تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 17 از 20 اولاول ... 71314151617181920 آخرآخر
نمايش نتايج 161 به 170 از 193

نام تاپيک: مرجع کامل مراحل چاپ کتاب از تایپ تا چاپ

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

سلام دوستان
    بایدبدانید هرکاری هم زحمت و هم هزینه خاص خود را دارد
    اینکه توقع داشته باشید یک ناشر بیاید روی کار یک نویسنده ناشناس سرمایه گذاری کند و کلی پول دهد بابت اثر به شما کمی خوش بینانه و دور از واقعیت است .
    برای ورود به این عرصه بهتر است خودشما نیز ریسک کرده و سرمایه گذاری روی اثر خود نمایید ...
    اگر به کتاب به عنوان یک کالا نگاه میکنید و یکی از اصلیترین اهدافتان کسب درآمد و فروش است , آیا خود شما حاضرید روی کالای خود سرمایه گذاری کنید ؟؟؟؟
    پیشنهاد من به این دوستان این است که ابتدا کتابتان را در تیراژ پایین (100 تا 200) جلد چاپ نموده و بازار سنجی نمائید اگر کشش و استقبال بازار از کتابتان خوب بود سپس در تیراژهای بالا چاپ نمائید تا هم دردسرهای تامین بودجه را نداشته باشید و هم سنجیده در این ورطه قدم بردارید...

3. این کاربر از mortezahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

مدتی من سر نزدم برخی توهم برشان داشت که اینجا محل تبلغ ناشرین است.

دوستانی که این موضوع را می بینند و می خوانند، به هیچ ناشری که در اینجا تبلیغ کند اطمینان نکنید، ممکن است اینها از همه بدتر باشند!

5. این کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

سلام سیمرغ جان
    بینهاییییییت ممنونم از این همه وقتی که گذاشتی برای راهنمایی و در اختیار گذاشتن تجربه های گران بها
    من زیر پستا تشکر نزدم ولی تمام پستا رو خوندم و خیلیییییی و بینهایت به دردم خوردم
    همین جا ازت بینهایت تشکر می کنم و مثل انروز که گرهی از کار بنده ی خدایی باز کردی، یه روز هم گره مشکلات خودتت باز بشه
    من یه رمان نوشتم که شیش ماه برای پایه داستانیش وقت گذاشتم
    دو سال طول کشید تا جلد اولشو نوشتم! زمان من چند جلد داره که به هم مرتبط هیتن و داستان واحدی رو دنبال می کنه گرچه تو هر جلدش هم یه داستان فرعی روایت میشه
    از جلد دومم هم 50 صفحه تا به الان نوشتم
    کتاب اولم 374 صفحه رقعی هسش و این کتابی که می نویسم بالای 500 صفحه هستش
    الان با یه ناشر صحبت کردم برای چاپ کتابم که برام قرار داد فرستاد به این شکل:

1 - موضوع قرارداد : چاپ و انتشار کتاب ........كه از اين پس اثر ناميده مي شود.
    2- حقوق اثر: كليه حقوق مادي و معنوي اثر از جمله انتشار و تكثير با رعايت قوانين جاري و آتي و قانون حمايت از مولفان ، مصنفان و هنرمندان متعلق به ناشر است
    3- تعهدات مولف:
    1/3 – مولف متعهد است طبق شرايط مندرج در بخش توضيحات اين قرار داد در خصوص تعهدات معنوي خود اقدام نمايد .
    2/3- مولف اقرار مي كند كه خود اثر را نوشته و تمام يا قسمتي از آن را به شخص حقيقي يا حقوقي ديگري واگذار ننموده و در صورت بروز هر گونه ادعا يا شكايتي نسبت به مطالب اثر، پاسخگو خواهد بود.
    3/3- مولف مسئوليت تایید غلط گيري ، ويرايش ، نمونه خواني نهايي اثر را بر عهده دارد و همچنین قبل از چاپ یک نسخه از کتاب به ایمیل صاحب اثر ارسال خواهد شد که ملاک چاپ همان نسخه خواهد بود و بايد حداكثر طي سه روز مولف نسبت به تائيد نهايي آن اقدام نمايد در غير اين صورت ناشر مي تواند با فرض فاقد مشكل بودن نسخه نهايي كتاب آن را منتشر نمايد.
    4/3- در هر نوبت چاپ تعداد هفتاد جلد از اثر را به عنوان اعلام وصول ارشاد ، چاپخانه ، ليتوگراف در اختيار ناشرخواهد گذاشت كه از آمار كل انتشار كسر خواهد شد.
    5/3- در هر نوبت چاپ ده نسخه به مولف اهداء می شود.
    6/3- در صورتيكه قبل از اتمام تمامي مراحل چاپ كتاب ، مولف بنا به هر دليل از ادامه ي كار منصرف گردد، بايد هزينه هاي انجام شده تا آن مرحله را باضافه ي تمامي حق الزحمه ناشر مندرج در بند
    1/3 را پرداخت نمايدكه شامل حداقل مبلغ هفت ميليون ريال مي باشد.
    7/3-مولف از اثري كه به ناشرتحويل مي دهد يك نسخه كپي قابل استفاده نزد خود حفظ خواهد كرد تا در صورت مفقود يا ضايع شدن قسمتي يا كل نسخه اي كه تحويل ناشر شده است و يا در ساير موارد لزوم بتوان از آن استفاده كرد.
    8/3- این قرارداد برای نوبت دائم می باشد.
    9/3- يونيفرم و طرح جلد كتاب به عهده ناشر و مديريت هنري انتشارات مي باشد.
    ماده 4 تعهدات ناشر:
    1/4- ناشر تعهد نمود كه اثر را در تیراژ مشخص و اعلام شده به مولف با كيفيت توافق شده و در صورت اجراي بند 1/3 اين قرار داد چاپ نمايد .
    2/4- ناشر تعهد نمود پس از خاتمه چاپ در خصوص كتاب علاوه بر موارد ذكر شده در اين قرار داد طبق توافق به عمل آمده در معرفي كتاب همكاري نمايد.
    3/4- ناشر متعهد است علاوه براختصاص شماره شابك ، فهرست نويسي پيش از انتشار اثر را نيز انجام دهد مگر اينكه طبق قانون نيازي به اين كار نباشد.
    ماده 5- سرمایه گذاری کتاب به صورت مشارکتی بر مبنای 40 درصد ناشر و 60 درصد مولف خواهد بود.
    ماده 6- در صورتيكه در تفسير مواد و بندهاي اين قرار داد سوء تفاهمي پيش آيد يا مطلبي از قلم افتاده باشد نظر داور مرضي الطرفين مرعي و لازم الاجرا خواهد بود .
    ماده 7- حق تالیف کتاب 10 درصد می باشد. که 90 روز پس از پخش کتاب با مولف تسویه می‌شود.
    ماده 8- اين قرار داد در دو نسخه كه حكم واحد را دارند در تاريخ .......... امضاء و مبادله شد .

توضيحات : ++ طبق توافق بین انتشارات ........ و .......... برای چاپ کتاب « .............. » با شرایط: ناشر پانصد نسخه کتاب را با کیفیت مناسب به چاپ برساند با کاغذ نخودي و تعداد صفحات مشخص. همچنین مولف مبلغ 15 میلیون ریال به عنوان هزینه های اولیه و پیش پرداخت جهت صفحه آرایی، ویرایش و پرینت و ساخت ماکت کتاب جهت مجوز و نمونه خوانی به حساب ناشر واریز نموده و پس از صفحه آرایی کامل و اخذ مجوز و ثبت در کتابخانه ملی و شابک گذاری و برآورد هزینه کل و تصفیه با مولف، اقدام به چاپ کتاب می نماید و در معرفی کتاب اقدامات لازم را به عمل آورد.

خب حالا سوالای من:
    1 این قرار داد خوبی هستش یا نه؟
    2 مگه نگفتین تو قرار داد مشارکتی حق مادی و معنوی مال نویسنده هستش نه ناشر؟
    3 از کجا بفهمیم که واقعا 500 جلد چاپ می کنه؟
    4 تو اینترنت گشتم و از بعضی ها پرسیدم، گفتن که فقط ده جلد بیشتر نیاز نیس کسر بشه برای اداره ارشاد، پس برای چی این ناشر می خواد 70 جلد کم کنه؟ روی تیراژ 1000 جلد این ناشر گفت 150 تا کم می کنه!
    5 هیچ جا صد در صد طبق گفته های شما تاکید نکرده که پخش می کنه و فقط گفته سعیشو می کنه و همکاری می کنه پ می تونه اصلا پخشش نکنه طبق گفته های شما؟ یه بارم تلفنی گفت اگه خواستی صد جلدشو میدیم به خودت اگه نه که همشو خودمون بر می داریم پخش می کنیم
    6 هیچ جا مشخص نکرده با چه کیفیتی و چه کاغذی کتابو چاپ می کنه فقط یه جا گفته نخودی! خب الان مشکل خیلی بزرگه؟
    7 ویراستاری و ویرایش و بقیه کارا با منه؟
    8 از کجا بفهمم که اون ناشر واقعا چهل درصد کتابو میده؟ نکنه مثلا چاپ کتابم بشه شیش میلیون بعد این آقا دروغ بگه شده ده میلیون که شیش میلیون شما دادی چهار میلیون هم ما! که موقع حساب سود پولی نداده ولی چهل درصد همینجوری سود می خوره! هر چی هم می گم هزینه نهایی چاپ چقدر میشه؟ اصلا بهم نمی گه! به یه انتشارات دیگه گفتم، اون بنده خدا حساب کرد و گفت بدون حساب سهم پخش و فروش میشه 3 میلیونو 500
    10 و در آخر اصلا ارزش داره زیر بار این قرار داد برم؟
    واقعا ممنونم و ببخشید به خاطر اشتباهات تایپی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام دوستان عزیز وبزرگوار.من یه سوال داشتم!الان مجوزه چاپ کتاب به چه صورت هس!یعنی چه مدت طول میکشه تا مجوز صادر بشه!یکی دوماه پیش وزیر محترم جناب جنتی گفتن که حداکثر تا یک ماه مجوز صادر میشه!این حرف تا چه حد صحت داره!
    سوال دیگه ام اینه که بعد از گرفتن فیپا مگه چه مدت زمان لازم است تا مجوزمثلن کتاب شعر صادر بشه!(لطفا حداکثر زمانی رو که طول میشکشه رو بفرمایید لطفن)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام بر سروران ودوستان گرام
    یه سوال چند روزی هس که ذهن منو مشغول کرده...!میشه جناب سیمرغ یا دیگر دوستان پاسخش رو بدن...!
    عاقا این پخش کتاب چطوریاس؟؟
    من یه کتاب رُمان چاپ کردم ولی انتشارات میگه ما فقط میتونیم بذاریم برا فروش اینترنتی...!
    آیا من میتونم این کتاب رو بدم برام نشر وپخش بکنن...!حاضرم مبلغی رو به عنوان پخش بدم به ایشوون
    اگه دوستان آدرسی یا شماره تلفنی دارن...!لطفا اطلاع رسانی بفرمایند...
    آهان.یادم رفت بگم.کسانی که میخان کتاب شعر چاپ کنن ...!با انتشاراتی قرارداد ببندن که خودش پخش کتابو به عهده میگیره وگرنه مثل من به مشکل بر میخورن...!شما اگه افلاطون هم باشی..!حافظ وسعدی هم باشی باز نمیتونین بدون نشر ومعرفی آثارتون راه به جایی ببرین...!اینو از من که تو این راه مصیبت ها دیدم قبول کنین...!
    به هر انتشاراتی کتابتون رو ندید...!میتونم اسم ببرم ولی فعلن بسنده می کنم به این حرف :با هر کسی کار نکنین...
    کسانی که کتاب شعر در دست چاپ دارن برن انتشارات فصل پنجم !روال کارشون به اینصورت هس که اول دو سه نفر نظر کارشناسی میدن رو شعراتون بعدش دیگه تموم کارا به عهده ی اینها هس...خودشون مرکز پخش دارن تو کل کشور...!آیا این خوبه که شما گول تبلیغات یه انتشاراتی رو بخورید وبعدن بفهمین اشتباه کردین !متاسفانه من خودم قربانی این زیاده طلبی یکی از این افراد شدم...
    مخلص کلام!اگه شعرتون یا داستانتون حرفی برا گفتن داره...!هرچند هم کم! سراغ کسانی برید که کارتون رو با خدمات بعد از چاپ بیمه میکنن ....!حداقل اینطوری میدونید که آثارتون گوشه انبار خاک نخااهد خورد
    قربون آدمای با مرام نه آدمایی که از هر فرصتی استفاده میکنن تا سالها عمر وتلاش انسانی رو با زیاده طلبی وندانم کاری هاشون نیست ونابود کنن
    مبین بغض دلتنگی شاعر نمایشنامه نویس قرن 21

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

دوستان هر کسی تو زمینه مجوز وچاپ کتاب راهنمایی خاست بهم بگه...!تا حد امکانم راهنمایی وکمک خاهم کرد...!

اگه مبین بغض دلتنگی رو هنوز تو کشور ایران زیاد نمیشناسن! فقط وفقط برا اینه که دستی نبود که واقعن کمک کننده باشه...! تو کشور ما خیلی مبین ها هستن که هنوز ناشناخته موندن...!دولت تو این زمینه مقصره ...!انتشاراتی ها مقصرن...!کارگردان ها وتهیه کننده ها مقصرن ...!وخیلی های دیگه
    آدمهایی رو میشناسم که بدون داشتن کمترین استعدادی در صدر امور هستن...!واین یعنی ظلم یعنی انحطاط قلم وهنر...یعنی قهقرای سقوط هنر وادب ...تاریخ گواه من باشد ...روزی صدای بغض من گوش زمین وزمان را کر خاهد کرد...

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

دوستان هر کسی تو زمینه مجوز وچاپ کتاب راهنمایی خاست بهم بگه...!تا حد امکانم راهنمایی وکمک خاهم کرد...!

اگه مبین بغض دلتنگی رو هنوز تو کشور ایران زیاد نمیشناسن! فقط وفقط برا اینه که دستی نبود که واقعن کمک کننده باشه...! تو کشور ما خیلی مبین ها هستن که هنوز ناشناخته موندن...!دولت تو این زمینه مقصره ...!انتشاراتی ها مقصرن...!کارگردان ها وتهیه کننده ها مقصرن ...!وخیلی های دیگه
    آدمهایی رو میشناسم که بدون داشتن کمترین استعدادی در صدر امور هستن...!واین یعنی ظلم یعنی انحطاط قلم وهنر...یعنی قهقرای سقوط هنر وادب ...تاریخ گواه من باشد ...روزی صدای بغض من گوش زمین وزمان را کر خاهد کرد...
    رفیق خوب در زمینه چاپ کتاب شعر توضیح بده
    مثلا یکی حدودا 39 قطعه شعر در زمینه عارفانه و عاشقانه که همه ی انها در اخر ختم به خدا می شود. دارد
    و کلا حدودا 50 صفحه ای می شود کتابش
    باید چگونه برای چاپ این کتاب شعرش اقدام بکند. برای چاپ اولین کتاب شعرش
    لطفا هر اطلاعاتی دارید بنویسید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام.خوبین؟ ببخشین من پیامتون رو امروز دیدم..
    دوست عزیز همانطور که گفتم شما یا باید شعرهایتان مشارکتی چاپ کنین یا بصورت سرمایه گذاری...
    چون شما کتاب اولی هستین ..! هیچ انتشاراتی حاضر نمیشه این ریسک رو قبول کنه و روی کتابتون سرمایه گذاری کنه..... البته همانطور که گفتم یک انتشاراتی (فصل پنجم) با شرایطی که خودشون وضع کردن شعرهای شمارو تو یه هیئت 4-5 نفره میخونن واگه خوششون اومد روی کتاب شما سرمایه گذاری میکنن...اگه به شعرهاتون اطمینان دارید و میدونین که مورد قبول واقع میشه این راه براتون میتونه خوب باشه...!
    بخوای سرمایه گذار خودت باشی دو صورت داره...یا باید کلن خودت بری شابک و فیبا بگیری و آخر سر بعد از مجوز کتابت رو با یه چاپخونه ای قرارداد ببندی وچاپ کنی...ویا اینکه بدی یک انتشاراتی تمام اینکارا رو برات بکنه...من راه اول رو بهتون پیشنهاد نمی کنم...چون اولن تازه کارهستین و دومن بقول سیمرغ جاان هفت خاان رستم که نه...!بااید 5خان رستمو رد کنی ...در ضمن شما اشاره نکردین کتابت رو به چه تیراژ میخای چاپ کنی! به نظر من پست های دوستان رو بخونی بهتر تمرکز میتونی بکنی وخیلی چیزا دستت میاد...اگه میخای سرمایه گذاری کنی!بده انتشارات آرنا...میتونی تو گوگل سرچ کنی وببینی..خلاصه بگم از هرچی که بگذریم این مدیر انتشارات بامعرفت و خوش اخلاق هس... یجورایی به آدم می چسبه اخلاقش....بازم سوالی داشتین بپرسین...من دو سه روز دیگه یه سری میزنم..ببخشین دیگه من اکثر ن کیش هستم اونجا هم به کامپیوتر دسترسی ندارم ...موفق باشین

12. این کاربر از resetmobin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

پس برای چاپ کتاب شعر شما فصل پنجم را پیشنهاد می دهید.
    برای این کار باید تمام شعر هایم را برایشان بفرستم. یا نه بخشی کفایت می کنه.
    بعدم چگونه بنده را خبر می دهند که از شعر هایم خوششان امده است یا نه
    در اخرم اگر قرار باشد دیگران سرمایه گذاری بکنند. مثلا فصل پنجم در حد 1000 تا برای بار اول خوبه.
    ولی اگر خودم حداکثر 300 تا500. اونم ایا می توانند. این 500 تا را خودشان بفروشند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •