تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 20 اولاول ... 567891011121319 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 193

نام تاپيک: مرجع کامل مراحل چاپ کتاب از تایپ تا چاپ

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    آران و بیدگل

پيش فرض

خب میشه بگید از چه برنامه ای استفاده کنیم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

سلام به همه دوستان مخصوصا سیمرغ عزیز

سیمرغ جان از مطالب خوب و مفیدت ممنونم ولی بهتر بود تو جاهایی که به ناشرا توهین میکردی از کلمه بعضی ناشرا استفاده میکردی (که خدا رو شکر همشون توسط مدیریت سایت ویرایش شده)
    کسی که خودش کتابشو چاپ کنه موفقیتش نزدیک به صفره به دلیل اینکه توی پخش به مشکل بر میخوره و شرکتهای پخش و کتابفروشیها به سختی ازشون کتاب میگیرن.
    من خودم نویسنده هستم و تو یه انتشارات مشغول کارم و تجربه این کارو دارم ولی باز هم روش چاپ کتاب به صورت ناشر مولف رو میگم تا چنانچه به هر دلیلی کسی خواست خودش کتابشو چاپ کنه بتونه واقعا این کارو انجام بده:

1.کتابتون رو تایپ حروفچینی و صفحه آرایی کرده و طرح جلدشو آماده میکنید به همراه سی دی و پرینت از کار تشریف میبرید موسسه خانه کتاب ابتدای خیابان انقلاببین فلسطین و صبای جنوبی میرید طبقه اول واحد شابک و از اونجا شابک میگیرید
    اینم شمارشه 66414991

2.بعد میرید کتابخانه ملی واحد فیپا و درخواست فیپا میکنید که البته تو آدرس زیر میتونید به صورت غیر حضوری هم درخواست فیپا کنید و فیپاتون بعد از 1 هفته حاضره
    شماره کتابخانه ملی 9-88644000 داخلی3104 واحد فیپا
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بعد تشریف میبرید وزارت ارشاد واحد مجوز چاپ کتاب کتابتونو میدید و یه شماره پیگیری میگیرید و بعد از چند وقت مجوز کتابتونو میگیرید این مطالبی رو که سمرغ جان در مورد مجوز نوشتن تا حد زیادی اغراق شدست کتابتون اگه مشکلی نداشته باشه براحتی مجوز میگیره البته ممکنه بهش اصلاحی هم بخوره که بعد از اون مشکلی نیست.
    دقت داشته باشید تو تمام مراحل مدارک کامل همراتون باشه.

برای مجوز گرفتن تو شهرستانها هم باید به اداره ارشاد شهرستانتون مراجعه کنید.
    بعد از مجوز هم اقدام به چاپ میکنید که اونوسیمرغ عزیز کامل توضیح داده.
    دوستان توجه کنن چاپ کتاب بصورت ناشرمولف معایبی هم داره از جمله اینکه تو پخش دچار مشکل میشید و کتابتون تو نمایشگاههای کتاب هم نمیره .هزینه چاپتون هم فرقی نمیکنه و از امکانات تبلیغی یه ناشر خوب هم غافل نباشید

سیمرغ جان ازت معذرت میخوام من فقط نظراتمو گفتم
    Last edited by naser noruzifard; 05-05-2011 at 12:56.

3. 2 کاربر از naser noruzifard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

Adobe Indesign

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

من داشتم دنبال مطلبی در مورد چاپ کتاب میگشتم که رسیدم اینجا از همه هم تشکر میکنم مطالب بدردبخوری وجود داشت
    آقای نوروزی من یه سوالی داشتم که اگه جواب بدین ممنون میشم من میخوام یه کتاب چاپ کنم تو سایز وزیری میشه لطف کنید بگید حدودا چقدر هزینه داره که یه ناشر این کار رو برام انجام بده و چقدر هزینه داره که خودم انجامش بدم؟
    یه چیز دیگه:شما و آقای سیمرغ چرا اینقدر کل کل میکنید؟

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

با درود و شاد باش سال جدید!

ورود شماو عضویتتان را تبریک عرض کرده و به شما خوشامد عرض می کنم.

لطفا تمام پستهای بنده را از اولین آنها تا آخر در این موضوع با دقت بخوانید. در مورد نرخ، هر ناشری یک نرخی ارایه می دهد. اگر نرخ چاپ را می خواهید، ببینید ناشرین معتبر با کدام چاپخانه ها کار می کنند، به آنها زنگ بزنید و بپرسید.

در مورد عبارت " کل کل" که به کار بردید، اگر پستهای قبلی را بخوانید می بینید اینجا قبلا از این جور مباحث نبود. تا اینکه متاسفانه این شخص عضو شد و از فضایی که بچه های این سایت درست کرده بودند، برای تبلیغ سو استفاده کرد و دروغ گفت و به من تهمت زد.
    Last edited by simorgh14; 28-03-2011 at 17:52.

7. این کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

سلام سیمرغ جان
    از مطالبت استفاده کردم و ازت تشکر میکنم.من تمام مطالب رو کامل خوندم بحث شما و آقای نوروزی رو هم خوندم نمیخوام قضاوتی بکنم فکر میکنم درست هم نیست این کارو کنم چون ممکنه اینجا به جای تالار اطلاعات چاپ تبدیل به تالار جنگ بشه
    و باب بشه که بقیه هم قضاوت کنن فکر هم میکنم که آقای نوروزی هم تصمیم درستی گرفته که جوابتونو نده

فكر ميكنم با كل كل الكي بين من و سيمرغ عزيز تالار داره از هدفش دور ميشه به همين دليل من چند تا مطلب رو جواب ميدم وبعد جوابام فقط به مسايل مربوط به چاپ كتاب محدود ميشه و از جواباي دوستان ديگه استفاده ميكنم
    از جوابی هم که دادی ممنونم من با دو تا ناشر نام آشنا صحبت کردم ولی هم قیمتشون بالا بود و هم مشکل اساسی اینجاست که پخش رو به عهده نمیگیرن.بعدشم مگه نگفتی که خیلی از ناشرای غیر معتبر ناشر نیستند و دلالند پس مگه فرقشون با این ناشرای معتبری که گفتی ببینم با کدوم چاپخانه کار میکنن چیه؟

شما سرمایه بده، پول بده، ما هم با تبلیغ و دروغ شما را فریب می دهیم، و بعد یک کتابی هم چاپ می شود، ما هم یک دلالی برای چاپخانه می کنیم و پولی به جیب می زنیم.... شما هم یک مدت دلتان خوش است که کتاب چاپ کرده اید، اما بعد از مدتی کتاب هم روی دست شما می ماند، و منزل شما تبدیل به انبار کتاب می شود،
    آقای نوروزی ممنون میشم جوابمو بدین لطفا مثل آقای سیمرغ کلی گویی نکنید قیمت میخوام و اینکه چجوری ارزونتر درمیاد کتابم150 صفحه وزیریه

9. این کاربر از آبی آسمونی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

از حسن نیت شما سپاسگزارم!

از جوابی هم که دادی ممنونم من با دو تا ناشر نام آشنا صحبت کردم ولی هم قیمتشون بالا بود و هم مشکل اساسی اینجاست که پخش رو به عهده نمیگیرن.بعدشم مگه نگفتی که خیلی از ناشرای غیر معتبر ناشر نیستند و دلالند پس مگه فرقشون با این ناشرای معتبری که گفتی ببینم با کدوم چاپخانه کار میکنن چیه؟
    واضحه! یک ناشر معتبر، با یک چاپخانه قوی و با کیفیت کار می کند، چون نمی خواهد فردا کتابهایش در بازار با کیفیت افتضاحی چاپ بشود و برایش آبرو ریزی پیش بیاید. این سیاست و زیرکی یک نویسنده که راه میانبر برود و از تجربه ناشر استفاده کند، حالا فهمیدید دلیلش چیست؟

انتشارتیها که حکم دلال دارند، مثل این می ماند که یک دلال، از یک کشاورز محصولاتی می خرد و به مصرف کننده می فروشد، به همین خاطر نرخی که می گیرند از چاپخانه ها بیشتر است. شما وقتی یک کالا را با واسطه بخرید ارزانتر است یا مستقیم؟

البته وقتی چاپخانه می روید باید محکم، با صلابت و قاطع باشید تا چاپخانه چی بفهمد برای چه کسی کار می کند. سعی کنید اطلاعات کلی در مورد چاپ داشته باشید، با هر جا که خواستید کار کنید، فاکتور بگیرید، یعنی نرخ کاغذ، نوع کاغذ، نوع مقوای جلد ، هزینه زینک و... محاسبه شود. دقت کنید که به آنها تفهیم کنید این فاکتور نهایی است و کلاه سرتان نرود که فردا 200 تومان رویش بکشند بگویند هزینه های متفرقه مثل ایاب و ذهاب و.... دستشویی رفتن بین راه!!! بوده است!

من نمی دانم کدام ناشر معتبر بوده که پخش را بر عهده نگرفته! دانشگاه بوده؟
    کلام آخر:
    به چاپخانه تماس بگیرید!

11. این کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

سلام دوست عزیز

طبیعتا وقتی شما خودتان مستقیم به چاپخانه مراجعه کنیدارزانتر درمیاد(البته همیشه اینطور نیست چون بعضی چاپخانه ها تو اینجور مواقع قیمت رو میکشن بالا) اونم دلیلش اینه که وقتی کار شما رو یه ناشر به عهده میگیره شابک فیپا مجوز حروفچینی صفحه آرایی ویراستاری و طراحی جلد رو به عهده میگیره و مسلمه که قیمتش بالاتر باشه البته اگه اصرار داشته باشید خودتون طراحی جلد رو انجام بدین ممکنه نتیجش اون چند تا طراحی باشه که سیمرغ عزیز نشون داده بود

در ضمن سیمرغ جان کلی گویی نکرده بود سوال شما مثل این میموند که بگید میخوام یه ماشین بخرم رنگش سفید باشه.قیمتش چنده؟
    که تو سوال بعدیت کمی کاملترش کردی.
    تو چاپ اول بیشتر از 1000 تا چاپ نکن.برای چاپ کتاب تو سایز وزیری 150 صفحه و با 1000 جلد با کاغذ70 گرم کاج بنفش اندونزی و جلد250 گرم سلفون دار و چاپ با کیفیت بالا توسط ناشر1200000 تومان تو فروردین 90نرخ منصفانه ایه البته ناشرای مختلف نرخهای متفاوت میدن.
    اگه خودتم با مشخصاتی که نوشتم مستقیم با چاپخانه کار کنی تا 200000 تومان ارزونتر درمیاد.حتما یادت باشه چه ناشر چه چاپخانه حتما نمونه کتابای چاپ شده قبلیشونو از نزدیک ببین.
    البته با یه سرچ ساده تو اینترنت میتونی از 100 جا نرخ بگیری هم تیراژ بالا و هم پایین.
    Last edited by naser noruzifard; 30-03-2011 at 13:33. دليل: تکمیل جواب

13. این کاربر از naser noruzifard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

دوستان عزیز ناصر نوروزیفرد و سیمرغ عزیز واقعا ازتون ممنونم به خاطر راهنماییهایی که کردید
    یه سوال داشتم البته اگه دوست داشتین جواب بدین تا بدونیم که این مطالبی رو که میگید تجربه ای پشتش هست یا نه؟
    آیا تا حالا کتابی از شما چاپ شده یا نه؟و اسم کتاب رو بگید بدیهیه که کسی که خودش تا الان ازش کتابی چاپ نشده باشه نمیتونه ادعای کمک به دیگران تو زمینه چاپ کتابو داشته باشه
    در آخر بازم ازتون ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

آیا تا حالا کتابی از شما چاپ شده یا نه؟و اسم کتاب رو بگید بدیهیه که کسی که خودش تا الان ازش کتابی چاپ نشده باشه نمیتونه ادعای کمک به دیگران تو زمینه چاپ کتابو داشته باشه
    ببین دوست عزیز این حرفی که زدی درسته ولی همیشه اینطور نیست حتی یه کارگر ساده که تو یه انتشارات کار کرده باشه میتونه اطلاعات خوبی تو این زمینه داشته باشه
    از من یه کتاب چاپ شده بنام بازاریابی شبکه ای شبکه ساز ایرانی که تالیف خودم هست و یه کتاب دیگه هم دارم تکمیل میکنم که تا چند وقت دیگه چاپ میشه ولی باز هم میگم چاپ کتاب توسط یه نفر دلیل داشتن اطلاعات کامل نیست چه بسا نویسندگانی که حتی نمیدونن چیکار باید بکنن چون تمام کارها رو ناشرشون انجام داده کسی اطلاعات کامل داره که کار اجرایی کرده باشه وگرنه هرکسی میتونه با سرچ تو اینترنت یه سری اطلاعات بدست بیاره و ادعای داشتن اطلاعات بکنه.
    البته کاملا مشخصه که کسی که میخواد به دیگران تو زمینه چاپ کتاب کمک کنه یا باید خودش کتاب چاپ کرده باشه(بصورت ناشرمولف) یا سابقه کار اجرایی تو این زمینه رو داشته باشه.
    در هر صورت براتون آرزوی موفقیت میکنم و ازتون میخوام بعد از چاپ کتابتون تو این تالار به کسانی که نیاز دارن کمک کنید تا اونا هم بتونن با کمترین مشکل کتابشونو چاپ کنن.
    Last edited by naser noruzifard; 01-04-2011 at 13:17.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •