغیر بوده و در مکان‌هایی که آنتن‌های BTS در فاصله بیشتری از هم قرار دارند SAR گوشی نیز برای گرفتن SIGNAL بالاتر می‌رود و میزان آسیب‌رسانی نیز به طبع بالا‌تر می‌رود. به همین منظور توصیه شده که در زمان‌هایی که آنتن‌دهی ضعیف و یا دچار نوسان است موبایل خود را خاموش نمایید.
    در همین راستا به تازگی از سوی کمیته تدوین و تصویب ضوابط فنی و مقرراتاستفاده از طیف فرکانس، مقررات مربوط به حدود تشعشعی (SAR) به تصویبرسید. این مصوبه به منظور تعیین دقیق حدود انرژی تشعشعی جذب شونده مجاز وروش‌های اندازه‌گیری نرخ جذب ویژه SAR براساس استاندارد ملی ایران به نام "پرتوهای غیر یون ساز" تدوین شد. این مصوبه از 5 آبان ماه 1388لازم الاجرااست.
    طبق این مصوبه گوشی‌های موبایل از آبان ماه سال جاری باید گواهی حدودتشعشعی SAR از آزمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی داشته باشند.
    مدیر کل اداره استاندارد سازمان تنظیم مقررات با اشاره به ممنوعیت ورود گوشی‌های همراه پرتشعشع و الزام وارد کنندگان به ارائه گواهی سلامت‌، جزئیات مصوبه اخیر سازمان تنظیم مقررات در این زمینه را تشریح کرد.ایشان در خصوص این آیین نامه اعلام نمودند که براساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات رادیویی، رعایت مقررات حدود تشعشعی SAR برای واردکنندگان گوشی تلفن همراه الزامی شده است.
    وی اضافه می‌کند: براساس این مصوبه تنها گوشی‌های تلفن همراه و دستگاه‌های رادیویی که گواهی تایید آزمایش SAR را از آزمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی داشته باشند، مجوز ورود به کشور می‌گیرند.در واقع ماموران گمرکی موظف شده‌اند که گوشی‌های وارداتی را از حیث برخورداری از گواهی SAR مورد بررسی قرار دهند، ضمن آن که واردکنندگان گوشی باید برای محصولاتی که وارد می‌کنند، این استانداردها را رعایت کنند.( البته معلوم نیست که هم اکنون این مصوبه به حالت اجرا درآمده یا خیر)
    در خصوص میزان SAR مدل‌های تقریباٌ پر فروش هر برند جدولی تنظیم و میانگین میزان SAR در هر برند مشخص شده است.
    *** انتخاب مدل‌ها بر اساس میزان حضور در بازار و بصورت RANDOM بوده است.

2. 18 کاربر از t2download بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ایران - اهواز

پيش فرض

دوستان نظر شما چی هست و گوشی شما کدام هست و آیا این عوارض برای شما پیش اومده ؟
    دوستان یک تشکر حداقل کنید .

اگه نباشه جاش خالی می مونه reza_r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

دوست عزیز به نظر من حقیقته وباید رعایت کرد

5. این کاربر از reza_r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه jamshidjap's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اينم اضافه کنم که تو گوشي هاي نوکيا عدد SAR بسته به RM گوشي تغيير ميکنه ... يعني دوتا گوشي با مدل يکسان و RM هاي متفاوت داراي SAR متفاوت هستند....

7. 2 کاربر از jamshidjap بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

تاثیر منفی تشعشعات موبایل بر سلامت سالهاست که مورد بررسی است و نگرانی‌ها درباره اثرات امواجتلفن همراه بر سلامت انسان با رشد بیش از حد تلفن‌های همراه بیشتر شده است.این نگرانی‌ها به خاطر این است که تلفن همراه از خود امواج الکترومغناطیسیدر مقیاس مایکروویو ساطع می‌کند و مقداری از این امواج جذب بدن انسان می‌شوند. امواج رادیویی که توسط گوشی‌ها ساطع می‌شوند، می‌توانند تا دو وات قدرتداشته باشند و میزان برونداد امواج گوشی‌ها بستگی به استانداردهای مخابراتیهر کشور دارد.
    افرادی که به میزان بیشتری از تلفن همراه استفاده می‌کنند دچار سردرد یادردهایی در ناحیه آرواره، گردن، بازو و شانه‌ها می‌شوند. بسیاری از محققانمعتقدند امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه باعث سردرد، سرگیجه، احساس خستگیو کم‌خوابی در فرد می‌گردد. از این رو توصیه می‌شود که کاربران از هندزفری استفاده کنند و یاگوشی‌های خود را در هنگام مکالمه با فاصله‌ای از گوش قرار دهند.

از آنجا که انرژی تشعشعات دستگاه‌های رادیویی توسط بافت‌های بدن قابل جذباست، از این رو می‌توان میزان امواجی که بدن انسان از گوشی همراه جذب می‌کند را با مقیاس جذب خاص یا SAR اندازه‌گیری کرد. با استفاده از این مقیاسمی‌توان میزان نرخ جذب بافت‌های در معرض تشعشع را اندازه‌گیری کرد.( SAR عددی بین 0 تا 2 است که هرچه این عدد بالا باشد نشانگر ضرر بیشتر امواج بر بدن می‌باشد. درگوشی‌های قدیمی به دلیل بالا بودن SAR، میزان این امواج بالاتر است.)

لازم به ذکر است کهSAR هر گوشی متغیر بوده و در مکان‌هایی که آنتن‌های BTS در فاصله بیشتری از هم قرار دارند SAR گوشی نیز برای گرفتن SIGNAL بالاتر می‌رود و میزان آسیب‌رسانی نیز به طبع بالا‌تر می‌رود. به همین منظور توصیه شده که در زمان‌هایی که آنتن‌دهی ضعیف و یا دچار نوسان است موبایل خود را خاموش نمایید.

در همین راستا به تازگی از سوی کمیته تدوین و تصویب ضوابط فنی و مقرراتاستفاده از طیف فرکانس، مقررات مربوط به حدود تشعشعی (SAR) به تصویبرسید. این مصوبه به منظور تعیین دقیق حدود انرژی تشعشعی جذب شونده مجاز وروش‌های اندازه‌گیری نرخ جذب ویژه SAR براساس استاندارد ملی ایران به نام "پرتوهای غیر یون ساز" تدوین شد. این مصوبه از 5 آبان ماه 1388لازم الاجرااست.

طبق این مصوبه گوشی‌های موبایل از آبان ماه سال جاری باید گواهی حدودتشعشعی SAR از آزمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی داشته باشند.

مدیر کل اداره استاندارد سازمان تنظیم مقررات با اشاره به ممنوعیت ورود گوشی‌های همراه پرتشعشع و الزام وارد کنندگان به ارائه گواهی سلامت‌، جزئیات مصوبه اخیر سازمان تنظیم مقررات در این زمینه را تشریح کرد.ایشان در خصوص این آیین نامه اعلام نمودند که براساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات رادیویی، رعایت مقررات حدود تشعشعی SAR برای واردکنندگان گوشی تلفن همراه الزامی شده است.

وی اضافه می‌کند: براساس این مصوبه تنها گوشی‌های تلفن همراه و دستگاه‌های رادیویی که گواهی تایید آزمایش SAR را از آزمایشگاه‌های معتبر بین‌المللی داشته باشند، مجوز ورود به کشور می‌گیرند.در واقع ماموران گمرکی موظف شده‌اند که گوشی‌های وارداتی را از حیث برخورداری از گواهی SAR مورد بررسی قرار دهند، ضمن آن که واردکنندگان گوشی باید برای محصولاتی که وارد می‌کنند، این استانداردها را رعایت کنند.( البته معلوم نیست که هم اکنون این مصوبه به حالت اجرا درآمده یا خیر)

در خصوص میزان SAR مدل‌های تقریباٌ پر فروش هر برند جدولی تنظیم و میانگین میزان SAR در هر برند مشخص شده است.

*** انتخاب مدل‌ها بر اساس میزان حضور در بازار و بصورت RANDOM بوده است.

من خودم این مشکل رو داشتم!
    سردرد/سرگیجه/گوش درد/ خون دماغ (حداقل 3 4 بار در هفته)

بعد از اینکه عادت خودمو عوض کردم خیلی کمتر شده و خون دماغ کلا قطع شده!
    (عادت داشتم خونه و بیرون همیشه گوشی یا دستم بود یا تو جیبم!)

9. این کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ایران - اهواز

14 تی تو دانلود

من خودم این مشکل رو داشتم!
    سردرد/سرگیجه/گوش درد/ خون دماغ (حداقل 3 4 بار در هفته)

بعد از اینکه عادت خودمو عوض کردم خیلی کمتر شده و خون دماغ کلا قطع شده!
    (عادت داشتم خونه و بیرون همیشه گوشی یا دستم بود یا تو جیبم!)

عزیزم بستگی به بدن داره بعضی بدن ها حساس تر هست .

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

عزیزم بستگی به بدن داره بعضی بدن ها حساس تر هست .
    هیچ فرقی در مقایسه نداره!

بدن من ضعیف هست:
    گوشی با سار کمتر تاثیر کمتر داره!
    گوشی با سار بیشتر تاثیر بیشتری داره!

بدن شما قویتر هست:
    گوشی با سار کمتر تاثیر کمتر داره!
    گوشی با سار بیشتر تاثیر بیشتری داره!

میزان تاثیر فرق داره، ولی نسبت تاثیر گوشی ها یکی هست!

درضمن من از سال 2004 تا حالا با موبایل سروکار دارم!
    nokia 2100
    nokia 2600
    nokia 6260
    sony ericsson w550
    sony ericsson w810(اسفند 85)
    nokia n95(شهریور 86)
    nokia 97(اسفند 88)

یعنی از اسفند 85 تا اسفند 88 حدود 3 سال من این عادت بد رو داشتم که همه جا با مویایل میرفتم که از سال اواخر 86 این مشکلات شروع شد که از سر درد شروع شد!()
    حدود یک سال بعد خون دماغ شروع شد و اواخر هم به تا جایی رسید که شب بیدار میشدم میدیدم همه جا خونه! ولی درست از تاریخ 15 اسفند 88 که گوشی قبلی رو انداختم بیرون و گوشی جدید گرفتم + ترک عادت خونریزی قطع شد و در 3 ماه گذشته هیچ خونریزی یا سردرد آنچنانی نداشتم!

این برای من اتفاق افتاده و از اون به بعد به این موضوع اهمیت میدم!

12. 2 کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    بی خانمان

پيش فرض

امیرجان از بین گوشی هایی که داشتی ان 95 بهترین گزینه واست بود. بهترین بهترینش واست ان 90 بود با سار 0.29

14. این کاربر از Help118 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    بی خانمان

پيش فرض

اينم اضافه کنم که تو گوشي هاي نوکيا عدد SAR بسته به RM گوشي تغيير ميکنه ... يعني دوتا گوشي با مدل يکسان و RM هاي متفاوت داراي SAR متفاوت هستند....
    بله گوشی ها و میزان سارشون همچنین فریم ویرشون با RM هاشون فرقی می کنن. مثلا واسه ان 95 دقیقا 6 تا آر ام زده شده که فکر کنم 159 مال معمولیش و فنلاندیش بود که من داشتم و سارش حدود 0.58 بود و واسه ان95 هشت گیگ آر مامش ساخت فنلاند 0.60 بود.
    دقیقا من خودم نمی دونم آر ام چیه و چرا اینقده آر ام های متفاوتی واسه سه گوشی زده شده!

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ایران - اهواز

پيش فرض تی تو دانلود

امیرجان از بین گوشی هایی که داشتی ان 95 بهترین گزینه واست بود. بهترین بهترینش واست ان 90 بود با سار 0.29

سلام ممنون به تاپیک ما سر زدی شما میگی n95 بهترین گزینه بوده از نظر کمترین عوارض

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •