تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 20 اولاول ... 5111213141516171819 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 193

نام تاپيک: مرجع کامل مراحل چاپ کتاب از تایپ تا چاپ

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

رنجنامه يك نويسنده:

كتابي رو به صورت اشتراكي با يكي از دوستانم قرار بود چاپ كنيم كه بعد از خواندن مطالب اين تالار تصميم گرفتم به تنهايي اين كار رو انجام بدم.با ديدن مطالب سيمرغ دلم گرم شد وتصميم گرفتم بتنهايي و به صورت ناشر مولف كتابم رو چاپ كنم.....مطالبمونو جدا كرديم و دوستم هم رفت و با انتشارات نظري قرارداد بست تا كتابشو چاپ كنه ...القصه
    بعد از كلي دوندگي توي خانه كتاب و كتابخانه ملي و ارشاد تونستم مجوز چاپ بگيرم كه البته چه مصيبتها كشيدم بماند...
    بعد از گرفتن مجوز افتادم دنبال كارهاي چاپ: ليتوگرافي. خريد كاغذ.چاپ صفحات و چاپ جلد و صحافي و...
    وقتي كار تموم شد بايد حال و روزم رو مي ديديد كتابها افتضاح شده بود.صحاف مينداخت گردن چاپخانه و چاپخانه مينداخت گردن ليتوگرافي و ليتوگرافي مينداخت گردن اون دوتا.آخرشم به نتيجه نرسيدم. تا اينجا 900000 تومان خرج كردم و كلي كاغذ باطله داشتم
    بعد رفتم سراغ چند تا ناشر تو انقلاب تا اينكه بالاخره با مشورت اونها دوباره كارم رو چاپ كردم اينبار كار خوب شده بود و البته 900000تومان ديگه هم خرج كردم.
    خستگي به تنم موند هيچ پخشي كتابم رو نميگرفت كتابفروشيها هم كه بدتر...
    من موندم و 1000 جلد كتاب و البته التماس به ناشرا كه شايد قبول كنن كتابم رو تو نمايشگاه بين المللي تو غرفشون بذارن كه تا اينجا موفق نشدم...اگه كسي ناشري ميشناسه كه اين كار رو برام بكنه بهم پيام بده ممنون ميشم
    و از دوستم بگم كه كتابش چاپ شد و پخش هم شد و تو نمايشگاه هم هست جالبه بدونيد كه 850000 تومان بيشتر خرج نكرد

حالا جناب سيمرغ .عزيز من يه سوزن به خودت بزن يه جوالدوز به ديگران.خودت يه بار اين كارو بكن ببين چجوريه بعد براي ديگران توصيه كن
    دوست عزيز به وجود اومدن مشكلاتي كه گفتي براي كسي كه تجربه اولش هست تو چاپ كتاب اجتناب ناپذيره . با اين وجود سراغ دارم كساني رو كه بدون مشكل كارشون رو چاپ كردن.
    با اين وجود انداختن اشتباهات و كم تجربگي خودمون گردن ديگران فكر ميكنم كار درستي نباشه.سيمرغ عزيز فقط راهنمايي كردن.شما بايد دقت ميكردين

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

سيمرغ جان ممنون كه لااقل جواب دادي
    من نيازي به فروش ندارم و از نظر مالي مشكلي ندارم و حتي اگه كتابم فروش نره برام مشكلي ايجاد نميكنه فقط ميخوام چاپ و عرضه بشه
    ممنون ميشم جوابم رو بديد
    1.خودم مجوز بگيرم و خودم هم چاپ كنم بدون دخالت ناشر
    2.خودم مجوز بگيرم و چاپ رو بدم ناشر انجام بده
    3.مجوز رو ناشر بگيره و چاپ رو خودم انجام بدم
    4.برم با يه ناشر قرارداد ببندم و تمام مراحل رو ناشر انجام بده.

شما فكر ميكنيد كدومش بهتره؟
    لطفا معايب و مزاياي هر كدومشو برام توضيح بدين
    و
    دوست عزيز خطاب قرار دادن افراد و ملزم كردن اونا براي پاسخگويي تو تالار گفتمان فكر ميكنم كار شايسته اي نباشه به خاطر اينكه شخصي كه مورد خطاب قرار گرفته خودشو ملزم به جواب دادن ميدونه و ممكنه به دليل نداشتن يا كمبود اطلاعات جواب درست و صحيحي نده و البته ممكنه فرد ديگه اي كه جواب سوالتونو بدونه جواب نده

من جواب سوالتونو ميدم و اگه عزيز ديگه اي هم اطلاعات كاملتري داره بذاره

تو اين حالت شما خودتون بايد شابك فيپا مجوز چاپ اعلام وصول و تمام مراحل رو انجام بدين
    در قسمت فيپا يا همون شناسنامه كتاب هم به جاي ناشر اسم خودتون زده ميشه
    مراحل چاپ اعم از خريد كاغذ تهيه زينك چاپ صفحات داخلي و جلد و صحافي و در نهايت پخش رو هم خودتون انجام بدين
    مزايا:كمتر شدن هزينه- جلوگيري از سواستفاده از اثر(قرارداد هاي بعضي ناشران از قرارداد تركمانچاي براي نويسنده ننگين تره)

معايب:امكان بوجود اومدن مشكل در مراحل چاپ وجود داره و ممكنه كارتون با كيفيت خوبي بيرون نياد و در اين صورت نه ليتوگرافي و نه چاپخانه و نه صحافي گردن نميگيره -مشكل در پخش(پخشي ها و كتابفروشيها اكثرا اين نوع كتابها رو نميگيرن)-كتابتون در نمايشگاه بين المللي كتاب تهران عرضه نميشه پس اگه به اين صورت ميخواين كتاب چاپ كنين حتما قبلش موافقت يه ناشر براي حضور كتابتون تو نمايشگاه رو جلب كنيد.-خريد هاي وزارت ارشاد و خانه كتاب به اين نوع آثار تعلق نميگيره و شما شانس فروش سازماني رو از دست ميديد.

تو اين حالت مراحل اخذ مجوز مثل حالت اول هستش و شما از دردسرهاي چاپ خلاص ميشيد ولي اگه ميخواين هزينه تون باز هم كمتر بشه چاپ رو هم خودتون انجام بدين ولي حتما با كسي كه تجربه اين كار رو داره و اين كار رو كرده مشورت كنيد.
    مزايا:احتمال داره هزينتون كمتر بشه-جلوگيري از سو استفاده از اثر
    معايب:معمولا ناشران در اين نوع پخش رو به عهده نميگيرند.

به نظر من ناشيانه ترين كار اين مورد هستش چون مسلما هزينتون بالاتر ميره ويه پول ميدين براي مجوز و يه پول هم براي چاپ ضمنا تمام معايب نوع اول و دوم رو با هم داره

خوب اينم كه كاملا مشخصه و نيازي به توضيح نداره شما يه قرارداد با ناشر ميبنديد و ناشر همه كارها رو انجام ميده.
    معايب:در صورتي كه قبل از قرارداد اثر رو كامل تحويل بدين احتمال سو استفاده از اثر وجود داره(اثرتون رو بعد از قرارداد به طور كامل تحويل بدين)-احتمال اينكه هزينتون بالاتر بره وجود داره.
    مزايا:تمام مسوليتها و مشكلات به عهده ناشره و ناشر موظف هستش اثر رو بدون عيب و مشكلي به چاپ برسونه.
    ناشر در پخش موثر هستش و كتابتون هم در نمايشگاه بين المللي عرضه ميشه.-شانس فروش سازماني داريد.
    توجه: در اين حالت حق چاپ با شماست حتما تو قراردادتون با ناشر ذكر بشه.

دوست عزيز قبل از اقدام تمام جوانب رو در نظر بگيريد .
    ان شاالله كه موفق باشيد
    Last edited by naser noruzifard; 14-05-2012 at 12:09.

3. این کاربر از naser noruzifard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

سيمرغ جان ممنون كه لااقل جواب دادي
    من نيازي به فروش ندارم و از نظر مالي مشكلي ندارم و حتي اگه كتابم فروش نره برام مشكلي ايجاد نميكنه فقط ميخوام چاپ و عرضه بشه
    ممنون ميشم جوابم رو بديد

شما فكر ميكنيد كدومش بهتره؟
    لطفا معايب و مزاياي هر كدومشو برام توضيح بدين

اجازه بدهید با صراحت صحبت کنم.

ظاهرا هدف شما فقط شما فقط اینه که کتاب چاپ و عرضه بشه، در این صورت شما به پشتیبانی یک پخش قوی احتیاج دارید که 40 تا 45 در صد قیمت پشت جلد را می گیرد. شما باید انتشاراتی پیدا کنید در زمینه کتاب شما پخش قوی دارد.

با توجه به اینکه ظاهرا شما از نظر مالی، وضع مناسبی دارید و اگر حاضرید بابت گرفتن مجوز که مراحل اداری ساده ای دارد، و همچنین در صدی هم به ناشر برای دلالی چاپخانه بدهید، پیش انتشارات بروید که خودش هم مجوز بگیرد و چاپ کند.

ضمنا پیشنهاد می کنم مطالب قبلی مرا به دقت بخوانید، اینکه شما می گید:

.خودم مجوز بگيرم و چاپ رو بدم ناشر انجام بده

خب این چه کاری است؟!! مزیتش مثلا فکر می کنید چیست؟ جز اینکه یک در صدر دلالی به خاطر اینکه ناشر واسطه بین شما و چاپخانه شده، برای چی بدهید؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

دوستان عزيزي كه درنظر دارن كتاب چاپ كنن توجه داشته باشن كه به هر طريقي كه ميخوان اين كار رو انجام بدن چه ناشر مولف و چه قرارداد با ناشر حتما نمونه كارهاي قبلي رو ببينن ميخواد چاپخانه باشه يا ناشر.
    Last edited by naser noruzifard; 14-05-2012 at 12:06.

6. این کاربر از naser noruzifard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

آیا می توانم کتابم را بدون هزینه چاپ کنم؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

اگه دتبال درآمدش هستید اصلا سراغ کار فرهنگی نرید که جواب نمیده و تمام ناشرایی که از نظر شما ممکنه خوشنام هم باشن حق مولف و مترجما رو میخورن مثلا همین ناقوس که کلی هم ممکنه براتون خوشنام به نظر بیاد

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

آیا می توانم کتابم را بدون هزینه چاپ کنم؟
    هر موقع بدون هزینه سوار تاکسی شدید، بدون هزینه هم کتاب چاپ کنید
    اگه دتبال درآمدش هستید اصلا سراغ کار فرهنگی نرید که جواب نمیده و تمام ناشرایی که از نظر شما ممکنه خوشنام هم باشن حق مولف و مترجما رو میخورن مثلا همین ناقوس که کلی هم ممکنه براتون خوشنام به نظر بیاد
    موافقم، بارها تذکر در این مورد دادم و در مطالب گذشته به ویژه برای افرادی که می خواهند بدون نیاز به ناشر کتاب چاپ کنند مطلب گذاشته ام.

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

به نقل از ایلنا:
    گفتني است ظرف يك‌سال اخير، قيمت كاغذهاي وارداتي و توليدي در داخل، تقريبآ 2 برابر شده است. ناشران و توليدكنندگان كتاب و همچنين روزنامه‌ها به خصوص روزنامه‌هاي مستقل، علاوه بر اين افزايش قيمت كاغذ، با مشكل كمبود آن در بازار هم روبرو هستند، به گونه‌اي كه روند خريد كاغذ از شكل خريد با چك، به صورت پيش‌خريد كردن براي چند ماه آينده تغيير يافته است.

همچنين در بحث معافيت‌هاي مالياتي، آئین‌نامه دریافت مالیات فقط براي ناشران به تعليق درآمده است و كتاب‌فروشان همچنان موظف به پرداخت ماليات هستند و اين وضعيت دركنار كاهش خريد كتاب، بسياري از كتاب‌فروشي‌ها را در آستانه تعطيلي و ورشكستگي قرار داده است.

وقتی کتابفروشها، که بیشترین سود را در فروش کتاب می برند، در حال ورشکستگی هستند، نمی دانم بعضی دوستان چطور با تیراژ 5000 کتاب چاپ می کنند؟! بهتر نیست 100-50 جلد چاپ کنید ببینید اصلا فروشی دارد یا نه؟ یا اصلا روی اینترنت بگذارید تا دغدغه مجوز و پول کاغذ و نداشته باشید؟ آن هم در این شرایط گرانی کمبود مایحتاج اولیه زندگی مثل مرغ...

11. این کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

دوستان کتابی آماده کردم و می خوام چاپش کنم
    این کتاب دومم هست و می خوام در قطع یک مجله با جلد کفت و صفحات گلاسه در تیراژ 1000 تا چاپ کنم. به نظر شما چقدر خرج بر میداره. تمامی مراحل چاپ و پخش کتاب رو خود ناشر به عهده گرفت
    متاسفانه شاهد هستم که چاپ کتاب هیچ سودی نداره و همش سوئ استفاده و کشیدن شیره جان نویسنده برای دریافت سود بیشتر هست.
    مجبور شدم قرارداد ترکمانچای رو برای کتاب قبیلم امضا کنم. ولی این بار نمی خوام این اتفاق بیفته. دوستان چه راهنمایی می کنید؟! بدم ناشر قبلی یا با هزینه خودم توسط همین ناشر چاپ کنم؟ (طبق یک حساب سر انگشتی اگه کتاب به 4000 جلد چاپ بشه و قیمت پشت جلد کتاب 10 هزار تومان باشه. ناشر با کسر 10 درصد نویسنده 40 میلیون تومان عایدی داره)

پروفشنال waltz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

به به
    هفت خان رستم‌نژاد!
    آقایون!!!!
    خانوما!!!
    می‌خواین کتاب منتشر کنید؟
    کل کل هم نداشته باشید؟
    خرج مرجم نکنید؟
    دوای دردتون نشر الکترونیکِ
    بدین پی دی اف بیرون مردم لذت ببرن
    اگه عشق شهرت دارین که هیچ!
    به زورخونه خوش اومدین

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •