تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 97 اولاول ... 41011121314151617182464 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 961

نام تاپيک: تاپيك اختصاصی مقایسه فایروال ها

حـــــرفـه ای vtn54's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام دوستان عزیز

سایت Matousec که از معتبرترین موسسات تست کننده فایروالها است نتایج خود را بروز کرده است تعدادی فایروال

جدید اضافه شده است و آخرین نسخه فایروالهای قبلی تست شده اند البته توضیحات کامل در مورد این تست و نتایج قبلی

آن را می توانید در پست 29 همین تاپیک پیدا کنید ولی من برای اطلاع بیشتر متدولوژی این تست را دوباره اینجا تکرار می کنم :

همانطور که می بینید این تستها خاصیت Outbound Filtering فایروالهای مختلف را در مقابل تعدادی Leak Test با طرز

عمل متفاوت مورد آزمایش قرار داده اند. روش امتیازدهی به این صورت است که هر فایروال دوبار در مقابل این تستها مورد آزمون

قرار گرفته است یکبار با تنظیمات Default و یکبار هم با تنظیمات مربوط به حداکثر سطح امنیتی. هر فایروالی که با

تنظیمات Default در مقابل یک آزمون موفق شود امتیاز کامل یعنی 125 امتیاز دریافت کرده ولی اگر با تنظیمات Default

موفق نشود ولی با حداکثر سطح تنظیمات موفق شود تنها 100 امتیاز می گیرد. حداکثر امتیاز ممکن 9625 می باشد.

در جدول نتایج تیک سبز نشانه امتیاز کامل (125) و تیک آبی نشانه امتیاز 100 است و خط فاصله قرمز نشانه عدم

موفقیت در مقابل تست مذکور است. بعضی تستهای پیچیده تر خود شامل چندین مرحله هستند که در این صورت

امتیاز به صورت (?/MAX) در مقابل نام تستهای مذکور نشان داده شده است که MAX تعداد مراحل آن تست است

و عددی که در زیر نتایج هر فایروال آورده شده است تعداد مراحلی است که فایروال موفق به عبور از آنها شده

است ( عدد سبز رنگ تعداد مراحل با تنظیمات Default و عدد آبی رنگ تعداد مراحل با حداکثر تنظیمات است ):

البته حتما می دانید که Outbound Filtering تنها قسمتی از وظیفه یک فایروال است و یک فایروال وظایف دیگری نیز

دارد و تنها نباید از روی نتایج Outbound Filtering در مورد کارکرد کلی یک فایروال و سطح امنیتی آن قضاوت کرد .در

هر حالت همانطور که در نتایج می بینید طبق معمول کومودو و جتیکو در رتبه های اول هستند .البته دو نسخه از

فایروال جتیکو تست شده است که نتایج متفاوتی با هم دارند نسخه 2 آن که هنوز در مرحله بتا است و احتمالا دیگر

رایگان نیز نخواهد بود در رتبه دوم است و نسخه یک آن که رایگان است در رتبه 10 قرار دارد .فایروال آوتپوست که قبلا

رتبه های بسیار پایینی در این تست معتبر کسب کرده بود و وجهه آن خدشه دار شده بود اینبار با برطرف کردن

اشکالاتش تا رتبه چهارم بالا آمده است البته همانطور که می بینید Outpost تقریبا در مقابل تمامی تستها امتیاز کامل را کسب

کرده است تنها در مقابل تست FPR که مخفف Fake Protection Revealer یا به عبارت خودمانی تر تست رسوا کننده ( یا مچ گیر )

کم آورده است ! این تست برای رو کردن دست فایروالهاییکه از Ring3 (or usermode) hooking برای سیستم امنیتی خود

استفاده می کنند طراحی شده است .این خاصیت یعنی Ring3 (or usermode) hooking اگرچه به ظاهر امنیت بالایی در مقابل

انواع Leak Test ها ایجاد می کند ولی به راحتی قابل دور زدن می باشد یعنی همان کاری که این تست یعنی FPR انجام میدهد .به

عقیده بر گذار کنندگان این آزمون فایروالهایی که از این روش برای مقابله با Leak Test ها استفاده می کنند در واقع تقلب می کنند و

اگر چه در ظاهر در مقابل تستهای مختلف بسیار قوی ظاهر می شوند ولی در واقع امنیت بسیار ضعیفی دارند چون در دنیای

واقعی نیز یک کد مخرب هماننداین تست سیستم دفاعی آنها را دور خواهد زد در تستهای قبلی آوتپوست در مقابل این تست

همیشه کم می آورد ولی همانطور که قبلا هم گفته شد با برطرف کردن این مشکل رتبه خود را بسیار بالا آورده است .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

با همه ی این موارد شما میگید من چی بگذارم که با nod 32 مشکل نداشته باشه nod خودش فایروال نداره؟
    Last edited by albous; 30-07-2007 at 21:52.

حـــــرفـه ای hamilton's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

با همه ی این موارد شما میگید من چی بگذارم که با nod 32 مشکل نداشته باشه nod خودش فایروال نداره؟
    NOD32 معمولا با فايروالها مشكلي نداره و مشكل موجود ميزان آشنايي و تبحر افراد در كار با فايروالهاي مختلف ميباشد كه انتخابها را متفاوت ميكند.NOD32 يك آنتي ويروس است و فايروالي ندارد.البته شما ميتوانيد از نسخه بتاي Internet Security اين محصول استفاده كنيد كه علاوه بر آنتي ويروس داراي فايروال نيز ميباشد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

و در مورد فایروال شما چی پیشنهاد میکنید که ضمن تامین امنیت سرعت سیستم و اینترنت را کاهش نده

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

زون آلارم و کسپرسکی و کومودو عالی هستن.

داره خودمونی میشه reza_badii's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دوستان سلام!
    من یک مشکل با انتخاب firewall دارم!
    من از zonealarm استفاده میکردم! منتها با یک مشکل (ظاهرا شایع) مواجه شدم!
    یک task از نوع سیستمی رو سیستم نصب میکرد به اسم vsmon.exe که فاتحه سیستم رو میخوند! (البته ظاهرا نباید اسنطوری باشه ولی میشه!).
    حالا من میخوام یک فایروال خوب نصب کنم!
    من از آنتی NOD خیلی راضی هستم! و فهمیدم که OUTPOST با این آنتی خوب کار میکنه!
    از طرفی باز تو post ها دیدم که خیلی از Comodo و Kerio تعریف می کنند!
    به طرز عجیبی هم با kaspersky حال نمی کنم!(خودمم نمیدونم چرا!؟!؟)
    حالا ممنون می شم اگر یک فایروال خوب به عنوان گزینه اول و آخر معرفی کنید!
    می خوام نظر های مختلف رو بدونم!
    در ضمن برام مهمه که بتونم در هر لحظه ببینم کدوم برنامه داره از باند استفاده میکنه و اگر ببینم چقدر که عالی میشه!
    ممنون!

حـــــرفـه ای shahedi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

دوستان سلام!
    من یک مشکل با انتخاب firewall دارم!
    من از zonealarm استفاده میکردم! منتها با یک مشکل (ظاهرا شایع) مواجه شدم!
    یک task از نوع سیستمی رو سیستم نصب میکرد به اسم vsmon.exe که فاتحه سیستم رو میخوند! (البته ظاهرا نباید اسنطوری باشه ولی میشه!).
    حالا من میخوام یک فایروال خوب نصب کنم!
    من از آنتی NOD خیلی راضی هستم! و فهمیدم که OUTPOST با این آنتی خوب کار میکنه!
    از طرفی باز تو post ها دیدم که خیلی از Comodo و Kerio تعریف می کنند!
    به طرز عجیبی هم با kaspersky حال نمی کنم!(خودمم نمیدونم چرا!؟!؟)
    حالا ممنون می شم اگر یک فایروال خوب به عنوان گزینه اول و آخر معرفی کنید!
    می خوام نظر های مختلف رو بدونم!
    در ضمن برام مهمه که بتونم در هر لحظه ببینم کدوم برنامه داره از باند استفاده میکنه و اگر ببینم چقدر که عالی میشه!
    ممنون!
    خوب تنظیماتش رو می ذاشتی روی بالاترین درجه نه معمولی

داره خودمونی میشه reza_badii's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

خوب تنظیماتش رو می ذاشتی روی بالاترین درجه نه معمولی
    اگه منظورن zonealarm هستش!؟! روی بالاترین درجه بود!
    ولی همون vsmon.exe کارو خراب می کرد! رو نت که گشتم چندجا راجع به این مشکل بحث شده بود ولی هیچ کدو راه حل ارائه نکرده بودند!!؟!؟!؟؟!؟!؟!

حـــــرفـه ای vtn54's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام دوستان عزیز

سایت Matousec که از معتبرترین موسسات تست کننده فایروالها است نتایج خود را مجددا بروز کرده است تعدادی فایروال

جدید اضافه شده است و آخرین نسخه فایروالهای قبلی تست شده اند البته توضیحات کامل در مورد این تست و نتایج قبلی

آن را می توانید در پست 29 همین تاپیک پیدا کنید ولی من برای اطلاع بیشتر متدولوژی این تست را دوباره اینجا تکرار می کنم :

همانطور که می بینید این تستها خاصیت Outbound Filtering فایروالهای مختلف را در مقابل تعدادی Leak Test با طرز

عمل متفاوت مورد آزمایش قرار داده اند. روش امتیازدهی به این صورت است که هر فایروال دوبار در مقابل این تستها مورد آزمون

قرار گرفته است یکبار با تنظیمات Default و یکبار هم با تنظیمات مربوط به حداکثر سطح امنیتی. هر فایروالی که با

تنظیمات Default در مقابل یک آزمون موفق شود امتیاز کامل یعنی 125 امتیاز دریافت کرده ولی اگر با تنظیمات Default

موفق نشود ولی با حداکثر سطح تنظیمات موفق شود تنها 100 امتیاز می گیرد. حداکثر امتیاز ممکن 9625 می باشد.

در جدول نتایج تیک سبز نشانه امتیاز کامل (125) و تیک آبی نشانه امتیاز 100 است و خط فاصله قرمز نشانه عدم

موفقیت در مقابل تست مذکور است. بعضی تستهای پیچیده تر خود شامل چندین مرحله هستند که در این صورت

امتیاز به صورت (?/MAX) در مقابل نام تستهای مذکور نشان داده شده است که MAX تعداد مراحل آن تست است

و عددی که در زیر نتایج هر فایروال آورده شده است تعداد مراحلی است که فایروال موفق به عبور از آنها شده

است ( عدد سبز رنگ تعداد مراحل با تنظیمات Default و عدد آبی رنگ تعداد مراحل با حداکثر تنظیمات است ):

البته جا دارد که اینجا مجددا تاکید کنیم که Outbound Filtering تنها قسمتی از وظیفه یک فایروال است و یک فایروال

وظایف دیگری نیز دارد و تنها نباید از روی نتایج Outbound Filtering در مورد کارکرد کلی یک فایروال و سطح امنیتی

آن قضاوت کرد هر چند Outbound Filtering از مهمترین وظایف یک فایروال به شمار می رود.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

این مایکروسافت با چه امیدی فایروال داده که تا حالا حتی یه نمره هم نگرفته؟
    به فکر درست کردنش نیست؟
    راستی فایروال ویندوز ویستا چطوره؟مثل همینه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •