تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 17 از 38 اولاول ... 713141516171819202127 ... آخرآخر
نمايش نتايج 161 به 170 از 376

نام تاپيک: ◄◄ اتــاق اثبــات فــرمــول ها،قــضــایــا و احــکام هــنــدســه ►►

داره خودمونی میشه k1kz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

الگوریتم پیدا کردن دایره محاطی برای یک چند ضلعی خیلی ساده تر از مربعه با یک فرمول هندسی نسبتا ساده میشه دایره
    مماس رو برای هر سه خط پیدا کرد و برای اینکه کل حالتها رو امتحان کنیم یک حلقه به طول احتیاج داریم که تمام دایره ها رو محاسبه کنیم
    ولی اولا در مورد شکل زیرسمت راست مساله تفاوت داره.
    ثانیا به نظر شما محل دایره محاطی ومربع حداکثر در چندضلعی غیر محدب پیچیده مثل شکل زیر یک جاست؟ یا لااقل
    نزدیکه؟

>

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

راستش من روی روشی که قبلا نوشتم خوب فکر کردم متوجه اشکالات زیر شدم

1)
    این روش فقط برای یه مثلث جواب میده

2)
    هیچ دوراهی یا الگوریتم درختی وجود نداره یعنی فرقی نداره که اول چرخش باشه یا اول انتقال وهمچنین بعد از هر"
    چرخش-امتداد" فقط یک "انتقال -امتداد" وجود داره

3)
    به علت اینکه مکان مربع بجز در حالتهای متقارن مشخص نیست فرمول ثابتی نداره
    ولی حدس میزنم بشه یک سری نامتناهی یا یک دنباله بازگشتی نا متناهی برای یک مثلث درست کنیم.

>

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

سلام
    اگه بخواهیم برنامه بنویسیم از چه روشی میشه استفاده کرد
    ببنید اولا یه برنامه فقط تعداد متناهی کار میتونه انجام بده. حافظه ی متناهی داره و اصلا اعداد اصم در کامپیوتر معنی ندارند.

این یه مساله ی ریاضیه. باید یه راه حل ریاضی براش پیدا کرد. الگوریتم وقتی معنی داره که کارایی رو که مخوایم انجام بدیم متناهی باشن.

راحت ترین و بی فکرانه ترین راهی که میشه برای مساله گفت استفاده از حساب دیفرانسل و انتگراله
    به این شکل نگاه کنید:

توی این شکل با مشخص شدن x و y مربع مشخص میشه. f(x,y)o رو که مساحت مربع رو مشخص می کنه حساب می کنیم و تابع رو ماکسیمم می کنیم.
    کار پر دردسریه ولی بد نیست!

4. این کاربر از CppBuilder2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض تقسیم یک شکل به شکل های هم نهشت

این مسأله ی قدیمی رو حتما دیدین:

شکل زیر رو به چهار قسمت مساوی (یعنی هم نهشت) تقسیم کنید:

تقسیمش به سه قسمت مساوی کاری نداره با یک نگاه معلوم میشه:

تقسیمش به چهار قسمت با دست کم 10 دقیقه فکر کردن می تونید انجام بدید.

سوال من اینه که آیا میشه این شکل رو به پنج قسمت مساوی تقسیم کرد؟

بذارید یه سوال راحت تر بپرسم آیا میشه یه مثلث رو به سه قسمت مساوی تقسیم کرد؟
    اگه نمیشه، میشه اثبات کرد که نمیشه؟

تا حالا ریاضی دانان به این جور مسائل پرداختن؟

6. این کاربر از CppBuilder2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه hoseinpb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

ببینید قرار نیست که جواب حتما از راه محاسبه بدست بیاد. میتونیم از استدلال استنتاجی (دوم دبیرستان خوندیم) استفاده کنیم.
    خطوطی که از راس ها به داخل مثلث کشیده شدن همگی با ضلعه کناریشون زاویه 30 درجه میسازن و در عین حال در یک نقطه به هم برخورد می کنن. اگه هر زاویه یه درجه اینور اونورشه، دیگه تو یه نقطه به هم نمی رسن.(اون وسط یه مثلث بوجود میآد)
    اگر هم تو یه نقطه دیگه غیر از مرکز به هم برسن حداقل دو تا از زاویه ها نمی تونن 30 باشن.
    که از این نتیجه می گیریم این خطوط نیمساز اند.
    من هم با این نتیجه گیری اون سه زاویه رو مساویه 30 دادم.

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام

ببنید اولا یه برنامه فقط تعداد متناهی کار میتونه انجام بده. حافظه ی متناهی داره و اصلا اعداد اصم در کامپیوتر معنی ندارند.

این یه مساله ی ریاضیه. باید یه راه حل ریاضی براش پیدا کرد. الگوریتم وقتی معنی داره که کارایی رو که مخوایم انجام بدیم متناهی باشن.

راحت ترین و بی فکرانه ترین راهی که میشه برای مساله گفت استفاده از حساب دیفرانسل و انتگراله
    به این شکل نگاه کنید:

توی این شکل با مشخص شدن x و y مربع مشخص میشه. f(x,y)o رو که مساحت مربع رو مشخص می کنه حساب می کنیم و تابع رو ماکسیمم می کنیم.
    کار پر دردسریه ولی بد نیست!

ممنون هستم دوست خوبم

در مورد مطلب اول شما باید عرض کنم که بخاطر همین من گفتم که مساله رو تا یه تقریب مشخص حل کنیم و وقتی مساحت مربع با اعمال ما تغییرات زیاد نداشت دیگه میتونیم کار رو متوقف کنیم .یعنی در واقع جواب رو مثلا تا چهار رقم به اعشار حساب کنیم و برنامه متوقف بشه.
    ولی ضمنا به نظر میرسه که شما cpp خیلی وارد باشین که آیدی شما هم همینه! حرف شما در مورد برنامه نویسی در همه زبانهای مرسوم درسته ولی فکر کنم تا به حال توی Mathematica الگوریتم های پیچیده طراحی نکردین.در واقع این نرم افزار هم مشکل اعداد اصم رو حل میکنه و هم مشکل جملات نا متناهی.اگه خواستین برای هر دو میتونم مثال بزنم(خیلی نکته جالبی رو اشاره کردین ممنون) در واقع این برنامه یه زبان برنامه نویسی جبری هم هست

و ثانیا این روش شما یه حالت کلی بعیده داشته باشه شاید برای یه مثلث موفق بشین یه فرمول از مشتق ها و ماکزیمم ها بدست بیارین ولی حالتهای کلی رو چی کار میکنین؟ مثلا یه 100ضلعی پیچیده غیر محدب چی؟ ولی به هر حال میتونه راه حل شما هم بررسی بشه و برای یه مثلث شاید ایده بسیار خوبی باشه. باز هم ممنون

>

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

اگه بهتر فکر کنیم متوجه میشیم که الگوریتمی که من اول ارائه کرده بودم یه اشکال چهارم هم داره.
    یعنی در هر مرحله باید نقطه چهارم مربع رو هم کنترل میکردیم و انتقال مربع تا جایی که فاصله دو انتهای آن تا اضلاع مثلث
    برابر بشه صحیح نیست
    وبرای چرخش هم همینطور
    اصلا با توجه به اینها میخوام کلا راه حل رو عوض کنم و بجای چرخش-انتقال از لغزش-انتقال استفاده کنم:
    شکلهای زیر رو ببینید:

در شکل اول طبق روش قبلی اول یک زاویه ترسیم کردم
    درشکل دوم آنقدر ادامه دادم تا فاصله امتدادی اضلاع زاویه ها تا مثلث برابر بشه و بعد خطوط رو امتداد دادم
    در شکل سوم از لغزش استفاده کردم البته تا جایی که فاصله انتهای آزاد از دو ضلع مثلث برابر بشه یعنی روی نیمساز
    که شکل چهارم رو میسازه حالا در شکل پنجم باید کمی دقت کنیم که انتقال تا جایی باشه که حتی المقدور هم فاصله ها برابر
    بشه هم نقطه چهارم بیرون نیفته.

اگه نباشه جاش خالی می مونه saber57's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    دنیا،کهکشان راه شیری،سیاره زمین، قاره آسیا، ایران

1

ببینید قرار نیست که جواب حتما از راه محاسبه بدست بیاد. میتونیم از استدلال استنتاجی (دوم دبیرستان خوندیم) استفاده کنیم.
    خطوطی که از راس ها به داخل مثلث کشیده شدن همگی با ضلعه کناریشون زاویه 30 درجه میسازن و در عین حال در یک نقطه به هم برخورد می کنن. اگه هر زاویه یه درجه اینور اونورشه، دیگه تو یه نقطه به هم نمی رسن.(اون وسط یه مثلث بوجود میآد)
    اگر هم تو یه نقطه دیگه غیر از مرکز به هم برسن حداقل دو تا از زاویه ها نمی تونن 30 باشن.
    که از این نتیجه می گیریم این خطوط نیمساز اند.
    من هم با این نتیجه گیری اون سه زاویه رو مساویه 30 دادم.
    میانه هم میتونه باشه

تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

این نرم افزار هم مشکل اعداد اصم رو حل میکنه
    چه جوری حل میکنه؟ راهی نیست مگه این که یا عدد اصم رو به طور منطقی براش تعریف کنیم که چیه . وگرنه همین طوری نمیشه عدد پی رو به کامپیوتر داد (بدون تقریب)

من گفتم که مساله رو تا یه تقریب مشخص حل کنیم
    این جوری کلا همه چیز تغییر می کنه
    من بخوام برنامه شو بنویسم از دو تا خط موازی استفاده می کنم:

با چرخش و تغییر فاصله ی کوانتومی این دو تا خط x و y رو طوری پیدا می کنم که تابع f(x,y)= min{x,y}o ماکزیمم بشه. کامپیوتر خیلی سریع این کار رو انجام میده. این روش انقدر کلی هست که برای هر شکل محدبی جواب میده. گفتم... اگه پای تقریب بیاد وسط کلا همه چیز عوض میشه. البته این روش میتونه یه ایده اولیه برای یه حل ریاضی هم باشه!

12. این کاربر از CppBuilder2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

البته توی این روش باید فاصله دو تا خط برابر با min{x,y}o باشه!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •