تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 47 از 47

نام تاپيک: walk cycle

آخر فروم باز RezaTayebiJ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام دوستان اینم آخرش
    دیگه یک cycle واقعی شد حرکاتش تکرار میشه یعنی حرکت راه رفتن هی تکرار میشه و نمی ایسته
    پسوندش avi هست و یک مگابایتم حجمش هست حتما دانلود کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حمید جان دمت گرم که فایل avi گذاشتی.
    اگه اجازه بدی می خوام از روی دوستی یه سری ایراد بگیرم.

اول از همه ، این ویدیویی که برای دانلود گذاشتی 30fps هست. توی مکس هم براساس ۳۰ فریم انیمیت کردی؟
    بهتره از 24fps استفاده کنی.

چرخه ی walk cycle ات ایراد داره. اگه توی quick time بری به View و Loop رو روشن کنی تا انیمیشنت تکرار بشه می بینی حرکت آدمک نرم نیست.
    یکی از قواعد اصلی walk cycle این هست که قابلیت تکرارش - بدون نیاز به انیمیت مجدد و دستکاری - وجود داشته باشه. برای رسیدن به این هدف باید اولین و آخرین فریم یک چرخه ی راه رفتن دقیقا یکی باشن. یعنی هر کلیدهایی برای فریم اول گذاشتی دقیقا همون کلیدها رو بر روی فریم آخر باید کپی کنی. فریم اول و آخر کار تقریبا یکی هستن اما نه دقیقا ... .

اما خود حرکت. اجازه بده از پا شروع کنیم.
    چرا پاها چرخش نمی کنن؟ هنگام راه رفتن فشار زیادی به پا می یاد و گاهی اوقات از پاشنه و گاهی اوقات از استخوان ball (قبل از استخوان اتگشتان پا) چرخش داریم. پاهای آدمکت راست هستن و حرکتی ندارن.
    قسمت بعدی ای که مشکل اساسی داره لگن هست. در راه رفتن لگن بالا و پایین می شه. ضمنا لگن به سمت راست و چپ هم می چرخه. لگن شخصیت تو تقریبا ثابت هست.
    شانه و دست مشکلات مشابهی دارن.

اما یکی از دلایل اصلی ای که انیمیشنت خشک شده نبود anticipation هست. خصوصا در قسمت های زانو و بازو. فکر کنم هادی این قانون رو در تاپیک انیمیشن توضیح داده... بطور مثال وقتی بازو از پشت کمر می خواد بیاد به جلوی کمر ، ابتدا کمی به پشت تر می ره و سپس به سمت جلو می یاد نه اینکه مستقیما از پشت به جلو بیاد.
    مسئله ی مهم دیگه ای که همیشه باید بهش توجه کنی وزن شخصیت هست. فراموش نکن آدمکی که دای انیمیت می کنی دارای وزن و چربی هست. این وزن باعث می شه آدمک هنگام راه رفتن به خودش فشار وارد کنه تا بتونه حرکت کنه...

فایل ویدیوی یه walk cycle رو می ذارم. یه مقداری مشکل داره اما فکر می کنم به دردت بخوره. مدت زمانش ۲۵ فریم هست.
    http://www.4shared.com/file/46054342/79c6bbe3/Archive.html

walk cycle خوب درآوردن کار ساده ای نیست و یه اصولی داره که حتما باید رعایت بشن. این اصول توی اکثر کتاب های انیمشین توضیح داده شدن. توی اینترنت هم مطالب بدربخور زیادی پیدا می شه.

آخر فروم باز hrgh2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    مرودشت

پيش فرض

حمید جان دمت گرم که فایل avi گذاشتی.
    اگه اجازه بدی می خوام از روی دوستی یه سری ایراد بگیرم.

اول از همه ، این ویدیویی که برای دانلود گذاشتی 30fps هست. توی مکس هم براساس ۳۰ فریم انیمیت کردی؟
    بهتره از 24fps استفاده کنی.

چرخه ی walk cycle ات ایراد داره. اگه توی quick time بری به View و Loop رو روشن کنی تا انیمیشنت تکرار بشه می بینی حرکت آدمک نرم نیست.
    یکی از قواعد اصلی walk cycle این هست که قابلیت تکرارش - بدون نیاز به انیمیت مجدد و دستکاری - وجود داشته باشه. برای رسیدن به این هدف باید اولین و آخرین فریم یک چرخه ی راه رفتن دقیقا یکی باشن. یعنی هر کلیدهایی برای فریم اول گذاشتی دقیقا همون کلیدها رو بر روی فریم آخر باید کپی کنی. فریم اول و آخر کار تقریبا یکی هستن اما نه دقیقا ... .

اما خود حرکت. اجازه بده از پا شروع کنیم.
    چرا پاها چرخش نمی کنن؟ هنگام راه رفتن فشار زیادی به پا می یاد و گاهی اوقات از پاشنه و گاهی اوقات از استخوان ball (قبل از استخوان اتگشتان پا) چرخش داریم. پاهای آدمکت راست هستن و حرکتی ندارن.
    قسمت بعدی ای که مشکل اساسی داره لگن هست. در راه رفتن لگن بالا و پایین می شه. ضمنا لگن به سمت راست و چپ هم می چرخه. لگن شخصیت تو تقریبا ثابت هست.
    شانه و دست مشکلات مشابهی دارن.

اما یکی از دلایل اصلی ای که انیمیشنت خشک شده نبود anticipation هست. خصوصا در قسمت های زانو و بازو. فکر کنم هادی این قانون رو در تاپیک انیمیشن توضیح داده... بطور مثال وقتی بازو از پشت کمر می خواد بیاد به جلوی کمر ، ابتدا کمی به پشت تر می ره و سپس به سمت جلو می یاد نه اینکه مستقیما از پشت به جلو بیاد.
    مسئله ی مهم دیگه ای که همیشه باید بهش توجه کنی وزن شخصیت هست. فراموش نکن آدمکی که دای انیمیت می کنی دارای وزن و چربی هست. این وزن باعث می شه آدمک هنگام راه رفتن به خودش فشار وارد کنه تا بتونه حرکت کنه...

فایل ویدیوی یه walk cycle رو می ذارم. یه مقداری مشکل داره اما فکر می کنم به دردت بخوره. مدت زمانش ۲۵ فریم هست.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    walk cycle خوب درآوردن کار ساده ای نیست و یه اصولی داره که حتما باید رعایت بشن. این اصول توی اکثر کتاب های انیمشین توضیح داده شدن. توی اینترنت هم مطالب بدربخور زیادی پیدا می شه.
    ممنون رضا جان که این همه زحمت کشیدید و واسم توضیح دادید من خودم دوست داشتم یکی بیاد اشکالاتش را درس حسابی بگه تا یک چیزای جدیدی یاد بگیرم
    در همه ی موارد باهات موافقم بجز لگن چون اون لگنش هم بالا پایین میره و هم میچرخه همینطور شانه هاش هم میچرخند شاید توی انیمیشن زیاد معلوم نباشه اما به شکلی اصولی میچرخند
    در مورد پاهاش هم میدون یکباره از زمین جدا میشن یعنی خم نمیشه به خاط این اینطوری شد که اگه پاهاش خم میشد هنگام حرکت زانوش پرش داشت یعنی یکباره زانوش خم میشد انگار که میشکست هر کاری کردم درست نشد واسه همین آخر مجبور شدم اینطورش کنم تا زانوش درست حرکت کنه
    راستش زانوی پای چپش هنوزم مشکل داره من بعد از رندر متوجه اش شدم اما زانوی راستش خوب حرکت میکنه
    در مورد وزن هم باید بگم که اصلا توجه نکردم چون که نمیدونم وزن چگونه تاثیر میزاره یعنی در اثر تاثیر وزن نمیدونم باید حرکتش چه تغییری کنه
    راستی کلید اول با آخر تقریبا یکی هستند شاید یکم مشکل داشته باشن اما تمام سعیم را کردم که یکی بشن

خوب بازن از بابت نظر فنیت ممنونم

حـــــرفـه ای hadi665's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    مازندران !

پيش فرض

خوب شده حمید
    اما به نظرم این پاهاش خیلی شکسته شده یعنی موقع راه رفتن که انقده آدم پاهاشو خم نمیکنه
    میکنه؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    مرودشت

پيش فرض

ممنون هادی موافقم

اگه نباشه جاش خالی می مونه u.n.s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    اراک

پيش فرض

ایول همینه اگه بخوای من چند تا آموزش سیکل راه رفتن دویدن جست خیز راه رفتن دزدکی و غیره دارم
    سعی میکنم برات هرچه زودتر اسکن کنم و بفرستم روی سایت
    راستی چند وقتی هست دنبال سیستم جمعیت ساز تو Maya میگردم پلاگینی ؟؟ سایتی ؟؟ چیزی نداری؟؟

آخر فروم باز Farzad.wow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    تربت حیدریه ....

پيش فرض

خیلی حمید جون کارت درسته ...........باریکلا..

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    مرودشت

پيش فرض

ممنونم دوستان
    یونس جان از تو ممنونم راستش من یه مدت متحرک سازی را کنار گذاشتم آموزش اینهایی رو که گفتی منم دارم
    در مورد آموزش واسه مایا هم باید بگم که من مایا کار نمیکنم
    خبر ندارم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •