تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 138

نام تاپيک: کوچ اساسی به سمت اپن سورس

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض کوچ اساسی به سمت اپن سورس

سلام، من می خواستم یک کوچ اساسی از ویندوز و استفاده از نرم افزار های کرک شده و غیر قانونی به سمت دنیای اپن سورس ( به خصوص نرم افزار هایی که هم اپن سورس و هم رایگان هستند ) بکنم، می خواستم چند سوال بپرسم :
    1 - در مورد فلسفه اپن سورس سوالی دارم که هر طور حساب می کنم می بینم فایده اپن سورس این هاست : توزیع سریع، عیب یابی سریع، رایگان بودن در اغلب موارد، سفارشی کردن آن و ... اما به هر حال این به تولید کننده اولیه صدمی می زند چرا که ممکن است مثلا کسی یک توزیع تجاری را بخرد و آن را تقویت کند و بعد رایگان برای مثلا دانلود قرار دهد، درمورد این توضیح دهید.
    2- توزیع مناسب لینوکس برای یک کاربر متوسط و حرفه ای در آینده چیست ؟
    3 - زبان برنامه نویسی مناسب و قدرتمند که اپن سورس باشد چه در زمینه وب و چه پی سی و چه موبایل وجود دارد ؟ (البته منظور من زبانی مثل جاوا نیست که اگرچه اپن سورس و رایگان است اما از طرف کمپانی ارائه کننده دسترسی ایران به آن مسدود شده و در این مورد اگر ما از آن استفاده کنیم دوباره مثل این می شود که از نرم افزار های غیر قانونی استفاده کردیم، لطفا نظر خود را در این مورد بنویسید)
    4 - در مورد لینوکس شریف و سایر توزیع های فارسی که فکر کنم اغلب مبتنی بر دبیان باشند توزیع دهید.
    5 - آیا نرم افزار های گرافیکی، امنیتی، فشرده کننده ها، رایت، تبدیل کننده هاو .... همگی انواع اپن سورس آنها یافت می شود و چگونه ؟ ( یعنی در بازار هست یا باید از سایت ها دانلود کرد )
    6 - مجله یا سایتی فارسی در مورد اپن سورس که هم مقالات مفید و آموزشی و هم یک جمعی از استفاده کننده گان اپن سورس را در ایران جمع کرده باشد سراغ دارید.
    نکته : من دنبال گزینه هایی هستم که هم اوپن سورس باشد و هم رایگان، ( البته معمولا همین طور هم هست) البته اگر نسخه های تجاری هم سراغ دارید و معرفی کردید، لطفا قیمت آن را بفرمایید.
    خیلی خیلی ممنون
    Last edited by Love it; 02-05-2008 at 23:21.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

دوست عزیز چقدر سوال یکجا!!!
    ۱. ببینید اگر نرم افزاری زیر کدباز منتشر شود یعنی قوانین رو پذیرفته، اگر نرمافزاری رایگان نباشد شما حق توسعه و عرضه ی رایگان اوون رو ندارید مگر اینکه کلا مورد استفاده عوض شود.
    ثانیا هیچگاه نویسنده اصلی ضرر نمی کند چون سورس اصلی زیر نام او هست.
    ۱. (دومی) توزیعها مناسب هستند برای فرد فرد، یعنی نمی شه گفت مناسب، چون مناسب برای من برای شما ممکن نباشع، در کل خود دبیان و توزیعهای بر اساس اوون در حال گسترش فراوان هستند و کار هم با اوونها سادست.
    ۲. زبان قدرتمند C و فرزندش ++C فکر کنم اولی ها باشند Python بی شک زبان اصلی شما در لینوکس خواهد شد،‌PHP , MySql , PostgreSql اینها هم تمام نیاز شما رو در وب حل می کنند، در مورد JAVA هم من تعجب کردم!‌مطمن هستید؟!! چون فکر کنم زبان اول امروز در وب Javascript و به تناسب استفاده ی AJAX هست.
    ۳.در اوون مورد قبلا بحث شده کاملا موراجعه کنید با تاپیک خودش.
    ۴.هر نرم افزاری در یک سیستم عامل تبدیل خودش رو داره یعنی شاید شما مثلا فوتوشاپ پیدا نکنی ولی مانند هستُ خیلی هم زیاد، هم می توونی بخری و هم کدها و فایلهای نصب هستند.

به شما اوبونتو و یا پارسیکس پیشنهاد می کنم، هر دو هم کاملا رایگان هستند.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

در مورد JAVA هم من تعجب کردم!‌مطمن هستید؟!! چون فکر کنم زبان اول امروز در وب Javascript و به تناسب استفاده ی AJAX هست.
    خیلی ممنون از راهنماییتون، دوست عزیز منظور من جاوا اسکریپت نبود، بلکه زبان قدرتمند جاوا بود که توسط شرکت سان دسترسی به آن برای دانلود خودش و کامپونت هاش برای ایران مسدود شده.
    در مورد اوبونتو : خودش نرم افزارهای جانبی داره؟ اگر از طریق سایتش سفارش بدهم چقدر طول می کشه تا بدستم برسه و هزینه ی پست چقدر می شود(خسیس نیستم، برای اطلاع می پرسم).
    باز هم تشکر

حـــــرفـه ای m a j r i x's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

خیلی ممنون از راهنماییتون، دوست عزیز منظور من جاوا اسکریپت نبود، بلکه زبان قدرتمند جاوا بود که توسط شرکت سان دسترسی به آن برای دانلود خودش و کامپونت هاش برای ایران مسدود شده.
    در مورد اوبونتو : خودش نرم افزارهای جانبی داره؟ اگر از طریق سایتش سفارش بدهم چقدر طول می کشه تا بدستم برسه و هزینه ی پست چقدر می شود(خسیس نیستم، برای اطلاع می پرسم).
    باز هم تشکر
    سلام
    شما احتیاج ندارید که جاوا رو از خود سرورهای سان دانلود کنید
    جاوا در تمام مخازن توزیعهای لینوکس هست بعنوان مثال لینک زیر نگاه کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در مورد دریافت پستی دیسکهای اوبونتو اگر مامور پست هنگام تحویل پولی از شما نگیره برای شما هزینه‌ی دربرنداره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام
    شما احتیاج ندارید که جاوا رو از خود سرورهای سان دانلود کنید
    جاوا در تمام مخازن توزیعهای لینوکس هست بعنوان مثال لینک زیر نگاه کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    مسلما سان این موضوع را می دونه، پس چرا دسترسی مستقیم را محدود کرده ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

m a j r i x
    خیلی ممنون و خوشحال می شوم جواب سوال بالا را هم بدی.
    فقط اگر منبعی در مورد فلسفه اپن سورس، توضیح قابلیت های توزیع های گوناگون، معرفی نرم افزار های اپن سورس، آموزش و ... سراغ داری لطفا معرفی کن.(حالا چه سایت چه کتاب)

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مسلما سان این موضوع را می دونه، پس چرا دسترسی مستقیم را محدود کرده ؟
    تا اونجایی که میدونم دولت آمریکا بهش اجازه نمی ده
    در نتیجه خود سان با ایرانی ها مشکل نداره
    مسئله سیاسیه ربطی به گنولینوکس جاوا یا نرم افزار آزاد نداره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

خیلی خوشحال می شوم که دوستان حتما کتابی هم در این زمینه (اوپن سورس و متفرعاتش) معرفی کنند چون حالا که نمایشگاه هم هست، موقعیته خوبی پیش آمده، بازم ممنون.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

تا اونجایی که میدونم دولت آمریکا بهش اجازه نمی ده
    در نتیجه خود سان با ایرانی ها مشکل نداره
    مسئله سیاسیه ربطی به گنولینوکس جاوا یا نرم افزار آزاد نداره
    خب چرا به opensuse.org نمیگه لینک را بردار یا مثلا برای اونهایی که رنج ip شون در ایرانه غیر فعالش کن، در ضمن مگه سان شرکت دولتیه ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

در مورد دریافت پستی دیسکهای اوبونتو اگر مامور پست هنگام تحویل پولی از شما نگیره برای شما هزینه‌ی دربرنداره
    خسته نباشید !

صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •