تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 54 از 97 اولاول ... 44450515253545556575864 ... آخرآخر
نمايش نتايج 531 به 540 از 961

نام تاپيک: تاپيك اختصاصی مقایسه فایروال ها

حـــــرفـه ای Dr Hannibal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    Sandbox

پيش فرض

سلام
    گاهی تو یاهو یه سری پیام برا من میاد که البته لینک سایتهای پو.رن که از افراد ناشناس برای من میاد
    من هم میدونم که اینها یه ویروسی چیزی هستند ولی روشون معمولا کلیک میکنم چون به امنیت سیستمم اعتماد دارم
    حالا برای مثال این سایت اومد و کسپر سریع بلوکش کرد
    اسم سایت:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    لطفا دوستان هم تست کنند
    برای من فقط KIS 2011 بهش گیر داد و Comodo هیچ عکس العملی نشون نداد چرا؟
    یه نکته دیگه این که من با بروزر های IE Firefox Chrom تست کردم و کسپر توی این سه بروزر نگذاشت که این سایت باز بشه و همون پیغام توی عکس رو داد
    ولی توی مرورگر SAFARI سایت خیلی راحت باز شد و کسپر هم گیر نداد
    به نظر شما چرا؟
    من فکر میکنم خود safari اون فایل مخرب رو مهار کرده یا نه؟
    یا شاید هم کسپر هیچ نظارتی روی safari نداره ؟
    لطفا دوستان اگه از فایر والهای مختلف استفاده میکنند تست کنند و خبرش رو بدند
    و اینکه جلوگیری از این جور سایتها کار آنتی ویروسه یا کار فایروال؟ البته خودش نوشته Blocked by web antivirus پس فایروال کارش چیه این وسط؟
    ممنون
    comodo وب اسکنر نداره . برای همین سایت ویروسی رو تشخیص نمیده.

برای رفع این مشکل شما باید دی ان اس سرویس comodo یا غیره رو استفاده کنید.

این کاره گارد وب یا وب اسکنر یا نام های مشابه این هستند.

احتمالا وب اسکنر کسپرسکی نظارتی روی safari نداره وگرنه به هیچ وجه نباید باز میشد ربطی به جلوگیری safari نداره.

2. 2 کاربر از Dr Hannibal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

برای تست های آنلاین:

کد:
    شما app control کسپرسکی رو هیستوریک گذاشتید.

app control رو untrusted بذارید و یکم بهش سروسامون بدید. تیک امضای دیجیتالی رو هم بردارید.

موفق باشید.
    سلام دکتر جان
    app control کسپرسکی رو هیستوریک بود و untrusted زو هم تیک زدم و با CLT یا همون Comodo leaktests دوباره تست کردم ولی باز هم خوب نبود و نمره 150/340 آورد. نمیدونم شاید مشکل از ویندوز یا لب تاب منه؟؟؟؟
    تازه از دایال آپ اینترنت هوشمند استفاده کردم برای این تست.
    ممنون دوستان

پروفشنال ALI16437's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

با سلام
    دوستان در پست 474چند تست جالب گذاشته بودنند من درخواست دارم اخرین انها
    رو هم که تست SSL loger هست رو هم درصورت امکان قرار بدنند بنده هر کاری کردم
    نتونستم از سایتش فایل مربوطه رو دانلود کنم یکم توضیح هم باشه خیلی عالی میشه.
    ممنون از مهران عزیز به خاطر پستهای جالب و مفیدی که قرار میدهند.

5. این کاربر از ALI16437 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت

پيش فرض

البته در کنار کومودو که وب و لینک اسکنر نداره،شما می تونید از ابزار بسیار عالی AVG Link Scanner در کنار کومودو استفاده کنید،
    لینک دانلود:
    کد:

آخر فروم باز M E H R A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    سوئد

پيش فرض

سلام
    گاهی تو یاهو یه سری پیام برا من میاد که البته لینک سایتهای پو.رن که از افراد ناشناس برای من میاد
    من هم میدونم که اینها یه ویروسی چیزی هستند ولی روشون معمولا کلیک میکنم چون به امنیت سیستمم اعتماد دارم
    حالا برای مثال این سایت اومد و کسپر سریع بلوکش کرد
    اسم سایت:
    کد:
    لطفا دوستان هم تست کنند
    برای من فقط KIS 2011 بهش گیر داد و Comodo هیچ عکس العملی نشون نداد چرا؟
    یه نکته دیگه این که من با بروزر های IE Firefox Chrom تست کردم و کسپر توی این سه بروزر نگذاشت که این سایت باز بشه و همون پیغام توی عکس رو داد
    ولی توی مرورگر SAFARI سایت خیلی راحت باز شد و کسپر هم گیر نداد
    به نظر شما چرا؟
    من فکر میکنم خود safari اون فایل مخرب رو مهار کرده یا نه؟
    یا شاید هم کسپر هیچ نظارتی روی safari نداره ؟
    لطفا دوستان اگه از فایر والهای مختلف استفاده میکنند تست کنند و خبرش رو بدند
    و اینکه جلوگیری از این جور سایتها کار آنتی ویروسه یا کار فایروال؟ البته خودش نوشته Blocked by web antivirus پس فایروال کارش چیه این وسط؟
    ممنون
    دوست عزیز, دکتر و دوستان دیگه جواب دادند . من هم به نکته ای اشاره میکنم و اگر در مورد این موضوع بحثی داشتید در تاپیک مقایسۀ آنتی ویروسها و یا تاپیک مروبط به اون آنتی ویروس در خدمت هستم.

HTTP Scanner در آنتی ویروسها یک انجین مخصوص برای اسکن کردن ارتباطات ایترنتی که از طریق پوت های HTTP مانند 80, 8080 یا 443 انجام میشه است. این انجین یا موتور اسکن با انجینی که برای اسکن کردن فایل ها چه بصورت گارد فعال و چه بصورت اسکن دستی وجود داره فرق میکنه. چون انجین و موتوری که برای اسکن پورتهای HTTP مورد استفاده قرار میگیره برای شناسایی یک وب سایت آلوده از IP اونها استفاده میکنه و فایل آلوده رو تشخیص نمیده.

بطور مثال اگر داخل یک سایت آلوده 100 نمونۀ مختلف تروجان, ویروس, اکسپلویت و غیره وجود داشته و آنتی ویروس شما با باز کردن خود سایت اون رو بلاک بکنه دلیل نمیشه که موتور اسکن دوم آنتی ویروس که برای اسکن فایل ها وجود داره بتونه 100 نمونۀ آلوده که در این سایت وجود داشت رو هم شناسایی کنه. برای اینکه این موضوع رو خوب درک کنید همین سایت خودتون رو که گفتید کسپرسکی بلاک کرد اما کمودو نکرد را مثال میزنم.

شما با ورود به سایتی که نوشتید با پیغام زیر از طرف کسپرسکی روبرو میشید که میگه کسپرسکی این سایت رو بلاک کرده.

حالا شما اگر Web Antivirus را که همان HTTP Scanner است و باعث بلاک کردن این سایت بطور کلی شده را موقتا غیر فعال کنید و وارد سایت بشید متوجه میشید که File Antivirus در کسپرسکی هیچ پیغامی رو بهتون نمیده حتی تروجانی که با کلیک کردن بر روی عکس ها در سیستم شما دانلود میشه را هم نمیتونه شناسایی کنه.

کد:

این نتیجه به این نکته اشاره میکنه که اگر شما تروجانی را که در این سایت وجود داشت را نه از طریق این سایت بلکه از روشهای دیگه ای اونو دریافت کنید کسپرسکی دیگه اونو حتی از طریق HTTP Scanner هم نمیتونه تشخیص بده. مثلا اگر شخصی اونو از طریق مسنجر براتون ارسال کنه و یا در ایمیل براتون گذاشته باشه و یا حتی از طریق فلش مموری بخواد اونو بدست شما برسونه. در هر صورت کسپرسکی نه از اطریق Web Antivirus و نه از طریق File Antivirus که همون دیتابیس و هوش مصنوعی میشه اونو شناسایی نخواهد کرد.

این قضیه و نکته برای تمام آنتی ویروسهایی که از HTTP Scanner استفاده میکنند وجود داره مانند NOD32, Avira Premium, Dr.Web و غیره...

استفاده کردن از HTTP Scanner در آنتی ویروسها هم در اکثر مواقع باعث دیرتر لود شدن سایت های سالم و حتی دیرتر لود شدن فیلم ها و موزیک های آنلاین خواهد شد و با آنتی ویروسهایی که از HTTP Scanner استفاده نمیکنید اما روشهای دیگه ای رو برگزیدند تفاوت بسیار زیادی رو اگر تحقیق کنید متوجه خواهید شد.

به همین دلیل آنتی ویروسهایی مانند Comodo, Norton و یا Vipre از یک انجین اضافی برای اسکن سایت ها و آی پی ها در سیستم کاربران استفاده نمیکنند تا کاربران با کند شدن سرعت لود سایت ها موجه نشند. این آنتی ویروسها اومدند و انجین اسکنی را که قراره بعنوان HTTP Scanner در سیستم کاربران استفاده بشه و از رم و سی پی یوی کاربران استفاده بکنه رو به سرور خودشون انتقال دادند. در این سرور تمام دیتابیس و بانک اطلاعاتی IP های مسدود شده هر روز آپدیت میشه و کاربر حتی نیازی به دانلود آپدیت ها در کامپیوتر خودش رو نداره. این آنتی ویروسها برای اینکه بتونند این سرور رو به سیستم کاربران متصل کنند و بعنوان یک HTTP Scanner ازش استفاده کنند اومدند DNS Server های سیستم کاربران را بعد از نصب این آنتی ویروسها تغییر میدند تا کاربر هر سایتی را که باز میکنه توسط HTTP Scanner در کامپیوترش اسکن نشه و مشکلاتی رو که گفتم براشون بوجود بیاره بلکه با باز کردن سایت اول سایت مورد نظر با IP آدرسی که داره سریع با DNS Server آنتی ویروس از طریق اینترنت ارتباط برقرار میکنه و اگر اون IP آدرس بعنوان یک آی پی آدرس آلوده در سرور ثبت نشده بود اونوقت اجازۀ باز شدن در سیستم کاربر رو خواهد داشت.

باز کردن یک سایت آلوده در سیستم هایی که از کمودو استفاده میکنند.

همانطور که از عکس هم مشخصه این پیغام کمودو با اون پیغامی که شما از کسپرسکی در هنگام بازدید یک سایت آلوده گذاشتید فرقی نمیکنه چون در هر دو صورت سایت آلوده در صورت شناسایی شدن و وجود داشتن در بانک اطلاعاتی آنتی ویروسها بلاک خواهد شد. اما فرق DNS Server ها یا HTTP Scanner ها همانطور که اشاره کردم استفاده نکردن از منابع اضافی مانند Ram و CPU در سیستم کاربران و همچنین احتیاج نداشتن دانلود آپدیت ها هست

درضمن اگر کسی از Comodo استفاده میکنه پیشنهاد میکنم که برای اینکه هم دیتابیس آنتی ویروس کمودو رو داشته باشه و هم از دیتابیس یک آنتی ویروس دیگه در سیستمش بدون دانلود آپدیت ها استفاده کنه DNS Server یک شرکت آنتی ویروس دیگه مانند ClearCloud یا Norton رو استفاده کنه. چون شما با استفاده کردن از کمودو آنتی ویروس کمود رو هم دارید و اگر از ClearCloud استفاده کنید یعنی Vipre Antivirus را هم در کنار کمودو خواهید داشت.

موفق باشید.
    Last edited by M E H R A N; 13-10-2010 at 16:55.

8. 4 کاربر از M E H R A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

با سلام
    دوستان در پست 474چند تست جالب گذاشته بودنند من درخواست دارم اخرین انها
    رو هم که تست SSL loger هست رو هم درصورت امکان قرار بدنند بنده هر کاری کردم
    نتونستم از سایتش فایل مربوطه رو دانلود کنم یکم توضیح هم باشه خیلی عالی میشه.
    ممنون از مهران عزیز به خاطر پستهای جالب و مفیدی که قرار میدهند.

مهران جان
    ما از یاران چشم یاری داشتیم

آخر فروم باز M E H R A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    سوئد

پيش فرض

مهران جان
    ما از یاران چشم یاری داشتیم

SSL logging is so dangerous, that nobody on the right side of the law publishes information about it. For this reason, we can't tell you how our simulator works unless you can prove to us that you represent a bone fide organization or company that uses SSL data transfer.

کد:
    تهیه کردن گزارشهای SSL خیلی خطرناک است و ب همین دلیل هیچ کسی حق به اشتراک گذاشتن این اطلاعات را ندارند. به همین دلیل تا زمانی که شما به ما ثابت نکنید که از طرف یک سازمان یا شرکتی که در کار SSL است تست را میخواهید انجام بدید چیزی در اختیار شما قرار داده نخواهد شد.

ترجمۀ ساده ترش بود چون برای درک بهتر مجبور شدم کلمات رو تغییر بدم.
    حالا از دست من چی بر میاد؟ شرکتی دارید شما ؟

Last edited by M E H R A N; 13-10-2010 at 17:45.

11. این کاربر از M E H R A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

با تشکر از مهران عزیز
    نه بابا ما رو چه به شرکت ، ما اه نداریم با نالش سودا کنیم

13. این کاربر از ALI16437 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه ashoor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

این DNS Server ها تاثیری روی زمان پینگ نداره ؟
    بین
    ClearCloud و Norton کدوم یکی دیتابیس قوی تری دارن ؟

داره خودمونی میشه Iran.pars's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام
    من میخوام یه آنتی ویروس خوب بخرم که نه خیلی سنگین باشه نه گرون باشه خودم نظرم رو BitDefender هست
    به نظر شما چی بگیرم؟!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •