تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 14 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 138

نام تاپيک: کوچ اساسی به سمت اپن سورس

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

از پارسیکس استفاده کنید به چند دلیل:

۱- کتاب آموزشی فارسی 300 صفحه ای که بعد از نصب پارسیکس قابل دسترسی هست.

۲- نصب بودن کدک های صوتی و تصویری

۳- نصب بودن فونت فارسی و امکان فارسی نویسی

۴- دیکشنری آزاد و بازمتن انگلیسی به فارسی و برنامه های بسیار دیگر ...

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    مگه اوبنتو امکان فارسی نویسی نداره؟
    شما خودت از پارسیکس استفاده می کنی؟
    راستی اگه می دونی اون سوال من رو هم جواب بده، که اگه یه توزیع را یاد گرفتی، بعدش بری سراغ یه توزیع دیگه باید دوباره از اول کار با اون رو یاد بگیری یا نه همه توزیع های تقریبا شبیه همه ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

ببخشید، اینجا من فقط سوال پرسیدم، اما فکر می کنم این پرسیدن ها خیلی خوبه چون می خوام با اطلاعات کافی سراغش بیایم و هم میخوام در آینده افراد دیگری رو راهنمایی و دعوت به سمت اوپن سورس کنم.
    باز هم ممنون از همه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

ای کاش یه کاری می شد که کاربران خانگی و کسانی که تخصصشون مرتبط با کامپیوتر نیست هم، با اوپن سورس و مزایاش آشنا بشوند، ای کاش !
    البته یه بخشی از این آشنا کردن بر عهده ی ماهاست، به نظر شما چکار کنیم ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

۱- کتاب آموزشی فارسی 300 صفحه ای که بعد از نصب پارسیکس قابل دسترسی هست.
    کد:
    میشه اطلاعات دقیق تری بدی، مثلا نام کامل کتاب، اینکه فارسیه یا نه، و انتشارات.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

ببخشید، اینجا من فقط سوال پرسیدم، اما فکر می کنم این پرسیدن ها خیلی خوبه چون می خوام با اطلاعات کافی سراغش بیایم و هم میخوام در آینده افراد دیگری رو راهنمایی و دعوت به سمت اوپن سورس کنم.
    باز هم ممنون از همه
    چرا در اوبونتو هم شما می تونید فارسی بنویسید، منتها نیاز به نصب فونت ها دارید.
    در مورد اطلاعات، اگر منظورتون از حرفه ای شدن این هست که بتونید با lib ها کار کنید و کرنل رو تغییر بدید یا توزیع رو برای خودتون تغییر بدید، خیر، تمامی توزیع ها از یک بیس استفاده می کنند و برای همین شما با یادگیری لینوکس، لینوکس یاد گرفته اید نه یک توزیع.
    ولی اگر منظورتون از حرفه ای شدن، مثلا اینه که به هر گوشه و کنار یک توزیع آشنا بشید(مثل اینکه مثلا نصب برنامه ها کجاست، نتورکینگ کجاست، ... ) بله توزیع به توزیع که هیچی در یک توزیع و در محیط های گرافیکی مختلف هم باید از نو شروع کنید. که البته کار ۲-۳ روز هست.

و البته صرفا یک توصیه،‌دوست عزیز برای اینکه بدون دلیل تاپیک باز نشه(صفحات زیاد نشه) پستهاتون رو در یک پست بدید، الآن این بالا شما ۴-۵ پست دارید که میشد همش توی یکدونه پست باشه
    در مورد کتاب همونطور که حسین گفت، زبان فارسی هست! لینک دانلودش هم در همین صفحه که لینک دادید هست،‌ توی منوی سمت چپ.
    Last edited by taia; 07-05-2008 at 23:44.

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

مگه اوبنتو امکان فارسی نویسی نداره؟
    شما خودت از پارسیکس استفاده می کنی؟
    راستی اگه می دونی اون سوال من رو هم جواب بده، که اگه یه توزیع را یاد گرفتی، بعدش بری سراغ یه توزیع دیگه باید دوباره از اول کار با اون رو یاد بگیری یا نه همه توزیع های تقریبا شبیه همه ؟
    توی اوبونتو هم همه کار میتونید انجام بدید ولی اولش نیاز به اینترنت پرسرعت دارید تا سیستمتون رو مجهز کنید. مانند نصب فونت , کدک ها و ... . ولی توی پارسیکس همه این کارا به صورت پیش فرض انجام شده. جدا از همه این حرفا, چه بهتر که از یک توزیع بومی و ایرانی استفاده کنیم! کتاب راهنمای پارسیکس هم در سی دی پارسیکس موجود هست و بعد از نصب پارسیکس قابل دسترسی خواهد بود و البته از لینک زیر هم میتونید دانلودش کنید:

کد:
    Last edited by sudotux; 08-05-2008 at 12:36.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

و البته صرفا یک توصیه،‌دوست عزیز برای اینکه بدون دلیل تاپیک باز نشه(صفحات زیاد نشه) پستهاتون رو در یک پست بدید، الآن این بالا شما ۴-۵ پست دارید که میشد همش توی یکدونه پست باشه
    آخه وقتی فرستادم یکدفعه یه چیز جدید یادم اومد،خیلی ممنون از تذکرت(البته هنوز تازه کارم)
    یه سوال دیگه هم داشتم این لینک زیر را ببین چرا برای اونتو قیمت گذاشته ؟
    کد:
    یه لیستی هست که توزیع ها رو رتبه بندی کرده لینکش رو دارید؟
    و یه سوال مهم هم قبلا پرسیدم در مورد اینکه چرا جاوا از سرور سان برداشته شده ولی هنوز در مخازن اوپن سورس هست، آیا نمی توانند خیلی راحت رنج IP ایران را برای دریافت محدود کنند، پس چرا این کار را نمی کنند و به نظر شما این مخالف قوانین اوپن سورس نیست که لینک رو برداشته ؟
    یه سوال دیگه هم داشتم که تقریبا با سوال اول مرتبطه :
    وقتی یک شرکت، تکثیر یا پشتیبانی یا نمیدونم هر چیزی مرتبط با یک نرم افزار اوپن سورس را قبول می کنه می تواند قوانین را تغییر بده، مثلا بگه شما همه جور آزادی دارید ولی حق تکثیر و دادن آن به افراد دیگه را ندارید و این کار باید مستقیما از طرف شرکت انجام بشود ؟
    Last edited by Love it; 09-05-2008 at 00:37.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

در مورد اون لینک، مربوط به بسته ی بیست تا سی دی هست که برای اون شما باید پول بدید، و در کل شما می تونید برای حمایت هر کدام از محصولات این شرکت رو از جمله سی دی ها رو خریداری کنید - من خودم لیوان اوبونتو رو خریدم

در مورد بعدی، باید ببینید سیاست سان در این مورد چی بوده! ثانیا خیلی وقتها یک توزیع می تونه یک نرم افزار غیر رایگان رو خریداری کنه و به کاربران اوون توزیع رایگان بده با توجه به قراردادی که برقرار کرده.

سوال بعدی هم جوابش مثبت هست، اپن سورس بودن، با رایگان نبودن یا حق تکثیر نداشتن در تضاد نیست، بلکه صرفا اجازه ی مرور و دیدن کدهای سورس رو به عموم می دهد، مثال مشخص اوون سیستم عامل مک هست که با اینکه کد اپن سورس هست ولی شما باید اون رو بخرید و حق تکثیر ندارید.

9. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه error403's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

این لینک رو ببین: (البته در مورد خریدش تقریبا اطلاعاتی ندارم)
    کد:
    راهنمای کاربری توزیع Ubuntu GNU/Linux 6.06
    کد:
    خیلی خیلی ممنون

حـــــرفـه ای Javad_Ed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ناکجاآباد

پيش فرض

ای کاش یه کاری می شد که کاربران خانگی و کسانی که تخصصشون مرتبط با کامپیوتر نیست هم، با اوپن سورس و مزایاش آشنا بشوند، ای کاش !
    البته یه بخشی از این آشنا کردن بر عهده ی ماهاست، به نظر شما چکار کنیم ؟
    خب سلام کی گفته آشنا نیستن
    توی همین شهر م خیلی ها (یکم دروغ گفتم)
    بعضی ها هستن که آشنا هستند
    در ضمن تمامه کسایی که اینجا از لینوکس استفاده میکنن که مرتبط با رشتشون نیست
    خیلی ها هم از همین انجمن ها هست که لینوکس مینصبند
    ولی یچیزه دیگه:
    این جا ساکن هست
    یعنی چی؟
    هدف شما از انجمن گنو لینوکس چیست؟
    آیا فقط نصب لینوکس توسط افراد؟
    یادتو باشه این باید کاربردی باشه که الان توی این انجمن یا هز جای دیگه نیست؟یعنی چی؟
    یعنی اینکه شما در انجمن p30world قسمت هایی با نام (بحث های نرم افزاری ، آموزش های الکترونیکی ،میکس و مونتاژ....)میبینید
    در واقع این بیانگر اینه که هدفه هر شخص از داشتن Pc فقط آهنگ گوش دادن ،بازی کردن ... نیست
    یکی دوست داره توی لینوکس توی فیلم هاش کار کنه ،یکی دوست داره کارهایی که تی فوتوشاپ انجام میده رو توی لینوکس انجام بده
    این کار ها مستلزم ابزاریست ؟
    یک یا چند زیر مجموعه :مثلا بنام همون بحث های نرم افزاری که مسائل و مشکلات مربوط به نرم افزار ها بررسی بشه یا آموزش گذاشته بشه
    مثلا برای ویندوز تاپیک مسائل و تکنیک های office رو دارسم ،خب openoffice چرا نباید داشته باشه
    من اگه بتونم کارهای منتاژم رو توی لینوکس انجام بدم دیگه سراغ وین نمیرم
    چرا باید برای نرم افزار های ویندوز آموزش بزارن ولی ما برای لینوکس نزاریم
    پیشنهاد به rootnt عزیز:اگه ممکنه زیر مجموعه ای داشته باشیم که بتونیم اونجا کاربردی تر بحث ها رو انجام بدیم و ....
    منتظر جواب شما
    ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •