تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 20 اولاول ... 6121314151617181920 آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 193

نام تاپيک: مرجع کامل مراحل چاپ کتاب از تایپ تا چاپ

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

با سلام و تشکر از سیمرغ عزیز
    من مطالبو از صفحه ی یک دارم میخونم... اما روزی یک صفحه (چون خیلی زیاده!) و یه سوال داشتم
    من 4-5 تا کتاب میخوام چاپ کنم با این تفاوت که نیاز به گرفتن مجوز و همینطور پخش اون کتاب ها ندارم و این ها شبیه جزوه هایی هستن که میخوام با تعداد(بین 250 تا 1000تا) چاپ کنم همینطور می خوام ظاهرشون خوب باشه و دیگه شبیه جزوه نباشن
    سوال من اینه که با توجه به این که من نیاز به مجوز و بازاریابی برای این کتاب ها ندارم(و همینطور جزوه ها بدون هیچ اشکال املایی هستن) آیا بهتره خودم با طراح جلد و چاپخونه و غیره صحبت کنم... یا بازهم بهتره از طریق انتشارات اقدام کنم ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

توسوندیمون دلاور... منو بگو که میخواستم زحمات دوساله مو، همین جور کشکی کشکی از اون سر دنیا بفرستم ایران، که کتابم مثلاً تو کشور خودم منتشر بشه... به هر حال، از لطف شما بی نهایت ممنونم و تا اطلاع ثانوی کتابمو برا هیچ احدالناسی نمی فرستم؛ حتی پدر گرامی ام!

اگه نباشه جاش خالی می مونه Slim_shady's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

2

متاسفانه بعد از خوندن این کتاب افسرده شدم و اطلاعاتمم زیاد شد

اگه نباشه جاش خالی می مونه Slim_shady's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

ادم وقتی این مراحل رو می بینه افسرده می شه
    Last edited by Slim_shady; 15-07-2013 at 18:55.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

مراحل مختلف برای چاپ یک کتاب:
    صفحه آرایی:
    منظور از صفحه آرایی، تنظیم ابعاد صفحات، تنظیم پاراگراف ها، فصل بندی کتاب، شماره گذاری صفحات با رعایت زوج و فرد و نحوه قرار گرفتن آنها در کتاب، تنظیم پابرگ ها و ...... می باشد.
    صفحه آرایی در برنامه های مختلفی قابل انجام است، ولی برای چاپ کتاب بهترین برنامه Indesign می باشد.

دریافت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :
    اولین قدم دریافت شابک از خانه شابک است. به طور معمول ناشران شابک را به صورت گروهی از اداره شابک دریافت می کنند. به این ترتیب برای هر کتاب رسیده یکی از شماره های شابک دریافتی را اختصاص می دهند و پس از تکمیل فرم شابک (جدولی که برابر هر شماره شابک نام کتاب چاپ شده قرار گرفته است) را به انضمام کتاب های چاپ شده به شابک ارائه می نمایند. اما برخی از ناشران که مجوز نشر ندارند، به صورت موردی از اداره شابک، شماره شابک را دریافت و در کتاب درج می نمایند. این ناشران نیز بعد از چاپ کتاب، باید ۵ نمونه از کتاب را به اداره شابک تحویل دهند.
    دریافت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    بعد از درج شماره شابک در شناسنامه کتاب، فایل صفحه آرایی شده به همراه اطلاعات مولف و فرم تکمیل شده درخواست فهرست نویسی به کتابخانه ملی ارسال می شود. به طور متوسط فیپا یک هفته تا ۱۰ روز بعد از ارائه به متقاضی تحویل داده می شود. متقاضی باید همه اطلاعات فیپای دریافتی را در صفحات اولیه کتاب (جایی که برای شناسنامه در نظر گرفته شده است) درج کند.
    مراحل درخواست فیپا
    1- دریافت شناسه کاربری و رمز عبور از بخش فیپا توسط ناشر
    2- وارد شدن به صفحه سایت ارسال با استفاده از شناسه کاربری و رمز عبور
    3- تكميل فرم پرسشنامه و الحاق فایل کتاب به پرسشنامه
    -4ارسال پرسشنامه و فایل و دریافت کد رهگیری توسط سیستم
    5- بررسي و كنترل فرم توسط بخش فیپا
    6- در صورت ناقص بودن درخواست یا مشاهده ایراد، تماس با ناشر و برطرف کردن ابهام
    7- ثبت درخواست ناشر در سیستم و ارسال رکورد به فهرست نویسی
    8- انجام عمليات فهرست نويسي و ارسال فیپای نهایی به بخش فیپا
    9- تحویل فیپای دریافت شده از بخش فهرست نویسی به ناشر به صورت ایمیل
    10- جهت ارسال درخواست به صورت الکترونیکی،‌ ناشر ابتدا باید عضو فیپای الکترونیکی شود. پس از دریافت شناسه کاربری و رمز عبور وارد سایت کتابخانه ملی شده و فرم پرسشنامه کتاب را به طور کامل تکمیل نموده و درخواست را ارسال می نماید.
    درخواست های دریافت شده در فیپای کتابخانه ملی مورد بررسی قرار می گیرند و پس از دسته بندی جهت انجام امور فهرست نویسی به واحد مربوط ارجاع داده می شوند. درخواست هایی که فهرست نویسی آنها به اتمام رسیده است به صورت ایمیل برای ناشران ارسال می گردند

دریافت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :
    سی دی کتاب، نسخه پرینت و صحافی شده کتاب (که اطلاعات فیپا در آن قید شده) به همراه پرینت جلد برای گرفتن مجوز به اداره کتاب وزارت ارشاد تحویل داده می شود. بسته به موضوع کتاب، پس از یک هفته تا ۲ ماه و حتی بیشتر، بعد از تحویل، مجوز کتاب در اختیار متقاضی قرار می گیرد.
    گاهی اوقات مواردی در کتاب جهت اصلاح به اطلاع متقاضی می رسد و پس از درج یا حذف تغییرات مجوز کتاب صادر می شود.
    مراحل و مدارک جهت دریافت مجوز قبل از چاپ
    1. پرینت نهایی (صحافی شده) همراه با CD حاوی یک فایل با فرمت PDF (کل مطالب کتاب در یک فایل با حجم کمتر از 15 مگابایت) به همراه طرح جلد و شناسنامة مؤلف یا مترجم؛
    2. گرفتن شمارة شابک (شابم برای کتب موسیقی)؛
    آدرس: انقلاب، بین صبا و فلسطین جنوبی، خانه کتاب. تلفن: 66414950
    3. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؛
    آدرس: تهران، بزرگراه حقانی، روبروی ایستگاه مترو، کتابخانة ملی ج. ا. ایران
    4. پرکردن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کتاب به صورت تایپ­ شده؛
    5. برای به کاربردن هرگونه القاب ( دکتر، مهندس و...) در نام مؤلف یا مترجم حتماً مدارک معتبر ارائه شود.
    تذکر: CD تحویلی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید حاوی تمامی صفحات کتاب+ شناسنامه (برگة فیپا) باشد.

چاپ:
    ناشر پس از گرفتن مجوز، به چاپ کتاب اقدام می کند. بعد از دریافت مجوز، ناشر حق هیچ گونه دخل و تصرفی در محتویات کتاب ندارد. تیراژ و صفحات و سایر موارد آمده در شناسنامه باید با دقت مورد نظر قرار گیرد. گاهی اطلاعاتی از فیپا یا شناسنامه در چاپ حذف می شوند که بعد از مطابقت ارشاد، ناشر موظف است اطلاعات حذف شده را در کتاب درج نماید. مراحل چاپ گوناگون است که اولین مرحله ارسال به لیتوگرافی است.
    لیتوگرافی:
    در لیتوگرافی زینک ها تهیه می شوند
    برای چاپ، ابتدا نوشته های متن که روی صفحات کاغذی قرار دارند به روی صفحاتی فلزی بنام زینک منتقل می شود.
    از نظر نوع تهیه زینک به چندین نوع تقسیم می شود.
    1- کالک 2- فیلم 3- خروجی مستقیم (حرارتی یا پلیت)
    الف- کالک: در این روش ابتدا مطالبی کتاب را روی کاغذ کالک بصورت آینه پرینت گرفته می شود، سپس مطالب از روی کالک به روی زینک پیاده می شود.
    ب- فیلم: مطالب ابتدا روی فیلم پرینت اینه گرفته می شود و سپس به روی زینک منتقل می شود
    ج- خروجی مستقیم: در این روش هیچ واسطه ای وجود ندارد و مطالب مستقیما از روی کامپیوتر به روی زینک منتقل می شود. این روش به نام روش حرارتی و یا plate هم گفته می شود.
    از نظر کیفیت تهیه زینک با استفاده از روش خروجی مستقیم بهتر از سایر روش ها می باشد.
    چاپخانه:
    دستگاههای چاپ بر اساس اندازه و تعداد رنگ باهم تفاوت دارند.
    بعضی دستگاههای چاپ همزمان فقط یک رنگ را چاپ می کنند و برخی دستگاهها دو و یا چهار رنگ را بطور همزمان چاپ می کنند. برای چاپ کارهای حساس رنگی بهتر است دستگاه چاپ، چهار رنگ همزمان باشد. در این دستگاهها به محض اینکه یکبار کاغذ از زیر دستگاه عبور می نماید هر چهار رنگ اصلی همزمان چاپ شده و کیفیت بالاتری حاصل خواهد شد.
    صحافی
    در صحافی، کاغذهای چاپ شده ابتدا تا می شوند و سپس در جلد قرار گرفته و چسب می شوند.
    پس از چسب، اضاف های کار بریده می شود و کتاب آماده عرضه به بازار می باشد. در صحافی از چسب گرم و سرد استفاده می گردد که امروزه با توجه به استفاده از ماشین در صحافی امروزه بیشتر از چسب گرم استفاده می گردد.
    نحوه کار: ابتدا کاغذ های چاپ شده در ابعاد 70*50 یا 45*60 سانتی متر در دستگاه تا کن قرار می گیرند و برحسب تعداد مورد نیاز تا می شوند مثلا در کتابهای رحلی دو خط تا روی کاغذ قرار می گیرد و در نتیجه کاغذ یک بار بصورت طولی و یکبار عرضی تا می شود و چهار برگ حاصل خواهد شد.
    اعلام وصول:
    پس از چاپ کتاب، ناشر ۱۰ نسخه از کتاب چاپ شده را به همراه فرم تکمیل شده مورد نظر جهت دریافت اعلام وصول به ارشاد تحویل می دهد. اداره ارشاد خود به قسمت های مختلفی همچون خانه کتاب و کتابخانه ملی ارسال می دارد.
    با دریافت اعلام وصول پروسه اداری چاپ یک کتاب پایان می پذیرد.
    تجدید چاپ:
    اگر ناشر بخواهد کتابی را تجدید چاپ کند، در صورتی که در کتاب تغییراتی اعمال نشده باشد، مجوز چاپ بدون سیر مراحل فوق و تنها با گرفتن مجوز ارشاد (که سریعا به متقاضی تحویل می شود) انجام می شود. اما اگر ناشر قصد اعمال تغییرات محتوایی در متن کتاب داشته باشد، باید همه مراحل بالا را پشت سر بگذارد.

Last edited by naser noruzifard; 02-08-2013 at 04:47.

اگه نباشه جاش خالی می مونه bestmovie's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

سلام
    یه کتاب هست مال سال 75-76 نویسندش پدرم هست ، مجوز هم اون زمان گرفت ولی هزینه چاپ کردنش رو نداشت و الان داره خاک میخوره !
    یه جایزه هم گرفت ، یکی از داستان هاش هم توی مجوعه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چاپ شد (احمد بهوندی نژاد)
    مجموعه داستانه کوتاهه ، حدود 14-15 تا داستان کوتاه هست که توی یه مجموعه گردآوری شده ، حالا میخوام دوستانی که توانایی چاپ کردنش رو دارند بهم کمک کنند
    فقط میخوام چاپ بشه ، و برام مهم نیست چندتا نسخه چاپ بشه یا فروش بره، هرچی خرج هست رو کسی که کار چاپ رو میکنه به عهده میگیره هر چی هم فروش رفت میرسه به خودش
    فقط چندتا نسخه از کتاب رو به رایگان میخوام که بدم به فامیل و آشنایان
    پی ام بدید لطفا

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

sepasgozaram az matlabe mofidetoon

8. این کاربر از patria بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

سلام من ناشر هستم و ار هر گونه کمکی به دوستان دریغ نمی کنم از جمله خدمات
    اختصاص شابک
    در یافت فیپا
    صفحه ارایی
    در یافت مجوز ارشاد
    براورد هزینه
    چاپ با تیراژ پایین

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

سلام دوست عریرمن ناشرهستم بهتر است کتابها رابا در یافت مجور چاپ کنی تا هم بتونی اطلاع رسانی کنی جز سوابقت رار بگیرد ضمنا در خصوص مجوزاماده کمک هستم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    میتوانید مطالب خود را با هزینه ایی اندک تبدیل به کتاب نمایید.
    66933746
    09122144600
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by mortezahani; 31-07-2014 at 15:11.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •