تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 99 اولاول 12345671353 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 986

نام تاپيک: پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا و حل مشکلات ریکاوری اطلاعات

داره خودمونی میشه morteza_mzh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

از زحمتی که کشیدید ممنون ، فقط من یه سوال داشتم
    میخواستم بدونم چرا من وقتی میخوام درایو c رو پارتیشن بندی کنم ، حتما باید 100GB برای همون C آزاد بذارم ؟!
    چون من یه سری با همین روش یه درایو 80 گیگی درست کردم ، ولی دیگه نمیشه !
    همچنین میخواستم بدونم نمیشه دوباره پارتیشنی رو که درست کردم ، به همون درایو C اختصاص بدم
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

خوب من گفتم بدلیل pagefile ها و حجمی که توی پارتیشن سیستم شما ایجاد شده توی ویندوز نمی توانید بیش از حد معینی shrink کنید ...

پیشنهاد میکنم برای این کار از سی دی بوت نرم افزار paragon hdd manager استفاده کنید و این سی دی را از بازار تهیه کنید تا بتوانید از طریف بوت کردن نرم افزار ، به راحتی در محیط امن بدون ویندوز و برنامه های مزاحم تغییر حجم دهید

ممکنه سی دی بوتش توی بازار 1000 تومن باشه

داره خودمونی میشه morteza_mzh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

از توجهتون ممنون
    بازم اگه تو پارتیشن بندی مشکل داشتم مزاحمتون میشم.

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

خواهش میکنم

در بخش های مربوطه حتی الامکان به تمام سوالات شما پاسخ داده میشه

پروفشنال ashkan1360's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    Shiraz

پيش فرض

دوستان عزیز روی نوت بوک من چند تا dvd زیر هست :
    نصب مجدد ویستا
    3 تا دی وی دی درایورها
    آیا من هم احتیاج به backup دارم؟
    اصولا" اگه ویندوزم ریخت به هم چه مراحلی رو باید طی کنم؟
    مگه نباید دی وی دی ویندوز رو بذارم و دوباره نصبش کنم؟
    من هنوز فلسفه وجود یه پارتیشن بک آپ رو نفهمیدم

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

خوب اومدیم لپ تاپ شما مشکل آورده بود و می بایست ریکاوری میکردی ولی :

1- اپتیکش خراب بود و دی وی دی نمی خواند
    2- زمان کمی داشتی و نمیتوانستی 2 ساعت صبر کنی
    3- سی دی یا دی وی دی ریکاوری شما خراب شد بود
    4- و ...

اونوقت باید از روی هارد ریکاوری کنی .... پس چیز غیر مفیدی نیست ....

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    Shiraz

پيش فرض

خوب اومدیم لپ تاپ شما مشکل آورده بود و می بایست ریکاوری میکردی ولی :

1- اپتیکش خراب بود و دی وی دی نمی خواند
    2- زمان کمی داشتی و نمیتوانستی 2 ساعت صبر کنی
    3- سی دی یا دی وی دی ریکاوری شما خراب شد بود
    4- و ...

اونوقت باید از روی هارد ریکاوری کنی .... پس چیز غیر مفیدی نیست ....
    خیلی هم خوبه
    روالش چیه ؟
    جایی توضیحش دادید ؟
    یعنی اگه از روی این پارتیشنه ریکاوری بشه ، برمیگرده به روز صفرش ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Human Factory

پيش فرض

ببین ، کلا ریکاوری ها چند حالت داره ... شما ابتدا باید هنگام بوت کنسول ریکاوری را لود کنید مثلا توی HP زدن F11 و توی سونی زدن F10 و بعد گزینه های متفاوتی داره که مهمترین آنها :

1- از روی recovery point ویندوز انجام میشه ... یعنی شما در تاریخ معینی یک بک اپ از رجیستری ها و ... گرفته اید که ویندوز میتونه از اون طریق شما رو به چند هفته قبل یا چند ماه قبل برگردونه .... این روش محدوده و مشکل هم داره برای حالتی که خطای جدی پیش میاد اما خوب در صورت ساختن recovery point کار شما سریع تر و راحت تره و از طریق ویندوز انجام میشه

2- راه دوم ریکاوری کردن پارتیشن سیستم عامل ( C: Restoration ) هست یعنی درایور C شما یه صورت دیفالت فرمت میشه و فقط ویندوز و فایلهای درایور و برنامه ها از پارتیشن D بک آپ (ثانویه ، ممکنه مخفی باشه) به این پارتیشن انتقال پیدا میکنند ... در این حالت درایو C شما فرمت میشه و باقی پارتیشن ها که ساخته اید دست نمی خورند ... این کار مثلا روی HP ها در کمتر از 6 دقیقه انجام میشه .... سریع و مفید

3- راه سوم اینه که به حالت factory setting برگرده. کل هارد شما فرمت و تمامی اطلاعات Lost میشن و به حالت صفر کارخانه ای بر خواهد گشت ... این کار مثلا برای موقعی انجام میگیره که کاربر بخواد تمام اطلاعاتش رو پاک و لپ تاپش رو بفروشه

کلا تمام این راه ها به سرعت انجام میشه چون اطلاعات سریعا از روی پارتیشن مخفی به پارتیشن سیستم انتقال داده میشوند
    اما برای حالت سوم نیازه که از روی DVD کار انجام بگیره چون خود اون درایو هم احتمالا دستخوش تغییرات خاصی میشه

برای آگاهی از این روش باید حتما کاتالوگ و مانول لپ تاپ رو بخونید چون روش ها مقداری متفاوته ...

9. 3 کاربر از REGISTERED USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    Shiraz

پيش فرض

ببین ، کلا ریکاوری ها چند حالت داره ... شما ابتدا باید هنگام بوت کنسول ریکاوری را لود کنید مثلا توی HP زدن F11 و توی سونی زدن F10 و بعد گزینه های متفاوتی داره که مهمترین آنها :

1- از روی recovery point ویندوز انجام میشه ... یعنی شما در تاریخ معینی یک بک اپ از رجیستری ها و ... گرفته اید که ویندوز میتونه از اون طریق شما رو به چند هفته قبل یا چند ماه قبل برگردونه .... این روش محدوده و مشکل هم داره برای حالتی که خطای جدی پیش میاد اما خوب در صورت ساختن recovery point کار شما سریع تر و راحت تره و از طریق ویندوز انجام میشه

2- راه دوم ریکاوری کردن پارتیشن سیستم عامل ( C: Restoration ) هست یعنی درایور C شما یه صورت دیفالت فرمت میشه و فقط ویندوز و فایلهای درایور و برنامه ها از پارتیشن D بک آپ (ثانویه ، ممکنه مخفی باشه) به این پارتیشن انتقال پیدا میکنند ... در این حالت درایو C شما فرمت میشه و باقی پارتیشن ها که ساخته اید دست نمی خورند ... این کار مثلا روی HP ها در کمتر از 6 دقیقه انجام میشه .... سریع و مفید

3- راه سوم اینه که به حالت factory setting برگرده. کل هارد شما فرمت و تمامی اطلاعات Lost میشن و به حالت صفر کارخانه ای بر خواهد گشت ... این کار مثلا برای موقعی انجام میگیره که کاربر بخواد تمام اطلاعاتش رو پاک و لپ تاپش رو بفروشه

کلا تمام این راه ها به سرعت انجام میشه چون اطلاعات سریعا از روی پارتیشن مخفی به پارتیشن سیستم انتقال داده میشوند
    اما برای حالت سوم نیازه که از روی DVD کار انجام بگیره چون خود اون درایو هم احتمالا دستخوش تغییرات خاصی میشه

برای آگاهی از این روش باید حتما کاتالوگ و مانول لپ تاپ رو بخونید چون روش ها مقداری متفاوته ...
    ممنون دوست عزیز
    من روی دسکتاپم یه پارتیشن برای ویندوز داشتم و یه بزرگ برای دیتا ها
    ولی اینجا روی نوت بوک خودش برداشته و یه پارتیشن ساخته ، بنابراین من مجبورم دیتاهام رو روی همون C بریزم ، حالا اگه یه زمانی ویندوز من ریخت به هم چکار کنم؟
    اینجوری که دیتاهام میپره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض لطفا راهنمايي كنيد

من این روش را امتحان کردم ولی پارتیشن خام ایجاد شده سبز رنگ نیست، سیاه و unallocated است.
    بعد از new simple volume هم در پایان مراحل با ERROR زیر روبرو می شوم!!!
    not enough space.........................

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •