تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 17 اولاول ... 511121314151617 آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 169

نام تاپيک: نقد و بررسی وضعیت فعلی موسیقی ایرانی

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    [ ღ _ ღ ]

پيش فرض

البته کوروش من تویه پست قبلیم داشتم مشکلات و اشکالات مردم و جامعه رو در قبال خوانندگان میگفتم نه خود خواننده هارو !

ولی در مورد زبان حق با توئه ... اشتباه کردم ... واقعا زبان موسیقی هم میتونه ارتباط برقرار کنه !

ولی در مورد خود خواننده ها :

متاسفانه همونجور که گفتم خواننده های ما دو تا عنصر یعنی برنامه ریزی و هدف رو ندارند اکثرا !

اصلا خواننده ما نمیدونه آهنگ بعدیش چیه و چه موضوعیه ! فقط وقتی قصد خوندنش رو داشته باشه در موردش تصمیم میگیره !

همه وقتی Justin Bieber می بینن ، میگن چه قشنگ میخونه ! چه باحال ! چقدر معروفه ! چه جوری انقدر موفق شده یه نوجوون ؟

ولی من به شخصه دوست دارم بدونم پشت صحنه جاستین کیه ؟!

آهنگسازش ، مدیر برنامه هاش ، مشاوره هاش و روانشناساش ! شاید این کلمات واسه یه خواننده ایرانی خنده دار باشه ولی موفقیت در عمق همین هاست !

یه نوجوون به خودی خود اونقدر تفکر بالایی نداره که بتونه به این سرعت پیش رفت کنه ! و صد البته نیاز به برنامه ریزی دقیق داره !

خواننده خارجی بدون مشورت با مدیر برنامه ها و کارشناسای خودش یه لیوان آب هم نمیخوره ! ولی یه خواننده ایرانی تا تیراژ آلبومش رو هم خودش تعیین میکنه !!!

خب این یه چیزی مثه غروره تویه خواننده های ما ... فکر میکنن همه چیز رو خودشون میتونن طرح ریزی کنن !

به خدا این خواننده های لس آنجلسی رو که میبینم آتیش میگیرم !

" سپیده " یه روز راک میخونه ، یه روز با گروه فارز که رپ میخونه فیت میده ، یه روز غمگین میخونه ، یه روزم افغانی !!!

قصد تعریف از خودم ندارم ، فقط میخوام توضیح بدم ، ولی به جان خودم اگه من و چند تا آدم کار درست میتونستیم مثلا مدیر برنامه سپیده بشیم ، ازش یه شکیرا یا بریتنی اسپیرز در میاوردیم ! مگه چی کم داره ؟

قیافش که خدایی از شکیرا سر نباشه کمتر نیست ! صداشم خوبه ! پس چرا این همه در جا میزنه ؟ نه فقط این ، همشون همین جور !!!

یه جورایی حزب بادن خواننده های ما !!! نگاه به رقابشون میکنن ، میبینن که مثلا یه کارشون گرفته فوری میرن کپیش رو میسازن !

اصلا چیزی به اسم هدف معنایی نداره !

کوروش به خدا ما تو هر سبکی میتونیم خوب باشیم ... هر چیزی ! همون متال هم شدنیه ! چرا نشه ؟ دلیل نشدنش چیه ؟

چرا تویه موسیقی سنتی خودمون انقدر حرفه ای هستیم ؟ به خاطر اینکه هدفمنده !

شجریان اگه موسیقی سنتی نابود هم بشه ، بازم سنتی میخونه ! هیچ وقت پاپ نمیخونه ! ولی تویه سبک های دیگه شاهد تغییر سبک تویه بعضی خواننده ها هستیم !

2. 7 کاربر از Majid-6120 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال minizoro's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    مهد خوشمزه ترین غذاهای ایران و بهترین آب و هوا؛ تبریز

پيش فرض

تویه همین ،Top 10 های بچه های خودمون به جرات 90 درصد آهنگ ها خارجی هستن ! چرا ؟
    فک کنم یه قانون گذاشتن این جدیدا که نمیشه آهنگای ایرانی گذاشت، اگه من خودم به شخصه یه روزی تاپ تن بدم حداقل 9 تاش ایرانین، و حداقل 5 تاش سنتی، اما خب فعلا این قانون وجود نداره، اصلا هم جا نیفتاده یکی بیاد واسه تاپ تنش همشو سنتی بده مثلا
    درست میگم کوروش؟

اصلا چیزی به اسم هدف معنایی نداره !
    درسته، مدیریت رو هم به این اضافه کن (البته تنها موسیقی نیست)

چرا سنتی یکم دل و دماغ گرفته؟
    چون شجریان، و خاصه خاصه فقط شجریان کارهاش با نظم بوده، اگه دشتی خونده دو تا نهایت سه تا کار دشتی خونده که آدم تا قیامتم سیر نمیشه،
    اگه لطفی بود تنها برای موسیقی ما و یا شجریان هم لطفی صفت بود، با کارهایی که لطفی تو دهه 50-60 کرد و از ایران رفت و همه رو اینجا تو بحت و حیرت "حالا چی میشه؟" گذاشت، موسیقی سنتی ما هم همین شکلی بود که الان پاپمون هست،
    شجریان آدم عاقلیه، یا لااقل بوده در این سالها،
    میپسندم کار همایون رو که اونم عاقلانه رفتار میکنه، و به قول شما هدفمند
    این یه جوری سنت شده، ینی تا یه کاری دقیقا بررسی نشه، همه جوانبش سرپرست گروه (که عمدتا یه شخص باتجربه تره) نمیذاره کار بره به اجرا
    شجریان رو ستایش میکنم واسه همین که کاری که کرده یه شبه دایره المعارف از موسیقی ما درست کرده، گرچه شاید نه همه اما به جرات بسیاری از چیزی که بوده، چیزی که نسل او و پیشینش دیده و شنیده بودند را برای ما نسل 3 و 4 هایی که نه میشناختیم نه میدانستیم شناختند، حالا شما میتوانید با افتخار به شخص ثالثی معرفی کنید دستگاه چهارگاه: دستان، دشتی: گنبد مینا و...

پاپ هم کسی رو به این صورت لازم داره، که پیش قراول یه سنت حسنه به اسم سنجش باشه، اینکه خب این کار من ، این آلبوم من چه هدفی رو در پی داره و...
    تو پاپ به نظرم یکم اصفهانی هدفمند کار کرده، درباره پاپ ایرانی خارج از ایران نظری ندارم
    تو تلویزیون یکی از خواننده ها رو مصاحبه میکرد، میگفت امروز جوری شده که اصلا آهنگساز، خواننده، اینا همدیگرو نمیبینن، گاها اصلا نمیشناسن، درحالی که باید شدیدا با هم اخت باشن و باهمدیگه بحث کنن و اینا، درحالی که امروزه نیستن،
    یه هماهنگ کننده با یه خواننده تماس میگیره و میگه این شعر این ملودی بخون، اونم میگه چند میدی؟ فلان تومن و اوکی و حله و شد آلبوم
    نگین اینجوری نیست که خیلی کارا امروزه اینطوریه،
    کمتر کسی هست که اینطوری کار نمیکنه، (مثه اصفهانی) و چون اینطوری نمیکنه کمتر میتونه آثار بده ولی وقتی میده یه چیز تاپ میده ... و این هست اون چیزی که باید باشه

4. 2 کاربر از minizoro بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

فک کنم یه قانون گذاشتن این جدیدا که نمیشه آهنگای ایرانی گذاشت، اگه من خودم به شخصه یه روزی تاپ تن بدم حداقل 9 تاش ایرانین، و حداقل 5 تاش سنتی، اما خب فعلا این قانون وجود نداره، اصلا هم جا نیفتاده یکی بیاد واسه تاپ تنش همشو سنتی بده مثلا
    درست میگم کوروش؟
    محمد تاپ تن رو دنبال می‌کنی ؟! ایرانی زیاد داشتیم !
    لس‌آنجلسی و زن‌ها رو نمیشه گذاشت، و الا واسه غیرمجازها هم گاهاً استثنا قائل شدیم ... (مثل سینا حجازی تو تاپ تن سورنا)

اگه در مورد اینکه همش رو سنتی بدن پرسیدی، این کاملاً به سلیقه‌ی طرف برمی‌گرده ! تو خواستی همش رو سنتی بذار ! مشکلی نداره ! فقط ممکنه تأثیر بدی روی مخاطب بذاره و استقبال نشه از کارات ...
    مثلاً مجتبی (mestry) کل تاپ تنش بی‌کلام بود ! سلیقه‌ی خودش بود و به هوای جذب مخاطب هم از کنار بهترین‌هاش نگذشت و با جرأت همش رو بی‌کلام گذاشت ! (البته بی‌کلام طرفدارای زیادی داره و استقبال نسبتاً‌ خوبی هم شد)

6. 3 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Aref_2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

موسیقی پاپ ایران هر چی داره از داریوش و ابی و سیاوش داره. کارهای موندگار ، به یاد موندنی ، خاطره ساز!!!
    متاسفانه کارهایی که خواننده های داخلی اجرا می کنند بعد از یک هفته گوش کردن برام تکراری و لوس می شه.
    توی داخلی ها از کارهای محسن یگانه و تا حدودی محسن چاوشی روی می پسندم.
    و البته به آینده ی مازیار فلاحی و شهاب رمضان خیلی امیدوارم (البته شهاب رمضان به شرطی که تنظیمش با سیروان باشه!!!)
    در کل اسطوره های من توی پاپ همون 3 عزیز هستن و هیچ کس رو در حد و اندازه های اونا نمی دونم ...

یکی از دلایلش اینکه که زمان شاه برای اینکه صدات از رادیو پخش بشه باید چند تا داور صدات رو می سنجیدن و بعد پخشش می کردن. الان چی؟ هر ننه قمری میره یه آهنگ می خونه ایمیلش می کنه مثلا به شبکه PMC فرداش آهنگه پخش میشه

البته شادمهر هم خوب داشت پیشرفت می کرد و هنوز آهنگاش برامون! تکراری نشده

8. این کاربر از Aref_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Dr.FANOOS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

یکی از دلایلی که من زیاد با داخلی ها نمی تونم خوب ارتباط برقرا کنم اینه که اکثر آهنگ سازی هاشون کپی برداری شده از آهنگ های یونانی و عربی و ترکی .
    چند وقت پیش یه آلبومی پخش شد تحت عنوان cover version song که نشون می داد خواننده های ایرانی چه آهنگ هایی رو کپی برداری کردن شده.شادمهر هم البته دسته کمی از داخلی های خودمون نداره. محمد اصفهانی ، لهراسبی ، علی اصحابی ، محسن یگانه و خیلیای دیگه ....
    من حاضرم راجع به تک تک خواننده های ایرانی صحبت کنم.نقاط قوت و ضعفشون رو بگم .
    مثلا شما نگاه کنید چرا خواننده های ایرانی نمی تونن کنسرت برگراز کنن(شاید سالی یک بار)
    واقعا صداهاشون توان اجرای زنده نداره و حتما باید صداهاشون توسط کامپیوتر خش گیری بشه و افکت داده بشه.
    همین احسان خواجه امیر من ازش یه کنسرت دیدم که واقعا صداش شنیدنی بود در حد خروس
    قصد تخریب خواننده ای ندارم اما به غیر از صدا و آهنگ سازی در انتخاب ترانه هم خیلی اشتباه می کنند.
    مثلا بابک جهانبخش و علی اصحابی صدای خیلی خوبی دارن اما ترانه های بی معنی دارند!!!
    و خودشون رو دارن خراب می کنند.
    اما مثلا چاوشی و محسن یگانه و مازیار فلاحی + فریدون() ترانه های خیلی خوبی رو انتخاب می کنند.
    +
    من توی پست قبلی فراموش کردم از فریدون بگم...
    خواننده ی کم کاری که صدای دلشنیشن و ترانه های دوست داشتنی با واژه هایی مثل گل و بارون و بهار و ... خیلی خوب خودش رو تو دل من جا کرده.
    اما متاسفانه به قول همشهری جوان الان عصر فریدون نیست عصر داد زدن ها و فریاد های بی معنیه!!!
    +
    در مورد شادمهر:
    ظلمی که شادمهر در حق خودش کرد هیچ کس نکرده. من شاد مهر رو بعنوان یک آهنگساز قبول ندارم اما بعنوان یکی از تاپ ترین نوازنده ها چرا.
    ترانه های ضعیف و چهار خطی (!!!) شادمهر دلیل ضعفش هست . خیلی در حق خودش داره ظلم می کنه!!!

10. 5 کاربر از Dr.FANOOS بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Dr.FANOOS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

راستی من قبل از ایجاد هر گونه سو تفاهم بگم که من اگر مثلا خواننده ای رو رد می کنم یا قبولش ندارم به معنای بی احترام به اون و طرفدارانش نیست. توی موسیقی چیزی که خیلی بهش اعتقاد دارم اینه که سلیقه و حالات و روحیات افراد خیلی به نظر دهی هاشون جهت می ده و درستش هم همینه. هرکسی سلیقه و نظری داره و من به هیچ عنوان قصد تخریب خواننده ای و یا بی احترامی به هواداری ندارم.
    مهم اینه که لذت ببریم ...
    یه نفر با مجید خراط ها لذت می بره یه کی مثلا با ابی ...

آخر فروم باز reza-atom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

در مورد شادمهر:
    ظلمی که شادمهر در حق خودش کرد هیچ کس نکرده. من شاد مهر رو بعنوان یک آهنگساز قبول ندارم اما بعنوان یکی از تاپ ترین نوازنده ها چرا.
    ترانه های ضعیف و چهار خطی (!!!) شادمهر دلیل ضعفش هست . خیلی در حق خودش داره ظلم می کنه!!!
    شما احتمالاً کارهای شادمهر رو با دقت گوش ندادی تا ببینی از چه تکنیک های آهنگسازی بهره می گیره ! به نظر من بهترین آهنگساز ایران توی سبک پاپ بعد از استاد بیات ، صدق نوجوکی و چند تای دیگه شادمهره .... شما یه نگاهی به آهنگی مثل سبب بنداز ! ترکیب سازهای آکوستیک و اکتریک و استفاده ی خیلی عالی از سازهایی مثل درامز ، گیتار ، ویلن ، پیانو و حتی سازهای جدیدی مثل ماندولین کارهای شادمهر رو از بقیه جدا میکنه .... خیلی زیادن آهنگهای شادمهر که با این تکنیک کار شدن .... مثل ماندگار ، بی تو ، مشکوک و ...

13. 3 کاربر از reza-atom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه مانی 22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    خیلی دور از تو ...

پيش فرض

یه تاپیک زیر خاکی بکشم بالا البته اگر پستم پاک نشه .
    واقعیت اینه که موزیک ایران توی بدترین حالت خودش به سر می بره.
    کسانی که توی موزیک ایران فعالیت می کنند فقط به فکر نفع خودشون هستن و به فکر به جیب زدن پول.
    کارهای تجاری ، صداهای تکراری . ترانه های بی موضوع و ملودی های تکراری تر از همیشه.
    چند درصد خواننده های ایران واقعا تکنیک های خوندن رو بلدن ؟
    همین ها چسبیدن به موزیک و نه تنها باعث رشدش نمی شن بلکه اون رو به تدریج ضعیف و ضعیف تر می کنن.
    الان خواننده هایی که فرق بین موزیک بد و خوب ، فرق بین ترانه خوب و بد رو تشخیص می دن، خیلی کم شدن.
    متاسفانه الان همه کاره شدن و از آهنگسازی تا میکس و مستر رو خودشون انجام میدن .
    در حالی که توی هیچکدوم از کارها تخصص کافی ندارن .
    هیچکس دلش نمی خواد ترانه سرا یا آهنگساز خالی باشه چون این کارها شهرتش کمتر از خوانندگیه و همه دوس دارن نقش اول کار باشن و معروف بشن.
    با این حال و روز با این شرایط بعیده موسیقی فاخر و خوب دیگه جایی بین مردم داشته باشه.
    حامی ها و مانی رهنما ها هر روز بیشتر به حاشیه می رن و خواننده های تاجر روز به روز بیشتر میشن.
    نمونش وبسایت های موزیک که از هر صد تا آهنگ یه دونه هم حتی قابل شنیدن نیست
    این همه تولید بد نیست اما این همه تولید بد واقعا فاجعست . روز به روز موسیقی ها بدتر می شه .
    کارایی که توش فالش می خونن و نمی فهمن رو پخش می کنن و بعد ادعا می کنن خوانندن.
    امیدوارم روزی برسه که هم موزیک تجاری وجود داشته باشه هم موزیک فاخر.
    نه اینکه تمام بازار دست خواننده هایی باشه که سالی ده تا کنسرت میذارن و یه دونه آلبوم در عرض ده ماه می بندن و می گن زحمت کشیدن.

15. 2 کاربر از مانی 22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن دانلود و آپلود NET DOCTOR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

رضا کریمی تبار در گفت‌و‌گو با موسیقی ما

نبود سالن خوب به موسیقی‌های بدون کلام ما ضربه می‌زند

موسیقی ما: نبود سالنهای موسیقی فرصت را بری ارائه موسیقی‌های خوب می‌گیرد و همین طور برای شنیدن موسیقی بی‌کلام. رضا کریمی تبار که در سال گذشته با کنسرتهای خوب و پر سروصدای گروه آهیل به سرپرستی بابک صفرنژاد و گروه افشارستان به سرپرستی میلاد درخشانی پا به این عرصه گذاشت در جواب برنامه‌های سال جدید خود به شدت از نبود سالن مناسب گلایه کرد.

وی گفت: تعداد گروه‌هایی که مجوز اجرا در تالار وحدت را دارند خیلی کم بوده و اجرا در فرهنگ سراهای تهران هم با محدودیت‌های بسیار، مجوز می‌گیرند. در این میان تکلیف گروه‌هایی که موسیقی جدی‌تر و در ضمن بی‌کلام تولید می‌کنند و قصد ارائه ان را دارند، نامشخص است.

لازم به ذکر است که این گروه‌ها که موسیقی بی‌کلام عرضه می‌کنند تنها حق انتخاب یک سالن در شهر تهران را دارند که آن یک سالن هم امسال تغییر کاربری داده و در نتیجه، به لغو کنسرت آهیل در اردیبهشت ماه و افشارستان در خرداد ماه انجامید.

رضا کریمی تبار که عنوان جوان‌ترین تهیه کننده موسیقی کشوررا با خود یدک می‌کشد، همچنین ادامه داد: این مسئله را که نمی‌توان پی گیری کرد. چرا که از یک سو وزارت ارشاد صلاح نمی‌داند گروه‌هایی مثل افشارستان که در سال ۹۰ پدیده موسیقی کشور معرفی شدند، در تالار وحدت اجرا داشته باشند و از یک سو شهرداری تهران تصمیم می‌گیرد که اجرای کنسرت در هیچ یک از فرهنگسراهای تهران انجام نپذیرد.

وی ادامه داد: یا مثلا تالار ایوان شمس سینمای سه بعدی شود و نتیجه‌اش دود غلیظی است که در چشم موزیسینهای ما می‌رود. موسیقی در این گروه‌ها که با سبکهای خاص تری ارائه می‌شود و بالطبع مخاطب خاص تری هم دارد امکان اجرا در سالنهای بزرگ تهران را هم ندارد و نتیجه‌اش این چنین به لغو اجرا می‌انجامد. ما امیدواریم که وزارت ارشاد اسلامی معیارهای خود را برای کسب درجه الف که شرط اول اجرا در تالار وحدت می‌باشد را در بین گروه‌های موسیقی بصورت واضح مشخص کند و نیز شهردار محترم تهران اشاعه فضای فرهنگی را فقط به ساخت پارک و موزه محدود نکند و به فکر یک سالن کنسرت با ظرفیت زیر ۱۰۰۰ نفر برای موسیقی‌های این چنینی باشد.

رضا کریمی تبار در آخر از اجرای گروه نایما، گروه فورته، گروه افشارستان و گروه آهیل و همچنین یک سورپرایز خیلی خوب تا قبل از نیمه دوم سال ۹۱ خبرداد.

17. 3 کاربر از NET DOCTOR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای poonel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    زیـر خـط فـقـر

پيش فرض

روزنامه ایران سه شنبه ۱۶ خرداد 1391

سوداگری‌ ساز و آواز در کانال‌‌‌های ماهواره‌ای

با 7 میلیون تومان خواننده شويد!

نیازی نیست حتماً صدایتان خوب باشد، لازم نیست دوره خوانندگی گذرانده باشید، لزومی ندارد با موسیقی حداقل آشنایی را داشته باشید، کافی است چند میلیون پول اضافی در جیب‌تان باشد تا در عرض یک هفته به یک خواننده تبدیل شوید و صدای ‌ساز و آوازتان از شبکه‌‌‌های ماهواره‌ای در جهان پخش شود.

بازار موسیقی زیرزمینی داغ است، کسانی که حداقل آشنایی با ترانه‌سرایی و موسیقی را دارند، در استودیو‌‌های مجاز و غیرمجاز با حداکثر سرعت خواننده می‌شوند و در یک چشم به هم زدن، کلیپ آنها از شبکه‌‌‌های ماهواره‌ای پخش می‌شود. برای این خواننده‌‌‌های جوان و پیر، مهم نیست آلبوم کامل منتشر شود، مهم نیست بتوانند از محل فروش آلبوم کسب درآمد کنند. بلکه مهم این است که چهره‌شان از شبکه‌‌‌های ماهواره‌ای پخش شود تا آنها بتوانند برای خود در مهمانی‌‌‌های داخلی مشتری جور کنند!

موسیقی زیرزمینی با موسیقی ماهواره‌ای مختص خالتورهاست؛ کسانی که با حضور در مهمانی به قول مرحوم دهخدا «مجلس گرم می‌کنند»!

آنها برای جلب مشتری با کسب شهرتی کاذب حاضر هستند با هزینه کردن پول برای خود کلیپی بسازند که از شبکه‌‌‌های ماهواره ای پخش شود، پخش همین کلیپ کافی است تا هر یک از آنها به یک خالتور گران تبدیل شوند. مشتری وقتی متوجه می‌شود خالتور مورد نظر چهره‌ای ماهواره‌ای! است، حاضر می‌شود بیش از حد معمول به او پول دهد و به این ترتیب در عرض چند برنامه‌ هزینه ساخت کلیپ او درمی‌آید.

هزینه ماهواره‌ای شدن
    «شاید در نگاه اول گرانقیمت باشد ولی در می‌آید» این را یک خالتور می‌گوید، او قصد دارد با پرداخت هزینه، کلیپی تهیه کند و با پخش آن از شبکه‌‌‌های ماهواره‌ای برای خود شهرتی کسب کند! این خالتور یا همان خواننده مجالس، در خصوص چگونگی هزینه​کرد برای ساخت یک کلیپ می‌گوید: «ما باید اول یک ترانه (شعر) خریداری کنیم، برای این ترانه باید آهنگسازی صورت گیرد، سپس در استودیو آن را ضبط می‌کنیم، این ترانه و موسیقی تنظیم می‌شود تا نوبت به ساخت کلیپ برسد. به من گفته‌اند کل هزینه‌‌‌ها بین 7 تا 10 میلیون می‌شود.»
    وی در خصوص تفاوت قیمت‌‌‌ها می‌گوید: «در بحث ترانه و آهنگسازی اگر بازخوانی یک ترانه باشد طبعاً هزینه پائین‌تري دارد، در مورد کلیپ هم محل ضبط آن مهم است، اگر در تهران باشد یک قیمت دارد، در شمال یا کویر یک قیمت، اگر هم بخواهیم این کلیپ در دوبی یا ترکیه ضبط شود طبعاً هزینه بالاتر است. به خاطر همین هم اختلاف قیمت به وجود می‌آید.»

پخش از شبکه‌‌های ماهواره‌ای
    بسیاری از شبکه‌‌های ماهواره‌ای هستند که برای پر کردن وقت برنامه‌‌های خود حاضرند پول هم پرداخت کنند. در حالی که به خالتور ها گفته می‌شود باید به کانال مورد نظر برای پخش کلیپ پول پرداخت شود ولی رابط یکی از کانال‌ها این را تکذیب می‌کند. وی می‌گوید:« در صورتی پول می‌گیریم که متوجه شویم کار تبلیغاتی است.»
    واقعیت این است که ضعف شدید برنامه‌سازی در شبکه‌‌های موسیقی ماهواره‌ای فارسی زبان، باعث می‌شود آنها هر برنامه بنجل ونازلي را خریداری کنند به همین دلیل هم برای کلیپ خواننده‌‌های مجالس پول هم پرداخت می‌شود.

استودیو‌های سودجو!
    استودیو‌‌های سودجو در این میان نقش اساسی ایفا می‌کنند، آنها دو طرفه پول می‌گیرند هم از خواننده مورد نظر و هم از کانال ماهواره‌ای! ترانه‌‌هایی که اینها برای خالتور تهیه می‌کنند هیچ بهره‌ای از هنر نبرده است، شعر ضعیف، بی‌مفهوم و فاقد صنایع ادبی این ترانه‌‌ها را کاملاً بی‌محتوا کرده است. موسیقی آنها، موسیقی دم دستی و غیر هنری است، تنظیم ضعیف و استفاده از تنها یک آلت موسیقی از ترانه‌‌های ماهواره‌ای یک کار ضعیف به نمایش درمی‌آورد. در مورد کلیپ‌ها هم همین ضعف با شدت بیشتر قابل ملاحظه‌ است، حضور در خرابه‌ها، لب دریا، زیر درخت و... بدون هیچگونه مفهوم تصویری و استفاده از دختران جویای نام!
    همه آن چیزی است که این کلیپ‌‌ها را تشکیل می‌دهد. در قبال این همه ضعف، استودیو‌ها و صاحبان آنها از خالتور مبالغی بین 7 تا 10 میلیون تومان دریافت می‌کنند.

افول موسیقی ماهواره‌ای
    زمانی خوانندگانی که در ایران آلبوم تولید می‌کردند برای تبلیغ خود و فروش آلبوم موسیقی‌شان به تهیه کلیپ و همکاری با این کانال‌‌ها اقدام می‌کردند. پس از ممنوعیت پخش کلیپ در شبکه‌‌های ماهواره‌ای دوران افول این کانال‌‌ها هم فرا رسید و کار به جایی رسید که آنها حتی حاضر شدند از خوانندگان تقلبی به جای خوانندگان واقعی در برنامه‌‌های خود استفاده کنند. چندی پیش در شوک گزارشی از بدل‌های یک خواننده مجاز پاپ نوشتیم که بدل هایش در این شبکه کارشناسی موسیقی! می‌کردند. در کنار این کار غیر اخلاقی، صاحبان کانال‌‌های ماهواره‌ای برای ادامه حیات خود و استفاده از آگهی دارو‌های غیر مجاز و گاه خطرناک، همچنان پخش کلیپ را اولویت برنامه‌‌های خود قرار دادند. طبیعی بود که وقتی خواننده‌‌های مجاز و پرطرفدار اجازه پخش کلیپ را به این کانال‌ها نمی‌دادند آنها روی به خالتور بیاورند اما این گرایش هم نتیجه‌ای در پی نداشت و این روز‌ها دیگر کسی شبکه‌‌های پخش کلیپ را تماشا نمی‌کند.

Last edited by poonel; 05-06-2012 at 19:01.

19. 2 کاربر از poonel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •