تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: ارور hal.dll موقع بالا امدن ویندوز

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض ارور hal.dll موقع بالا امدن ویندوز

با سلام و خسته نباشيد
    من اپراتور يك دستگاه پانچ cnc هستم كه داراي يك ويندوز اورجينال و يك سري نرم افزار مربوطه مي باشد سيستم داراي دو هارد مجزا است كه با يكي run ميشود و تمامي اطلاعات را در طول كار به اون يكي هارد كپي ميكند به علت يك سري مشكلات من هارد دوم را باز كردم و زماني كه بعد از مدتي هارد دوم را انداختم سيستم به صورت اتوماتيك شروع به كپي كردن اطلاعات از هارد اول به دوم كرد كه ناگهان برق رفت و ديگر هيچ كدام از هاردها بالا نيامد نه با good configuration ونه با safe mode و با پيغام زير مواجه شده ام can not find windows root>/system 32\hal.dll لطفا راهناميي كنيد

حـــــرفـه ای mahdi7610's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

با سلام و خسته نباشيد
    من اپراتور يك دستگاه پانچ cnc هستم كه داراي يك ويندوز اورجينال و يك سري نرم افزار مربوطه مي باشد سيستم داراي دو هارد مجزا است كه با يكي run ميشود و تمامي اطلاعات را در طول كار به اون يكي هارد كپي ميكند به علت يك سري مشكلات من هارد دوم را باز كردم و زماني كه بعد از مدتي هارد دوم را انداختم سيستم به صورت اتوماتيك شروع به كپي كردن اطلاعات از هارد اول به دوم كرد كه ناگهان برق رفت و ديگر هيچ كدام از هاردها بالا نيامد نه با good configuration ونه با safe mode و با پيغام زير مواجه شده ام can not find windows root>/system 32\hal.dll لطفا راهناميي كنيد
    سلام دوست عزیز

فایل hal.dll یکی از فایلهایی بسیار مهم و اساسی سیستم عامل هستش و سیستم عامل به این فایل احتیاج بسیار زیادی داره و با پاک کردن این فایل می شه ویندوز را به طور کامل از کار انداخت .

این فایل در مسیر C:\WINDOWS\system32\hal.dll قرار داره .

قبل از همه چیز باید بگم من راه حل این مشکل را براتون به طور کامل نوشتم . و باید بگم هیچ مسولیتی را در صورت رعایت نکردن و دچار مشکل شدن قبول نمی کنم . و مسئولیت انجام اون با خودتون هستش .

براي برطرف کردن اين مشکل بايد از طريق ريکاوري کنسول اقدام کنيم .
    تا بتونيم از اون طريق فايلهاي اساسي ويندوز را که مربوط به راه اندازي ويندوز هستند را بازسازي کنيم .

براي وارد شدن به Recovery Console بايد از سي دي نصب ويندوز XP استفاده کنيم .
    ابتدا bios را طوري تنظيم مي کنيم که سيستم از سي دي بوت بشه . اينا را ديگه خودتون بلد هستيد .

بعد همانند نصب ويندوز سيستم شروع به کپي کردن فايلها مي کند تا به صفحه "Welcome to Setup" برسد توي اين صفحه شما سه گزينه مي بينيد که براي وارد شدن به ريکاوري کنسول بايد کليد R را از روي صفحه کليد بزنيد .
    با زدن کليد R يک صفحه شبيه به محيط DOS باز خواهد شد . اين محيط را محيط ريکاوري کنسول مي نامند .

بعد از وارد شدن به ميحط ريکاوري کنسول شما نوشته هاي زير را مي بينيد .
    Microsoft Windows XP Recovery Console.
    Recovery Console provides system repair and recovery functionality.
    Type EXIT to quit Recovery Console and restart the computer.

: C:\WINNT

Which Windows XP (or 2000) installation would you like to log onto
    <To cancel, press ENTER>?

در اين مرحله شما بايد شماره ويندوزي که قصد تعمير آن را داريد در جلوي علامت ? تايپ کنيد.

در صورتي که بيش از يک ويندوز روي سيستم شما نصب هستش در اين قسمت ليست تمامي ويندوز ها و مسير نصبشون نشان داده خواهد شد . و شما مي تونيد شماره ويندوز خودتون را انتخاب کنيد .

در صورتي که بيش از يک ويندوز (ويندوزهاي بر پايه تکنولوژي NT – مثل 2000, 2003, XP و نه ويندوزهاي 95, 98, Me) بر روي سيستم نصب باشد در ليست فوق تمامي ويندوزهاي فوق و مسير نصب شان نشان داده خواهد شد و شما مي توانيد شماره ويندوز مورد نظر خود را انتخاب کنيد.

بعد از انتخاب ويندوزي که قصد تعمير اون را داريد بايد کلمه رمز Administrator را وارد کنيد.
    اگه شما براي ويندوزتون پسوورد گذاشته ايد بايد رمز را اينجا وارد کنيد .
    اگه پسوورد براي ويندوز نگذاشته ايد جاي پسوورد را خالي بزاريد و اينتر را بزنيد .

در صورتي که براي ويندوز پسوورد گذاشته باشيد و پسوورد را سه بار غلط وارد کنيد بصورت اتوماتيک از Recovery Console خارج خواهيد شد و سيستم شما ريستارت خواهد شد .

بعد از انجام تمامي مراحل فوق خط فرمان Recovery Console ظاهر مي شود (در مثال فوق: C:\WINNT> ) و شما مي توانيد فرامين مورد نظر خود را اجرا کنيد:

ابتدا در جلوی خط فرما عبارت bootcfg /list را به طور دقیق و درست تایپ می کنید و بعد اینتر را می زنید . ممکن است چند دقیقه طول بکشد .
    بعد اینکه دوباره به خطر فرمان امدید اینبار عبارت bootcfg /rebuild را به طور دقیق و درست تایپ می کنید و اینتر را می زنید
    بعد از چند دقیقه یک پیغام به شما می دهد به این صورت
    Add installation to boot list? (Yes/No/All)
    که شما کلمه Y را که همان yes هست را تایپ می کنید و بعد اینتر می زنید

در خط بعد از شما سوال می کند که یک نام برای این ویندوز بنویسید که شما یک نام برای ان می نویسید مثلا Microsoft Windows XP Professional

بعد از ان دوباره از شما سوالی می پرسد که شما عبارت /fastdetect را وارد می کنید .
    تذکر : در این عبارت علامت / باید قبل از fastdetect نوشته شود چون من اینجا کپی کردم بعد از ان قرار گرفته است .)

ودر اخر عبارت exit را برای خارج شدن از ریکاوری کنسول می نویسید و اینتر را میزنید .
    سپس به ستاپ رفته و ان را روی هارد تنظیم میکنید .
    بعد از اینکه ویندوز بالا امد اسم ویندوزی که توی ریکاوری کنسول نوشتید یعنی
    Microsoft Windows XP Professional را می زنید و وارد ویندوز می شوید . و از داخل ویندوز هم اسم قبلی را بر می دارید .

موفق باشید .

3. 6 کاربر از mahdi7610 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

5. این کاربر از shahedi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Excel-VB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ايران عزيز

پيش فرض فايل هاي گم شده

سلام دوست عزیز

فایل hal.dll یکی از فایلهایی بسیار مهم و اساسی سیستم عامل هستش و سیستم عامل به این فایل احتیاج بسیار زیادی داره و با پاک کردن این فایل می شه ویندوز را به طور کامل از کار انداخت .

موفق باشید .

دوست عزيز
    با تشكر از پاسخ كامل شما
    قبلا تا جايي كه يادم هست دستوري وجود داشت كه فايل هايي مانند فايل فوق را از CAB هاي نصب نشده سي دي ويندوز بر مي داشت ... حال با كپي كردن اين فايل درون Flash Memory و بوت از روي فلاپي آيا مي توان اين فايل را جايگزين كرد؟؟ احتمالا بايد جواب بدهد ...
    با احترام
    كاويان

حـــــرفـه ای mahdi7610's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

دوست عزيز
    با تشكر از پاسخ كامل شما
    قبلا تا جايي كه يادم هست دستوري وجود داشت كه فايل هايي مانند فايل فوق را از cab هاي نصب نشده سي دي ويندوز بر مي داشت ... حال با كپي كردن اين فايل درون flash memory و بوت از روي فلاپي آيا مي توان اين فايل را جايگزين كرد؟؟ احتمالا بايد جواب بدهد ...
    با احترام
    كاويان
    سلام

خب کاری هم که ما با ریکاوری کنسول انجام دادیم در واقع همین کار بود . یعنی جایگزینی این فایل از داخل خود سی دی ویندوز هست .

مهم جایگزاری این فایل هست حالا چه از طریق سی دی ویندوز و چه از طریق فلاپی .

موفق باشید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

دوست عزيز
    با تشكر از پاسخ كامل شما
    قبلا تا جايي كه يادم هست دستوري وجود داشت كه فايل هايي مانند فايل فوق را از CAB هاي نصب نشده سي دي ويندوز بر مي داشت ... حال با كپي كردن اين فايل درون Flash Memory و بوت از روي فلاپي آيا مي توان اين فايل را جايگزين كرد؟؟ احتمالا بايد جواب بدهد ...
    با احترام
    كاويان
    ولی اگر هنگام بوت , بوتر شما فرمت ntfs را نشناسد آن زمان این روش کاربرد نخواهد داشت .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

سلام به مهندس عزيز
    وقتي يك هارد را از روي يك سيستم ميبريم روي يك سيستم ديگر بالا نمي آيد و علت آن عدم تطابق فايل hall است كه يك كليد مخفي وجود نصب ويندوز كه مي آيد hall را آپديت ميكند و ميتوانيم هارد را روي دستگاه جديد بياوريم بالا . لطفا نحوه انجام كار و آن كليد مخفي را اعلام نمائيد باتشكر

10. این کاربر از benali بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سلام دوست عزیز

این فایل در مسیر C:\WINDOWS\system32\hal.dll قرار داره .

قبل از همه چیز باید بگم من راه حل این مشکل را براتون به طور کامل نوشتم . و باید بگم هیچ مسولیتی را در صورت رعایت نکردن و دچار مشکل شدن قبول نمی کنم . و مسئولیت انجام اون با خودتون هستش .

براي برطرف کردن اين مشکل بايد از طريق ريکاوري کنسول اقدام کنيم .
    تا بتونيم از اون طريق فايلهاي اساسي ويندوز را که مربوط به راه اندازي ويندوز هستند را بازسازي کنيم .

براي وارد شدن به Recovery Console بايد از سي دي نصب ويندوز XP استفاده کنيم .
    ابتدا bios را طوري تنظيم مي کنيم که سيستم از سي دي بوت بشه . اينا را ديگه خودتون بلد هستيد .

بعد همانند نصب ويندوز سيستم شروع به کپي کردن فايلها مي کند تا به صفحه "Welcome to Setup" برسد توي اين صفحه شما سه گزينه مي بينيد که براي وارد شدن به ريکاوري کنسول بايد کليد R را از روي صفحه کليد بزنيد .
    با زدن کليد R يک صفحه شبيه به محيط DOS باز خواهد شد . اين محيط را محيط ريکاوري کنسول مي نامند .

بعد از وارد شدن به ميحط ريکاوري کنسول شما نوشته هاي زير را مي بينيد .
    Microsoft Windows XP Recovery Console.
    Recovery Console provides system repair and recovery functionality.
    Type EXIT to quit Recovery Console and restart the computer.

: C:\WINNT

Which Windows XP (or 2000) installation would you like to log onto
    <To cancel, press ENTER>?

در اين مرحله شما بايد شماره ويندوزي که قصد تعمير آن را داريد در جلوي علامت ? تايپ کنيد.

در صورتي که بيش از يک ويندوز روي سيستم شما نصب هستش در اين قسمت ليست تمامي ويندوز ها و مسير نصبشون نشان داده خواهد شد . و شما مي تونيد شماره ويندوز خودتون را انتخاب کنيد .

در صورتي که بيش از يک ويندوز (ويندوزهاي بر پايه تکنولوژي NT – مثل 2000, 2003, XP و نه ويندوزهاي 95, 98, Me) بر روي سيستم نصب باشد در ليست فوق تمامي ويندوزهاي فوق و مسير نصب شان نشان داده خواهد شد و شما مي توانيد شماره ويندوز مورد نظر خود را انتخاب کنيد.

بعد از انتخاب ويندوزي که قصد تعمير اون را داريد بايد کلمه رمز Administrator را وارد کنيد.
    اگه شما براي ويندوزتون پسوورد گذاشته ايد بايد رمز را اينجا وارد کنيد .
    اگه پسوورد براي ويندوز نگذاشته ايد جاي پسوورد را خالي بزاريد و اينتر را بزنيد .

در صورتي که براي ويندوز پسوورد گذاشته باشيد و پسوورد را سه بار غلط وارد کنيد بصورت اتوماتيک از Recovery Console خارج خواهيد شد و سيستم شما ريستارت خواهد شد .

بعد از انجام تمامي مراحل فوق خط فرمان Recovery Console ظاهر مي شود (در مثال فوق: C:\WINNT> ) و شما مي توانيد فرامين مورد نظر خود را اجرا کنيد:

ابتدا در جلوی خط فرما عبارت bootcfg /list را به طور دقیق و درست تایپ می کنید و بعد اینتر را می زنید . ممکن است چند دقیقه طول بکشد .
    بعد اینکه دوباره به خطر فرمان امدید اینبار عبارت bootcfg /rebuild را به طور دقیق و درست تایپ می کنید و اینتر را می زنید
    بعد از چند دقیقه یک پیغام به شما می دهد به این صورت
    Add installation to boot list? (Yes/No/All)
    که شما کلمه Y را که همان yes هست را تایپ می کنید و بعد اینتر می زنید

در خط بعد از شما سوال می کند که یک نام برای این ویندوز بنویسید که شما یک نام برای ان می نویسید مثلا Microsoft Windows XP Professional

بعد از ان دوباره از شما سوالی می پرسد که شما عبارت /fastdetect را وارد می کنید .
    تذکر : در این عبارت علامت / باید قبل از fastdetect نوشته شود چون من اینجا کپی کردم بعد از ان قرار گرفته است .)

ودر اخر عبارت exit را برای خارج شدن از ریکاوری کنسول می نویسید و اینتر را میزنید .
    سپس به ستاپ رفته و ان را روی هارد تنظیم میکنید .
    بعد از اینکه ویندوز بالا امد اسم ویندوزی که توی ریکاوری کنسول نوشتید یعنی
    Microsoft Windows XP Professional را می زنید و وارد ویندوز می شوید . و از داخل ویندوز هم اسم قبلی را بر می دارید .

موفق باشید .
    سلام و خسته نباشید
    لطفا کمک کنین
    برای دستگاه ما هم همین بلا اومده ولی موقعی که ویندوز خودمون و انتخاب می کنیم از ما پسورد می خواهد
    و چون ما دستگاه را دست دوم از شرکت خارجی گرفتیم پسوردش را نمی دونیم
    ممکنه برای پیدا کردن پسورد حین این کار راه حلی باشد ؟
    با تشکر
    ممنون میشم از بابت جوابهاتون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

با عرض سلام خدمت همه دوستای گل من فوق دیپلم نرم افزار هستم و الان یه کافی نت دارم که چندین بار مشتری هایی که اومدن با این مشکل رو برو شدن و از همه مهمتر واسه ی خودمم این مشکل پیش کسایی که این مشکل براشون پیش میاد به این خاطر هستش که از نزم افزار اتو درایور به جای سی دی راه انداز خود مادربرد استفاده میکنن . من خیلی راه ها رفتم برای از بین بردن این مشکل با استفاده از اسکن توی سیستم داس و پارتیشن بندی مجدد و .... ولی برای حل این مشکل هارد سیستم رو روی یک سیستم دیگه گذاشتم و ویندوزش رو عوض کردم و قبل از نصب هارد روی کامپیوتر یه بار باطری بک آپ سیستم رو به مدت نیم ساعت در بیارید که بایاس سیستم به حالت پیش فرض کارخانه در بیاد . بعد از این کار ها رم سیستم رو در بیارید و با یک رم دیگه پس از وصل کردن هارد و باطری بک آپ سیستم رو روشن کنید.
    تذکر پس از بالا آمدن ویندوز میتوانید سیستم خود را خاموش کنید و رم قبلی خودتون هم اضافه کنید و پس از گذشت 48 ساعت میتونید سیستمتون رو با همون رم خودتون بالا بیارید و رمی که اضافه کردین رو جدا کنید.
    هیچ وقت از اتودرایورهای رایج در بازار گرافیت و مادربردتون رو راه اندازی نکنید چون اکثر اوقات راه انداز مادربرد یا گرافیک دیگه ای رو بزور نصب میکنه چون فقط نام شرکتشون یکی هستش حتی موقع نصب مردن هم بعضی موقع ها ارور کنتینیو انی ور رو میده که شما اکثرا اکسپت میکنید .
    امیدوارم توانسته باشم راهنمایی درست کنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

با سلام و تشکر از کمکتان. سیستمم درست شد ولی زمانیکه کامپیوتر را روشن میکنم دو عدد ویندوز xp نمایش داده میشود. چگونه میتوانم یکی را حذف کنم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •