تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 33

نام تاپيک: چگونه می توان قسمتهایی از یک فیلم را سیاه و سفید و بقیه را رنگی کرد ؟

داره خودمونی میشه shahroozvaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض چگونه می توان قسمتهایی از یک فیلم را سیاه و سفید و بقیه را رنگی کرد ؟

با سلام خدمت دوستان و استادان عزیزم ؛

حتما در کلیپ و تیزرها دیده اید که بخشهایی از یک پلان ، سیاه و سفید و بخشهایی از همان پلان رنگی است ... مثلا در یک صحنه یک زن را در یک خیابان یا یک اتاق می بینیم که کل خیابان یا اتاق و همچنین دست و صورت آن زن ، سیاه و سفید است ، اما لباس آن زن رنگی است !

کسی از دوستان میدونه این کار چطور انجام میشه ؟ آیا این کار در premier هم قابل اجراست ؟ لطفا مرا به شکل کاملی راهنمایی کنید ...

با تشکر فراوان

داره خودمونی میشه power2e's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

سلام این کار در ادیوس خیلی جالب تر و با توانایی های بیشتر انجام میشه
    اما در پریمیر به کمک افکت video---->image control ----> color pass می تونید این کار رو انجام بدین

داره خودمونی میشه lolipop's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    homeless

پيش فرض

سلام

ببحشید من پا برهنه میپرم وسط....

میشه توضیح بیشتر بدین؟

اخه من همین مسیر رو میرم اما تمام فیلمم سیاه و سفید میشه زیاد هم این ور و اون ور کردم اما نشد.

مرسی.

تاريخ عضويت
    Apr 2008

11

سلام این کار در ادیوس خیلی جالب تر و با توانایی های بیشتر انجام میشه
    اما در پریمیر به کمک افکت video---->image control ----> color pass می تونید این کار رو انجام بدین
    با سلام و تشکر از توجه و راهنمایی شما ؛

بله ، فیلتری که شما گفتید همین کار رو انجام میده ، اما با قدرت و کارایی کم !! من منظورم انجام اینکار بصورت حرفه ای و آپشنال تر از این بود ... من شنیدم که پلاگینی برای این کار است که خیلی حرفه ای این کار رو انجام میده ... شاید از سری Boris باشه ... مطمئن نیستم ... لطفا اگه کسی اطلاعی در این مورد داره ، ما رو راهنمایی کنه ...

با تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

با سلام
    دوست عزیز میتونی از پلاگین synthetic aperture color finesse 2.1.7 که روی پریمیر سوار میشه استفاده کنی

داره خودمونی میشه power2e's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

سلام

ببحشید من پا برهنه میپرم وسط....

میشه توضیح بیشتر بدین؟

اخه من همین مسیر رو میرم اما تمام فیلمم سیاه و سفید میشه زیاد هم این ور و اون ور کردم اما نشد.

مرسی.
    بعد از این مسیر روی setup در تب effect controls کلیک کن در پنجره باز شده به کمک قطره چکان رنگ مورد نظرت رو از ویو clip sample انتخاب کن اما چیز جالبی نمیشه بهتر چیزی که دوستان گفتند رو امتحان کنید

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان و استادان عزیزم ؛

حتما در کلیپ و تیزرها دیده اید که بخشهایی از یک پلان ، سیاه و سفید و بخشهایی از همان پلان رنگی است ... مثلا در یک صحنه یک زن را در یک خیابان یا یک اتاق می بینیم که کل خیابان یا اتاق و همچنین دست و صورت آن زن ، سیاه و سفید است ، اما لباس آن زن رنگی است !

کسی از دوستان میدونه این کار چطور انجام میشه ؟ آیا این کار در premier هم قابل اجراست ؟ لطفا مرا به شکل کاملی راهنمایی کنید ...

با تشکر فراوان
    سلام.دوست عزیز شما می تونید به سادگی بخشهایی رو از یک فیلم سیاه سفید کنید یا هر افکت دیگری رو به آن اعمال کنید.برای اینکار شما باید از یک matte (همون ماسک) استفاده کنید.
    ولی چیزی که شما می خواین (یعنی رنگی بودن لباس یا سیاه و سفید بودن خیابون) روش دیگه ای داری.
    برای اینکار میشه تصاویر رو با هم ترکیب کرد.مثلا اون خانومه روی پرده آبی فیلمبرداری و با پس زمینه خیابون ترکیب می کنن.بحث لباس هم به همین صورته فقط یه کم پیچیده تره.

تاريخ عضويت
    Apr 2008

14

سلام.دوست عزیز شما می تونید به سادگی بخشهایی رو از یک فیلم سیاه سفید کنید یا هر افکت دیگری رو به آن اعمال کنید.برای اینکار شما باید از یک matte (همون ماسک) استفاده کنید.
    ولی چیزی که شما می خواین (یعنی رنگی بودن لباس یا سیاه و سفید بودن خیابون) روش دیگه ای داری.
    برای اینکار میشه تصاویر رو با هم ترکیب کرد.مثلا اون خانومه روی پرده آبی فیلمبرداری و با پس زمینه خیابون ترکیب می کنن.بحث لباس هم به همین صورته فقط یه کم پیچیده تره.

با سلام و تشکر از شما ؛

ولی دوست من این چیزی که شما میگید با چیزی که من می خواهم متفاوته ! می دونم میشه جلوی پرده آبی اینکارها رو انجام داد ، اما من راجع به کلیپ هایی صحبت می کنم که قطعا از روش حذف بک گراند استفاده نمیشه ، و این مسئله کاملا از ساختار صحنه و جنس فیلم و تلفیق قسمتهای رنگی و سیاه و سفید مشخصه ( مثلا مثالی که گفتم کاملا نشون میده از Chroma Kay استفاده نشده ؛ مثلا زنی در حال رقص که بدنش سیاه و سفیده اما لباسش که درحین همان رقص در حال حرکته کاملا رنگیه و مثالهای دیگه ) . در ضمن این افکت جدیدا در بسیاری از کلیپ ها و تبلیغات تلویزیونی ایرانی و خارجی استفاده میشه که این امر نشون میده که کار خیلی دشواری نیست که نیاز به ویژوال افکت های هالیودی داشته باشه اگر کسی اطلاعی از چگونگی اینکار داره لطف کنه و ما رو هم راهنمایی کنه...

با تشکر

9. این کاربر از shahroozvaz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

با سلام و تشکر از شما ؛

ولی دوست من این چیزی که شما میگید با چیزی که من می خواهم متفاوته ! می دونم میشه جلوی پرده آبی اینکارها رو انجام داد ، اما من راجع به کلیپ هایی صحبت می کنم که قطعا از روش حذف بک گراند استفاده نمیشه ، و این مسئله کاملا از ساختار صحنه و جنس فیلم و تلفیق قسمتهای رنگی و سیاه و سفید مشخصه ( مثلا مثالی که گفتم کاملا نشون میده از Chroma Kay استفاده نشده ؛ مثلا زنی در حال رقص که بدنش سیاه و سفیده اما لباسش که درحین همان رقص در حال حرکته کاملا رنگیه و مثالهای دیگه ) . در ضمن این افکت جدیدا در بسیاری از کلیپ ها و تبلیغات تلویزیونی ایرانی و خارجی استفاده میشه که این امر نشون میده که کار خیلی دشواری نیست که نیاز به ویژوال افکت های هالیودی داشته باشه اگر کسی اطلاعی از چگونگی اینکار داره لطف کنه و ما رو هم راهنمایی کنه...

با تشکر
    سلام عزیزم.دقیقا همونطور است که شما فرمودید.اینکار نه خیلی پیچیدس و نه خیلی عجیب و غریب.
    به من هم یه دوربین بدین براتون درست می کنم.
    فقط دقت کن دوست عزیز اول اینکه برای تغییر رنگ پس زمینه ساده ترین راه همون کروماکی هست و تقریبا همه از همین راه استفاده می کنند.برای تغییر رنگ قسمتهای خاصی از تصویر،از تمایز رنگ استفاده می کنند.
    مثلا شما در حین فیلمبرداری از اون خانم در یک پس زمینه آبی می تونی از یه لباس رنگی (معمولا سبز های براق) استفاده کنی.با اینکار می تونی لباس رو هم کروماکی معکوس کنی .در این حال تصویر خانمی که زیر است سیاه سفید می کنیم و تمام.حتی رنگ لباس رو هم می تونیم تغییر بدیم.
    چون این نوع رنگا درصد تغییر پذیریه بالایی دارند.

داره خودمونی میشه lolipop's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    homeless

پيش فرض

بعد از این مسیر روی setup در تب effect controls کلیک کن در پنجره باز شده به کمک قطره چکان رنگ مورد نظرت رو از ویو clip sample انتخاب کن اما چیز جالبی نمیشه بهتر چیزی که دوستان گفتند رو امتحان کنی

من هم همین کارو کردم.با قطره چکان گرفتم رو صورت یکی تو فیلم اما همه فیلمم سیاه و سفید میشه.

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •