تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: شما چقدر بلیارد را دوست دارین(هرچند اگر بلیارد شما خ.ب ب

راي دهنده
43. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • آن ورزش فکری را دوست ندارم.

5 11.63%
  • بلیارد رادوستدارم.

39 90.70%
Multiple Choice Poll.
صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 28

نام تاپيک: تاپیک جامع بیلیارد ( آموزش ، پرسش . پاسخ)

پروفشنال mostafa_khan001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام دوست عزیز.تاپیک جالبی زدی که اتفاقی دیدمش.خسته نباشی
    با این همه زحمتی که میکشی.دوستان میدونن با بحث تئوری چیز زیادی نمیشه یاد داد.اما این اموزش واسه کسانی خوبه که چوب دست گرفتن رو یادگرفتن و الان با این اموزشها برت تمرین کنن از حالا مسائل پایه رو یاد بگیرن
    مثلا اموزش افه پیچی که دادی.نیاز به تسلط و تمرین زیادی داره.ضربه ی خیلی سنگینی هم هستشما تو عکس فقط تونستی بگی که چوب کجای شار باید بخوره اما در کنارش نوع دست گرفتن چوب هست که با حالتهای عادی کامل فرق میکنه.از طرفی قبلش باید مسلط به چوب باشید.اگه این حرکت رو یه اماتور بخواد انجام بده چه بسا بزنه ماهوت میز رو پاره کنه!!!
    ===========
    در مورد چوب هم از توضیحاتت ممنون.فقط واسه دوستان تازه کار بگم هنگام برداشتن چوب.سعی کنید از چوب سنگین تر استفاده کنید.چوب سنگین تعادل بیشتری ایجاد میکنه و خطای شما رو کمتر میکنه
    ===========
    در مورد پل:دوستانی که شروع میکنن.اگه ایت بال و ناین میخوان بازی کنن.من بهشون پیشنهاد میدم از پل بسته استفاده کنن
    دوست عزیزمون که داره اموزش میده اکه تو تصاویر داره و براش مقدوره پیشنهاد میکنم این پل رو به علاقه مندان یاد بده
    این پل چون انگشت دور چوب میره.واسه افراد تازه کار که خطای بالایی دارن مفیده.انگشت دور چوب قرار گرفته و نمیگذاره چوب زیاد این طرف اون طرف بره و ضربه رو بهتر میکنه
    زمانی که تو این قضیه راه افتادید میتونید از پل معمولی و پل باز استفاده کنید.

به صورت عملي تو كم تر از يك هفته ميشه يه بيليارد باز متوسط رو به بالا شد فكر نكنم تئوری جواب بده
    با توضیحات بالایی که دادم تقریبا به نوعی هم گفتم که حرف شما اصلا امکان نداره.البته تا متوسط از دیدت چی باشه.شاید از دید شما اینکه چوب رو دست بگیره و هرزگاهی یه اودال داشته باشه متوسطه.از دید من هم اینکه متوسط به کسی میگن که نهایت تو 5-7 دقیقه ایت ایرانی رو تموم کنه
    منم عاشق بیلیاردم.خوش حال میشم این تاپیک رو غلتک بیوفته
    البته خودم یه دو هفته میشه دست به چوب نزده ام
    شاد باشید

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

نتيجه مسابقه فاينال اسنوکر؛63-69 به نفع راني يليوان (Ronnie O'slivan)تمام شد و البته اين بار هم باشانس.

مسئله شانس و این حرفها نیست.سالیوان اشباع شده هستش.خیلی با غرور بازی میکنه الان.بهترین زمانش سال 2003 بود که بی همتا بود و بدون غرور الکی بازی میکرد
    الان مثلا به جای اینکه ساده بزنه..میخواد با باند اودال کنه!!!!که این فقط به خاطر غرورشه و اینکه چون انگیزش خیلی بالا نیست.گاهی بازی نمایشی میکنه که گاها براش سنگین هم تموم میشه
    شاد باشید

اگه نباشه جاش خالی می مونه Danoosh Pichgahe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    بابلسر

پيش فرض

مسئله شانس و این حرفها نیست.سالیوان اشباع شده هستش.خیلی با غرور بازی میکنه الان.بهترین زمانش سال 2003 بود که بی همتا بود و بدون غرور الکی بازی میکرد
    الان مثلا به جای اینکه ساده بزنه..میخواد با باند اودال کنه!!!!که این فقط به خاطر غرورشه و اینکه چون انگیزش خیلی بالا نیست.گاهی بازی نمایشی میکنه که گاها براش سنگین هم تموم میشه
    شاد باشید
    من بازی را در جایی به دقت دیدم و دیدم که رقیب اصلی اش یعنی دیوید توانست از 24 خود را به 63 برساند در حالی که رونی سالیوان 61 امتیاز داشت؛اما از شانس بد دیوید؛توپ سیاهی که بازی را به اتمام می بُرد؛در سوراخ نرفت و سالیوان بدونهیچ ضربه ای ؛ برنده شد و در ضمن من خودم دیدم سالیوان 3 سوتی در ضربه ؛پشت سر هم داد و نمی شود به او تا سال 2003 و 2004 غول اسنوکر نامید چون من مطمئن هستم اگه آقای جری برایستبا آن بازی کند؛سالیوان کم میاورد؛می گویی نه؟ سی دی آموزشی آقای جری برایسد را نگاه کنید.

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    بابلسر

پيش فرض

چه کانال هایی بیلیارد نشون میده؟؟؟

Euro Sport
    Euro Sport2
    Sport Chanell+
    Last edited by Danoosh Pichgahe; 08-05-2008 at 20:49.

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    بابلسر

پيش فرض

سلام دوست عزيز.تاپيک جالبي زدي که اتفاقي ديدمش.خسته نباشي
    با اين همه زحمتي که ميکشي.دوستان ميدونن با بحث تئوري چيز زيادي نميشه ياد داد.اما اين اموزش واسه کساني خوبه که چوب دست گرفتن رو يادگرفتن و الان با اين اموزشها برت تمرين کنن از حالا مسائل پايه رو ياد بگيرن
    مثلا اموزش افه پيچي که دادي.نياز به تسلط و تمرين زيادي داره.ضربه ي خيلي سنگيني هم هستشما تو عکس فقط تونستي بگي که چوب کجاي شار بايد بخوره اما در کنارش نوع دست گرفتن چوب هست که با حالتهاي عادي کامل فرق ميکنه.از طرفي قبلش بايد مسلط به چوب باشيد.اگه اين حرکت رو يه اماتور بخواد انجام بده چه بسا بزنه ماهوت ميز رو پاره کنه!!!
    ===========
    در مورد چوب هم از توضيحاتت ممنون.فقط واسه دوستان تازه کار بگم هنگام برداشتن چوب.سعي کنيد از چوب سنگين تر استفاده کنيد.چوب سنگين تعادل بيشتري ايجاد ميکنه و خطاي شما رو کمتر ميکنه

===========
    در مورد پل:دوستاني که شروع ميکنن.اگه ايت بال و ناين ميخوان بازي کنن.من بهشون پيشنهاد ميدم از پل بسته استفاده کنن

دوست عزيزمون که داره اموزش ميده اکه تو تصاوير داره و براش مقدوره پيشنهاد ميکنم اين پل رو به علاقه مندان ياد بده
    اين پل چون انگشت دور چوب ميره.واسه افراد تازه کار که خطاي بالايي دارن مفيده.انگشت دور چوب قرار گرفته و نميگذاره چوب زياد اين طرف اون طرف بره و ضربه رو بهتر ميکنه
    زماني که تو اين قضيه راه افتاديد ميتونيد از پل معمولي و پل باز استفاده کنيد.

ميدانيد چرا خطاي شما را کم مي کند؟
    چون اصلاً به خطا هاي خود پي نمي بريد؛مي گوييد چرا؟ چون اگر در دست خود چوپ سبک داشته باشيد و پل را بد بگيريد و ضربه را بد بزنيد؛سَرِ چوب به شکل زشتي به بالا مي آيد؛ولي اگر همان ضربه را با چوب سنگين بزنيد؛نتنها دستتان را خسته مي کنيد؛بلکه به دليل سنگيني چوب؛مقدار بالا رفتن چوب را حس نمي کنيد؛اين مسئاله در مورد پل باز يا ساده صدق مي کند.پس بهتر است با چوب سبک شروع کنين(به عنوان يه دوست ومربي به شما گفتم).
    =====================
    نه عزيزم این طور نیست
    در اول پل باز را ياد بگيريد؛چرا؟ چون اگر پل باز را ياد گرفتيد؛ميتوانيد راحت تر پل بسته را بسازيد در ضمن هر پل در همه بازي هاي بيليارد و هر کدام از پل ها درمواقع بخصوصي استفاده ميشوند؛اما بعضي از مواقع به صورت دلخواه است.

=====================
    من نه ميخواهم از شما خطا بگيرم و نه با شما دشمني دارم اما اين ديگه چه حرفي است که زديد؟
    افراد با پل باز اشتباهات خودشان را 3برابر تشخيص ميدهند و در انواع ضربات متسلط تر ميشوند

++++++++++++++++++++
    بفرماييد:

من در موردشون حرف ميزنم؛ اما ياد گيري اون با عکس نيست و حتما بايد يه تصوير متحرک به شما ياد بده مثل GIF که متاسفانه من که با اين خط اينترنت نميتونم به شما به صورت تصويري ياد بدم:

1- پل ساده: محکم است و در مواقعي که توپ سفيد در اين طور مکاني است به درد مي خورد:

2- بسته:براي اين که به توپ پيچش زياد و يا ضربه محکم بزنيم ؛چون اين پل محکم است؛مورد استفاده قرار ميگيرد.

3-کناره:2 نوع کناره داريم:

1:کناره: وقتي توپ سفيد با باند يا گوشه هاي ميز بيليارد 0 تا 7 سانتيمتر نزديک شد به درد مون ميخوره.

2:کنارباند:وقتي توپ سفيد با باند يا گوشه هاي ميز بيليارد 8 تا 25 سانتيمتر نزديک شد به درد مون ميخوره.
    نکته اي که بين اين دو پل صدق ميکنه؛اين است که فاصله ي توپ سفيد با نوک چوب حتما بايد 10 تا 12 سانتفاصله داشته باشه حالا اگه مي خواهيم توپ سفيد را طوري بزنيم ؛اما فاصله 10 تا 12 سانت نبود حالا بايد چه کنيم؟
    1- از ضربات انگليسي استفاده شود.
    2- از پل کج و کُله استفاده کنيد.

4- پل کج و کُله: پلي است که خيلي کم محکم است.

5- پل باز:پلي استمحکم که براي آماتور ها و مبتدي ها اين پل با ارزش است.

6- پل ميکانيکي: در موردش بعداً شايد در موردش حرف بزنم.

افراد حرفه اي اگر از تمامي اين پل ها فيلم اي داشتند ما را همراهي کنند و آن فيلم را به صورت GIF که تصاوير متحرک بدون صدا هستند؛ در اين تايپيک بگذارند.
    Last edited by Danoosh Pichgahe; 18-05-2008 at 14:29.

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

نمی شود به او تا سال 2003 و 2004 غول اسنوکر نامید چون من مطمئن هستم اگه آقای جری برایستبا آن بازی کند؛سالیوان کم میاورد؛می گویی نه؟ سی دی آموزشی آقای جری برایسد را نگاه کنید.
    این سی دی جری هم در نوع خودش جالب شده.هر جا بری بگی سی دی اموزش.این رو بهت میدن.شاید توی کیوسک روزنامه فروشی هم بشه پیداش کرد
    یه زمانی سهراب انتظاری رو با پیوس مقایسه میکردن.پیوس برگشت گفت:من چند بار اقای گل شده ام.حداقل کسی رو با من مقایسه کنید که 1 بار اقای گل شده باشه
    حالا حکایت این حرف شماست.جری اگه یک فوق ستاره بود که توی ورد کاپ بود نه کنج خونش و یک تماشاگر

ميدانيد چرا خطاي شما را کم مي کند؟
    چون اصلاً به خطا هاي خود پي نمي بريد؛مي گوييد چرا؟ چون اگر در دست خود چوپ سبک داشته باشيد و پل را بد بگيريد و ضربه را بد بزنيد؛سَرِ چوب به شکل زشتي به بالا مي آيد؛ولي اگر همان ضربه را با چوب سنگين بزنيد؛نتنها دستتان را خسته مي کنيد؛بلکه به دليل سنگيني چوب؛مقدار بالا رفتن چوب را حس نمي کنيد؛اين مسئاله در مورد پل باز يا ساده صدق مي کند.پس بهتر است با چوب سبک شروع کنين(به عنوان يه دوست ومربي به شما گفتم).
    =====================
    نه عزيزم چرا اينقدر سوتي ميدهيد؟
    در اول پل باز را ياد بگيريد؛چرا؟ چون اگر پل باز را ياد گرفتيد؛ميتوانيد راحت تر پل بسته را بسازيد در ضمن هر پل در همه بازي هاي بيليارد و هر کدام از پل ها درمواقع بخصوصي استفاده ميشوند؛اما بعضي از مواقع به صورت دلخواه است.

.
    اولا رعایت ادب بد نیست.سوتی چیه؟
    خیلی راحت دوستان میتونن نظر بدن:برای اماتور کار راحتتر بهتره یا سخت تر.پل بسته مختص میز کوچیکه..چرا؟چون بازیکنهاش اماتور تر هستن.فکر نکنم چیز پیچیده ایی باشه
    من از دری دیگه حرف زدم و تو از دری دیگه.اره منم میدونم پل باز اشتباهات رو بیشتر نشون میده اما خوب که چی؟بله حتی کاربرد اینها هم متفاوت تره
    با پل باز تو موقعیت های میشه استفاده کرد که میخواهیم ضربه ی نرمی بزنیم.ضربات محکم هم میشه زد.اما قدرت ضربه با پل بسته خیلی بیشتره
    =====
    در مورد وزن چوب هم حرفات برام جالب بود!!!نمیدونم مدرک رو از کجا گرفتی و چه دوره ایی دیدی.اصلا ایا دوره ایی دیده ایی یا نه بماند.اما من با خیلی از صاحب سبک ها از باشگاه ها و شهرهای مختلف گپ زده ام و همگی چوب سنگین رو ترجیح میدن.حتی حرفه ایی ها هم میدونن که اگه چوب زیادی سبک باشه.ممکنه ضربشون رو با اشتباه همراه کنه.البته یه چیزی رو هم نمیدونم میدونید یا نه
    حرفه ایی ها اصولا ضریب اشتباهشون کمه اونم به خاطر نوع ضربه زدنشون هست که اگر چه سخته اما خطا رو کم میکنه
    شما که مربی هستین در مورد نحوه ی ضربه زدن و اینکه چون چگونه و کجای بدن باید قرار بگیره بگین!!تا بعد در موردش صحبتم رو کامل کنم

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    بابلسر

پيش فرض

من از دری دیگه حرف زدم و تو از دری دیگه.اره منم میدونم پل باز اشتباهات رو بیشتر نشون میده اما خوب که چی؟بله حتی کاربرد اینها هم متفاوت تره
    با پل باز تو موقعیت های میشه استفاده کرد که میخواهیم ضربه ی نرمی بزنیم.ضربات محکم هم میشه زد.اما قدرت ضربه با پل بسته خیلی بیشتره
    =====
    در مورد وزن چوب هم حرفات برام جالب بود!!!نمیدونم مدرک رو از کجا گرفتی و چه دوره ایی دیدی.اصلا ایا دوره ایی دیده ایی یا نه بماند.اما من با خیلی از صاحب سبک ها از باشگاه ها و شهرهای مختلف گپ زده ام و همگی چوب سنگین رو ترجیح میدن.حتی حرفه ایی ها هم میدونن که اگه چوب زیادی سبک باشه.ممکنه ضربشون رو با اشتباه همراه کنه.البته یه چیزی رو هم نمیدونم میدونید یا نه
    حرفه ایی ها اصولا ضریب اشتباهشون کمه اونم به خاطر نوع ضربه زدنشون هست که اگر چه سخته اما خطا رو کم میکنه
    شما که مربی هستین در مورد نحوه ی ضربه زدن و اینکه چون چگونه و کجای بدن باید قرار بگیره بگین!!تا بعد در موردش صحبتم رو کامل کنم
    با دیدن مشکلاتشون بهتر میتونن استاد بشن(به قول ما master بشن).

در ضمن دوباره از لفظ بدم عضر خواهی میکنم

اون صاحب سبک ها واقعا استاد بودن یا نه؟(راستش رو بگو)

من در اولین آموزش به شما گفتم حرفه ای ها از چوب سبک استفاده می کنن چرا؟ نتنها خود دلیل اون رو گفتی بلکه دقت و ضریب اشتباه در آن افراد کم هست؛در مورد نحوه ی ضربه زدن و ... احتیاج به فیلم است و این که فیلم رو در اینترنت Share کنم خیلی وقت میبره؛سوال دیگه در خدمتیم...

راستی اگر کسی در انواع سبک های بیلیارد سوالس داره من بهشون جواب میدم؛فقط سوالات تون در مورد بیلیارد؛مسابقات و سبک ها باشه...ممنون میشم...

پروفشنال آرسـام's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    شما کجاست؟

پيش فرض نکاتی در مورد بیلیارد

فعاليت زدن توپ در يك مكان حوض مانند فرمي از يك بازي فرانسوي بود كه با گوي و حلقه انجام مي شود , به نام كروكت . اين بازي در چمن بايك چوب دستي ويك توپ ball يا bille كه كم كم به billiard يا bill yard معروف شد بازي مي شود . پس از مدتي اين بازي سرگرمي درباريان شد و به دليل نفرت داشتن آنها از گرما و فعاليت زياد اين بازي را محدودتر كردند و آن را روي ميز در يك محيط بسته انجام مي دادند.
    خوب به رنگ ها نگاه كنید , نخستين چيز كه بايد درباره ي بيلي يارد بدانيد اين است كه اين بازي برخلاف باري ها ي توپي ديگر داراي توپ هاي زيادي است . برخي از اين توپ ها ساده يعني داراي رنگي يك پارچه هستند و تعدادي از آنها نيز خط دارند يعني توپي كه نوك و ته آن ها سفيد و يك خط رنگي كه گرداگرد و ميانه ي آن قرار گرفته.
    هر يك از توپ ها داراي يك شماره هستند . از شماره ي1 تا 15, كه از شماره ي 1 تا 7 تو پ هاي ساده واز شماره ي9 تا 15 توپ هاي خط دارد را تشكيل مي دهند .توپ شماره ي 8 8ballكدام است ؟. البته , وقتي اين بازي به صورت استاندارد بازي مي شود , توپ 8 نه جزو گروه توپ هاي ساده است و نه جرو گروه توپ هاي خط دار محسوب ميشود . يك توپ خاص است ( توپ سياه را از دست ندهيد چون تمام توپ هايتان سياه مي شود ! ) .

چوب بيليارد
    cue stick يا همان چوب بيلي يارد چوبي است كه شما به وسيله ي آن به cue ball توپ مخصوص كه به آن پيتوك نيز گفته مي شود ضربه مي زنيد . اين چوب بلند نوك دار و خيلي هم دقيق است از سه قسمت تشكيل شده.
    نوك : قسمتي كه مقداري سفيد و با طولي تقريبا برابر 1/27 سانتيمتر است ويك قسمت كايوچويي در نوك.
    بدنه : قسمتي صاف و صيقلي كم پهنا و بلند است در ميانه .
    دسته : پر پهناترين قسمت stick كه به صورت مخروطي به طرف ميانه ونوك Stick پيش مي رود . طول اين چوب تقريبا برابر 1متر و 47 سانتيمتر مي باشد .
    ميز
    يك ميز بيلي يارد تقريبا برابر با 137/155 سانتيمتر عرض و 274/23 سانتيمتر طول است . و معمولا يك رويه ي سبز مخملي از جنس پلي استر و پشم روي آن را پوشانده و داراي 6 كيسه كه 4 تاي آن ها در گوشه ها و دوتاي آن ها در طرفين , وسط هر يك از اضلاع بلنتر ميز قرار گرفته اند.
    يك حاشيه ي نسبتا پهن اطراف ميز قرار گرفته جايي كه معمولا بازيگنان گچ بازي ( بعدا توضيح داده ميشود ) يا ليوان نوشيدني خود را روي آن قرار مي دهند.
    دو چيز مهم بايد درباره ي آن بدانيد
    شما بايد از اين حاشيه براي تراز كردن دست خود و مسلط شدن بر ميز استفاده مي كنيد .
    شما هرگز نبايد هيچ گونه نوشيدني و يا خوراكي روي آن قرار دهيد زيرا اگر نوشيدني شما روي ميز بريزد روكش ميز كه يكي از مهمترين قسمت هاي ميز محسوب مي شود بايد عوض شود و شما بايد بهاي سنگيني تقريبا معادل 150 $ دلار بپردازيد .
    تقريبا آخر هر ميز نزديك ضلع كوچك ميز يك دايره ي تو پر سفيد در دو طرف ميز قرار دارد.شما بايد در ابتداي بازي Cue ball خود را روي يكي از آن ها قرار دهيد.

Rack
    Rackيك شي سه گوش است كه بازي كن از آن براي مرتب كردن توپ ها استفاده مي كند .
    تمام توپ ها در Rack قرار مي گيرند.
    با انگشتان خود دو طرف , عقب Rack را گرفته وعقب و جلو مي كنيد تا توپ ها مرتب كنار هم قرار گيرند .
    زيرا فضاي بين توپ ها در زمان برداشتن Rack خيلي مهم است . بايد مراقب باشيد كه توپ ها خوب بهم بچسبند.
    Rack به وسيله ي توپ رآس در روي نقطه سفيد انتهايي ميز تنظيم ميشود.

وسيله ي ديگري كه در طول بازي ما از آن استفاده مي كنيم گچ است . ما گچ را به نوك كائوچويي چوب خود مي ماليم تا به ما كمك كند كه چوب در زمان ضربه زدن به توپ بهتر بچسبد .

قوانين
    بازي بيلي يارد از قوانين زيادي در نقاط گوناگون دنيا پيروي مي كند كه شما در اين سايت با قوانين استاندارد جهاني آن آشنا مي شويد . شما بايد اصطلاحات كه در اين بازي به كار مي رود را به خاطر بسپاريد زيرا اين اصطلاحات در طول بازي زياد به كار مي روند.
    Cue Ball ( پيتوك ) : يك توپ سفيد است بدون شماره كه شما در بازي فقط به اين توب حق ضربه زدن را داريد .
    Object Ball ( توپ هدف ) : اولين توپي كه در طول بازي پيتوك به آن ضربه مي زند.
    Break : ضربه اي است كه در ابتداي بازي زده مي شود . وقتي بازي شروع مي شود بازي كني كه از قبل تعيين شده به وسيله پيتوك اوين ضربه بازي را به سوي توپ هاي مرتب شده مي زند وبه اين ترتيب بازي شروع مي شود به اين عمل Break مي گويند.
    Pocketing a ball : وقتي يك توپ داخل پاكت رود . به اين عمل Sinking نيز گفته مي شود .
    Scratch : هنگامي كه شما هرگز نبايد پيتوك يا توپ طرف مخالف را در پاكت كنيد درغير اين صورت شما Scratch مي گيريد و جريمه مي شويد .
    Frozen : وقتي كه توپ هدف به توپ ديگري ويا به ديواره ميز چسبيده باشد . ضربه زدن به اين توپ مقداري دشوار است .

Position Play : موقيت بازي , سرعت لازم براي ضربه زدن , چرخش لازم , استراتزي بازي (به كدام توپ و از كجا ضربه بزنيم كه بهترين مقيت را براي ما فراهم كند ) .
    Cut : وقتي شما به پيتوك مستقيما ضربه مي زنيد و آن در يك راستا به توپ هدف برخورد مي كند , توپ هدف در يك خط مستقيم حركت خواهد كرد . اگر شما به توپتا كات دهيد توپ هدف شما ديگر حركتي مستقيم نخواهد داشت و در يك زاويه مشخصي حركت مي كند . به طور مثال در زير پيتوك در يك زاويه مشخص به توپ 4 ضربه مي زند و توپ 4 در نتيجه به سمت كه پيشبيني شده هدايت مي شود

Banking a shot : زماني كه شما به پيتوك ضربه بزنيد و پيتوك شما به توپ هدف و توپ هدف به ديواره ميز برخورد كند و داخل يكي از پاكت ها برود , اين به اين معنا است كه شما يا خيلي خوب بازي مي كنيد و يا خيلي خوش شانس هستيد . در زير پيتوك به توپ 2 ضربه زده وتوپ 2 به ديواره اصابت كرده و با يك زاويه مشخص ( اگر با دقت و محاسبه زده شود )داخل پاكت مي رود ( اميدواريم ) .

Combination : اين در زماني صورت مي گيرد كه ما به پيتوك ضربه بزنيم و پيتوك به يكي از توپ هاي خودما ن و آن توپ به توپ هدف ضربه بزند و آن را هدايت كند .

Draw : هنگامي كه شما مي خواهيد به پيتوك ضربه بزنيد و پيتوك به توپ ديگر و مي خواهيد كه پيتوك شما پس از ضربه زدن جلو نرود بلكه به عقب برگردد ( مثلا زماني كه توپ شما نزديك پاكت قرار گرفته ) شما بايد به قسمت ميانه و پايين توپ ضربه بزنيد .
    هنگامي كه شما مي خواهيد به توپي ضربه بزنيد و پيتوك شما سر جاي توپ هدف باستد ونه جلو برود و نه عقب , بايد به قسمت مياني وبالاي توپ ضربه بزنيد. .

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    بابلسر

پيش فرض

ممنونم بالاخره یکی ما را هم کمک کرد؛البته یه چیزی آقا آرسام؛آیا بهتر نبود در مورد توپ های کاشن بال پک 1 و کاشن بال پک 3 و اسنوکر را هم اشاره می کردید یاد آوری شود منضور از کاشن همان مسابقه ای است که باید با توپ سفید به توپ های قرمز و زرد ضربه بزنیم و میز اون مسابقه هم هیچ سوراخی نداره رو می گن کاشن بال.

اگه نباشه جاش خالی می مونه iman0007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    دیوونه خونه

پيش فرض

عزیزان لطفن اگه یه لینک از فیلم مسابقه ها ذاره بزاره ،صفا کنیم.از همه ی این نوشته ها هم مفید تره.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •