تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 20 اولاول ... 789101112131415 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 193

نام تاپيک: مرجع کامل مراحل چاپ کتاب از تایپ تا چاپ

آخر فروم باز nelahe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام این آدرس رو برای من گذاشتید

این صفحه را دیدم

در همون تایپیک هم مطرح کردم

و دوستان راهنمایی کردند به این تایپیک

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

مصاحبه روزنامه اعتماد یا یک ناشر:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

نویسندگان، حتی از کارگران کارخانه ها هم، مظلومترند، چون آنها بالاخره یک صنفی دارند که پیگیر حق و حقوقشان باشد، ولی...

شرحی که در اینجا می آید، درد دلی نویسنده ای است که ارشاد، مجوز کتابش را لغو و آن را خمیر کرده است:

یلنا: زهره دراني كه پيشتر با رمان‌هايي چون «سالومه» توانسته‌ بود توجه مخاطبان را به خود و آثارش جلب كند، بعداز اختلاف‌نظرهايي كه با مسوولان نشر سوره‌ي مهر پيدا كرد، از متوقف ماندن آخرين رمانش «سوخته دلان» در اداره‌ي كتاب ارشاد خبر داد.

وي در گفتگو با خبرنگار ايلنا، ضمن ابراز تاسف از وضعيت نابسامان روند نظارتي در اداره‌ي كتاب، گفت: حدودا 5 ماه پيش با نشر مدبران به توافق رسيدم و رمان «سوخته دلان» توسط اين نشر، براي اخذ مجوز به ارشاد فرستاده شد اما بعداز 4 ماه، به من خبر رسيد كه رمانم با يك اصلاحيه‌ي چهار صفحه‌اي مواجه شده كه در مجموع؛ اين موارد چيزي حدود 40 صفحه از كتاب من را مورد ايراد قرار گرفته است.

دراني ادامه داد: بعداز پيگيري، اصلاحيه را از ناشر دريافت كردم و موارد لحاظ شده در آن را در رمانم جستجو كردم. ولي متوجه شدم كه موارد لحاظ شده با رمان من مطابقت ندارد؛ بسياري از بخش‌هاي اين اصلاحيه حتي مشكل نگارشي داست. به عنوان مثال در آن نوشته‌اند؛ سطر 14، پاراگراف 4. اين براي من سوال است كه مگر پاراگراف زيرمجموعه‌ي سطر است؟!

اين نويسنده افزود: در بررسي برخي ديگر از اين موارد، آدرس‌ها را پيگيري كردم و به سطرهايي برخوردم كه به هيچ وجه نمي‌تواند مشكل‌ساز باشد؛ سطرهايي با جمله‌هاي كاملا معمولي. حتي يكي از موارد به قسمت معطوف شده بود كه بخش‌هايي از غزليات حافظ در آن آمده است.

دراني ادامه داد: موضوع را با ناشرم درميان گذاشتم و او براي درميان نهادن اين مشكلات، به اداره‌ي كتاب رفت. اما وقتي به مسوولان اين اداره از عدم تطابق موارد اصلاحيه با رمان «سوخته دلان» گفت و درخواست رسيدگي كرد، به او گفتند كه ديگر كتاب خمير شده و قابل پيگيري نيست. درحاليكه وقتي كتابي مشروط اعلام شده و برايش اصلاحيه صادر ميِ‌شود، معنايش اين است كه موارد اصلاحي ازسوي مولف و ناشر برطرف شده و مجوز صادر شود، بنابراين براي تطبيق اصلاحيات با نسخه‌ي اوليه‌ي كتاب ارائه شده، مي‌بايست كتاب در اين اداره حفظ مي‌شد.

وي ضمن بيان اين مطلب كه به ناشر مدبران گفته‌شده كه بايد خدا را شاكر باشد كه «سوخته دلان» را مردود و غيرقابل انتشار اعلام نكرده‌اند، گفت: به هيچ وجه نمي‌توانم درك كنم كه داستان زندگي يك زن 60 ساله كه به معضلات زندگي‌اش كه عموما قبل از انقلاب با آن‌ها دست به گريبان بوده‎ -از قبيل اعتياد شوهرش و بداخلاقي‌هاي مادرش- چه سوءتفاهمي مي‌تواند براي بررسان كتاب كه گويا فرق ميان سطر و پاراگراف را نمي‌دانند، ايجاد كند.

نويسنده‌ي سالومه ادامه داد: من نه در اين كتاب به خط قرمز‌هاي سياسي نزديك شده‌ام و نه از قواعد و اصول اخلاقي عدول كرده‌ام. تنها سعي كرده‌ام با روايت دشواري‌ها و مصائب زندگي يك زن 60 ساله، حركتي در جهت تقبيح بداخلاقي‌هاي اجتماعي داشته باشم؛ آن‌چنانكه به اعتقاد من و دوستاني كه اين رمان را خوانده‌اند، اين رمان جنبه‌هاي تربيتي‌اش محسوس‌تر از ديگر جنبه‌هاي آن است.

دراني با انتقاد از روند نظارت‌هاي ناهمگون در اداره‌ي كتاب، اظهار داشت: «سوخته دلان» در شرايطي مشروط اعلام مي‌شود، كه انواع و اقسام بداخلاقي‌هاي اجتماعي در كتاب‌هايي كه داخل بازار هستند، ديده مي‌شود. به عنوان مثال يكي از پر فروش‌ترين رمان‌هايي كه به چاپ چندم هم رسيده؛ داستان پسر و دختري را دنبال مي‌كند كه بدون اينكه رابطه‌شان را شرعي كرده‌باشند، مدت‌ها زير يك سقف زندگي مي‌كنند.

وي همچنين با انتقاد از ورود و ترجمه‌ي كتاب‌هاي غربي به ايران كه به هيچ‌وجه با فرهنگ و موازين شرعي ما همخواني ندارند، گفت: از آنجا كه داستان‌هاي من به بعد روانشناسانه‌ي شخصيت‌ها نيز محتاج است، بخشي از مطالعات من در زمينه‌ي كتاب‌هاي روانشناسي و تربيتي‌ست. اخيرا كتابي را خواندم كه در آن، مولف –كه نامش به يك برند تبليغاتي تبديل شده- نكات آموزشي را براي فرزند خيالي‌اش كه امريل نام دارد، شرح مي‌دهد. در اين كتاب آمده‌است كه ...اگر-براي اولين بار- امريل با دوست دخترش به خانه آمد؛ بايد چگونه با او برخورد كرد... يا اگر براي اولين بار متوجه شديد كه امريل به مشروبات الكلي لب زده، چطور بايد با او برخورد كنيد.

نويسنده‌ي رمان چاپ نشده‌ي سوخته دلان ادامه داد: از طرف ديگر متاسفانه در ميان جوانان ما هم باب شده، كه چنين كتاب‌هايي را خريداري كنند، حال آنكه من شك دارم همين كتاب‌ها هم ازسوي آن‌ها مطالعه شود و تنها نقش تزييني در كتاب‌خانه‌هاشان نداشته باشد.

وي درمورد معضلاتي كه يك نويسنده درحال حاضر با آن مواجه است، گفت: من حدودا 8 ماه وقت مي‌گذارم تا يك رمان بنويسم، پروسه‌ي اخذ مجوز هم-با فرض اينكه هفت‌خوان اداره‌ي كتاب طي شود- حدودا 8 ماه به طول مي‌انجامد و از آن‌ طرف 8 ماهي را هم در براي انتشار و توزيع و فروش كتا‌ب‌ها درنظر بگيريد؛ تازه در چنين شرايطي‌ست كه از ناشر چكي را دريافت مي‌كنيد كه رقم ناچيزي روي آن نوشته شده است. خب راه چاره‌ براي من چه مي‌تواند باشد؟

دراني با اشاره به تصميم جديدش، اظهار داشت: تصميم گرفته‌ام من هم مثل ديگراني بنويسم كه تنها با سوژه‌ قرار دادن داستان‌هاي محرك، به فكر فروش بالا هستند و اتفاقا موفق هم بوده‌اند. وقتي كه عمر خود را صرف مسائل ارزشي و تربيتي مي‌كنم و بالاترين نهاد در حوزه‌ي كتاب، منت مردود نشدن كتابم را سرم مي‌گذارد، چاره‌اي جز اين مي‌ماند؟ چرا بايد اصرار كنم روي مواضع خودم و صدايم به هيچ جا نرسد؟ از سر عشق و اعتقاد كار كردن هم اندازه‌اي دارد! من هم ناچارم به درآمد ناچيز كتاب‌هايم اميدوار باشم.

وي اضافه كرد: در خياباني كه من در آن سكنا دارم، هر روز مواجه مي‌شوم با سيل دختران و پسران خيابان‌گرد كه آرايش‌هاي عجيب و غريبي دارند. به فراخور حضور اين جوانان، در اين خيابان ده‌ها آرايشگاه تاسيس شده؛ تازه‌ خيلي از اين آرايشگاه‌ها رسمي نيستند و تابلو هم ندارند. كارشان هم سكه است، بچه‌هاي مردم را رنگ مي‌كنند و مي‌فرستندشان توي خيابان تا خود را به نمايش بگذارند. گاهي از خودم مي‌پرسم فرق من با فلان زن آرايشگر چيست؟ آيا من بايد عمر خود را هدر كنم و هر توهيني را به جان بخرم و دست آخر اين‌همه مشكل داشته باشم، آن‌وقت يك آرايشگر در شرايط فعلي از بهترين زندگي برخوردار است. گرسنگي؛ معرفت نمي‌فهمد آقا!

دراني ضمن بيان اين مطلب كه نشر مدبران همچنان پيگير رمان «سوخته دلان» است، درمورد فعاليت‌هاي اخير خود گفت: حتي با متوقف ماندن «سوخته دلان» بازهم نمي‌توانم ديگر ننويسم. درحال حاضر نيز مشغول اتمام رمان «آواي فاخته» هستم.

4. این کاربر از simorgh14 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

این تاپیکو کامل خوندم . به تازگی شروع به ترجمه یه کتاب کردم . اینا رو که خوندم پشیمون شدم . گیج شدم کلا .

6. این کاربر از rshafiiy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال boy_kochak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Tehranpars

پيش فرض

این تاپیکو کامل خوندم . به تازگی شروع به ترجمه یه کتاب کردم . اینا رو که خوندم پشیمون شدم . گیج شدم کلا .

حالا کتابت چیه ، چرا کیج شدی ، چرا پشیمون شدی ، در خصوص نشر هرچی خواستی در خدمتم ، عضو یکی از قدرتمندتری انتشارات ایرانیم .

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

· چگونه هزینه چاپ را محاسبه کنیم؟
    راهنمايي شیوه‌های محاسبه هزینه‌‌های چاپ/ 224 صفحه
    بهرام عفراوی / چاپ: اول 1390 قیمت: 70000 ریال
    در این کتاب روش های محاسبه هزینه کارهای چاپی را فراخواهید گرفت، بطوریکه بتوانید محاسبات را به شکلی کلاسیک و در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهی. همچنین نمونه های مختلف محاسبه دستی با مثال های گوناگون به شکلی ساده و قابل درک ارائه شده است و خواننده به راحتی قادر خواهد بود تا محاسبات مشابه را خود انجام دهد. جداول قیمت تمام شده نیز کمک بسیار موثری برای یافتن قیمت های مورد نیاز خوانندگان خواهد بود.

از ویژگی‌های کتاب
    وجود جدول قیمت تمام شده می‌باشدکه موارد زیر را در بردارد.
    کارت ویزیت/ سربرگ و برگه یادداشت، پوستر، فولدر، کتاب در قطع های رقعی، وزیری، خشتی، چسبی، جیبی پالتویی، رحلی، سلطانی، بروشور و تراکت، کاتالوگ و مجله، لیبل، پاکت نامه، جعبه و ساک دستی
    با استفاده از این جدول که حدود 30 صفحه از کتاب را شامل می‌شود می توانید به سرعت قیمت حدودی موارد فوق را در تیراژهای مختلف و عملیات پس از چاپ مختلف چون UV و ... به دست آورید. همچنین شکل سند، اندازه کاغذ مورد نیاز، برش کاغذ، تعداد ورق مورد نیاز در تیراژهای مختلف آورده شده است.
    این جدول از موارد بسیاری کاربردی و مورد نیاز است که همیشه از آن استفاده خواهید کرد.
    جدول تا شو در انتهای کتاب
    این جدول به شکلی تهیه شده است که می‌توانید برحسب ابعاد و اندازه‌های سند چاپی هر نوع سفارش چاپی را با استفاده از اعداد و ارقام جدول محاسبه نمایید.
    همچنین می‌توانید جدول را با نرخ‌های خود تغییر داده و محاسبات چاپ را انجام دهید.
    ارائه 33 مثال:
    33 مثال از موارد مختلف به طور کامل در کتاب بررسی شده است این بررسی جهت محاسبه هزینه چاپ شامل شکل سند، ابعاد کاغذ مورد نیاز و هزینه‌های هر یک به تفکیک و برای تیراژهای مختلف به شکلی که خواننده به راحتی می‌تواند تاثیر تیراژ و موارد دیگر را بر نرخ هر عدد به دست آورد. مثال‌های ارائه شده که به تفصیل آمده است شامل: کارت ویزیت/ چهاررنگ، کارت تبریک، سربرگ و یادداشتی، پاکت نامه دو رنگ ملخی/ دو رنگ A4 و A3 ، فولدر پنج رنگ و دو رنگ، بروشور A5 دو رو/ A4 یک رو A4 دو رو، پوستر 70×50 و 70×100 ، لیبل 6×9 ، 5/3×5 ، 7×5/24 جعبه در سه اندازه، خبرنامه، کاتالوگ و مجله، ساک دستی، کتاب و سررسید قطع‌های رقعی یک رنگ با صفحات رنگی، رقعی تک رنگ/ وزیری/ خشتی/ قطع خاص/ جیبی پالتویی/ رحلی/ سلطانی

وب‌سایت‌های گرافیک و چاپ
    راهنمايي یافتن وب سایت‌های گرافیک و چاپ/ 160 صفحه به همراه CD
    گروه پژوهشی عفراوی / زیر نظر: بهرام عفراوی /
    این کتاب به خوانندگان کمک می‌کند تا در دنیای وب‌سایت، ابتدا نیاز خود را شناسایی و سپس در وب به مطالعه و بررسی دقیق سایت مورد نظر خود بپردازند. طبقه‌بندی ارائه شده در کتاب راهنمای خوبی برای دست‌یابی به نیازهای مختلف خوانندگان است. همچنین CD همراه کتاب، ضمن ارائه نرم‌افزارهای وب‌گردی، صفحه اول سایت‌های ارائه شده در کتاب را شامل می‌شود، بطوریکه خواننده می‌تواند بدون اتصال به اینترنت صفحه اول آنها را مشاهده نماید.

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

به هیچ عنوان نیازی به خرید کتابهای معرفی شده را ندارید، مرجع چاپ کتاب، دکان تبلیغات نیست!

برای تخمین قیمت خیلی راحت به چند چاپخانه سر بزنید و مشخصات کتاب را بگویید و آنها به شما قیمت می دهند، و البته شما نمونه کار قبلی آنها را باید در بازار ببینید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

جناب سیمرغ من مدتی است قصد چاپ کتاب شعر دارم. شما چه پیشنهادی برای من دارید؟ چگونه بفهمم اشعارم قوی هستن و ارزش کتاب شدن دارن یا تعدادشان برای کتاب شدن کافی است و تا مجوز و غیره و ذلک..!
    اگر برایتان مقدور است از طریق ایمیل با من مکاتبه کنید چون همیشه در دسترسم هست ولی اینجا ممکنه دیر به دیر پیگیر شوم سپاسگزارم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Jul 2008

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

داستان همیشگی کلاهبرداری ناشرین از نویسندگان، چیزی است که برای حرفه ایهای عرصه نویسندگی، غریب نیست.

پروانه فعالیت یک ناشر به جرم کلاهبرداری باطل شد
    پروانه فعالیت نشر «نوح نبی» به دلیل شکایت جمعی از نویسندگان از وی به دلیل کلاهبرداری از سوی هیات نظارت بر تخلفات ناشران در اداره کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باطل شد.
    به گزارش خبرنگار مهر، سه ماه پس از انتشار گزارشی از سوی مهر درباره ناشری که با سوء استفاده از موقعیت حرفه‌ای خود و نام برخی از چهره‌های ادبیات کشور به کلاهبرداری از نویسندگان و شاعران جوان کشور می‌پراخت، پیگیری‌های مهر درباره سرانجام فعالیت این ناشر منجر به ابطال جواز فعالیت وی از سوی اداره کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

ماجرا از آنجا شروع شد که تنی ‌چند از نویسندگان زیان‌دیده از نشری که با نام «نوح نبی» مجوز فعالیت خود را کسب کرده بود در تماس با این خبرگزاری مدعی شدند که این ناشر با امضای قراردادهایی با آنها و بعضاً دریافت وجوهی، وعده انتشار آثارشان را به آنها داده است، اما ناگهان و پس از مدتی ناشر، آثار نویسندگان و مبالغ داده شده از سوی پدیدآورندگان ناپدید شده‌ و هیچ کسی در مقام پاسخ‌گویی به ابهامات این قضیه قرار ندارد.

نکته دردناک این موضوع از بین رفتن متن آثار نویسندگان از سوی ناشر بود که به دلیل دست‌نویس بودن مطالب تحویل داده شده به وی، نسخه‌ای دیگری از آنها وجود ندارد.

با پیگیری این ماجرا، مسئول دفتر رسیدگی به شکایات اداره کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته در پاسخ به مهر از ابطال مجوز این ناشر و ارسال پرنده آن به مراجع قضایی کشور خبر داد.

حمید قبادی در گفتگو با خبرنگار مهر دراین باره اظهار کرد: پیرو شکایت تعدادی از نویسندگان به این دفتر پیرامون موضوع عقد قرارداد با این ناشر و پرداخت وجه و عدم ایفای تعهدات از سوی این ناشر، پرونده‌ای به این منظور در اداره کل تشکیل شد و در دستور کار قرار گرفت. متاسفانه مشاهده شد که حین مراحل بررسی و پیگیری، تعداد شاکیان دائما رو به افزایش داشت که به ثبت 6 شکایت تاکنون منجر شده است.

وی ادامه داد: شواهد حاکی از آن بود که تعدادی از نویسندگان جوان به اعتبار اینکه نشر «نوح نبی» وعده ایجاد شرابط انتشار کتاب‌هایشان را به آنها داده و به اعتبار حضور برخی از چهره‌های ادبی کشور که شرایط عقد قرارداد انتشار کتاب در کشور را می‌دانند، آثارشان را به این ناشر داده‌اند، اما ناشر اقدام به انتشار آنها نکرده است و سرنوشت مبالغی نیز که به این منظور از نویسندگان دریافت شده بود، نامشخص مانده است.

قبادی افزود: ما بر اساس رویه جاری، شکایت را دریافت و موارد را به ناشر اعلام کردیم و در انتظار دریافت پاسخ رسمی از سوی وی ماندیم تا در نهایت به یک مفاهمه دست پیدا کنیم، اما پیگیری‌های ما در چندین نوبت نامه‌نگاری بی‌نتیجه ماند. بنابراین پرونده با گردش کاری تازه تنظیم شد و به هیات نظارت بر تخلفات ارسال شد. حتی در این مرحله از کار نیز برای مرتبه پایانی با نامه‌نگاری و تماس با ناشر خواستار پاسخگویی وی شدیم، اما ناشر از محل ثبت شده به نام دفتر انتشاراتی خود تغییر مکان داده بود.

وی در ادامه با اشاره به ارسال پرونده این ناشر به هیات نظارت بر تخلفات در اواخر آذر ماه سال جاری گفت: هیات نظارت با توجه به محرز بودن سوء استفاده ناشر از پروانه صنفی خود در نهایت رای به ابطال دائم پروانه کار این ناشر داد و موضوع برای رسیدگی به مراجع قضایی نیز اعلام شد.

اما آیا ابطال پرونده فعالیت یک ناشر به معنی واقعی خواست نویسندگان زیان دیده از این ناشر است؟ آیا می‌توان با این موضوع دلخوش داشت که مراجع قضایی در نهایت به مساله و زیان مادی و معنوی وارد شده به نویسندگان در این باره پاسخ خواهند داد؟ و از همه مهم‌تر اینکه چگونه باید از وقوع چنین رویدادهایی جلوگیری کرد؟

شکی نیست که گام اول در این زمینه به ساماندهی قراردادهای صنفی حاکم در بازار نشر باز می‌گردد و ضوابطی که می‌تواند در این زمینه برقرار شود.

حمید قبادی در پاسخ به سئوالی در این ارتباط به مهر می‌گوید: روابط ناشر و مولف باید در چهارچوب تعیین شده‌ای تنظیم و برای تحقق مفاد قرارداد نیز ضمانت‌هایی گذاشته شود. در مورد این ناشر آنچه رخ داد، یکی از شدیدترین احکامی بود که تا به حال صادر شده است، اما ما به عنوان مرجع بررسی کننده معتقدیم که بهترین شیوه در این رابطه، مفاهمه و حل اختلاف میان خود ناشر و مولف به دور از شکایت بردن به مراجع ذی‌صلاح است. البته ما در صورت نیاز بر اساس مجوزی که داده‌ایم برای صیانت از آن اقدام خواهیم کرد.

وی تاکید می‌کند: دفتر رسیدگی به تخلفات، در واقع مرجع رسیدگی به شکایت‌ها و اختلافات مالی میان ناشر و مولف نیست، اما از حیث بررسی عملکرد ناشر درباره نوع فعالیت وی، اعتبار و عملکرد ناشران را مورد بررسی قرار می‌دهد و در موارد لازم نیز رای خود را صادر می‌کند.

بارها هشدار داده ام، با ناشری که خودش سرمایه گذاری نمی کند، قرارداد نبندید!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •