تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 20 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 193

نام تاپيک: مرجع کامل مراحل چاپ کتاب از تایپ تا چاپ

کـاربـر بـاسـابـقـه saviss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض دکمه "تشکر"به تنهائی نمیتونه کافی باشه

دکمه "تشکر"به تنهائی نمیتونه کافی باشه برای زحمت های دوست خوبمون
    ایشون زحمت زیادی رو برای توضیح این کارکشیدن
    پس..
    simorgh14عزیز...
    من این پست رومیدم برای "تشکرخاص"ازشما
    خیلی ازمطالبی که توی این تاپیک درج کردیدمفیدبودویک مرجع "مهم"برای دوستان اهل کتاب
    ===
    مجددا متشکرم ازشما
    ==
    امیدوارم که ادامه ی "مطالب مفیدتون" روبخونیم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

با تشکر بسیار از راهنمایی های دوستان یک سوال اساسی که پیش میاد اینه که کتاب دزدی توسط انتشاراتی های غیر معتبر و حتی در مواقعی معتبر رخ میده.چطور میشه قبل از اینکه مثلا ترجمه یک کتاب رو به ناشر بدی اونو جایی ثبت کنی تا در صورت برخوردن به مشکل یا عدم توافق با ناشر رو دست نخوری؟

در آغاز فعالیت angel00y's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

با تشکر از simorgh عزیز که مطالب کاملی رو نوشته بود من همه مطلب رو خوندم اما یه سوال برام مونده که جوابش رو نگرفتم
    برای یه کتاب در زمینه کامپیوتر چه فونتی و با چه سایزی خوبه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

درود!

و اینک ، این منم ، سیمرغ !! در خدمت دوستان!

در ابتدا باید از saviss عزیز نهایت سپاسگزاری داشته باشم ،

راستش بعد از اون همه پست تعجب کرده بودم که چرا در بعضی پستها فقط یک تشکر است ، من که همه تجربه خودم را اینجا ریخته بودم ، چرا؟!.....

ازتون سپاسگزارم

کمربندهاتون را ببندید!
    پیش به سوی پاسخ به پرسشها

تشکر به خاطر مطالب آموزنده
    آقا چند سوال داشتم یکی اینکه چه مقدار سود برای نویسنده کتاب می مونه مثلا یه کتاب 200 برگی با 5000 جلد تیراژ و جلد معمولی چند برای نویسنده می مونه آیا توجیه اقتصادی داره؟ من خودم یه کتاب در مورد برنامه ریزی شهری الان نوشتم ولی می ترسم رودستم بمونه البته از رشته های برنامه ریزی شهری و عمران خریدار پیدا می شه . حالا اینو گفتم بزار این رو هم بپرسم وقتی چاپ خونه کتاب رو چاپ کرد میده دست نویسنده می گه برو بفروش یا برای خودشون بازار یاب و بازار دارن و خودشون برنامه ای برای فروش کتاب دارن اگه ندارن من نویسنده چی کار باید بکنم ؟
    تشکر...
    خواهش می کنم!
    ما باید در جامعه به هم کمک کنیم نه؟ ! کمک کردن که فقط پول نیست! تبادل یک تجربه! یک مشاوره خوب و ..

ای برادر !

خودت می فرمایی که " هراس دارم روی دستم باد کند" و آنگاه می گویی که "مثلا یه کتاب 200 برگی با 5000 جلد تیراژ"

ای برادر ، ز چه رو می خواهی چنین کنی و 5000 تیراژ داشته باشی؟

ای نازنین! نکند در دام یکی از ناشران دندان طلا و منشی های شیرین ادا و جیک جیک ولالا افتاده ای که گفته اند بیا این تیراژ را بزن تا برایت سود داشته باشد!!

همان منشیها که در پی شوهر هستند!
    آنان که مانتوی تنگ می پوشند!
    آنان که با ماسک صورت می خواهند خود را چند سال جوانتر نشان دهند!
    آنان که آن قدر در موقع صحبت دست تکان می دهند که آدمی فکر میکند در حال رقصیدن هستند!
    آنان که فقطچند ترم زبان خوانده اند آنگاه چنان حرف می زنند و کلمات فینگلسی قاطی حرفهایشان می کنند که تو فکر کنی سالها در فرنگستان بوده اند!
    آنان که در آمد ماهیانه شان فقط به اندازه خرید جوراب و شلوار و و سوزن نخ برای دوختن جورابهای پاره شان است ولی در جلسه خواستگاری می گویند که ما مستقل هستیم و با در آمد خود ، زندگی را اداره می کنیم!
    آنان در موقع برگشت خوردن چکهای ناشر ، که قرار بوده شما پاس کنی و برگشت خورده ، بس طنازی و دلبری می کنند و مدام می گویند که نحن ناشر المعتبر فی کل ارض!!

آنانکه میگویند اوا خاک عالم! شما می خواهید با آقای مدیر صحبت کنید؟!! ایشون وقت ندارند! فقط پنج شنبه ها !! ایشون آقای دکتر هستند و در دانشگاه تدریس میکنند!!

هشدار امنیتی:
    در صورت بر خورد با چنین جملاتی که مثلا آقای به اصطلاح دکتر !! مدیر انتشارات بزبز قندی، فقط پنج شنبه ها می آیند و در دانشگاه یا هر طویله دیگری مشغول به کار هستند و عضو هیات علمی هستند .و...
    فورا گوشی را قطع کرده و از هرگونه همکاری پرهیز کنید!! سعی کنید با یک ناشر حرفه ای کار کنید که فقط تمرکزش برا نشر کتاب باشد . در پستهای قبلی در مورد ترفندهای برخی ناشرین اقماری و جزیی ، برای اینکه خود را به جای ناشران قوی و اصلی جا بزنند ، توضیح داده ام .

هشدار امنیتی:
    از هر ناشر باید فاکتور چاپ را قبل از قرارداد بخواهید. در غیر این صورت فورا ارتباط خود را قطع کنید.این فاکتور باید بسیار دقیق بوده باشد و نکات جزیی( مثلا نوع کاغذ ) در آن درج شده باشد. کاغذ 70 گرم چینی،70 گرم مالزی، 70 گرم اندونزی، همه 70 گرم هستند، اما با کیفیتهای متفاوت و قیمت متفاوت. ناشری که یک نویسنده را برای عقد قرارداد ، زیر فشار می گذارد که از شهرستان به تهران برود، اما خود هیچ فاکتوری به نویسنده نمی دهد، به این بهانه که " وقت نداریم" آیا یک قالتاق نیست؟ در صورتی که به اصطلاحات مربوط به چاپ، مثلا سلفون و یا چهرا رنگ و غیره آشنا نیستید، بهرت است اطلاعاتی کسب کنید که سرتان کلاه نرود. ناشران، البته نه همه اونها، سالها درس کلاهبرداری آموخته اند و می دانند چطور باید از احساسات پاک یک محقق که عاشقانه وقت در راه تحقیق می گذارد، سو استفاده کنند

ای نازنین!
    ای نازنین!
    در آیینه ، ما را ببین!......

مگر در اینجا نگفته ام که :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    - فریب چاپخانه و یا ناشر در مورد شمارگان را نخورید :
    این شما هستید که باید تغیین کنید تیراژ کتاب چقدر باید باشد ، جملاتی مانند:

- کتاب شما فروش میکند نگران نباشید
    - ارشاد اجازه چاپ زیر 1000 جلد نمی دهد
    و......

اگر فردا کتاب روی دست شما بماند، آنها پولشان را گرفته اند و به ریش شما می خندند!!

- سعی کنید با مخاطبان خود ارتباط بر قرار کنید و به نظرات آنها واقعا اهمیت بدهید! ایجاد وبلاگ ، پاسخگویی به پرسشها و شرکت در نمایشگاهها و گفتگوی رو در رو در کنفرانس ، نمایشگاه و یا...
    پیشنهاد من برای تو ، ای محقق ، ای غواص خستگی ناپذیر دریای علم! این است اول با چاپ دیجیتال ، به میزان 100 جلد چاپ کنید ،و سپس با توجه به فروش این 100 جلد برای تیراژ اصلی ، تصمیم گیری کنید .

در مورد پرسش دوم ، در پستهای قبلی توضیح داده شده است .

با تشکر بسیار از راهنمایی های دوستان یک سوال اساسی که پیش میاد اینه که کتاب دزدی توسط انتشاراتی های غیر معتبر و حتی در مواقعی معتبر رخ میده.چطور میشه قبل از اینکه مثلا ترجمه یک کتاب رو به ناشر بدی اونو جایی ثبت کنی تا در صورت برخوردن به مشکل یا عدم توافق با ناشر رو دست نخوری؟
    دوستان؟ کدوم دوستان؟ همش که من هستم دارم....

شوخی میکنم!

بله عزیزم، در به اداره ارشاد بروید و در مورد نحوه ثبت آثار و اداره ثبت آثار پرسش کنید . ان شالله راهنمای می شوید .

با تشکر از simorgh عزیز که مطالب کاملی رو نوشته بود من همه مطلب رو خوندم اما یه سوال برام مونده که جوابش رو نگرفتم
    برای یه کتاب در زمینه کامپیوتر چه فونتی و با چه سایزی خوبه؟
    خواهش می کنم برادرم، اگر این جور می شد که همه مردم ، با هم همدل بودند و به هم با نیت خیر کمک می کردند ، چه دنیای قشنگی داشتیم؟

ببینید مساله فونت ، تاحدی سلیقه ای است ، من پیشنهاد می کنم ، شما کتابهای ناشرین معروف در زمینه کامپیوتر ببینید و از بین اونها، آنچه که پسند کردید را انتخاب کنید!

این هم از این ، الان که دارم تایپ می کنم ، نزدیک غروبه ، سرما خوردم ، الان که پاسخ شماها را دادم حالم بهتر شد.

داستان زندگی بعضی آدمها خیلی عجیب است. دانشجویی که آن همه وقت رو پژوهش می گذارد ، و درست رتم آخر با یک کارمند شارلاتان برخورد می کند که کارش گرفتن رشوه و توهین و .... زیر بار نمی رود 4 سال تحصیلش را برای این زیر بار نرفتن فدا می کند!! آدمی که خودش به خیلیها کمک کرده و دست خیلیها را هم گرفته چرا باید خودش حالا...
    هر جا برای خواستگاری برود ، باید بگوید که دیپلم داردو آن احمقها هم که نمی دانند ماجرا چیست.. خیلی راحت ... می گویند نه! به درک! همچین آدمهای سطحی به درد ...

به راستی اگر چنین دانشجویی ، امکان ارتقا تحصیلاتش فراهم نشده و اکنون استاد دانشگاه و یا هیات علمی نیست، آیا جامعه که از داشتن چنین شخصی در جایگاه خودش محروم شده بیشتر ضرر می کند یا خود این این دانشجو که امکان ادامه تحصیل برایش نیست؟

...
    گر در اوج فلکم باید مرد
    عمر در گند به سر نتوان برد

شهپر شاه هوا اوج گرفت
    زاغ را دیده بر او مانده شگفت
    رفت و بالا شد و بالاتر شد
    راست با مهر فلک همسر شد
    لحظه های چند بر این لوح کبود
    نقطه ای بود و دگر هیچ نبود
    Last edited by simorgh14; 27-04-2010 at 13:29.

5. 2 کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

درود و صد درود!

پیرو پاسخهایم به دوستان ، یک سری نکات را یاد آور می شوم :

- در مورد ثبت آثار: اداره ثبت آثار یکی از یر مجموعه های کتابخانه ملی است :

کد:
    فوائد ثبت اثر
    1. از جنبه حقوقي؛ ثبت اثر به نام صاحب اثر موجب مي شود كه حق انحصاري نشر، پخش، عرضه و اجراي اثر و حقوق بهره برداري مادي و معنوي اثر قانوناً به صاحب آن تعلق گيرد.
    2. از جنبه فرهنگي؛ حفظ و نگهداري نسخه اي از اثر در سازمان اسناد و كتابخانه ملي بر غناي گنجينه ملي كشور خواهد افزود.
    3. از جنبه اطلاع رساني؛ تهيه اطلاعات مستند اثر مطابق استانداردهاي فني و تخصصي كتابداري و ارائه اطلاعات مربوط در بانكهاي اطلاعاتي، موجب شناسايي و معرفي بيشتر اثر مي شود.

مراحل ثبت اثر
    پديدآورندگان و توليد كنندگان آثار مكتوب و غير مكتوب مي توانند با توجه به مراحل زير، اثر خود را در كتابخانه ملي ايران به ثبت برسانند.
    1. دريافت و تكميل 2 فرم درخواست ثبت آثار [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) از واحد واسپاري و ثبت آثار كتابخانه ملي ايران ( با ارائه كارت شناسايي معتبر توسط صاحب اثر و يا نماينده وي با ارائه معرفي نامه رسمي).
    2. در شهرستانها متقاضيان ثبت آثار تاليفي مي توانند به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان خود مراجعه نمايند.
    3. در مورد ثبت كاست هاي صوتي ارائه معرفي نامه از مركز موسيقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي الزامي است.
    4. ارائه دو نسخه كامل از اثر به همراه فرم تكميل شده درخواست ثبت اثر به واحد واسپاري و ثبت آثار كتابخانه ملي ايران.
    اين نسخه ها مي تواند دستنويس، ماشين شده، چاپ شده و يا تصوير برابر با اصل آن باشد.
    5. ارائه مدارك رسمي لازم در مواردي كه حقوق مادي اثر به ديگري واگذار شده و يا نماينده صاحب اثر تقاضاي ثبت نمايد.
    6. دريافت شماره ثبت اثر با مهر و امضاي مديريت مربوط.
    7. در صورت انتشار، صاحب اثر بايد شماره واسپاري و ثبت اثر كتابخانه ملي ايران را بر روي اثر درج نمايد و دو نسخه پس از انتشار را به كتابخانه ملي ايران تحويل دهند.
    براي دريافت اطلاعات بيشتر با شماره تلفنهاي 39-88644000 داخلي 1-3180 و يا آدرس پست الكترونيكي
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تماس و يا به آدرس:
    تهران، اتوبان حقاني، بعد از ايستگاه مترو ميرداماد، بلوار كتابخانه ملي، ساختمان كتابخانه ملي، مديريت فراهم آوری و حفاظت، واحد ثبت آثار مراجعه فرمائيد.
    نکته:
    من می خواهم با ناشری کار کنم ، این ناشر مرتب می گوید که من ناشر نمونه فصل هستم و یا فلان کتاب من بهترین کتاب فصل بوده و یا فلان نهاد دولتی مرا تشویق کرده و یا فلان شخص حکومتی ....

جدا هشدار می دهم که در صورت شنیدن چنین پز و افاده هایی ار طرف ناشر ملاک و احتمال بیشتر را بر این بگذارید که این یک ناشر مکار و حیله گر است

چرا ؟

در کشور ما متاسفانه ، روابط بر ضوابط ارجحیت دارند . من خودم ناشری سراغ دارم که بارها در نمایشگاه کتاب مورد تشویق قرار گرفته ، اما بسیار فرد حقه باز و قالتاقی است .

این شخص ، با نزدیک کردن خود به افراد سرشناس ، و همچنین گرفتن ژست های فرهنگ دوستی ، و کلاه گذاشتن بر سر چند نویسنده ساده دل و البته با سواد ، کار خود را پیش می برد .

برای مثال ، برای اینکه آمار فروش کتاب معلوم نشود ، از ارسال کتاب برای کتابفروشی ها پرهیز کرده ، و برخی عناوین را صرفا در نمایشگاه ارایه می دهد . با این ترفند ، نویسنده ساده دل را فریب داده و به وی مرتب اظهار می کند که کتابش فروش نمی رود . از طرف دیگر ، پول خود را هم به جیب می زند .

از جمله کارهایی دیگری که این شخص می کند ، خرید کتابهای دیگر ناشران که فروش نرفته و انبار کردن آن کتابها ، و فروش آنها در موقعیت مناسب بود . البته از این جهت که شارلاتان بازی همیشه جواب نمی دهد ، در یکی از سالها که باران زیادی در زمستان بارید ، آب به انبار این آقا رفت و کتابها را شست!!

مثال دیگر در مورد برخی نویسندگان است ، اینکه گفته شود فلان نویسنده توسط رییس جمهور تشویق شده است ، لزوما دلیلی برای بالا بودن کارایی او نیست ، من موردی را برایم تعریف کرده بودند که شخص بوسیله یک سری روابط ، مطرح شده بود و مورد تشویق قرار گرفته بود بعد از آن هم یک قرداد سنگین هفتاد میلیونی با برای خرید کتابش بسته بودند ، در صورتی که کتاب وی ارزشی نداشته است .اگر اخبار دنبال کنید ، گاهی می شنوید که انبارهای ارشاد از برخی کتابهای بی مصرف پر شده است .

به هر حال ، این مساله را گفتم ، که گول این حرفها و ژستها را نخورید:

مشک آن است که ببوید ، نه آنکه عطار بگوید!

7. 3 کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید با تشکر از سیمرغ و همه دو ستان که به دنبال پر بار کردن این بخش هستند
    سوالی داشتم1- اگر ما کتاب را به پخش کننده کتاب بدهیم چند درصد از قیمت پشت جلد را باید بپردازیم؟
    2- اگر ما کتاب را به کتاب فروشی بدهیم باید چند در صد از قیمت پشت جلد را باید بپردازیم؟
    با تشکر و خسته نباشید.

کـاربـر بـاسـابـقـه saviss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید با تشکر از سیمرغ و همه دو ستان که به دنبال پر بار کردن این بخش هستند
    سوالی داشتم1- اگر ما کتاب را به پخش کننده کتاب بدهیم چند درصد از قیمت پشت جلد را باید بپردازیم؟
    2- اگر ما کتاب را به کتاب فروشی بدهیم باید چند در صد از قیمت پشت جلد را باید بپردازیم؟
    با تشکر و خسته نباشید.
    سلام
    درموردقسمت اول سوالتون...
    متاسفانه هیچ قانون خاصی دراین موردنیست ...
    اغلب توافقی هست(البته به اصطلاح "حق الپخش؟"(ترکیب جذاب فارسی وعربی!)"معمولابین5تا7درصدازقیمت پشت جلدمتغیره)...
    ولی اگرکه خودتون "پخش"روبه عهده بگیرید ومستقیم یه "کتابفروشی "هابفرستید فکرکنم یک سودبین 15تا20درصدروبایدبرای"کتاب فروشی"درنظربگیرید..
    این یکی روفکرکنم یک جایی قانونی هست براش ..اما دقیقا نمیدونم چقدرهست

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

با درود

دوستان گرامی چند پرسش درباره ی طراحی جلد کتاب دارم

1- چگونه شابک رو تبدیل به رمزینه (بارکد) کنیم تا برایب پشت جلد از اون استفاده بشه

2- اندازه قطع وزیری رو چقدر باید بگیریم؟

3- ضخامت یک کتاب 320 برگی با کاغذ سفید چند سانتی متر می شه؟

4- امروز برای چاپ یک کتاب320 برگی که در 1000 جلد چاپ می شه چقدر هزینه بگیرن درست و حسابی هست؟

با سپاس

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

پخش کننده 40 در صد می گیره

30 در صد برای کتبفروش
    10 در صد پخش کننده

البته این در صدها ممکنه تغییر هم بکنه بسته به اعتبار کتاب و یا نویسنده و یا اینکه پخش کننده 25 در صد بگیره و 15 در صد برای کتابفروش و

در مورد پیشنهاد saviss ، پیشنهاد ایشان را من کاملا مردود می دانم.

به خاطر اینکه کتابفروشها با ناشران کار دارند ، به همین خاطر به اونها خوب پول میدن. ولی شما... یک نویسنده تازه کار از همه جا بی خبر

اما البته اگر کسی بخواد مثل مرحوم مارکوپولو، برای گرفتن یک چک ، به سفرهای طولانی بره و با چیزهای جدید آشنا بشه ، اون یک بحث دیگر است . مثل سفرهای هامی و کامی که در قبل انقلاب بود.

در موردسایر پرسشها ، دوستان محبت کنند و کل صخحات را به دقت بخونند.
    کد:
    عجیبه، چندی سال از این ماجرا میگذره . من خاطره اونو هنوز به یاد دارم. تک تک حرفاشو . ای خدایی که اون بالا هستی! آیا نمی بینید توی این چند سال چی کشیدم و چقدر گریه کردم؟مگر من چه بدی به کی کردم که باید اینطور سرنوشتی داشته باشم؟

گرم یاد آوری یا نه
    من از یادت نمی کاهم
    ترا من چشم در راهم.

یادم به حرف حضرت مولانا افتاد:

در خانه غم بودن ، از همت دون باشد!

خدایا خودت کمک کن!

12. 3 کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

با درود

دوستان گرامی چند پرسش درباره ی طراحی جلد کتاب دارم

1- چگونه شابک رو تبدیل به رمزینه (بارکد) کنیم تا برایب پشت جلد از اون استفاده بشه
    ابتدا از دوست گرامی به خاطر تاخیر در پاسخ پوزش می طلبم، هر چند که احتمال قوی این دوست پاسخ پرسش را پیدا کرده ، ولی من پاسخ را اینجا می گذارم که آیندگان از آن بهره برند و یک " مادر بیامرزی" نثار اینجانب کنند. ( نمی دانم چرا همیشه می گویند خدا پدرش را بیامرزد! چشمها را باید شست.. جور دیگر باید دید.)

ای برادر! ای قهرمان! ای تکاور! ای بی همتا!

به این سایت برو :

کد:
    در اینجا نرم افزاری وجود دارد که تولید رمزینه می کند و شابک 10 رقمی را به سیزده رقمی تبدیل می کند.
    Last edited by simorgh14; 17-03-2010 at 14:44. دليل: پاسخ به یک پرسش

14. 2 کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •