تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 119 اولاول ... 23456789101656106 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 1186

نام تاپيک: *+=[پشتیبانی]=+* Game Maker / آموزش ها در این تاپیک

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohsen_3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    qaZvin

پيش فرض

دانلود چند تا اسپريت خونه 30 تايي هست چند تاش تو عكس زير هست
    گفتم شايد بدردتون بخوره

لينك دانلود
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2. 2 کاربر از mohsen_3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Creeping Death's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    Where The Wild Thing Are

پيش فرض

ببخشید دوستان . من سخه ی game maker 7 pro رو از کجا می تونم گیر بیارم؟ فولش رو . راستی اون بازی ها که تو yoyo games گذاشته همش با گیم میکره؟ آخه چطوری ؟

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

منظور من اینه که:چطوری میتونیم با زدن یک دکمه(داخل بازی) sprite رو بچرخونیم؟؟؟؟
    عزیز من یک بار این دستورو امتحان کن ضرر نمی کنی بعد بیا بگو برای چی میخای این دستور کارتو راه میندازه

اگه نباشه جاش خالی می مونه mst_ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام من دوباره اومدم! اول از همه سلام به احسان ! که من خیلی بهش بد کردم! (حالا بماند برا چی) راستی احسان من برات یه کتاب خریده بودم در مورد بازی سازی (البته مشهدی ها ازین کارا کم می کنن!) اگر اومدی بهم یه پ.خ بده .
    چطوری میتونیم با زدن یک دکمه sprite رو بچرخونیم؟؟؟؟
    حرف احسان کاملاً درسته ، البته مقدار image_angle باید یک زاویه باشه . یعنی زاویه ای که اسپرایت با جهت مثبت محور مثلثاتی داره (سمت راست) معمولاً برای چرخوندن باید با ایونت های تکراری مثل استپ یا کیبورد کار کنی . مثلاً اگر توی استپ بذاری :
    کد:
    اسپرایت اون آبجکت در هر استپ 2 درجه می چرخه .
    ببخشید دوستان . من سخه ی game maker 7 pro رو از کجا می تونم گیر بیارم؟ فولش رو . راستی اون بازی ها که تو yoyo games گذاشته همش با گیم میکره؟ آخه چطوری ؟
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    در جواب سوال دوم باید بگم به سختی!

اگه نباشه جاش خالی می مونه GENERAL_RAAAM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

مشکلت اینجست که قد اسپرایت هات یکی نیست .برای اینکه قاطی نکنی همیشه سر اسپرایت تو بالا ترین قسمت عکس باشد .پاهاشم تو پایین ترین قسمت عکس بعد همه عکس ها هم اندازه باید باشند
    هر اسپرایتیو که باز می کنی بعد از لود کردن طبق عکس زیر پیش برو
    ببخشیدا.
    ولی گیم میکر من منوی سمت راست این عکس را نداره!!!!!

7. این کاربر از GENERAL_RAAAM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

صد در صد ادیت اسپرایت هم نداره ( چون اون منویی که باز میکنی برای آوردن back grund هست ) برای باز کردن اسپرایت ( در کتاب هم توضیح داده شده ) باید روی اون آدمک خندان قرمز رنگ کلیک کنی ( صورت پک من )

اگه نباشه جاش خالی می مونه GENERAL_RAAAM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

4

برای فهمیدن منظورم این عکس را ببینید:
    کد:

داره خودمونی میشه omidaqa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    نیشابور

پيش فرض

سلام ببخشید اگه لینک دانلودش را معرفی کنید ممنون میشم

اگه نباشه جاش خالی می مونه عادل سلیمی 20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    داخل CPU

14 گیم میکر

1-چگونه می شود که مانند بازی ماریو توانست روی پایه هایی که در ارتفاع بالاتری قرار دارند پرید و بدون اختلال در راه رفتن روی آن پایه راه رفت.(مثلا تکه تکه راه رفتن)
    2-چگونه میشود که مثلا وقتی تیری پرتاب میشود یکی از آبجکت ها را دنبال کند
    3-در مورد ابزار های variables مختصر توضیحی بدهید و یکی دو مثال هم بزنید
    4-می دانیم که برای این که دوربین بازی آبجکتی را دنبال کند باید روی آن چیز زوم کنیم به آن بگوییم که کدام آبجکت را دنبال کند. لطفا در قسمت روم تب veiws در مورد port on screen توضیح دهید (من کمی مقداری عددهای آن را دستکاری کردم ولی بعد از آن انگار در بازی زلزله آمده بود)
    5-چگونه میتوان در یک بازی دو نفره برای هر نفر یک جان از healthدرست کرد.
    خیلی ممنون میشم اگه به من زود جواب بدید
    Last edited by عادل سلیمی 20; 02-08-2008 at 15:45.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mst_ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

1-چگونه می شود که مانند بازی ماریو توانست روی پایه هایی که در ارتفاع بالاتری قرار دارند پرید و بدون اختلال در راه رفتن روی آن پایه راه رفت.(مثلا تکه تکه راه رفتن)
    نیاز به جاذبه ، و در هنگام پرش به افزایش vspeed ، در مورد اینکه بدون اختلاف راه رفتن باید بگم متوجه منظورت نمیشم!
    2-چگونه میشود که مثلا وقتی تیری پرتاب میشود یکی از آبجکت ها را دنبال کند
    اگر می خوای یک آبجکت ، آبجکت دیگه ای رو دنبال کنه باید از
    کد:
    استفاده کنی که در اون x,y مختصات نقطه ای هستند که باید دنبالش بره و speed هم سرعت دنبال کردن هست ،

-در مورد ابزار های variables مختصر توضیحی بدهید و یکی دو مثال هم بزنید
    تعریف متغیر ها در گیم میکر یکی از ساده ترین تعریف هاست! مثلاً در زبان فرترن برای ساخت یک متغیر حقیقی با قابلیت ذخیره ی 4 بایت داده ، باید قبل از استفاده(مقدار دهی)این کد ها رو بزنی:
    کد:
    اما در گیم میکر هیچ گونه محدودیتی نداری ، مثلاً می تونی یک متغیر با نام a بسازی و به اون مقدار عددی بدی(روش رو جلوتر میگم) بعد در موقع نیاز می تونی بهش مقدار رشته ای هم بدی! خودش به طور اتوماتیک نوع متغیر رو تغییر میده! یه چیزی مثل متغیر های varient در ویژوال بیسیک هست. خوب برای ایجاد متغیر باید قبل از استفاده به اون یه مقدار بدی ، برای مقدار دادن متغیر ها معمولاً در ایونت creat مقدار دهی رو انجام میدن، به این ترتیب که در ایونت creat آبجکت ، این تکه کد( از تب کنترل ، execute a piece of code) رو با این فرمت وارد می کنن:
    کد:
    برای مثال:
    کد:
    خوب حالا هر جایی که می خوای می تونی ازش استفاده کنی ، چه به عنوان امتیاز بازی و یا هر چیز دیگه ، اما نکته ای که خیلی خیلی مهمه و قبل از شروع کار باید بدونی اینه که متغیر ها برای آبجکت ها تعریف میشن به عبارت دیگه یک متغیر همواره برای یک آبجکت تعریف میشه. و در بقیه ی آبجکت ها تشخیص داده نمی شه.مثلاً اگر برای ابجکت اول بگی که ایکست(مختصات مکانی طول) چنده بهت چی میگه ؟ خوب طول خودشو میده نه طول آبجکت های دیگه! پس یه نتیجه ای میگیریم : دو تا آبجکت می تونن 2 تا متغیر همنام داشته باشن، خوب فکر می کنم با یک مثال بهتر متوجه بشی: دو تا آبجکت داریم با نام های O1 و O2 حالا برای اولی در ایونت create می نویسیم:
    کد:
    و برای دومی :
    کد:
    حالا اگر ازت بپرسم ی چنده چه جوابی داری؟! خوب در حقیقت سوال اشتباست! d بستگی به آبجکتش داره و برای هر آبجکت مقدار متفاوتی میده.........
    حالا یک چیز خیلی مهم دیگه برای اینکه از آبجکت های مختلف بتونی به متغیر های آبجکت های دیگه دسترسی پیدا کنی باید قبل از نام متغیر اسم آبجکت رو به علاوه ی یک نقطه اضافه کنی ، به این شکل :
    کد:
    مثلاً می خوای توی آبجکت O1 ببینی که آیا متغیر d برای آبجکت O2 یک هست ؟ یا نه که مثلاً می خوای اگه بود دستور 1 رو اجرا کنه باید این تکه کد رو باید اجرا کنی:
    کد:
    در صورتی که همین کد رو می تونی برای آبجکت O2 به این صورت وارد کنی:
    کد:
    تمام مواردی که در بالا گفته شد برای متغیر های local یا محلی بود اما متغیر هایی هم هستند که اصلاً ربطی به آبجکت ها ندارند و جهانی هستند و هر کجا که از اونا استفاده کنی شناخته شده هستند. مثل: scoreیا mouse_x و mouse_y و از این قبیل.
    مطالب زیاد دیگه ای هم هستن در مورد متغیر های گیم میکر مثل گلوبال سازی که خیلی مهمه ولی دیگه فک کنم این پست حجمش خیلی سنگین میشه!

می دانیم که برای این که دوربین بازی آبجکتی را دنبال کند باید روی آن چیز زوم کنیم به آن بگوییم که کدام آبجکت را دنبال کند. لطفا در قسمت روم تب veiws در مورد port on screen توضیح دهید (من کمی مقداری عددهای آن را دستکاری کردم ولی بعد از آن انگار در بازی زلزله آمده بود)
    کد:
    5-چگونه میتوان در یک بازی دو نفره برای هر نفر یک جان از healthدرست کرد.
    باید از extention های مخصوص استفاده کنی ، یا اینکه خودت به صورت دستی یکی بنویسی .

شرمنده من دیر دیر میام ، خیلی خیلی مشغولم ، اگه مطالب رو بد توضیح دادم بگو دوباره بهتر بنویسم!
    فعلاً.......

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •