تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 40

نام تاپيک: مفاهيم CORE 2 QUAD، Dual-Core و Core2 Duo و Core 2 Quadro رو لطفاً توضيح بدين

کاربر فعال انجمن فوتبال داخلی Pejvak61's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شهر باران

پيش فرض مفاهيم CORE 2 QUAD، Dual-Core و Core2 Duo و Core 2 Quadro رو لطفاً توضيح بدين

اگه ممكنه مفاهيم CORE 2 QUAD، Dual-Core و Core2 Duo و Core 2 Quadro و تفاوتشونو ميخوام بدونم.
    متشكرم

2. این کاربر از Pejvak61 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

به طور ساده و خلاصه:

Dual Core : به هر پردازنده ای که دو هسته داشته باشه می گن Dual Core . این مفهوم کلی هست و کل Core 2 Duo و Athlon X2 و ... رو در بر می گیره.

Core 2 : اسم سری جدید پردازنده های اینتل هست، این یک اسمه مثل Pentium و نشون دهنده چیز خاصی ( تعداد هسته ها یا ... ) نیست.

Core 2 Duo : به پردازنده های سری Core 2 که دو هسته ای باشند میگن Core 2 Duo . یعنی پردازنده های Dual Core از خانواده Core 2

Core 2 Quad : به پردازنده های سری Core 2 که چهار هسته ای باشند گفته میشه Core 2 Quad

Core 2 Quadro : وجود خارجی نداره! ( ابتدا یه حرفهایی بود که Core 2 های چهار هسته ای Core 2 Quadro نامگذاری بشن ولی اینطور نشد. )

Core 2 Extreme : پردازنده های نسل Core 2 هستند که Multiplier اشون باز هست و برای OverClock ساخته شده اند. Core 2 Extreme ها هم مدلهای دو هسته ای دارند ( مثل X6800 ) و هم مدلهای چهار هسته ای ( مثل QX6850 ) قیمتشون هم خیلی بالاتر از Core 2 Duo یا Core 2 Quad است.

کاربر فعال انجمن فوتبال داخلی Pejvak61's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شهر باران

پيش فرض

متشكرم عزيزم.

دقيقاً جوابمو گرفتم.

5. 3 کاربر از Pejvak61 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2004

پيش فرض

من Core 2 Quad دیدم ولی تعداد هسته را 2 تا زده بود قضیه چیه یعنی همه Core 2 Quad ها 4 هسته ای هست
    پس Core 2 Extreme چند هسته ای هست

7. این کاربر از khaiyam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

من Core 2 Quad دیدم ولی تعداد هسته را 2 تا زده بود قضیه چیه یعنی همه Core 2 Quad ها 4 هسته ای هست
    پس Core 2 Extreme چند هسته ای هست
    نه دوست من تمام Core 2 Quad ها 4 هسته ای هستند و درباره Core 2 Extreme
    Core 2 Extreme : پردازنده های نسل Core 2 هستند که Multiplier اشون باز هست و برای OverClock ساخته شده اند. Core 2 Extreme ها هم مدلهای دو هسته ای دارند ( مثل X6800 ) و هم مدلهای چهار هسته ای ( مثل QX6850 ) قیمتشون هم خیلی بالاتر از Core 2 Duo یا Core 2 Quad است.

9. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام . لطفا منو راهنمایی کنید. من یه مطلب کامل و جامع درباره مفاهيم زیر لازم دارم. فارسی باشه خیلی بهتره. و اگه ترجمه نشده هست لطفا جوری باشه که بعد از ترجمه به دردم بخوره. خیلی خیلی ممنونم.
    CORE 2 QUAD - Core2 Duo- Dual-Core - Core 2 Extreme - athlon x2 - phenom x3 - phenom x4
    Last edited by eli1365; 09-08-2008 at 20:37.

پروفشنال M.K_Soft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام.
    تا جايي كه من ميدونم در CPU هاي Dual core كه داراي دو هسته جدا هستند از يك Cache به صورت اشتراكي استفاده ميشه مثلا 1 مگابايت كش كه بين هر دو سي پي يو به صورت share استفاده ميشه. اما در سي پي يو هاي core 2 duo از دو كش و به صورت جدا براي هر هسته سي پي يو استفاده ميشه كه باعث افزايش بهره وري و سرعت اين رده از سي پي يو ها ميشه.

12. این کاربر از M.K_Soft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shahab_blaster's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تربت جام

پيش فرض

سلام . لطفا منو راهنمایی کنید. من یه مطلب کامل و جامع درباره مفاهيم زیر لازم دارم. فارسی باشه خیلی بهتره. و اگه ترجمه نشده هست لطفا جوری باشه که بعد از ترجمه به دردم بخوره. خیلی خیلی ممنونم.
    CORE 2 QUAD - Core2 Duo- Dual-Core - Core 2 Extreme - athlon x2 - phenom x3 - phenom x4
    CORE 2 QUAD تعداد هسته ها 4 تا و نوع سوكت LGA775
    CORE 2 DUO تعداد هسته ها 2 تا براي شناسايي اول نامشون E داره و چند مدل داره سري 4 و سري 6 و سري 7 و سري 8 كه سري 7 و 8 45 نانومتري و جايگزين سري 4 و 6 هستن و سوكتشون همه LGA775
    DUAL CORE نسل اول پردازنده هاي CORE هست و فركانس پائينتري رو نسبت به خانواده CORE 2 DUO داره و سوكتش LGA775
    CORE 2 EXTREME اين خانواده داراي ضريب مولتي باز هست و براي اوركلاك هست اين خانواده مدا 2 و 4 هسته اي داره اگه اولش X اومده بود 2 هسته اي و اگر QX اومده بود 4 هسته اي هست نوع سوكت اينو نميدونم
    ATHLON X2 پردازنده هاي خانواده AMD هست سوكتش AM2 و تعداد هسته ها 2 مي باشد
    PHENOM X4 يك 4 هسته اي هست و سوكتش AM2+ هست
    PHENOM X3 يك 3 هسته اي هست و سوكتش AM2+ در ضمن اين رده اول 4 هسته اي بوده و بخاطر برابر نشدن فركانس 1 هسته با 3 هسته ديگر 1 هسته غير فعال شده
    اميدوارم اين مطالب به دردتون خورده باشه
    اگر سوال ديگه اي بود برام پيغام بزارين

14. 9 کاربر از shahab_blaster بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

از مطالب خوبتون متشکرم.
    من یه تحقیق در این رابطه باید ارائه بدم و نیاز به مطالب بیشتری دارم. لطفا منو راهنمایی کنید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

CORE 2 QUAD تعداد هسته ها 4 تا و نوع سوكت LGA775
    CORE 2 DUO تعداد هسته ها 2 تا براي شناسايي اول نامشون E داره و چند مدل داره سري 4 و سري 6 و سري 7 و سري 8 كه سري 7 و 8 45 نانومتري و جايگزين سري 4 و 6 هستن و سوكتشون همه LGA775
    DUAL CORE نسل اول پردازنده هاي CORE هست و فركانس پائينتري رو نسبت به خانواده CORE 2 DUO داره و سوكتش LGA775
    CORE 2 EXTREME اين خانواده داراي ضريب مولتي باز هست و براي اوركلاك هست اين خانواده مدا 2 و 4 هسته اي داره اگه اولش X اومده بود 2 هسته اي و اگر QX اومده بود 4 هسته اي هست نوع سوكت اينو نميدونم
    ATHLON X2 پردازنده هاي خانواده AMD هست سوكتش AM2 و تعداد هسته ها 2 مي باشد
    PHENOM X4 يك 4 هسته اي هست و سوكتش AM2+ هست
    PHENOM X3 يك 3 هسته اي هست و سوكتش AM2+ در ضمن اين رده اول 4 هسته اي بوده و بخاطر برابر نشدن فركانس 1 هسته با 3 هسته ديگر 1 هسته غير فعال شده
    اميدوارم اين مطالب به دردتون خورده باشه
    اگر سوال ديگه اي بود برام پيغام بزارين
    از مطالب خوبتون متشکرم.
    من یه تحقیق در این رابطه باید ارائه بدم و نیاز به مطالب بیشتری دارم. لطفا منو راهنمایی کنید.

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •