تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 38 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 376

نام تاپيک: ◄◄ اتــاق اثبــات فــرمــول ها،قــضــایــا و احــکام هــنــدســه ►►

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض در خواست کمک..مدل سازی یک رابطه ریاضی!

می خوام ی هندسه زیر رو مدلسازی سازی کامپیوتری (CAD) بکنم...لطفا اگه پیشنهادی دارید ...
    . منتظرم.
    Last edited by siiina2; 12-01-2011 at 18:49.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

توسط Excel و SolidWorks انجام شد..
    ..

Last edited by siiina2; 12-01-2011 at 18:49.

پروفشنال a.toraby's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض نشان دهید نگاشت w=1/z هر خط یا دایره را بر روی یک خط یا دایره می نگارد

با سلام خدمت بچه های ریاضیدان
    من برای اولین بار هستش که تو این انجمن تاپیک می زنم. شرمنده اگه اشتباه کردم و جاش نبوده که این تاپیک رو بزنم.
    و اما سوال مندر رمینه اعداد مختلط هستش. اگه کسی بتونه کمکم کنه خیلی ممنون می شم.

مسئله: نشان دهید نگاشت w=1/z هر خط یا دایره را بر روی یک خط یا دایره می نگارد:

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض قضایایی از پیر فرما

پیر فرما
    پیر فرما (Pierre de Fermat) در سال 1601 در نزدیکی مونتابن (Montauban) فرانسه متولد شد. او فرزند یک تاجر چرم بود و تحصیلات اولیه خود را در منزل گذراند. سپس برای احراز پست قضاوت به تحصیل حقوق پرداخت و بعد ها بعنوان مشاور در پارلمان محلی شهر تولوز (Toulouse) انتخاب شد.
    او باوجود علاقه بسیاری که به ریاضیات داشت هرگز بصورت رسمی و حرفه ای به این علم نپرداخت اما با این حال بسیاری او را بزرگترین ریاضی دان قرن هفدهم می دانند. او در سن 64 سالگی در شهر کاستر (Caster) در گذشت.
    فرما برای تفریح به ریاضیات می پرداخت و امروزه بسیاری از اکتشافت او بعنوان مهمترین قضایا در ریاضیات مطرح می باشند. زمینه های مورد علاقه او در ریاضیات بیشتر شامل تئوری اعداد، استفاده از هندسه تحیلی در مقادیر بینهایت کوچک یا بزرگ و فعالیت در زمینه احتمالات بود.

قضیه کوچک فرما
    از جمله قضایای زیبای او که به قضیه کوچک فرما معرف شده است می توان به این مورد اشاره کرد. اگر p یک عدد اول باشد و a یک عدد طبیعی در آنصورت a p-1 - 1 بر p قابل قسمت خواهد بود.
    اثبات این قضیه از طریق استقرای ریاضی بسیار ساده است. این قضیه حالت عمومی تر دو قضیه دیگر در ریاضیات هست یکی قضیه ای منسوب به اویلر (Euler) و دیگری قضیه ای معروف به همنهشتی چینی (Chinese Hypothesis).
    از دیگر قضایایی که او در طول زندگی خود ارائه کرد می توان به موارد زیادی اشاره کرد از جمله : “اگر a و b و c اعداد صحیح باشند و a2+b2=c2 باشد در آنصورت ab نمی تواند مربع یک عدد صحیح باشد.” اولین بار برای این قضیه لاگرانژ (Lagrange) راه حلی استادانه ارائه کرد.

قضیه آخر فرما
    شاید جنجالی ترین قضیه ای که حتی خود فرما برای آن توضیح یا اثباتی ارائه نکرده است قضیه آخر او باشد که اینگونه است.
    معادله an+bn=cn در دامنه اعداد صحیح برای مقادیر بزگتر از 2 پاسخ ندارد.
    این معادله ساده و فریبنده سالهای سال برای ریاضیدانان دردسر بزرگی بوده است چرا که فرما در حاشیه یکی از یادداشت های خود نوشته بود : “من برای این قضیه اثبات بسیار حیرت آوری (Marvelous) دارم.” اما متاسفانه هرگز در میان نوشته های او اثبات این قضیه پیدا نشد و تاریخ همواره در شک و شبهه مانده است که آیا او این قضیه را اثبات کرده است یا خیر.
    با وجود آنکه این قضیه تاکنون مورد علاقه بسیاری از ریاضی دانان بوده و بسیاری هم به ظاهر برای آن راه حل ارائه کرده اند اما بنظر می رسد هیچکدام از آنها استدلالهای کاملی نبوده و در نهایت این قضیه بنظر اثبات نشدنی می آید.

منبع:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    127.0.0.1

پيش فرض یک سوال از هندسه؟!

سلام.

کسی میتونه مسئله زیر رو حل کنه؟

ممنون

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

مگه میشه Ac بر Ab عمود باشه؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    127.0.0.1

پيش فرض

دبیرمون گفته میشه.
    حتی به مدیرمون که دبیر حسابان بوده نشون دادیم ، خیلی تند یه توضیح داد که چطور حلش کنیم ، اما هیچکس از حرفاش چیزی نفهمید از بس سریع گفت!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

البته من نسبت به جناب mir@ خیلی سطح اطلاعاتم پایینتره. ولی (شکل ذوزنقه متساوی الساقین هست دیگه؟ اگه نه راه حلش اشکال داره) به نظرم سوال اشکالی نداره. AB عمود بر AC و BAO قائم الزاویه :
    TAN(ACB)=5/6 پس زاویه ACB بدست میاد. ACB=39.8 از طرفی OBC=ACB پس OBC=39.8 و OBC+ABO+ACB=90 پس ABO=10.4 پس AO=TAN(ABO)*AB پس AO=0.92 پس
    مساحت AOB=AO*AB*1/2= 2.3.

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

البته من نسبت به جناب mir@ خیلی سطح اطلاعاتم پایینتره. ولی (شکل ذوزنقه متساوی الساقین هست دیگه؟ اگه نه راه حلش اشکال داره) به نظرم سوال اشکالی نداره. AB عمود بر AC و BAO قائم الزاویه :
    TAN(ACB)=5/6 پس زاویه ACB بدست میاد. ACB=39.8 از طرفی OBC=ACB پس OBC=39.8 و OBC+ABO+ACB=90 پس ABO=10.4 پس AO=TAN(ABO)*AB پس AO=0.92 پس
    مساحت AOB=AO*AB*1/2= 2.3.
    اطلاعات شما ماشاءالله خیلی هم عالیه

من نمی دونم چرا یه لحظه کم آوردم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

اطلاعات شما ماشاءالله خیلی هم عالیه

من نمی دونم چرا یه لحظه کم آوردم
    بیش از حد تواضع می کنید چون امکان نداره شما در موردسوالی که من تونسته باشم حلش کنم به کوچکترین مشکلی بربخورید.
    + ببخشید اسپم شد .
    Last edited by yugioh; 17-11-2007 at 14:01.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •