تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 17 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 164

نام تاپيک: طرفداران Vista و طرفداران Xp بیان داخل

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

[QUOTE=nw_nk;2252998]

1- نرمافزارهای کاربردی باید خودشون رو با سیستم عامل هماهنگ کنند. نه سیستم عامل با اونها.

نکنه توقع دارید ماکروسافت بیاد ویستا با اون عظمت رو با نرمافزاری مثل Jet Audio هماهنگ کنه؟

کمی که بگذره نویسنده های همه نرمافزارهای کاربردی ویستا رو انتخاب اول قرار میدن.

مثل زمانی که 98 رو کنار گذاشتن و برنامه هاشون رو برای ایکس پی نوشتند.

2- شما مهمترین چیزهارو کنار گذاشتی و ظاهر رو عامل تعیین کننده می دونی؟ کسی که بگه ایکس پیم رو شبیه ویستا میکنم و قید ویستارو میزنم واقعا ...

3- عاملی که شما گفتید اصلا علت ناپایداری نمیشه. بیشتر شبیه دلیل آوردن بچه هاست.

ناپایداری وقتی معنی داره که شما سیستم رو در شرایط کاملا درست قرار بدید و مطمئن عمل نکنه.

QUOTE]

1 - این که سیستم عامل ویندوز یه کیژن 1 کیلو بایتی رو نتونه اجرا کنه یه نظر من در هر حالت و هر شکل یه ایراده
    شما توجیه کنید که چرا اجرا نمیکنه ، چه مزیتی این اجرا نکردن داره حرفتون مورد قبول منه
    یه نرم افزار اجرا نمیشه
    یکی هنگ میکنه
    یکی که اصلا نرمافزار نصب چیزی نیست و فقط اتورانه کار رو به صفحه آبی مرگ میرسونه و همین سری بعد اجرا میشه
    یکی نصب میشه ولی نه اجرا میشه نه ریموو میشه

اینا همش ایراده و اصلا هم توجیه پذیر نیست ..

2 - مثلا الان چه کاری هست که شما تو ویستا انجام میدی و تو XP انجامش غیر ممکنه ؟

3 - من عرض کردم همون اول با سخت افزار من مشکل داره
    بعدش هم باز میگم این سیستم عامل پایدار نیست من یه گیگ رم دارم وسط کار کردن یه دفعه ایراد کمبود رم میده
    فرداش سه تا نرم افزار سنگینو با هم اجرا میکنه
    تنها نقطه قوت ویستا بازیها و اون نرم افزار دی وی دی میکرشه و لاغیر.
    Last edited by taghi_ramzi; 31-03-2008 at 23:06.

داره خودمونی میشه amir_motevaledemeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    M.B.C

پيش فرض

سلام.ببخشید بین نسخه 64 و 32 بیتی اون فرقی هست؟
    من میتونم نسخه 64 اونو نصب کنم؟
    intel 3.2 2mb cach
    graphic:ati x300
    ram : 1gig dual channel
    توی 64 یا 32 تفاوت آنچنانی پیدا نمی کنی
    64 بیشتر در پردازشهای بالا مثل کارهای گرافیکی و یا کارهای سنگین خودشو نشون میده
    یه ایراد بزرگی در 64 هست که درایورهای این نسخه خیلی کمه و به زحمت پیدا میشه
    من که 64 نصب کردم سرعت ویندوزم %20 افزایش یافت
    در مورد سیستمتون هم فکر نکنم مشکلی باشه.خوبه.
    Last edited by amir_motevaledemeh; 31-03-2008 at 23:10.

پروفشنال _Barbod_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    United States Tehran

پيش فرض

سلام دوستان
    من حدودا" 2 ماه هست که به طور کامل XP رو کنار گذاشتم و فقط از ویستا استفاده میکنم.
    به نظر من ویستا خیلی متفاوت هست و کار کردن با اون حتی در حد مبتدی خیلی لذت بخش هست.
    System Rating من خیلی پایین هست و میخوام از شما کمک بگیرم.
    من مشخصات سیستم رو با عکس قرار میدم تا ببینید.

حالا سوال من این هست که به نظر شما من کدوم سخت افزار رو ارتقا, بدم؟
    گرافیک یا سی پی یو ؟
    و شاید رم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    M.B.C

پيش فرض

[quote=taghi_ramzi;2256013]

1- نرمافزارهای کاربردی باید خودشون رو با سیستم عامل هماهنگ کنند. نه سیستم عامل با اونها.

نکنه توقع دارید ماکروسافت بیاد ویستا با اون عظمت رو با نرمافزاری مثل Jet Audio هماهنگ کنه؟

کمی که بگذره نویسنده های همه نرمافزارهای کاربردی ویستا رو انتخاب اول قرار میدن.

مثل زمانی که 98 رو کنار گذاشتن و برنامه هاشون رو برای ایکس پی نوشتند.

2- شما مهمترین چیزهارو کنار گذاشتی و ظاهر رو عامل تعیین کننده می دونی؟ کسی که بگه ایکس پیم رو شبیه ویستا میکنم و قید ویستارو میزنم واقعا ...

3- عاملی که شما گفتید اصلا علت ناپایداری نمیشه. بیشتر شبیه دلیل آوردن بچه هاست.

ناپایداری وقتی معنی داره که شما سیستم رو در شرایط کاملا درست قرار بدید و مطمئن عمل نکنه.

QUOTE]

1 - این که سیستم عامل ویندوز یه کیژن 1 کیلو بایتی رو نتونه اجرا کنه یه نظر من در هر حالت و هر شکل یه ایراده
    شما توجیه کنید که چرا اجرا نمیکنه ، چه مزیتی این اجرا نکردن داره حرفتون مورد قبول منه
    یه نرم افزار اجرا نمیشه
    یکی هنگ میکنه
    یکی که اصلا نرمافزار نصب چیزی نیست و فقط اتورانه کار رو به صفحه آبی مرگ میرسونه و همین سری بعد اجرا میشه

بعدش هم باز میگم این سیستم عامل پایدار نیست من یه گیگ رم دارم وسط کار کردن یه دفعه ایراد کمبود رم میده
    عزیز تمام دنیا از ویستا شکایت دارن ولی یکم سرچ کنی میبینی طرف میخواد با رم 521 ویندوزش مطلوب و عالی واسش کار کنه خوب اینکه نمی شه
    اصلا صبر کن بهتون بکم که سخت افزار پیشنهادی میکروسافت چیه
    4 گیگ رم
    کارت گرافیک 8800gtx
    سی پی یو 2 هسته ای 3 به بالا
    هاردتم کمتر از 500 نباشه البته sata
    اینطوری نمره 5 رو میگیری
    Last edited by amir_motevaledemeh; 31-03-2008 at 23:24.

اگه نباشه جاش خالی می مونه modernamir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    من حدودا" 2 ماه هست که به طور کامل XP رو کنار گذاشتم و فقط از ویستا استفاده میکنم.
    به نظر من ویستا خیلی متفاوت هست و کار کردن با اون حتی در حد مبتدی خیلی لذت بخش هست.

گرافیک یا سی پی یو ؟
    و شاید رم؟
    ظاهراً تنها مشکل توی کارت گرافیکه. مشکل کارت گرافیک حل بشه، بقیه بستگی به کارهایی که می خواهید انجام بدهید داره. اگه خیلی لازم بود، می توانید CUP رو هم ارتقا بدید و از یک دو هسته آی استفاده کنید.

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    M.B.C

پيش فرض

سلام دوستان

گرافیک یا سی پی یو ؟
    و شاید رم؟
    Barbod جان عکسات قابل مشاهد نیست لطفا مشخصات سیستمتو تایپ کن

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    United States Tehran

پيش فرض

Barbod جان عکسات قابل مشاهد نیست لطفا مشخصات سیستمتو تایپ کن
    Ram 2 Gig
    Cpu 3.2 Full
    Geforce 6200 LE 256 Mb

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    United States Tehran

پيش فرض

ظاهراً تنها مشکل توی کارت گرافیکه. مشکل کارت گرافیک حل بشه، بقیه بستگی به کارهایی که می خواهید انجام بدهید داره. اگه خیلی لازم بود، می توانید CUP رو هم ارتقا بدید و از یک دو هسته آی استفاده کنید.
    ممنون از راهنماییتون
    اگر امکان داره یک پیشنهاد برای گرافیک بدید.
    چه کارت گرافیکی بگیرم؟
    شانس بد من مادربوردم پنتیوم 4 بالاتر رو ساپورت نمیکنه.اگر بخوام سی پی یو ارتقا, بدم خرجم یک مقدار سنگین میشه.
    البته کار کردن با ویستا انقدر لذت داره که مجبور بشم این کار رو میکنم.

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

[quote=taghi_ramzi;2256013]

یه نرم افزار اجرا نمیشه
    یکی هنگ میکنه

اول از همه باید بدونید که ویندوز ویستا اولین نسخه ویندوز بعد از نسخه 95 و NT هست که به طور کامل از اول بازنویسی شده و از کدهای قبلی استفاده نشده است. به همین خاطر ممکنه در بعضی از برنامه های قدیمی که از منابع خاصی در سیستم استفاده می کردند، مشکلاتی به وجود بیاد. این مشکلات در زمان وارد شدن XP به مراتب وحشتانکتر از ویستا بود، به عنوان مثال بازی Resident Evil1 توی XP آدمو می کشت تا بالا بیاد (با صدتا ترفند و کارهای عجیب و غریب). تازه روی بعضی از سیستمها که اصلاً بالا نمی اومد. اجرا نشدن یک کیجن چیزی نیست که بخواهید گردن ویندوز ویستا بندازید، مشکل از اینکه شما احتمالاً UAC را غیر فعال نکرده اید یا اینکه برنامه را به صورت Run as Adminstrator اجرا نکرده اید. بسیاری از برنامه های کیجن یا کرک دارای Keylogger هایی هستد که کارهای شما را ثبت می کنند و به خاطر حالتی که دارند بسیاری از آنها از دست آنتی ویروسها در می روند. اما به خاطر تغییرات زیادی که در روش عمل برنامه ها در ویستا داده شده است، بسیاری از آنها دیگر توانایی اجرای Keyloggerها رو ندارند و پیغام خطا می دهد. به علاوه من تا به حال نشنیده ام که سازنده سیستم عامل بیاد حرص بخوره که چرا یک برنامه کرک کار نمی کنه. به علاوه این شما هستید که باید مطمئن شوید که برنامه با سیستم عاملتون سازگاره بعد اجراش کنید. به همین خاطر که وقتی می خواهید یک برنامه رو دانلود کنید، در قسمت دانلود برنامه لیست سیستم عاملهای سازگار و نوع آنها را که برای برنامه مورد نیازه گفته می شه. هر برنامه ای که شما استفاده می کنید باید نسخه به روز مخصوص ویستا (یا حداقل سازگار با ویستا) را با توجه به نوع سیستم عاملی که دارید (64 بیت یا 32 بیت) استفاده کنید. برای سخت افزارها هم همینطوره، سخت افزاری که شما دارید باید دارای درایوری مخصوص ویستا باشه، نه اینکه حتماً ویستا باید درایور سازگار با اونو به صورت داخلی داشته باشه.
    در رابطه با کارهایی که توی ویستا می شه کرد و توی XP نمیشه، لیست آنقدر طولانییه که من فقط اونهایی که برای من مهم هستند رو می آورم:
    1. تغییر پیدا کردن نحوه کار با فایلها. در ویندوز ویستا مدیریت فایلها از مدیریت آدرس و نام به مدیریت متادیتاها تغییر کرده است. که می توانید به خوبی این مورد را در نحوه مرتب کردن، گروه بندی کردن، دسته بندی کردن (Stacking) و بسیاری موارد دیگر مشاهده کنید.
    2. قابلیت جستجوی آنی که با تایپ کردن شما درون کادرهای جستجو به صورت خودکار شروع می شه و به غیر از نام و آدرس فایلها، تمام متادیتاهای درون فایلها را نیز بررسی می کند. (مثل تگهای MP3ها و عکسها و فیلمها)
    3. تغییرات تمام عیار در اینترفیس، به خصوص در نوار آدرس که دیگر برای رفتن به یک پوشه درون یکی از پوشه های بالاتر لازم نیست دنبال دکمه Up بگردیم.
    4.کنترل پنل کاملاً تغییر کرده: توی ویندوز XP انقدر کار با حالت جدید کنترل پنل سخت بود که همه به سراغ حالت کلاسیک می رفتند، اما الان خیلی ها به راحتی با حالت عادی کار می کنند.
    5. استفاده کامل از DVD و امکان انواع رایت روی آن.
    6. ابزار UAC برای افزایش امنیت.
    7. فایروال دو طرفه که در XP یک طرفه بود.
    8. ویندوز دفندر
    9. Windows DreamScene که مخصوص ویندوز Ulimate هست.
    10. مدیاپلیر کاملاً متحول شده که دیگه هر کاری که لازمه رو انجام می ده. (یادتون باشه مدیاپلیر XP تا زمانی که کدک نصب نمی کردید، نمی تونست DVD پخش کنه که برای کسانی مثل من که از نرم افزاره جانبی خوششون نمی یاد خیلی بد بود). مدیاپلیر 11 مخصوص XP بسیاری از قابلیتهای نسخه ویستا را نداره.
    11. اینترنت اکسپلورر کاملاً تغییر کرده و دارای عملکردهای بهتر (بازهم نسخه XP بسیاری از قابلیتهای ویستا رو نداره).
    12. اجرای اسکریپتهای استارت آپ به صورت همزمان. در ویندوز XP اسکریپتها به صورت پشت سر هم انجام می شد و تا یکی انجام نمی شد، بقیه قابل استفاده نبودند. فکر کنم دوستانی که شبکه کا ر می کنند کند شدن بیش از حد استارت آپ XP در زمان اتصال به شبکه را دیده باشند. در حالی که در ویستا اسکریپتها به صورت مستقل از هم کار می کنند و دیگر مجبور نیستید برای انجام کارها صبر کنید تا همه اسکریپتها به ترتیب اجرا شوند.
    13. DIskmanager با قابلیتهای بیشتر و دستور Diskpart با دستورات اضافه شده
    14.اضافه شدن برنامه های تقویم، پوشه Contacts که به هر تماس یک فایل جداگانه می ده (نه مثل XP که برای همه یک فایل ایجاد می کرد و با خراب شدن آن همه را از دست می دادیم).
    15. قابلیت پشتیبان گیری از فایلها به صورت انتخابی
    16. ابزار Shadow Copy که امکان برگرداندن فایلهای ویرایش شده را بعد از بسته شدن فایل و چند بار ویرایش کردن آن و ذخیره شدنش را می دهد.
    17.امکان اجرای نصب برنامه ها برای کاربران استاندارد (برای اونها یک Program File و رجیستری مجازی به وجود میاره تا به منابع حساس سیستم ضربه وارد نشه).
    18. امکان ارسال مستقیم فکس بدون نصب هیچ برنامه ای
    20. Index عالی بروی تمام فایلهای کامپیوتر که کار جستجو را با نهایت سرعت انجام می دهد.
    21. قابلیت پشتیبانی داخلی از XPS و توانایی چاپ کردن مستقیم در آن.
    22. Resource Monitor که اصلاً قابل مقایسه با ابزارهای مشابه درون XP نیست.
    23. امکان کم و زیاد کردن صدای برنامه های مختلف (حتی آنهایی که ظاهراً صدا ندارند، مانند آنتی ویروسها، برنامه های ایمیل یا ...) به صورت مستقل از هم.
    24. ابزار Network and Sharing Center که واقعاً بسیاری از سختیهای کار با شبکه را راحت کرد.
    25. قابلیت جستجو به دنبال برنامه ها از طریق کادر Search منوی استارت و استفاده از این کادر به جای پنجره Run.
    26. برنامه Photo Gallery که می تونه کتابخونه کاملی از تمام عکسهای شما ایجاد کنه و امکان ویرایشهایی رو به شما می ده که اصلاً از طریق XP قابل انجام نبود (مگر از طریق نصب برنامه های جانبی).
    27. توانایی استفاده از کارتهای حافظه فلش (پرسرعت) برای Prefetch برنامه ها و سرعت بخشیدن به کار.
    28. امکان رمز گذاری و پشتیبان گرفتن از داده های مربوط به رمز تا اگر ویندوز عوض شد یا از نام کاربری دیگری خواستید استفاده کنید، بتوانید مشخصات رمزها را وارد آن نام کاربری کنید تا فایلهای خود را از دست ندهید. در ویندوز XP قابلیت پشتیبان گیری از کلیدهای رمزگذاری نبود.
    29. امکان استفاده از برنامه BitLocker برای کاربران Ultimate: وقتی این ابزار را فعال می کنید، هر داده ای که وارد درایو سیستمی شما شود به صورت خودکار رمز گذاری می شود و هر داده ای که از آن خارج شود (به یک درایو دیگر، به شبکه یا هر جای دیگری) به صورت خودکار از حالت رمزگذاری خارج می شود. مزیت این رمزگذاری در این است که همانند رمزگذاری عادی ویستا، لازم نیست برای دیدن فایلهای رمزگذاری شده کاری کنید، بلکه کافیه وارد نام کاربری خودتون بشید تا همه فایلهای رمزگذاری برای شما باز شوند. با این روش حتی اگر کامپیوتر شما به طور کامل دزدیده شود، تا وقتیکه شخص نتواند وارد نام کاربری شما شود، امکان دسترسی به فایلهای شما را ندارد که این امکان برای کاربران لپ تاپ مثل یک هدیه الهی است.
    30. امکان استفاده از Sidebar رایگان که دارای تعداد بسیار زیادی گجت است که می توان به رایگان آنها را دانلود کرد.
    31. دادن امکان استفاده از ابزارهای ویژه برای لپ تاپهای دارای امکانات ویندوز ویستا (این لپ تاپها دارای یک مونیتور کوچک در بیرون بدنه هستند که همانند تلفنهای همراه تاشو امکان انجام کارهایی مثل آهنگ گوش کردن یا کارهای دیگر را بدون نیاز به باز کردن فلیپ لپ تاپ می دهد)
    32. استفاده ازMeeting Space. برای انجام میتینگها به صورت ریموت و از راه دور.
    34. مدیاسنتری که اصلاً با مدیاسنتر ویندوز XP قابل مقایسه نیست.
    35. سازگاری با Xbox360 برای استفاده از امکانات آن به عنوان یک بسط دهنده مولتی مدیا.
    36.سازگاری کامل با ویندوز لایو.
    دیگه نفسم گرفت، وگرنه باز هم می نوشتم.
    Last edited by modernamir; 01-04-2008 at 00:38.

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون
    اگر امکان داره یک پیشنهاد برای گرافیک بدید.
    چه کارت گرافیکی بگیرم؟
    شانس بد من مادربوردم پنتیوم 4 بالاتر رو ساپورت نمیکنه.اگر بخوام سی پی یو ارتقا, بدم خرجم یک مقدار سنگین میشه.
    البته کار کردن با ویستا انقدر لذت داره که مجبور بشم این کار رو میکنم.
    اگر مادربوردتون قدیمیه، فکر نکنم بتونید بالاتر از 6800 بگیرید. کارت گرافیک من 7300 هست، با اینحال برای ویستا کمه. در هر صورت بقیه سیستموتن برای کار با ویستا مناسبه و مشکل ساز نیست مگر اینکه بخواهید کارهای سنگینی رو با سیستم انجام بدید (به خصوص اگر بخواهید چند پردازش سنگین همزمان رو انجام بدید). کارت گرافیکتون هم اگر نمی خواهید بازی کنید، به نظر من مناسبه، مگر اینکه موقع اجرای افکت آئرو گلس به نظرتون برسه که وقتی دو سه تا پنجره روی هم قرا رمی گیرند، سرعت حرکت دادن آنها کم می شه.
    Last edited by modernamir; 01-04-2008 at 00:05.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •